Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Alul a ventik légszállítási értékeiben valami rosszul van feltüntetve. Na meg kétszer van 120 mm ventiről szó, miközben a második az sztem a 140-esé lenne.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Végre valami érdekes innováció! Grats! Ezért még pénzt is adnék! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Locutus válasza AxBattler (#2) üzenetére


Locutus
veterán

Max majd ha tesztelte is valaki, és nem open-air, hanem radiátoron pl... Én a corsairnek már nem hiszek puszira, eddig kb egyetlen ventijük sem volt kiemelkedő semmilyen téren, sőt.
Jelen pillanatban maglev ide vagy oda, még a tegnapi CoolerMaster AIO-kon lévő Masterfan is jobb kialakításnak tűnik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) kekegsm


kekegsm
őstag

16-37dBm?

Az azért nem kicsit durva... nekem 16dBm alatti az összes ventim (Noiseblocker), és teljességgel elégséges.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#5) Locutus válasza kekegsm (#4) üzenetére


Locutus
veterán

Ezek a számok semmit nem mondanak anélkül, hogy a fordulatszámot, légszállítást, és statikus nyomást mellé ne raknád...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) GAI válasza AxBattler (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Annyira nem nagy innováció ez, VGA hűtéseken már 14 évvel ezelőtt is feltűnt ez a technológia:

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ennyi idős korára ugyanolyan irgalmatlanul zajos, mint ha csúszócsapágyas lenne, viszont jól pörög a mai napig :)

[ Szerkesztve ]

(#7) AxBattler válasza Locutus (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Alap. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Callisto


Callisto
őstag

Ezek a ventik iszonyat hangosak teljesítményükhöz képest.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9) Daywalker válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Csak a második volt a 140-esé...az lett elgépelve.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) #06658560


#06658560
törölt tag

Egy oldalról csapágyazva mágneses csapággyal, nem vagyok meggyőzve a bárhogy beszerelhető állítás valóságtartalmával kapcsolatban.

(#11) ronroli válasza GAI (#6) üzenetére


ronroli
tag

+1

(#12) Locutus válasza Locutus (#3) üzenetére


Locutus
veterán

Egy fél teszt már van is, úgy tűnik...

Marginálisan ugyan, de jobb a zaj/légszállítás aránya jelenlegi favoritoknál. Ugyanakkor többen megjegyezték, hogy a hang "jellege" kevésbé kellemes, és 8-9V alatt a maglev már nem jó. Szal nem lehet a béka segge alá levenni a fordulatszámot rajtuk.
De legalább TALÁN az eddigi Corsair ventiknél jobbak lesznek. Csak még kell némi további tapasztalat meg teszt róluk.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#13) Yany


Yany
addikt

Én csak azt nem értem, hogy ha lebeg a venti, akkor mi a nyűnek vibrációcsökkentő gumiborítás a sarkokra. :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#14) wolfman


wolfman
veterán

SWIF2-es 12cm-es Coolik ventik voltak nagyon jók, erre ezeket se gyártják már. :(
Nameg az Arctic Cooling F12-esek is nagyon jók voltak, de ez az új változat kerreg. :( Mert el kell cseszni mindent.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) Locutus válasza wolfman (#14) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem volt SWIF2-es ventim sok, de azok is csak addig jók, amíg nincs összehasonlítási alapod, és max úgy 1000 rpm-ig amúgy is. Házventinek még csak elmentek, jó halkak voltak, de ennyi.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Egy Noctua industrial ppc 140mm pont 2szer ekkora legszallitassal (180cfm) , masfelszeres mm/h2o val , cserebe 6dB vel halkabban dolgozik. Gratulalok a Corsairnak es a vilagmegvalto maglev technologianak, ez a venti gyakorlatilag egy marek folddel egyenerteku. Ez szegyen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) kisbalázs


kisbalázs
tag

Ez jó: "A szóban forgó ventilátorok" miért, igaziból nem forognak?

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#18) Lacok


Lacok
őstag

Nem túl acélos az a 37dB-s érték.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#19) wolfman válasza -Skylake- (#16) üzenetére


wolfman
veterán

Ja igen, csak 12.000Ft!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) Locutus válasza -Skylake- (#16) üzenetére


Locutus
veterán

Papíron...

Amúgy viszont semmi kiemelkedőt nemt tud. A saját mezőnyében, amiben ugye a cikk tárgyát képező Corsairventik nem tartoznak bele.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Fejlesszenek is! A 14-es zajszintje nagyon magas értéket képvisel...marad a phanteks:
1200 +/- 250 rpm
Air Flow
82.1 CFM
Noise Level
19 dBA

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#22) JoeYi válasza Yany (#13) üzenetére


JoeYi
őstag

a lebegés csak a surlódást szünteti meg a vibrációt nem. A mágneses térben lebegő tengely visszahat a mágnesre, magával rántja sajnos

(#23) Williams


Williams
aktív tag

Azért kiváncsi lennék, hogy mennyi köze van a Corsair-nek a fejlesztéshez: Sunon

(#24) demagóg válasza #06658560 (#10) üzenetére


demagóg
aktív tag

Szerintem nem is akart téged meggyőzni senki. Mint ahogy engem sem. Ha valakit érdekel, hogy mi a fene ez az egész, rákeres. Ha megérti rájön, hogy ez nem átvágás. Aki nem az meg kikéri egy hozzáértő véleményét aki elmagyarázza. Vagy megkérdez valakit aki már használ ilyet.

szerk: más is megtalálta, nem titkos :)

[ Szerkesztve ]

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#25) #06658560 válasza demagóg (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem kell a duma, gépészmérnökként van fogalmam a csapágyazásokról. Az pedig, hogy nem érted meg mit írok, már a te bajod.

Szerk.: A rajzok alapján is komoly problémái vannak a konstrukciónak, maximum picsányi terhelésen nem jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#26) kekegsm válasza Locutus (#5) üzenetére


kekegsm
őstag

Noiseblocker Multiframe S M12-P
Méret :120 mm
Fordulatszám :600-1500 rpm
Ventilátor zajszint :7-22,1 dB
Légszállítás :23,54-58,85 CFM
Statikus nyomás: max. 2,87

Noiseblocker Multiframe S M12-PS
Méret :120 mm
Fordulatszám (min.) :1000-2000 rpm
Ventilátor zajszint :12-29,3 dB
Légszállítás :42,96-78,28 CFM
Statikus nyomás: max. 1,46

Noiseblocker eLoop B12-PS
Méret :120 mm
Fordulatszám (min.) :400-1500 rpm
Ventilátor zajszint :7,4-21,2 dB
Légszállítás :58 CFM
Statikus nyomás: max. 1,475

De egyébként én mindig leszartam a nyers adatokat, hanem behűti rendesen vagy sem...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#27) zazenke


zazenke
őstag

a noctua csak l mosolyog ezeken az adatokon, igaz nem olcsó de valamit valamiért

(#28) ASdS válasza zazenke (#27) üzenetére


ASdS
csendes tag

De ha 2x annyiba kerül, akkor nem sok értelme van összehasonlítani őket...Arról nem beszélve, hogy a papír és a marketing mindent elbír. Azonos körülmények közötti pártatlan teszt lehetne a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#29) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

bejovos cuccok !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#30) flashpointer


flashpointer
őstag

Azert egy hangforras-eloszlast megneznek egy ventillatornal higy milyen fordulatszamon mekkora hangot gerjeszt a -szelzaj, -vibracio, surlodas (amit ugye sikerult elhagyniuk) , mert van egy tippem hogy a szelzajhoz kepest kb semennyit.

(#31) Locutus válasza zazenke (#27) üzenetére


Locutus
veterán

A helyedben azért körülnéznék olyan tesztekben, ahol van ellenállás is a ventinek, pl porszűrő vagy radiátor. A Nocutát bizony már nem egy gyártó terméke haladta meg tudásban. Árban annál kevesebb :)
Nekem is van jópár noctua ventim, de inkább a 8-9cm kategóriában, mert ott nincs igazán jobb választás.
Nem véletlenül mutogat már a Noctua is olyan 120mm prototípust, ami a Gentle Typhoon-ra hajaz.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32) zazenke válasza Locutus (#31) üzenetére


zazenke
őstag

nekem meg 14 cm es noctua venti hűt egy ugyancsak noctua hűtőbordát mint procihűtő igaz akkora mint maga a micro atx alaplap de csendessége minden eddigi proci hűtőt agyonver pediglen volt egy pár nagyágyúm is . ha most abból indulnánk ki hogy ki hazudik a gyári specifikációban akkor lehet hogy hazudik az összes gyártó . erre nem lehet adni. nem véletlen van ott a noctua a toppon és ha nem lenne igaz amit ír hamar megbukna a pofátlan kétszeres árával.

(#33) Locutus válasza zazenke (#32) üzenetére


Locutus
veterán

Mindig van jobb :) Főleg idővel.
De sem 12 sem 14cm kategóriában nem csúcstartó jelenleg a noctua. Max árban. De a corsair most onnan is letaszítja :DD

Amúgy nekem is NH-U9S van, A9-es ventikkel, és baromi jó.

Egyébként nem kell hazudniuk a gyári specifikációban. Mindössze annyi, hogy azt pl szabad futásban mérték, a saját körülményeik között. Ugyanakkor szabad futása egy ventinek normális körülmények között még házventiként sincs, hiszen valami rács, vagy porszűrő van körülötte, nem beszélve arról ha hűtőbordára, vagy radiátorra kerül. És ott pl nyomja vagy húzza a levegőt róla. Itt borul minden gyári adat.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#34) FollowTheORI válasza Locutus (#31) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért kíváncsi lennék élettartamra is... mert nekem van 5-6 éves Noctuám és még mindig olyan csöndes és teszi a dolgát, mint új korában. Igaz ~900RPM-en vannak hajtva.

Megnézném én azokat az olcsóbbakat hogy muzsikálnak és mennyire csendesek... :)
+ milyen légszállítást produkálnak milyen fordulaton és zaj mellett.

Amugy pl melyik ventikre gondoltál, amik annyira meghaladták?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35) Zsmester89 válasza zazenke (#32) üzenetére


Zsmester89
őstag

Senki nem mondta, hogy rosszak, csak vannak már a piacon ugyan olyan jó (néha jobb) teljesítményű ventik, amik olcsóbbak is.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#36) olivera88 válasza -Skylake- (#16) üzenetére


olivera88
veterán

:DDD LOL Pedig már gondolkoztam rajta h lehet veszek majd.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37) physor válasza Locutus (#3) üzenetére


physor
csendes tag

Egy friss teszt: [link]

(#38) wolfman


wolfman
veterán

ÉN úgy látom ezeknél a ventillátoroknál kb. 3 évente kijön egy picit jobb, minőségibb, véletlenül összejön az adott gyártónak az elképzelés, ezt nyomatják nagyjából 2 évig, aztán megint újítani "kell" és tönkrevágják az eredeti jó szerkezetet majd 3 évig a többi gyártó is csak kapálózik majd megint jön valaki ...

100 ventillátorból 98 ugyan olyan mint a többi.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39) Locutus válasza FollowTheORI (#34) üzenetére


Locutus
veterán

Amit beraktam thermalbenches grafikont, pl azon ott vannak a jobbak.
De tipikusan pl az eloop-ok is jobbak, csak azokkal nem lehet pull konfigot építeni, mert azt nem szeretik.

Nekem van 3db GT AP15 a gépben, azok több mint 5 évesek már. Semmi bajuk.

@wolfman: Ez mondjuk pont a Noctuának nemigen jön össze mostanában. Ők elég régi dizájnokkal csöveznek a mai napig (hiába az industrial sorozat is, azok se mások), és hiába mutogattak tavaly meg idén is új protokat, azokból megvehető termék nem lett. Pedig idén már egy GT utánzat is volt a standjukon. Az EK-nak a Vardarokkal másodikra azért összejött 90%-ban hozni a GT-ket, azok sikeres ventik is mostanában. A Noiseblockernek maximum az eloop rúg labdába, de abból sem hoztak évek óta frissített sorozatot, ami pullra is alkalmasabb lenne, csak a méretet növelték 140-re. (A fenti Darkside meg simán amellett döntött, hogy megveszik a Gentle Typhoon forgalmazási jogát a Nidec-től, és milyen jól tették... kár hogy Európában nincs aki követné a példájukat)

A félreértések elkerülése végett itt most nem arról van szó, ha valaki 800-1000rpm-en belehel némi levegőt a házába. Arra MINDEN venti alkalmas, és a 90%-uk halkan is. Hátmég ha van rajtuk RGB-LED, akkor máris bestsellerek is lehetnek :DDD

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#40) wolfman válasza Locutus (#39) üzenetére


wolfman
veterán

nem arról van szó, ha valaki 800-1000rpm-en belehel némi levegőt a házába. Arra MINDEN venti alkalmas

Ezt így nem merném kijelenteni. Pontosabban alkalmas, csak a legtöbb ventillátornak az a baja, hogy ha leszabályozod alacsony fordulatra, előjönnek ilyen sercegések, karcos hangok vagy valami ami csendesebb szobában ülve igen jól kihallható.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41) FollowTheORI válasza Locutus (#39) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Semmi jobbat nem látok ott se... maradjunk annyiban kb egyformán jók, és kb ugyanannyiba is fájnak... innentől meg szimpátia kérdés az egész. :)

(#40) wolfman

+ a légszállításuk leromlik... és tényleg csak lehelnek, a jobbak meg szállítanak még levegőt alacsony fordulaton is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42) Locutus válasza FollowTheORI (#41) üzenetére


Locutus
veterán

Hogyne lennének jobbak.

1000RPM, avagy 300FPM fölött jelentősen megnő az előnyük radiátorra szerelve, ami a hangerőt, hangszínt, rezgéseket, és a légszállítás arányát illeti.

1500RPM és 600FPM fölött meg a Gentle Typhoon egyeduralkodó a mai napig. Olyan halkan, és annyi levegőt tol be, amit semmi más nem tud. Csak a Vardarok meg Eloop kezdték alulról nyaldosni mostanában, de az eloop is inkább 1500-ig jó, és pullban meg nem jó a hangja.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#43) Zsmester89 válasza FollowTheORI (#41) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ezért szeretem a 14es ventiket.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44) zazenke válasza Locutus (#42) üzenetére


zazenke
őstag

nekem a noctua 450 körül pereg és nem serceg és nincs hangja egyszerűen tökéletes .

(#45) Locutus válasza zazenke (#44) üzenetére


Locutus
veterán

450-en minek megy?:) Még szerencse, hogy ott halk és nem serceg... :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#46) Zsmester89 válasza Locutus (#45) üzenetére


Zsmester89
őstag

Gondolom házhűtés..

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#47) Locutus válasza Zsmester89 (#46) üzenetére


Locutus
veterán

Hűtés? 450-en kb a látványnak forog, másra nem jó...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#48) #20655360


#20655360
törölt tag

25-31$ lol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.