Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tim82


Tim82
nagyúr

Emlékeim szerint bőven a Pentium III-időszaktól vannak convertible tablet PC-k. A Fujitsu Lifebook- és a Toshiba Portege-szériában biztosan. Az IBM (ill. Lenovo) is jóval a Thinkpad X201t előtt dobott már piacra ilyen modelleket (X41t, X60t, X61t, X200t).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2) Fritz Teufel válasza Tim82 (#1) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerintem a convertibe kategória továbbra is a speciális igények kielégítője lesz. Egyrészt ez a kialakítás dupla súlyt jelent a tabletekkel szemben, másrészt a Windows 8 még labdába sem rúghat az iOS vagy az Androiddal szemben. Gyorsabb frissítési ciklus, majdnem ingyenes, komoly ökoszisztéma (komoly és sokrétű felhő alapú szolgáltatások, nem mellesleg ingyenesen). El tudom ezt a kialakítást képzelni masszív kialakításban ipari felhasználásra: gyárban, építkezésen, katonai célokra, terep-kutatás stb, de otthoni használatra nagy és esetlen, nem mellesleg egy ergonómiai zsákutca. Az Asus Transformer és Pad Phone irányt mutatott a jövőnek és a Surface-el a Windows is elismerte ezt mint jövőt. csak annyi darabot használok belőle, ami szükséges, nem kell egyben cipelni az egészet. A tapogatós és érthetetlen laptopokat már nem is részletezném, ez egy ergonómiai csőd. A piac is dönt/döntött a sorsukról...
Szóval, én mint potenciális vásárló még továbbra sem vagyok elég érett a convertibe-kategóriás készülékek vásárlására.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3) .mf válasza Tim82 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Pont ezt akartam leírni, köszönöm, hogy megspóroltad :))

Nocsak, "Szakértő" titulust kaptál? Gratulálok, bár már titulus nélkül is tudtuk :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Daywalker válasza .mf (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Pontosan, de ez nem is egy convertible cikk, csak példákat soroltam a teljesség igénye nélkül;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Tim82 válasza .mf (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. :R

Daywalker: oké, csak fura volt a megfogalmazás, kb. az jön le belőle, mintha a cikkben említett modellek lennének csak a kategóriában. :)

Decepticon: az érintőképernyő-őrület előtt is léteztek convertible notik, amelyek jellemzően Wacom felületet és ceruzát használnak, tehát a lehetséges felhasználásuk is egészen speciális. A közhiedelemmel ellentétben (ld. a jól ismert "Bill Gates 2002-ben bemutatta a Windows tablet PC-t és hogy megbukott vele") ezek nem tartalomfogyasztásra, hanem business felhasználásra szánt, általában subnotebook méretű és formátumú cuccok.

Amúgy szerintem az, hogy a legtöbb convertible esetében gyakorlatilag kapsz egy Wacom rajztáblát a kijelzővel egybeépítve, máig nagyon nagy jóság, azt hiszem, jó pár grafikus felhasználó egyetért vele. Hogy egyáltalán ujjal lehet kezelni ezeket a képernyőket, az utóbbi 1-2 év (és az iPad/droid tablet vonal sikerének) eredménye.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) #06658560 válasza Fritz Teufel (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

"másrészt a Windows 8 még labdába sem rúghat az iOS vagy az Androiddal szemben. Gyorsabb frissítési ciklus, majdnem ingyenes, komoly ökoszisztéma (komoly és sokrétű felhő alapú szolgáltatások, nem mellesleg ingyenesen). "

Köszönöm, ez a nap vicce.

(#7) CharlieDrop válasza #06658560 (#6) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:)) :)) :DD :DDD :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8) flamich76 válasza #06658560 (#6) üzenetére


flamich76
tag

gondoltam, hogy válaszolok arra a kapitális baromságra, amit összehordott szegény, de azt hiszem a te válaszod a legfrappánsabb az ilyen szintű marhaságok kezelésére :C

(#9) Peak


Peak
addikt

Igazából már az 2000-es évek elején az Acer a C100-as szériával megteremtette az alapokat.

http://www.mobiletechreview.com/notebooks/acer_C100_xp_tablet.htm

Csak a piac nem volt eléggé érett a technológiai lépéshez, a Microsoft külön fejlesztett egy XP Tablet Editiont is.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.