Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

lehetséges akkor, hogy az új xboxban is már akkor benne lesz az új fejlesztett szolgáltatás.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) 5150


5150
aktív tag

Ezt vajon tudni fogja? :D

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#4) b. válasza #32839680 (#3) üzenetére


b.
félisten

elég sok mindenben nyitottak ebben az évben, nem olyan meglepő már tőlük ilyet olvasni, változtattak a dolgokon ha nem is teljesen,de alakulnak.
Egyébként itt vannak a részletesebb leírások miről van szó.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nekem az is elég lenne ha tudnának olyan WHQL drivert írni, amire nem kéne azonnal egy hotfixet kiadni. Mostanában már a hotfix a stabil verzió náluk.

Mondjuk ilyen AI RPG-kben jól jönne, bár amilyen játékokat ma írnak, hogy a választási lehetőség annyi hogy A) igen, B) annál is igenebb, na ide tök felesleges. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) b. válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


b.
félisten

néha kellene egy kicsit gondolkozni is.remélem legközelebb leszarják a problémákat és félévre adnak ki javítást, hogy ne kelljen kárognotok.
Meg beszéld meg a Microsofttal is hogy ne nyúljon hozzá a Windowshoz jó darabig, esetlege egyeztessen a gyártókkal, mielött beleszarik a driverekbe és rádobja jó pénzért a WHQL-t ordas nagy biztonsági rések mellett..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Dr. Akula válasza b. (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért csak nem olyan megerőltető kiadás ELŐTT tesztelni, és nem utána. Addig maradhat béta fázisban, mert ott a helye.

(#8) b. válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


b.
félisten

mert volt olyan valaha a történelemben hogy a driverek mindig hibátlanul működtek 1000 féle hardverkörnyezettel? Windows 10 megjelenése óta mindkét gyártó folyamatosan okádja ki a javításokat és drivereket. egy egy játékhoz is kell külön optimalizált driver kell, mert a Windows és az alatta futó API-k is szinte heti szinten változnak valamint a játékok egyedi megoldásokat és támogatásokat alkalmaznak. Gondolod olyan könnyű lehet egy folyamatosan változó szoftver és hardver környezetben makulátlan drivert írni? Szerintem lehetetlen, nem lesz olyan már hogy tökéletes driver semelyik gyártónál, max egy egy hardver és szoftver környezetre éppen tökéletes.
radeon alatt is tele van a fórum a bugokkal és hibákkal, volt náluk is egérprobléma, meg tálca ikon lefagyás satöbbi...max nem adják ki egyből hozzá a javítást hotfix formájában míg NV igen.
2 napja jött ki az utolsó radeon driver és HDMI hangkimenet problémát írt már a második hozzászóló...Nvidiánál fekete képernyő marad egy darab játék utáni kilépés után.. ez van..
Örülni kell annak hogy a gyártók hamar reagálnak az esetleg felmerülő problémákra, nem pedig sírni miatta. A legutóbbi egér bug engem nem érintett ,de akit igen az el tudom képzelni hogy örült, hogy 2 nap múlva kijött a javítás nem heteket várt rá.. DE egyébként nem kell messze mennem éppen az előbb frissítette magát megint a Windows 10.....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Dr. Akula válasza b. (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Olyan már előfordult hogy nem kellett egy banális probléma miatt még aznap hotfixelni. Nem azt mondom hogy ne adjanak ki új drivert, hanem amit kiadnak, azt hadd tehesse már fel nyugodt szívvel az ember, ne kelljen attól paráznia hogy pont a javítás kúrja el a gépét. Mert most az van hogy amíg nincs hotfix, addig fel se rakja már az ember.

(#10) b. válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


b.
félisten

ÉN inkább fordítva látom, hogy nyugodtan rakom fel a drivert, mert tudom,hogy ha nagyobb probléma van akkor hamar javítják..
Az idén 15 driver jött ki zöld oldalon és 4 hotfix.
AMD nél pedig 19 driver..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) 5150 válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


5150
aktív tag

Manapság ez már nem divat.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#12) #00137984


#00137984
törölt tag

AMD NAVI 10 több ponton megméri és egyre pontosabban kielemzi a GPU hőmérsékletét, hogy mindig az optimálisan legjobb teljesitményt megkapjuk. [link] Nvidia videókártyák majd szóban is figyelmeztetni fognak, ha túl sokat játszunk egyhuzamban és már nagyon melegszik a gépházban a hardver.

Kérem kapcsolja ki...! :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr. Akula válasza #00137984 (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szóval a throttlingolás az AMD legújabb fejlesztése? :D

(#14) #00137984 válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


#00137984
törölt tag

Elég magas üzemi hőmérsékletre állitja magát, csak ez inkább állandóan felfelé emelné az órajelet és a feszt, amig a NAVI 10 GPU és a VRM birja.
Igy folyamatosan magas szintű terhelésre van kényszeritve.
Szerintem a throttlingolás egy természetesebb folyamat, mert addig hajtható a hardver ameddig a terhelést kibirja, és utána leszabályozzák normál szintre...
Amit természetesen hosszabb távon elvisel, de a hardver kihasználtsága néhol egy picikét alacsonyabb lehet.
Élettartam idejét megitélve szerintem az utóbbi esetben tovább birja a hardver.
Ha valamiben tévedésbe kerültem, nyugodtan ki lehet javitani a hozzászólásomat... :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Duck663 válasza b. (#8) üzenetére


Duck663
őstag

Csak úgy csendben rámutatnék az aláírásom második felére! De csak csendben.... :K

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) b. válasza Duck663 (#15) üzenetére


b.
félisten

Én szeretem a Win 10 et. Béta óta hibátlan nálam, egy percre sem bántam meg, hogy váltottam , főleg hogy játék a fő szempont. De megtéríteni nem akarok és fogok senkit, mindenki azt használja amit szeret és jól érzi magát vele.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Tetsuo válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

+1

(#18) Tigerclaw válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az lenne már jó, ha nem kellene játékonként külön optimalizálni a drivert, mert minden videokártya és minden játékmotor az aktuális szabványra építene. Ha nem patkánykodnának a piaci szereplők, akkor nem lenne gond ezzel sem. Mivel nem így van, megy a folyamatos tákolás minden oldalon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Duck663 válasza b. (#16) üzenetére


Duck663
őstag

Nem is mondtam, hogy bárkit meg akarsz téríteni, csak, hogy annyi hiba merül fel a Win10 kapcsán, hogy szóval ha megbízható rendszert akarunk akkor nem azt használjuk.

Én a Win10-et még most is a beta kategóriába sorolnám. Kiadják, de tulajdonképpen a felhasználók, a tesztelők.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#20) Prof


Prof
addikt

Ez mind szep es jo de az Internetnek hala akar szuperszamitogep kapacitast is tudnak a szoftverek hasznalni nagyon regota. Nem igazan a szamitasi kapacitas hianya miatt nincs beszelgeto AInk...
De azert szep probalkozas az NVidia reszerol.

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amúgy érdekes áthallás a Bitcoinos cikkből, hogy vajon megéri-e nekünk hogy az AI-k egyre több energiát használnak csak azért hogy nekünk ne kelljen gondolkodnunk, vagy hogy leváltsák az emberi erőforrást mesterségesre. Szerintem nem jó irányba tartunk.

Persze lehet hogy lassan jobb lenne ha nem emberek döntenének a legfelsőbb szinteken, hanem "egy" AI. A skynet talán nem az ellenségünk, hanem a legjobb barátunk lenne. Nem halogatna döntéseket, nem lehetne lefizetni, szlogenekkel, propagandával, kamu statisztikákkal eltéríteni. Meghozná a kemény döntéseket is, miközben védené az életet. Olyan lenne mint egy szülő, aki terelgeti, neveli a gyerekeket (minket) kemény kézzel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Duck663 válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


Duck663
őstag

Érdekes amit írsz, több szempontból is. Felmerül a kérdés, hogyha mindenhova AI kerül, mi szükség ránk emberekre? Ha így nézzük tényleg rossz az irány, mert egy AI juthat olyan következtetésre, hozhat olyan döntést, hogy feleslegesek vagyunk, ki kell vonni az embert az egyenletből.

A másik dolog is érdekes amit írsz, de kicsit utópisztikus. Mert ha megnézzük a törvényeket, mint egy jóféle sajt, itt egy kiskapu, ott egy kiskapu, feltételek minden felé. Ha jól alkotnak meg egy ilyet, akkor tényleg lehetne a "barátunk" is, de ha rosszul, mert saját magára nézve az alkotó feltételeket szab, előjogokat akar, előnyszerzés lehetőségét építi tudatosan a rendszerbe, akkor sajnos nagyon nem. Egyébként azt gondolom, hogy ez lehet az egyetlen út ahhoz, hogy az emberiség ne irtsa ki önmagát, el kell venni az embertől az irányítást. De itt van még egy bibi, a végrehajtás is emberek kezében van, ahol megint csak megtörténhet a kavarás. De ha a rendőr egy robot, mindenkit ugyanúgy bírságol, ha az orvos egy robot, nem tesz különbséget pénzes beteg és csóró beteg között, ha az adóellenőr egy robot, és nem nézi, hogy a vizsgált cég vezetője, a polgármester osztálytársa volt, stb-stb., tehát a végrehajtásban sincs susmus. Akkor eljutunk megint oda, hogy felmerülhet a kérdés, hogy mi szükség van az emberre? Még egy gondolat. Meghozza a kemény döntéseket, miközben védi az életet? Ha ma körülnézünk a világban, biztos, hogy minden esetben szigorúan védeni kell az életet? Költői a kérdésem...

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#23) Tetsuo válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyelőre semmilyen AI nincs. Illetve maximum csótány szinten lehet a legeslegfejlettebb fejlesztés. Az (önfejlesztő) tanulás nincs megoldva. Csetbotot, képfelismerést, meg egyéb szenzorok (primitív) algoritmusos kiértékelését még nem nevezhetjük AI-nak.

A csetbotokra és "bűnözésjóslásra" pedig már kell írni antirasszista szabályrendszert, különben az igazság lenne mindenekelőtt... Vagyis az emberi korlátokat ugyanúgy ráhúznánk a fejlettebb szoftverekre is.

(#24) Kékes525 válasza Tetsuo (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. A mai AI-ik legfeljebb okos algoritmusok. Meg sem közelítik az emberi intelligenciát. Legfeljebb egy-egy nagyon szűk területen teljesítenek jól.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) Tigerclaw válasza Kékes525 (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, én sem szeretem az AI, MI elnevezést, ahogy a robot szót sem, mert a sci-fi könyvek, filmek miatt a többség olyan dologra gondol ha ezeket hallja, ami nem létezik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az Nvidia és nyílt forráskód párosánál csak a Bing létezése lepett meg jobban. :)

(#27) ceia


ceia
őstag

Hú, pedig egy jó AI-val, ami kellemes női hanggal párosul, szívesen elbeszélgetnék a.. Star Wars-ról ;]
A magyar nyelvű változathoz kéretik Nemes Takách Kata. De akkor már most fel kéne venni a hangját, mert még meghal, mire ez kész lesz.

        it's more fun to compute

(#28) Kékes525 válasza ceia (#27) üzenetére


Kékes525
félisten

Hívd fel a Telekom ügyfélszolgálatát. Párszor már elcsevegtem vele. VANDA a neve.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) #90088192


#90088192
törölt tag

Elérhető közelségbe?

Nannup meg elérhető közelségben van, oda szeretnek költözni, de mit fog ott csinálni az NVIDIA AI nak csúfolt valamije?

Ott a világ legnagyobb fából készült inga órája, talán leolvassa és bemondja az időt?
(különbé állati jól néz ki az óra láttam élőben jó pár percet belőle)

(#30) GSP


GSP
aktív tag

Chatbotok...

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.