Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) regener


regener
veterán

Szerintem akkoris sok az amit kérnek érte, hiába hasznos.
Persze a forint sem teljesít jól, de egy már korrekt videókártyát kapni a nagyobbik árából amivel összehasonlítva igenis drágának mondható.

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

A cikk nem ter ki ra, de csak Windows 10-zel kompatibilis!

(#3) Csandi


Csandi
őstag

Tulajdonképpen a 32 gombos verzió a legjobb ár/érték arányú, mivel ott fizetünk a legkevesebbett "gombonként".

(#4) JKJ420 válasza regener (#1) üzenetére


JKJ420
tag

Összekevered a szezont és a fazont. A videókártya meg ez a termék, teljesen más célra és célcsoportra van kitalálva. Az a streamer, aki ezzel mélyebb, tartalmasabb tartalmat tud létrehozni, az nem hasonlítja videókártyához. Ez gyakorlatilag egy üzleti termék. Csak az a kérdés, hogy tudsz-e bevonzani plusz előfizetőket a plusz funkciókkal.

(#5) SidCorky válasza Reggie0 (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ha arra gondolsz, hogy a már nem támogatott Win7-tel nem kompatibilis, ezt nem hiszem, hogy hangsúlyozni kéne. :) De jogos, azt kihagytam hogy a macOS-t is szereti.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#6) copass válasza regener (#1) üzenetére


copass
veterán

kijelzős nyomógomb nem olcsó móka...
persze lehet csinálni sajátot is olcsóbban.. de az nem kijelzős.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) #89309696


#89309696
törölt tag

Jópofa, gondolom bármit tud csinálni nem csak streamer termék, tehát akár az asztalomon lévő programok ikonjait is rátehetem és azok indulnak el gombnyomásra az egérkattintás helyett, meg zenelejátszóhoz hangerő módosítás és zeneléptetés, pause.
Nagyon király lenne, de 50 ezret erre a célra nem igazán ér. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) kátú válasza regener (#1) üzenetére


kátú
őstag

Ennyiért vehetsz még Lada t is :DDD

It still works!

(#9) Reggie0 válasza SidCorky (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar akkor sem tamogatta, amikor meg tamogatott volt a windows 7. Csak azert irtam, mert a felhasznaloi panaszok/visszakuldesek jelentos resze ebbol fakad.

[ Szerkesztve ]

(#10) SidCorky válasza Reggie0 (#9) üzenetére


SidCorky
senior tag

Pedig egyértelműen le van írva a termékoldalon és a szoftver oldalán is, hogy Win10 only, nem hiszem, hogy ezt így 2020-ban hibaként kéne felróni (17-ben sem lehetett).

A mai hardverek sincsenek felkészítve a Win7-re és már 3 éve sem voltak, nem hiszem hogy akkora tábor panazkodna ez miatt - csúnyábban fogalmazva aki Win7-et használ, az meg is érdemli. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#11) Reggie0 válasza SidCorky (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom, apro betuben ott van elrejtve. Azert irtam ide a forumba, hogy egyertelmu legyen mindenkinek.

Hardvert nem keszitesz fel oprendszerre, ez csak olyan parasztvakitos megfogalmazas, ami divat a gyartoknal. Sporolnak a driver leprogramozasan es kesz :)

[ Szerkesztve ]

(#12) moleculez válasza Reggie0 (#11) üzenetére


moleculez
veterán

"Sporolnak a driver leprogramozasan es kesz"... avagy a hardver felkészítésével ;)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) SidCorky válasza Reggie0 (#11) üzenetére


SidCorky
senior tag

Driver szempontjából gondoltam a felkészítésre. :) A lényegen ez nem változtat, a legtöbb komponenst a vásárló nem tudja Win7 alatt használni úgy használni, ahogy Win10 alatt, még mindig nem tartom hibának, hogy ez a tesztalany esetében is így van.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#14) Reggie0 válasza SidCorky (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

A driveren nincs mit felkesziteni. Lattal mar usb billentyuzetet ami nem megy mas oprendszeren? Sima usb-hid protokol, minden oprendszer ugyan ugy tudja kezeli.

Nem mondtam, hogy hiba lenne, pusztan figyelemfelhivas volt, mert a cikkben sincs benne es a gyarto se nagyon reklamozza ezt. Emiatt teli van az osszes webshop teves vasarlassal/visszakuldessel.

(#12) moleculez: A hardvernek feketedoboz, hogy a host milyen rendszer, nincs ott mit felkeszitgetni. Ez csak kamu szoveg amivel a laikusokat szokas megetetni.

[ Szerkesztve ]

(#15) Vesa


Vesa
veterán

Meglepett a cikk, mert ez már egy elég régi termék, 2-3éve néztem kb. Nagyon jó, de ha a fizikai gomb megléte nem létszükséglet, akkor van/volt más alternatíva pl. tabletre. Sajnos a Roccat PowerGrid-et kaszálták, pedig zseniális volt.
Jelenleg is fut viszont pl. a Deckboard, vagy mondjuk a Touch Portal.

A tudomány a valóság költészete!

(#16) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Jó régen láttam utoljára ezt a plecsnit, de teljesen egyetértek. Aki ki tudja használni annak elengedhetetlen eszköz és még csak különösebben drágának sem mondanám tudásához mérten.

(#17) copass válasza Vesa (#15) üzenetére


copass
veterán

én se értem hogy, sok alternatíva van már rá azóta. jók ezek az appok viszont! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18) SidCorky válasza Vesa (#15) üzenetére


SidCorky
senior tag

Inkább a szériát mutattuk be, mint a terméket, a legújabb ugyanez, csak több gombbal. :) Egyébként az Elgatonak is van mobil verziója, ami tényleg kiválthatja ezt, de csúnya dolog a kötelező előfizetés, one time vásárlással best buy lenne.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#19) lofagi


lofagi
addikt

Igazából nem is olyan régen sikerült beszereznem egy ilyen jó féle Stream Deck-et, s teljesen meg vagyok vele elégedve. Nagyon sok hasznos dolgot lehet vele csinálni és a lehetőség kb végtelen. Azt nem mondom,hogy ez egy olyan termék amit mindenkinek meg kell venni, vagy enélkül nem élet az élet, viszont baromi jól néz ki az asztalon, főleg ha veszi az ember a fáradtságot és szépen berak mindent ahogy kell.







Mivel mint mondtam még nem olyan régen van fent, így így olyan sok érdemi dolog nincs rajta, de ezeket már belőttem pár profilra.

S persze van az alap a streamemhez is, csak az még nem ilyen látványos, így azt nem mutogatom. xD

Azt tudom elmondani,hogy aki egyszer egy ilyet beszerez, az biztos, hogy szeretni fogjak, de senkinek nem mondom,hogy menjen és vegyen egyet most azonnal. A kényelmet szolgálja, de azt nagyon.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#20) mepet válasza lofagi (#19) üzenetére


mepet
addikt

Hoppá! A BTC árát is ki tudja írni. Veszek egyet, köszi a képeket!

(#21) Vesa válasza mepet (#20) üzenetére


Vesa
veterán

Gyakorlatilag bármit ki tud írni, éppen az a lényege, hogy személyre szabható, akár scriptelhető.

A tudomány a valóság költészete!

(#22) mepet válasza Vesa (#21) üzenetére


mepet
addikt

Nyilván. Ehhez viszont az első az egy ötlet, hogy mire használd. (Nem vagyok streamer.) A jó ötletet megkaptam, a bitcoin és shitcoinok árának megjelenítésére fogom használni, és a váltók gyors eléréséhez.

(#23) lofagi válasza mepet (#22) üzenetére


lofagi
addikt

Amúgy magában a software-ben is már nagyon sok minden elérhető, de van egy extra oldal is, ahol össze van gyűjtve pár.

S persze ha az ember tovább böngészik, szinte számtalan plugin található már hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#25) lofagi válasza #32839680 (#24) üzenetére


lofagi
addikt

Igen és ez rögtön jóval olcsóbb is. xD Ja nem. xD

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#26) copass válasza #32839680 (#24) üzenetére


copass
veterán

sznobizmus lvl1000. minden yt asztalán ott virít...diy verziókból van 1000 változat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27) Reggie0 válasza #32839680 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Ennyiert lehet venni +1 filleres fhd monitort, amin azert tobbminden elfer.

(#29) copass válasza #32839680 (#28) üzenetére


copass
veterán

diy lametric
van ezerféle megoldás, pár ezer forintból ki lehet hozni. programozni se kell tudni, csak összerakod.
van amit 12 júróbol összeraksz...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31) Reggie0 válasza #32839680 (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

En meg arra mondtam, hogy ha csak erteket akar figyelni, akkor ott a monitor, nem a billentyuk helyett. A la metric csak egy alacsony felbontasu gagyi dizajner kijelzo, amit ugyan olyan arban egy monitor vagy tablet lekoroz tudasban, az ar nagy reszet a sznobfaktor teszi ki. Ellenben egy steamdeck-nel vagy barmilyen kijelzos nyomogombnal azert van hozzaadott ertek is.

(#32) atok666 válasza Reggie0 (#31) üzenetére


atok666
őstag

Almat hasonlitasz kortehez.

Atok

(#33) Reggie0 válasza atok666 (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt mindenre ra lehet fogni, ha nem tetszik az eredmeny, de ennek a lametric ellenere csak egy alacsony felbontasu tabletszeruseg.

[ Szerkesztve ]

(#35) mepet válasza #32839680 (#34) üzenetére


mepet
addikt

Azért össze ne vesszetek, ki ajánl nekem jobb cuccot!? :D Már így is annyi félét mutattatok, hogy már magam sem tudom mire lehet szükségem. :R

(#36) lofagi válasza mepet (#35) üzenetére


lofagi
addikt

Akkor semmire nincs! xD

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#37) Reggie0 válasza mepet (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem vesztunk ossze, csak beszelgetunk rola.

(#38) BatchMan


BatchMan
senior tag

Köszönöm, végre valami új.

(#39) gentlelynx


gentlelynx
tag

Sziasztok!
Akinek van ilyenje, az esetleg tudja, hogy meg lehet-e változtatni a gép zárolásakor megjelenő "képet" a gombokon? Ha igen, hogyan?

A másik kérdés az lenne, hogy letöltöttem hozzá BarRaider's féle macro plugin-t, de egy kis tanácsra szorulnék a szintaktika vonatkozásában. (Pl. hogy kell olyat csinálni, hogy egy gombot x ideig "tartson" lenyomva és csak az után lépjen tovább a következő műveletre?)
pl: {KEYDOWN:Left}{delay:1000}{KEYUP:Left}...{KEYDOWN:UP}{delay:60}{KEYUP:UP}

(#40) ricsip


ricsip
addikt

Már csak pont a gyakorlati tapasztalatok hiányoznak, hogy napi munkában (nem streamerkedés, vagy yt videók előállítása) mire es hogyan lehet egy ilyen izét hasznalni?

-

(#41) Lenry válasza ricsip (#40) üzenetére


Lenry
félisten

tekintve, hogy ez egy streamerkedés vagy YT videók előállítására való céleszköz, mégis mi másra szeretnéd ezt az izét használni? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) ricsip válasza Lenry (#41) üzenetére


ricsip
addikt

Ez egy makrózható, speciális alakú de amúgy általános jellegű billentyűzet, tehát nem muszáj csak sztrímerkedéshez használni. Úgy igazából "egy átlagos napon hogy hasznalom a stream deck-et" review (akar videó formában is) érdekelne. Ez a nyúlfarknyi cikk egy nagy 0, ez alapjan semmit nem lehet eldönteni semmit.

[ Szerkesztve ]

-

(#43) Lenry válasza ricsip (#42) üzenetére


Lenry
félisten

voilá!

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) ricsip válasza Lenry (#43) üzenetére


ricsip
addikt

Akkor miert is latogatom a prohardvert, ha a nemzetkozi IT sajto 1000x hasznalhatobb es frisebb kontentot gyárt? :U

-

(#45) Lenry válasza ricsip (#44) üzenetére


Lenry
félisten

erre csak te tudod a választ, de tudtommal nem kötelező

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) milu válasza Lenry (#45) üzenetére


milu
aktív tag

Hetente több alkalommal prezentálok (főleg Zoom..) és úgy döntöttem, Stream Deck (15 gombos) eszközt szerzek be, a prezentációk jobbá tétele miatt.
Emiatt (is) örömmel olvasnék gyakorlati tapasztalatokat itt a fórumban,
1, ki miért elégedett a termékkel,
2, mit tud az eszközzel és a hozzá tartozó programmal megcsinálni, ami eltérő az általános felhasználástól és 3, ha már eladta, miért adta el a vásárlást követően viszonylag hamar...?

(#47) milu válasza milu (#46) üzenetére


milu
aktív tag

A Stream Deck beszerzése előtt jó lenne felhasználóval beszélni, van a fórumban olyan személy, aki a gyakorlati tapasztalatát megosztaná velem? Ha egyszerűbb, írjon magánban, kérem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.