Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó cikk lett, köszönöm. :R Apropó a motorola mpx 200 az jó telefon volt anno. :K

(#2) kaller1


kaller1
veterán

Köszi a cikket! :R

Én egyelőre kiszálltam a winmoból, de ez nem jelenti azt, hogy többet már nem térek vissza hozzá. :D

.::> <::.

(#3) stevve válasza kaller1 (#2) üzenetére


stevve
nagyúr

Én most maradok a WM 6.5-nél, aztán kiderül a WP7 kapcsán, viszont egy újabb pro rendszerre lehet, hogy szemet vetnék. :) Nekem az a Motorola EDA is tetszik. :B

(#4) FoxiestFox válasza stevve (#3) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó cikk lett, köszi.
Nekem is marhára bejön az a gép, méltóságteljes és robosztus külseje van.
Kár hogy nem lehet majd kapni.

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Nekem egy fiatalos, üzleties rendszer kellene. :D

Thanos was right.

(#6) razorbenke92

nekem is kifelé vezet az utam a WMból, de talán visszatérek...mindenesetre szemmel tartom a fejlődését...:D Köszi a cikket!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#7) FRENK1988


FRENK1988
veterán

MPX-200@WM6 :Y Én még 5el toltam :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) stevve válasza FRENK1988 (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Itt a fórumon írta egy kolléga a WM 6-ot, csak nem találom a hsz-t. :)

(#9) patex1983


patex1983
őstag

Nekem is volt motorola mpx200-am...
örömtáncot lejtettem, amikor el tudtam adni...nekem nagyon nem jött be az a cucc, fagyott, lassú volt meg mittomén... :)

A cikk jó lett :C

X

(#10) FRENK1988 válasza patex1983 (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

Én meg E51-et vettem és későn láttam meg h van NORMÁLIS állapotban MPX200. Na de még nem kelt el:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) BloodRay


BloodRay
veterán

Köszönöm az újabb érdekes cikket.
Én is kíváncsian várom az új rendszert. Szerettem a WinMobile-t, de nagyot kéne dobniuk, hogy visszatérjek a rendszerhez.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12) EczkE


EczkE
addikt

Jó volt olvasni meló helyett! :DDD
Köszi! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#13) stevve válasza EczkE (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

Hát még írni milyen jó volt 1-2 részletét munkaidőben. :DDD

(#14) balcsy


balcsy
aktív tag

Kösz a cikket.Jót olvastam :C

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#15) tuskooo


tuskooo
addikt

Félig off, de most próbálgatom az Androidot a HD2-n, hát, valahogy sokkal jobban fekszik a 6.5.3-as WM a Sense-szel. Érzésre valahogy rendszerezettebb. Kíváncsi vagyok, végül mi lesz a WP7-ből.

(#16) stevve válasza tuskooo (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez érdekes. Mondjuk Androidot még 1.6 korában használtam utoljára huzamosabban, így nincs összehasonlítási alapom, de ezt jó hallani. :)

(#17) tuskooo válasza stevve (#16) üzenetére


tuskooo
addikt

Valszeg előbb-utóbb hozzámvágja majd valaki az Apple-nél megszokott dolgot, vagyis hogy rossz a hozzáállásom, meg megszoktam a szart, ezért már nem is tetszik a jó...de hát egyelőre én így érzem. Persze huzamosabb, folyamatos próba is kell majd az Androidnál, de az még később lesz, még van pár hiba a portban.

(#18) Zoz


Zoz
őstag

Egy fontos dolog nem derült ki számomra: ez az új Embeded izé kompatibilis marad a jelenlegi 6.5.x-el? Mert ha ez se, és minden alkalmazásból újat kell keresni, akkor már Android. A twitter,facebook,stb idiótáknak szánt WP7-ből köszönöm nem kérek.

(#19) Zoz


Zoz
őstag

"Az Apple betört az okostelefonok piacára egy olyan telefonnal, amelynek elsődleges célja a kényelmes, minél kevesebb mozdulatot igénylő kezelés volt."

Nem tudom, számomra az a össze-vissza simogassuk a kijelzőt kezelés sokkal macerásabb mint megnyomni egy-egy gombot. Nem is lesz IPhone-om, már csak azért se mert nincs belőle QWERTY-s verzió :-)

(#20) stevve válasza Zoz (#18) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez azért nem derült ki, mert erről mélyen hallgatnak, ami nem jelent túl sok jót. Amíg még él a WM vonal, biztosan lesz támogatás is, azért csak úgy nem vágják el, de a kompatibilitás az már fogósabb kérdés... A Silverlight nem sima WinForms, szóval ilyen kompatibilitásról nem lehet szó, vagyis egy WinForms és egy csilli-villi Silverlight merőben más alkalmazást eredményez.

(#21) majom2 válasza stevve (#20) üzenetére


majom2
senior tag

szerintem tuti, h nem lesz kompatibilis. és ez így van jól, ha már ekkora átalakításba kezdtek. ez pesze biztos fáj a wm rajongóknak, de hosszabb távon mindenki jól fog ezzel járni.

(#22) joey04


joey04
titán

az Apple betört az okostelefonok piacára egy olyan telefonnal, amelynek elsődleges célja a kényelmes, minél kevesebb mozdulatot igénylő kezelés volt
ez így igaz. utána viszont:

népszerűsége az egekbe szökött. Miért? Ez az, amit még ennyi év elteltével is nehéz megítélni. A márka iránti rajongás, a marketing, a különb felhasználó érzése...
köze nincs hozzá, a legtöbb esetben. Itt egy kicsit fölöslegesnek érzem ezt a Miért? kérdést és megválaszolását, mert a válasz maga az első idézett rész. Ezért lett sikeres, nem más miatt.

A Nokia első igazán "okos" telefonja, a Nokia 9500 Communicator
A régebbi Communicatorokat miért nem sorolod ide? :)

A Microsoft a Windows Mobile 6.5 után akar beállni ebbe a sorba a kiadásra készülő Windows Phone 7 rendszerrel.
Ezzel az egész wp7tel nekem az a gondom, hogy ha bevallottan az iPhone és Android után akarnak menni vele, akkor mellé lőnek, mert az ilyen rendszerű készülékeket használók nagy része már-már undorodik a wp7től, nagyon nagy részük rondának tartja. Ettől még elég sok embernek tetszik, de ők azzal érvelnek, ilyen az üzleties, letisztult külső. Ezt nem tudom megállapítani, legyen így, de az meg nem a kihirdetett célcsoport.

-----------

Jó cikk volt. élveztem, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) stevve válasza joey04 (#22) üzenetére


stevve
nagyúr

"Itt egy kicsit fölöslegesnek érzem ezt a Miért? kérdést és megválaszolását, mert a válasz maga az első idézett rész. Ezért lett sikeres, nem más miatt"

Ez igaz, megkérdőjeleztem magam. :) Viszont én sem értem, hogy lehet valami hirtelen ennyire sikeres, talán ezért nem bíztam abban a válaszban.

A Communicatorrokal vissza kellett volna mennem a 9000-ig, ez igaz. Most látom csak, hogy nem vettem bele és így nem is feltétlenül a 9500 az első okos Nokia. Teljesen jogos :R

A WP7-et meg az Apple felé húzók azért is utálják, mert Microsoft termék. Meg sokan eleve ezért, nem csupán az Apple-ösök. az asztali rendszereknél divat szidni a Windows-t, így telefonban sem tesznek különbséget. A kinézete engem se fogott meg a videók alapján, de ahhoz kézbe kellene venni, hogy tényleg el tudjam dönteni. Valahogy nem értem ezt a lepedőn csúsztatott felületet, bár kétség kívül okos ötletnek tartom az egyes képernyők helyett egy folyamatos "vászont" húzogatni. :)

(#24) David75 válasza joey04 (#22) üzenetére


David75
őstag

Nekem iphone felhasználóként tetszik a wp7.De hogy videók alapján tetszik fent tartásokkal az nem jelent sokat.Csak ha élőben tetszik.És hát nekem például nem csak az os számít,az elérhető alkalmazások sokkal jobban.Ez az említett professzionális vonal amit a wm bütykölős felhasználóknak csinálnak,na ez egyáltalán nem tetszett.Nekem a wm 6 - 6.5-öt csak az érintős symbian tudja jócskán alulmúlni...

köze nincs hozzá, a legtöbb esetben. Itt egy kicsit fölöslegesnek érzem ezt a Miért? kérdést és megválaszolását, mert a válasz maga az első idézett rész. Ezért lett sikeres, nem más miatt.

Wm-es szemmel nem is lehet megérteni hogy mi történt.Miért nem bütykölni akarnak wm-et az emberek.Mondjuk az hogy bármelyik másik rendszer többet tud... :U hát az ios sok mindenben pesrze kevesebbet tud sok mindenben viszont jóval többet és sok mindenben előre mutatóbb.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#25) twine


twine
addikt

Köszi a cikket!

Hp3630...az első PDA-m :D Úgy vettem meg, hogy azt sem tudtam mit lehet, és mit fogok vele kezdeni,de baromira tetszett ! Persze szegényt akkor még nem nagyon tudtam mire használni.... később sem... :B Asztali pc világból átcsöppenve, kevéske memó, "buta op"...(laikusként) Aztán a kalaptartón felejtett fémtalpú elakadásjelző háromszög vetett véget a pályafutásának ahogy rázuhant a hátsó ülésre dobott "kis" Hp képernyőjére! :O
aztán szépen sorban...1915,1940,2210....stb..stb...stb...Hozzámnőt az évek során a WM...a maga hibáival együtt....
Hónapok óta I900-at használok....De azt hiszem a következő már ANdroid lesz....
Tetszik a "droid"....tetszetős,,gyors, okos, és "netorientált", ami nekem bejön...mégis félek tőle...Olyan a WM...mint egy rossz hosszú házasság: Tudod hogy van annál jobb, mégis nehéz belőle kilépni! DE már tudom hogy vége lesz "nemsokára" !Látszik hogy szubjektív a véleményem így kéretik nem megdobálni bármivel! :R

[ Szerkesztve ]

(#26) stevve válasza David75 (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

"Mondjuk az hogy bármelyik másik rendszer többet tud... hát az ios sok mindenben pesrze kevesebbet tud sok mindenben viszont jóval többet és sok mindenben előre mutatóbb."

Ezt az elsőre írtam, az iPhone OS 1.0-ra. Azóta már más a helyzet, de akkoriban a már piacon lévő rendszereknél nem hozott újabb dolgot az iPhone tudásban. :)

Az elérhető alkalmazások azóta kerültek ennyire reflektorfénybe, amióta az AppStore kinőtte magát. az egy központosított hely, felügyelve, de a neten, szintén gyűjtőhelyeken legalább annyi, ha nem több WM alkalmazás, játék, háttér, mod, stb. érhető el, csak erről elfeledkeznek mostanság, mert már szinte csak ilyen piacterekben gondolkodik mindenki.

(#27) David75 válasza stevve (#26) üzenetére


David75
őstag

Wm-re biztos hogy van ugyan annyi de minőség is fontos meg hogy ne stylus-al keljen vezérelni.A piacterek pedig mindenkinek jók a felhasználónak és a fejlesztőknek egyaránt meg hát az üzemeltető cégnek is ezért ebben kell gondolkodni hiszen ez a jövő meg már a jelen is...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#28) joey04 válasza stevve (#23) üzenetére


joey04
titán

Egy másik topikban írtam talán amikor moonman kérdezte, hogy nekem pl a wm 6.5.5 kiszivárgásakor kezdett el igazán tetszeni a wm, iphonos szemmel is. Úgy voltam vele, hogy ha erre mennek tovább, az jó lesz. Anno amikor megjelent a zune ott sem tetszett már a hasonló kinézet. Mondjuk én asztali rendszereknél nem szidom a Windowst, bár az átlagtól eltérő véleményem van róla. Az XP-vel elvoltam, de nincs akkora imádat felé részemről, mint az itteni átlagnak. Amikor kijött a vista egyből váltottam rá, de akkoriban még sok program nem ment, ezért visszaváltottam, de a Vista már akkor is tetszett. Aztán még kicsivel az sp1 előtt megint váltottam, és imádtam! Nekem a "Vista az XP" Kedvenc MS rendszerem. A w7 is jó, de pl ott azt érzem mint mobilfronton az ios 4nél. Ami belekerült újdonság (kinézetre csupán) az nem tetszik. Nem tetszik az új tálca, és Aero Snap is ment a kukába, kiráz tőle a hideg. iosben a mappát eltűröm mert nem kötelező használni, de a multitask kivitelezése nagyon nem jön be. Lényegében nekem egy iPhone 4 kéne, 3.1.3 rendszerrel, és jbvel. amivel ha kell kényelmesebben kezelhető multitaskot kapok egyébként szvsz mint a 4es gyári megoldása... :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) stevve válasza David75 (#27) üzenetére


stevve
nagyúr

A stylus mindig erős érv az iPhone-t használók kezében. :)

A piactér viszont szerintem leginkább a gyártónak jó, mert a fejlesztő fizet azért, hogy felkerüljenek a cuccai, a felhasználó meg azért, hogy leszedje onnan és olyan szolgáltatásért akaszt le pénzt a tulaj, amihez neki semmi köze nem lenne egyébként. Aztán amint leszedi egy cracker, máris ingyenes a piacon kívül - feketepiac :D ez a központosítás egy kényszer, szerintem, de ez tényleg szubjektív.

joey20:
Az új iPhone még nem volt a kezemben, de ha kijön egy értelmes WP7, akkor úgyis mindenhol azzal hasonlítják majd első körben össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) stevve


stevve
nagyúr

Egyébiránt nagyon érdekel majd egy Sense UI-val ellátott WP7. Úgy már egész kellemes lehetne a felülete. :)

(#31) twine válasza stevve (#29) üzenetére


twine
addikt

Rengeteg az olyan iPhone tulaj akinek még az életében nem volt az iPhone előtt "touch képes" készüléke!(és itt most nem a "power juzerekre" gondolok, hanem az "átlagra" aki bement a szolgáltatóhoz és választott egy iPhone-t mert látta hogy az most igazán menő ) Ha lett volna PDA-ja legalább az utóbbi 2-3 évben, nem érvelne a stylus "ellen", hiszen tudná, hogy szinte minden használható program, frissül-frissült folyamatosan, és ujjbarát felületet kapott! Vagy egyszerüen már igy jött ki......A stylus szép lassan elkopik a pDa-k mellől! Nekem személy szerint autókulcstartó lett belőle :DDD

(#32) Nono89 válasza rolkaDb (#1) üzenetére


Nono89
tag

Az tuti hogy az mpx200 jó volt,én is elszaggattam egy párat!Erős,strapabíró,okos,zene téren is jó!

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#33) stevve válasza twine (#31) üzenetére


stevve
nagyúr

Ebben igazad van. Akinek az első érintős cucc a kezében az iPhone volt, az a stylust csak hírből ismeri és mivel sokan szidják, nehéz eldönteni tapasztalat nélkül, hogy jó-e. Én Dell Axim-mal és egyéb HP okosságokkal kezdtem, nálam teljesen megszokott a ceruza is a telefon mellé is. :)

(#34) joey04 válasza stevve (#33) üzenetére


joey04
titán

én is olyan érintősekkel kezdtem, amihez stylus volt. sehogy nem sikerült megszokni, még vissza is váltottam symbianra. úgy éreztem ez az érintős dolog nem nekem lett kitalálva. ezért fogadtam vegyesen az iphonet is. aztán ahogy kipróbáltam rögtön éreztem, hogy igen, ez az, így kell működnie egy érintős cuccnak. :)
persze az is igaz, hogy a legújabb wm és a progik nagy része már egész jól kezelhető nélküle is

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Jó-féle cikk, köszönet érte. Újabban az android miatti kattanás miatt kénytelen voltam átnyálazni :DDD

egy pici hibajavítás:

A HP mellett a Sharp, a Nec, az Ericsson, a Casio is rendelkeztek hasonló modellekkel.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36) stevve válasza joey04 (#34) üzenetére


stevve
nagyúr

És ezért robbant be hirtelen az iPhone annak idején... az ilyen egyszerű kezelés igénye gondolom már akkor is nagy volt. :K A többiek meg jól lemaradtak.

hoffman_:
Köszi az észrevételt, javítom.

[ Szerkesztve ]

(#37) hoffman_ válasza stevve (#36) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én hónapokon keresztül csesztem el gugliba való bepötyögéskor, úgyhogy már csukott szemmel is észreveszem :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) majom2 válasza stevve (#29) üzenetére


majom2
senior tag

A piactér viszont szerintem leginkább a gyártónak jó, mert a fejlesztő fizet azért, hogy felkerüljenek a cuccai, a felhasználó meg azért, hogy leszedje onnan és olyan szolgáltatásért akaszt le pénzt a tulaj, amihez neki semmi köze nem lenne egyébként.

ezt te sem gondolhatod komolyan... a fejlesztőnek és a felhasználónak az a legnagyobb rémálom, ha guglival kell összevadászni a progikat. amivel ráadásul garantálhatóan csak egy egészen kis töredéket lehetne megtalálni.
nem véletlenül voltak a wm-es korszakban is handango.com és társai. csak ezek a központosítástól függetlenül is sokkal macerásabbak voltak az appstorenál. ráadásul ha már központosítás, akkor loyalty is van, hiszen a felület nincs ingyen... és amennyire én tudom, az apple 30%-a nagy kedvező volt a többiekhez (pl. handango) képest. ráadásul az appstore megoldotta az autómatikus programfrissítések kérdését is, amire nem is emlékszem h előtte lett volna valami hasznáható megoldás. időről időre végig kellett látogatnod az összek k..rva fejlesztői oldalt, h van-e frissítés... sucks.
sztem az appstore közel akkora forradalmat hozott az okostelefon piacon mint maga az iphone. nem véletlen, h mindenki ezt a megoldást másolja.

egyébként én személy szerint kiváncsian várom a wm7-et... habár az iphone felokosodása és az android terjedési sebessége mellett nagyon nagyon kell kapaszkodnia. hihetelen h a ms mennyire elcseszte ezt a mobil üzletágat. én már négy-öt éve is azon sipákoltam, h a ms egyszerűen leállt a fejlesztéssel. akkor még wm-om volt. stylussal, amit utáltam. mivel a két kéz használata kötelező, nehézkes (+1 valami) és sokkal pontosabb pozicionálás kellett hozzá. mozgó járművön esélytelen pl.
kicsit én is szkeptikus voltam, h az ujjhegy képes-e kiváltani a stylust, de szerencsére ez sikerült.

de a neten, szintén gyűjtőhelyeken legalább annyi, ha nem több WM alkalmazás, játék, háttér, mod, stb. érhető el
ez sztem baromira nem igaz. alkalmazásból, jelenleg több mint 200000 van az appstore-ban. ekkora szám sztem akkor sem jönne össze ha az összes létező platformot összeadjuk.

#31:
az "átlagra" aki bement a szolgáltatóhoz és választott egy iPhone-t mert látta hogy az most igazán menő ) Ha lett volna PDA-ja legalább az utóbbi 2-3 évben, nem érvelne a stylus "ellen"
régen is lehetett kapni szolgáltatóknál wm telókat. de egyrészt iszonyat drága volt, másrészt baromi nehézkes. és ez részben a stylusnak is köszönhető.

emlékszem, én az ipaq 3970-esemet 2003 legelején vettem. akkor használtan került 125e-be! iszonyat drága volt, és mindössze BT meg infra volt benne. ennyi. nem is csoda, h egy maroknyi geek-en kívül senki nem keserítette ezzel az életét :) újan ha jól emlékszem olyan 160e körül mozgott :) mindez 7 évvel ezelőtt. ez kb 1,5x-es szorzót jelent. ma pedig bemegyek a t-be, és 5ezres előfizuval 80ért elhozom az iphone-t. és nincs stylus, nincs tökölés, hanem csak egy egyszerű, átlátható és gyors rendszer. nagyon nem mindegy.

(#39) stevve válasza majom2 (#38) üzenetére


stevve
nagyúr

"ezt te sem gondolhatod komolyan..."

De, komolyan gondoltam. az AppStore előnyeként említed a programfrissítést. ezt bármelyik weboldalon meg lehet oldani. És pont utána cáfolod a Google ről összevadászós dolgot a gyűjtőoldalakkal, amiket én is említettem. Azok egészen az AppStore-ig életképesek voltak érdekes módon. Az Apple találmánya annyiban forradalmi, hogy ők egy olyan tárhelyet csináltak, amit más addig nem akart. Ez igaz. Hogy kedvező-e az ár, az más kérdés. Az Apple trendet teremtett és azt másolják.

"ez sztem baromira nem igaz. alkalmazásból, jelenleg több mint 200000 van az appstore-ban. ekkora szám sztem akkor sem jönne össze ha az összes létező platformot összeadjuk."

Aranyos túlzás. :) Azért az a 200000 elég sok szemetet is tartalmaz (ezer meg ezer olyan van, mint a wc öblítés hangját utánzó, de amúgy csak egy kép+mp3, ami jó indulattal sem nevezhető alkalmazásnak), de ez mondjuk lényegtelen. Elég rossz lenne, hogy az évek alatt alig 200 ezer alkalmazás állt volna elő mondjuk WM-re vagy ott a BlackBerry, amihez szintén rengeteg van. Az Apple annyiban járt jól, hogy mivel előtte nem volt semmiféle alkalmazás, rögtön a piactérrel kezdett...

Hogy a stylus mennyire rossz? Ez egyéni, én megszoktam és hozzám nőtt, de amíg nem volt más, mindenki azt használta és amíg ki nem öli az MS teljesen, biztos szidni fogják érte, ez igaz. A WP7 talán megoldja a kérdést.

(#40) majom2 válasza stevve (#39) üzenetére


majom2
senior tag

úgy értelmeztem - ezek szerint rosszul -, h általában a központosítás ellen vagy... én az appstore-t a handango féle oldalak következő evolúciós lépésének tartom. igenis ott kell lennie az appstore (a név most mindegy) applikációnak alapból a telefonon, mert average joe a büdös életben nem talál el magától pl a handangora. az már csak hab a tortán, h 1 gombnyomás és ott a telefonon az app... meg kb ugyanennyi törölni is.
mindössze azért voltak életképesek ezek a gyűjtőoldalak, mert nem volt alternatíva. ha kijött volna az ms egy hasonló appstore-szerűséggel, simán kinyírhatta volna az összeset. csak nem érdekelte, mint ahogy szinte semmi sem a wm körül.

:) lehet h túlzás, de én még ekkora nyüzsgést egy platform körül sem tapasztaltam. egyszerűen mindenki akar rá fejleszteni. és itt most nem személyekre, hanem cégekre gondolok. pl wm-en soha nem volt ilyesmi. csordogáltak a cuccok, de közel sem ilyen dinamikával. és persze az is igaz h rengeteg progi kuka, de ez az összes többi platformra is elmondható. kiváncsi lennék egyébként konkrét számokra az adott platformokat illetően. az apple-nél ezt konkrétan lehet tudni. a többinél max találgatni lehet. vagy van valami forrás esetleg?

egyébként egy közös piacteret bármikor bármilyen platformra lehet nyitni. megfelelő feltételekkel, mindenki oda fog gyűlni.

(#41) stevve válasza majom2 (#40) üzenetére


stevve
nagyúr

Abban igazad van, hogy a legtöbb felhasználónak jó a központosítás és egy app a telefonon... enélkül sok dolgot biztosan nem találnának meg vagy a létezésükről se tudnának. :) Ez nagyon igaz.

Konkrét számok nincsenek, legalábbis én nem találtam, de talán a WP7 piaca kapcsán lesz valami sejtés, ha elindul. Tény, hogy rengeteg iPhone fejlesztő van, nem is ezt firtattam, csak annyiban tér el a többitől, hogy amikor jött a telefon, volt market, míg a többieknél volt telefon és majd talán lesz market. Így tényleg csak csordogálnak az alkalmazások. :K Rengeteg van - csak szétszórva a neten. Ennyi előnye van a központosításnak, csak a pénzéhség nem tetszik, ami mögötte van.

(#42) majom2 válasza stevve (#41) üzenetére


majom2
senior tag

én azért remélem, h a wp7 egy nagyon más történet lesz mint a wm volt annó :)

pénzéhség? végülis ez mozgatja a világot, nem? sztem ha szenya pénzéhes alma pár éve nem csapott volna a levesbe, akkor még mindig wm-en meg symbianon sorvadna a nép :) android is gondolom csak az 1.2-nél járna, mert azok ellen elég annyi is :)
másrészről annó a store 30%-os loyalty-ja nagyon nagyon jó ajánlat volt. azóta nem tudom mennyit változott ez a piac. az ingyenes cuccért meg ugye ők sem kérnek pénzt - holott nekik is nyilván pénzbe kerül a terjesztés. a fejlesztési/publikálási feltételek is nagyon barátiak. szóval szerintem korrektek. ja, van limitáció, de ez simán belefér az önvédelem kategóriába. bár van amikor kicsit túlbuzgók :) persze ennek sokan nem örünek, de nyilván azt sem szeretné senki, ha valami kaki szétcseszné a telefonját. hiába, nem lehet mindenkinek kedvezni :)

(#43) twine válasza majom2 (#38) üzenetére


twine
addikt

emlékszem, én az ipaq 3970-esemet 2003 legelején vettem. akkor használtan került 125e-be! iszonyat drága volt

Én az évszámra már nem is emlékszem mikor jutottam a Ipaq3630-hoz,de azt tudom hogy még épp hogy csak megjelentek az efféle szines kijelzős kütyük horror áron!
Nekem meg ölembe hullott a szerencse, mert egy szomszéd valami céges értékesítési versenyen nyerte, és az akkor 4x éves hölgy azt sem tudta mi az! Az árát viszont sajnos igen, de 70(de az is lehet hogy 60 volt :F ) ropogóért megkaptam a bontatlan csomagot :)) Az akkor igazán barátinak számított...

[ Szerkesztve ]

(#44) majom2 válasza twine (#43) üzenetére


majom2
senior tag

bizony bizony.... :) egyik haveromnak volt 36valahányasa :) ahhoz képest az enyém egy űrhajó volt :) de persze csak azért, mert pár évvel újabb modell volt :)

(#45) V8David válasza majom2 (#38) üzenetére


V8David
tag

mindez 7 évvel ezelőtt.........(most meg) nincs stylus, nincs tökölés, hanem csak egy egyszerű, átlátható és gyors rendszer. nagyon nem mindegy.

Azért az a 7 év elég sok idő és azóta nagyon sokat is fejlődött a technika. Akkoriban így tudták megoldani, az érintős cuccok terén ez volt a legelterjettebb műszaki megoldás és persze milyen jól nézett ki az is, hogy egy hatalmas baltát egy kis pálcikával bökdösöl. :DDD
Most meg fejlődünk a korral, a "trendi" (vagy micsoda) az, hogy ujjal használd a gépet minden probléma nélkül, egy kézzel és a -nyűgnek számító- pálcikát tudd hanyagolni. Szerintem mindenki tudja, hogy buszon állva milyen használni. De nekem személy szerint hiányozni fog....
Szóval ilyen szempontból szvsz az akkort és a mát nem nagyon lehet hasonlítgatni. (Ne tessék megdobálni miatta) :B

Szerk.: Egy kicsit szomorú vagyok, hogy az Ericsson R380 nem került bele a cikkbe.

[ Szerkesztve ]

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#46) stevve válasza V8David (#45) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem is már megszokott a stylus használata, nem szívesen válok meg tőle :)

Ericsson R380? Eddig nem hallottam róla, de elég jól néz ki és ahogy nézem, okosnak is okos. :) Az én tájékozatlanságom miatt nem került bele csak. :B

(#47) V8David válasza stevve (#46) üzenetére


V8David
tag

2002-ben nagyon szuper gépezetnek számított. Ha lenne benne benne wifi, akkor a mai napig használnám, mert minden más téren bőven kielégítő a tudása (egy átlag usernek).

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#48) stevve válasza V8David (#47) üzenetére


stevve
nagyúr

az biztos, hogy még ma is jók ezek a kütyük, mert a 2003-mas Motorola MPX200 is még kiválóan működik. :)

Belecsempésztem a cikkbe a tiédet is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49) majom2 válasza V8David (#45) üzenetére


majom2
senior tag

hehehe :) R380 :) hát igen... nem sokon múlott, h annó nem olyant vettem :) nagyon tetszett nekem is :)
sztem az ujjal kezelés nem tendiség miatt terjed (legalábbis a 20 év felettiek között), hanem mert sokkal magától értetődőbb a használata. azt persze nem tudom h mit csinálnak a népek ázsiában, ahol sok esetben kézírásfelismerővel "gépelnek"... pont azon gondolkoztam, h valószínűleg nem sokáig rajzolgatnék ujjheggyel egy üvegfelületre :) habár, a kapacitív kijelzőkhöz is lehet kapni stylust :)

(#50) V8David válasza majom2 (#49) üzenetére


V8David
tag

Tudom, hogy lehet kapni hozzájuk, de annak használata teljesen más érzést kelt. A megboldogult iPhone-om kijelzőt sokszor pl csak egy kikapcsolt, fém hegyű tollal birizgáltam és láss csodát, működött, de persze nem ehhez tervezték...
Személy szerint nekem a Nokia N900 is nagyon bejön....
(Ha már itt járunk, elég brutál egy telefon, szóval újdonság képpen ez is belekerülhet... :B )

Stevve: :R

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.