Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jbcs válasza joey04 (#48) üzenetére


jbcs
tag

Friss hardvert kapsz és megtalálod az igényeidhez és pénztárcádhoz legjobban passzoló telefont. 15 készülékből könnyebb kiválasztani, mint 3-ból. Én ezt szeretem, hogy széles a választék és nem kell több százezret fizetnem egy olyan készülékért, amelynek számos featurét nem használnám vagy nem fontos.
Plusz bizonyos gyártóknál ez egy marketing fogás, hogy folyamatosan beszélnek róla egy új termék kiadásakor, az Apple termékei csak kb. minden évben szept.-okt.-ben van a hírekben.

[ Szerkesztve ]

(#52) whatwhatwhat válasza Somatom (#50) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Ezzel nincs is semmi problémám. Nekem csak azzal van problémám, amikor valaki kizárólag az 5+ főverzió frissítéssel akarja magyarázni egy iphone értékét. Miközben ez a valóságban sokaknál irreleváns. Akiknél pedig releváns, ott közel sem a legjobb választás egy csúcskategóriás telefon (szerintem). Egy SE-nél már tényleg releváns a dolog, de ott se ennyire egyértelmű nekem, hogy anyagilag ez a legjobb döntés.

Fun fact: én is viszonylag olcsón vettem note 10-et. Kb másfél éve. :) Jövőre cserélném is, csak még nem tudom hogy mire. Nem túl meggyőző a felhozatal, semmilyen márkából. A fold meg túl drága.

(#53) joey04 válasza jbcs (#51) üzenetére


joey04
titán

15 xiaomi/samu jön évente?

én inkább azt látom, hogy a sok modell miatt nincs rendes support, ami negatív hírét kelti a márkának. plusz a laikus emberek elvesznek a sok modell között. szóval fölöslegesen sok modellt tartanak piacon és még rendes support sincs emiatt.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) whatwhatwhat válasza jbcs (#51) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Köszönöm, hogy ezt így leírtad. Annyian szidják, amikor a gyártók sorra adják ki az új telefonokat. De abba nem gondolnak bele, hogy ezzel nagyrészt le is fedik az emberek igényeit. Nem kell annyi kompromisszumot kötni vásárláskor. Egyébként ezt már az apple is nagyrészt belátta. A régi 1 típus helyet most aktuálisan 6 különbözőt lehet kapni náluk. Amik mind különböző igényeket fednek le.

Egyébként azért azt tudni kell, hogy nem csak azért van androidra kevesebb frissítés, mint iphone-ra, mert a gyártóknál nagyobb a kínálat, hanem azért is, mert kisebb rá az igény. Legalábbis a felhasználók nagy része nem akar ezért felárat fizetni. Köztük én se. Legalábbis 3 főverzió szerintem bőven elég, de ez az én személyes preferenciám.

[ Szerkesztve ]

(#55) Somatom válasza whatwhatwhat (#54) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Három főverzió, az öt év használat. Addig a vas is elavul. Pl. az enyém semmilyen verziófrissítéssel sem fog tudni 5G -t. Ez most még nem olyan lényeges, de három év múlva már az lesz. Sztem ez az Almákra is vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56) strogov válasza whatwhatwhat (#54) üzenetére


strogov
senior tag

"A régi 1 típus helyet most aktuálisan 6 különbözőt lehet kapni náluk."

Amióta eljutottak 3 típusig azóta legalább ennyit lehet náluk kapni. A 2 éves készülék volt hagyományosan a szolgáltatói ingyenes iphone amcsiknál.

A sok főverzió nem csak azért jó mert ha ma megveszem az i13-at akkor még az unokám is kapja a frissítést, hanem azért mert nyugodtan megvehetek egy i12-t, vagy akár XR-t ma is, mert biztos lehetek benne, hogy ameddig használni fogom addig frissíteni fogják.

S6 edge valamikor csúcs gép volt, egy évben jött ki az i6s-sel. Utóbbi most is kap frissítést előbbire meg sokan már nem is emlékeznek. Pedig az s6 edge finoman szólva jobb gép volt a maga idejében. Ezt jelenti a jó szoftveres támogatás.

(#57) Vikooo válasza whatwhatwhat (#54) üzenetére


Vikooo
addikt

Anno a Sony megközelítése is hasonló volt, mennyien szidták az éves 2 flagship kiadása miatt!

Most a kínaiak tényleg valami random alkatrész generátort futtatnak amivel a létező összes lehetőséget kihasználva adnak ki "új" telefont amit persze 2 hónap múlva elfelejt mindenki mert azóta kijött az n+1 -edik.

Én jobban preferalom a minőségi alkatrészekből megfelelő tervezéssel összerakott szoftveresen korrektül támogatott telefonokat. Hajlandó vagyok a teljesítmény oltárán áldozni, kit érdekel hol mennyit gurít?

(#58) whatwhatwhat válasza strogov (#56) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

"Amióta eljutottak 3 típusig azóta legalább ennyit lehet náluk kapni."
Az egy dolog, hogy a régebbi készülékeket is tovább árulják. De az i12 széria óta 5 olyan típus van egy időben, aminek nincs utódja. Az i5-ig 1 volt. Az i6-tól 3. Azóta ez felment 5-re. Egyébként rosszul mondtam, 8 típust árulnak jelenleg, nem 6-ot.

Szerintem az nem érv, hogy megveheted az XR-t és kapsz támogatást. Más gyártóknál hamarabb megszüntetik a forgalmazást, így hivatalos forgalmazótól nem is tudsz olyat venni, amire már nem jön frissítés(legalábbis pl samsung esetében így van, ez nem feltétlenül igaz minden gyártóra). Az apple pont azért forgalmazhatja tovább, mert lesz rá frissítés. De ebben az esetben neked ebből előnyöd nem származik.

Azt ugye tudod, hogy az S6 széria még ma is használható? Attól, hogy nem kap frissítést, a telefon még nem romlik el. Persze az új feature-öket nem kapja meg, de romlani se romlik a felhasználói élmény. Egyedül security kockázat merülhet fel, de a való életben az is elhanyagolható. Az, hogy egy ideje nem kapott a telefon biztonsági frissítést, nem jelent automatikus meghackelődést. Egyébként S6 szériából messze kevesebb fogyott, mint az i6s-ből, és nincs akkora követőtábor se mögötte, ez is közrejátszik abban, hogy "nem emlékeznek rá".

#57Vikooo
Abszolút nem vagyok benne biztos, hogy ok-okozati összefüggés van a sok kiadott modell és a minőség között. Szerintem ha évi 4 telefont adnának ki, azok is ugyanilyen minőségűek lennének. Egyébként én nem is erre gondoltam, amikor azt mondtam hogy több típussal lefedik az igényeket. A legtöbb kínai gyártónál ez már nyilván túl van tolva, és már inkább a marketing kategóriába tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#59) Syl válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

> Írd bele a cikkbe, hogy a LiveText a Beállítások-Általános-Nyelv és régió alatt kapcsolható be.

De akkor azt is írja bele, mely készülékeken van így. Mert például iPhone X-en nincs Live Text.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60) Sgr_A válasza Dilikutya (#39) üzenetére


Sgr_A
addikt

Összefüghet
de ha jól számoltam 20 teló és jónéhány tab óra ipod kapta meg tegnap a frissítést
droidnál mennyi kapta meg a 12-t?
még az egy éves 11 sem fut minden telón amire bejelentették
+ még a régiótól is függ azonos telón a frissítés üteme elég benézni bármelyik droidos topikba

(#61) Lami66 válasza PavelVagyok (#30) üzenetére


Lami66
őstag

Bár "i" jellegű cikkekhez nem szoktam kommentelni, most is csak azért teszek kivételt, mert a cipős hasonlatodat azonnal tudom cáfolni, akár képekkel is, hogy az 5 ezres szarkínai gagyi hogyan néz ki 1 év után, és hogyan néz ki a többtízezres Merrell, Columbia, Salomon egy év után. Ez csak most és azonnal példa, de ha ideszámolom a néhány évtizedes tapasztalatomat cipő ügyben (jellemzően edző és túracipők), akkor kijelenthetem, a nagy márkák cipői ránézésre szebbek-jobbak-tartósabbak, használva rosszabbak mint az az 1-2 kínai gagyi amit "fűnyíráshoz jó lesz" felkiáltással vettem. Az említett nagy márkák kb 15-20 év alatt a nagyon jó minőségtől leküzdötték magukat az egyszezonos dizájnos, szar de drága szintjére, és 25-35 ezres cipőkről beszélek. Amik szétmennek egy tavaszi+őszi használattól, és a következő tavaszra lehet venni újabb márkás hulladékot 30 ezerért.

(#62) Sgr_A válasza Lami66 (#61) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ezzel a cipős zapasztalattal sajnos egyet kell értsek
Nem is veszek 15 felett edzőcipőt

(#63) pauliboy23 válasza Syl (#59) üzenetére


pauliboy23
senior tag

A12 Bionic-tól felfele.

(#64) Good_boy válasza Sgr_A (#60) üzenetére


Good_boy
kezdő

Nem értelek. Miért kellene megkapni? Semmi újdonság nincsen android 6 óta, amire azt tudom mondani, hogy kellene. Sőt, csak rosszat tettek a frissítések. Nincs hangrögzítés, a menüt ájoeszesítették, már nehezebb blokkolni legálisan a Youtube reklámokat böngészőből, az engedélykérésekkel csak agyon bonyolítottak mindent, de ha nem adok valamihez engedélyt, akkor el sem indul a program. Estig sorolhatnám. Nekem semennyire nem hiányzik a frissítés androidon. Minden frissítéssel valamit elrontanak. Hol a sebességet, hol a az akkuidőt. Egyszerűen nem kell. Csak egy hülye divat a frissítés. Ja, és vírusirtó már a kezdetek óta létezik androidon, de én még az életben nem láttam androidon vírust. Ezt azért írtam, mert tudom, hogy a biztonságra fogsz majd hivatkozni.

(#65) Sgr_A válasza Good_boy (#64) üzenetére


Sgr_A
addikt

Erről nem az apple tehet ;]

(#66) Good_boy válasza Sgr_A (#65) üzenetére


Good_boy
kezdő

Ja, ez igaz, de nem is írtam, hogy az Apple tehet 🙂. Bár az iPad-en az eltűnő vidgeteket nem sikerült kijavítania a foltokkal 🙂.

(#67) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Hali!

Nálatok a Fotókban, az Önnek lapon megjelenik az "Önnel megosztva"?
Hiába van bekapcsolva a beállításokban, nem akar megjelenni.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#68) Syl válasza pauliboy23 (#63) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm, de ez nem segít. Ha bemegyek a boltba, akkor nem azt mondom, hogy kérek egy A12 Bionic iPhone-t :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69) arn válasza Ádám16 (#2) üzenetére


arn
félisten

Air2re is ramegy, de minek? Rem lassu.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70) arn


arn
félisten

Felraktam az ipad prora (2021), es iphone12re. Mukodnek :)

az ipadet kisse osszecseszte, iphoneon a zoomot kiprobaltam, vkinek biztos jo. Az uj safari mobilon jobb, nehany dolgot atvettek az androidbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#71) arn válasza Sgr_A (#60) üzenetére


arn
félisten

Szezont a fazonnal, meg mi a gond a regebbi verziokkal? Manapsag sokmindent nem varialnak mar.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#72) #40047616 válasza Sgr_A (#60) üzenetére


#40047616
törölt tag

Még ki sem jött a droid 12. Egyenlőre béta van csak belőle. Majd október környékén jön a stabil végleges. Amúgy a mondanivalóddal egyet értek.

(#73) Good_boy válasza arn (#70) üzenetére


Good_boy
kezdő

Én semmit nem találok mióta feltettem Air 4-re😀. A szótár miatt raktam fel. Azt hittem, ez a frissítés hozza a droidos színvonalat, hogy külföldi szoftvereket meg netes oldalakat tudok majd fordítani, de sajnos nem tud magyarul a szótár, csak szuahéli meg tradícionális kínai, meg talán csehszlovák nyelven. Erősen érik, hogy megy fel az apróra az iPad. Ha fél év után nem szerettem meg a rendszert, akkor eztán se fogom.

(#74) kalimist válasza Good_boy (#73) üzenetére


kalimist
aktív tag

Ez a Safari bővítmény megoldás lehet bár nem olcsó:

Language Translator by Mate

(#75) Dilikutya válasza Good_boy (#64) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért az valami egészen elképesztő, amikor a reklámbevételekből élő Google nem teszi lehetővé a saját ingyenes szolgáltatásán a reklám blokkolását. :) Erre való a premium előfizetés. Én nem is használom mobilon, nem kínlódok vele. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76) enginev3.0


enginev3.0
félisten

iPhone 6s-ig visszamenőleg
Respect

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#77) D1Rect


D1Rect
félisten

Szuper, már csak ~4 évnyire van lemaradva az android mögött.
De legalább a safari naprakészebb lett.
Sok értelme volt iPhone-ra váltani, ha az összes gyári app akkora szutyok, hogy mindenből a google-t használom. :W
A kedvencem, hogy nem tud a gyári naptár app heti nézetet, csak ha elforgatod a telefont.
Ja, hogy ki van kapcsolva az elforgatás? Akkor nincs heti nézet.
Hátb+

(#78) strogov válasza whatwhatwhat (#58) üzenetére


strogov
senior tag

Tehát szerinted az nem előny, hogy egy telefonon 6 év után is a legújabb (most IOS 15) van, sőt attól, hogy egy telefon android 7-tel fut 2021 nem szenved semmi hátrányt?

Szerintem nagyon eltérő a véleményünk.

(#79) Somatom válasza strogov (#78) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom, hogy IOS -en ez hogy van. Sajnos, Androidon úgy oldják meg a "felhasználói élmény növelését" és a "biztonságot", hogy alternatíva nélkül korlátoznak funkciókat. Sztem ez nem fejlesztés. Pl. a 10 -ben úgy lett letiltva a SIM adatokhoz hozzáférés, hogy semmilyen API, vagy OS szintű megoldás nem született rá. Dual SIM esetén nem lehet külön SIM -enként roaming adatforgalmat mérni. Nekem ez fontos feature, ezért hiába nyafog a telóm a 10 -es droidért, nem engedem frissülni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#80) ilor14 válasza whatwhatwhat (#58) üzenetére


ilor14
tag

(Nem feltétlen ehhez a hozzászóláshoz reagálva)
Nem is értem, hogy ez miért nem jött fel eddig (nem láttam), de mi van a használt készülék piacával? Ha egy telefonról tudod, hogy 5-6 évig kap frissítést és te kétévente cseréled a telefonod akkor a hosszú támogatás miatt sokkal értékállóbb a telefon amit eladsz, ergo sokkal több pénzt kapsz érte, kevesebb befektetés az újabb telefont megvenni. Az első készülék megvétele a legnagyobb befektetés számodra, de utána 2 évente az újabb készüléket kb a feléért meg tudod venni, ha eladod a régit. Egy középkategóriás telefonnál ezt nem tudod megtenni, ott kb mindig a teljes árat kell kifizetned, mert (ez már csak tipp) ki az aki 2 éves használt középkategóriás telefont vesz?

(#81) Alex91 válasza ilor14 (#80) üzenetére


Alex91
félisten

Jo a logika. Csak iPhone teren nagyon telitett mar a hasznalt piac. Jo aron, gyorsan eladni, hat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82) GoldhandRent válasza ilor14 (#80) üzenetére


GoldhandRent
őstag

25-ért vettem használt 1st gen SE-t, januárban.
Ha nem lenne telenor kártyafüggő, (meg bírna egy napot) inkább ezt használnám CSAK, mint a Xiaomi Mi Note 10-et, amit újonnan vettem mikor megjelent :) (ezzel már csak WiFi-t osztok az iphonenak)
Xiaomit már nem vennék akkor se ha ingyen lenne. Ha még valaha visszatérnek a 2014-es, Mi 4-es szintre támogatasban, build qualityben, megbízhatóságban, featureökben, na akkor talán. Ez az SE még ma, a legfrissebb iOS-el sem laggol, ellenben a 19 novemberi Xiaomival, ami bármikor RAM-ot takarít, lefagy, és olyan kellemetlen vele gépelni, h többször elképzeltem már a rituális kivégzését.

-

(#83) mrThomi


mrThomi
addikt

Azért ez nem sámli, de ki az aki egy iphone 6-al rohangal 4x aksit cserelve mar benne ?(csak egy kérdés)

Nothing Phone (2a)

(#84) mrThomi válasza ilor14 (#80) üzenetére


mrThomi
addikt

Szerintem meg mindig a legujabb alig hasznalt csak kicsomagolt par napos/hetes keszulekeket erdemes megvenni olcsobban(ha talalsz ilyet), majd par honap hasznalat utan ugyan annyiert eladni, igy nem buksz, de mindig "uj" telod van. En mar nem vagyok hajlando a teljes arat peldaul egy media marktban kifizetni, legyen az egy kozepkategorias 500€ telefon. Hatrany: 2-3 havonta cserelgetned kell a telefont.

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#85) arn válasza ilor14 (#80) üzenetére


arn
félisten

Ez a felhasznaloi hulyites miatt van… az apple cuccot akkor is megveszik dragan, ha regi es szar mar. Vicc, hogy a doglassu 7 eves air2ot ugy elvittek irrealis aron, hogy kettot pislogtam, az s10 galaxy, ami szvsz idotallobb telo lesz a 8g ram miatt, mint pl az iphone12, ket honapig itt allt. De irhatnam a regi mac minit, etc. jol csinalja az apple meg kell hagyni, de kisse tul van ertekelve. Az ipad pro ami messze a konkurencia elott van, a tobbi max szepen becsomagolt alternativa dragan, van amiben picit jobb, van amiben rosszabb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#86) whatwhatwhat válasza ilor14 (#80) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Egyrészt alapból rossz a feltételezés, hogy megtérül a befektetett pénzed amikor eladod a telefont. A jó megfogalmazás az lenne, hogy általában nem buksz annyit egy iphone-on, mint más telefonon. Viszont itt már akkor arról is beszélnünk kell, hogy más gyártók messze sokkal jobban leakciózzák a készülékeiket, ráadásul sokkal hamarabb is. Egyébként szerintem nagyrészt ez okozza azt, hogy pl egy samsung nem tartja úgy az értékét, mint egy iphone. Minek vennék meg tőlem 200 ezerért az egy éves újonnan 300 ezres telefonomat, amikor 230-ért újat kapnak, mert akciós. Eközben az iphone-t el tudod adni annyiért, mert az a boltban még mindig 270. (Disclaimer: ezeket az árakat fejből írtam, hogy tényleges számokkal támasszam alá a mondanivalómat. De ezek nem igazi árak, nem kell őket kijavítani. Az én megfigyelésem szerint körülbelül ez a helyzet.) Egyébként emiatt általában androidos telefonoknál az a jó döntés, hogy vársz pár hónapot, esetleg fél évet, mire elkezdik igazán akciózni őket. Így nem is költöd el azt a pénzt, amit már nem kapnál vissza, amikor eladod.
Másrészt pedig akkor tudod ténylegesen jó áron eladni, ha baromi jó állapotban van. Tehát ez egy kockázatos befektetés. Ha betöröd a kijelzőjét, összekarcolod, vagy elromlik rajta valami a garancia lejárta után, akkor máris buktad a pénzed. Arról nem is beszélve, hogy el is lophatják, vagy elhagyhatod. Persze védheted biztosítással a befektetésedet, de akkor meg a plusz költség miatt nem térül meg a pénzed.
Harmadrészt pedig nem csak és kizárólag a szoftveres támogatás miatt tartják az értéküket az iphone-ok. Azok a régebbi iphone-ok is ugyanolyan jól működnek ma, amik nem lettek frissítve, mint azok amik lettek. Az értéktartásnak részben a márka prémium image-éhez is van köze. Részben pedig annak is hogy (pár kivétellel) minden iphone felsőkategóriás készülék, így a használt piacon egy hozzá nem értő is biztosan tudja, hogy egy jó telefont vesz. Ellenben egy xiaomi Mi 10 t-rex lite pro max-ról nem igazán tudja hogy az micsoda, nem is akar érte annyit adni mint egy iphone-ért. És még kitudja hány oka van neki, hogy jól tartják az értéküket.

(#87) Good_boy válasza kalimist (#74) üzenetére


Good_boy
kezdő

Köszönöm 😊. És ezt csak zárójelben teszem hozzá, hogy ez is egy tipikus példa arra, hogy amit eddig legálisan ingyen használtam, azért ezen a rendszeren fizetni kell. És nem arról van szó, hogy mindent ingyen akarok, mert nagyon sok mindenért fizetek. De eddig ez ingyen volt. És gondolom senki nem szigszalagoz pénzt a parkolóautomatára mikor hétvégén ingyenes. És ha jól értelmezem, akkor ez csak a böngészőben fordít. Egy külföldi alkalmazást már nem.

#75Dilikutya Nem az az elképesztő, hanem az, hogy te is tudod, hogy eleinte nem volt reklám a YouTube-on és mégse haltak éhen. A másik érdekes, hogy nem csak hogy reklám van, szándékosan szabotálja a Google a böngészőből történő Youtube nézést úgy, hogy lassítja az adatfolyamot. Van, hogy az indexkepeket sem tölti be rendesen, de arra is majd fél percet kell várni, hogy egyáltalán elinduljon egy videó. Érdekes módon ha bekapcsolom a reklámblokkolót, akkor meg suhan.
Egyebként én sem telefonról nézem, hanem kilövöm tévére.

#77 +1

#79 +1

#82 Miért kellemetlen vele gépelni?

(#88) GoldhandRent válasza Good_boy (#87) üzenetére


GoldhandRent
őstag

laggol, nem.veszi be a karaktert, ha hibazok, ami gyakori mert 2x ugyan oda utve is mas nyomodik bel, akkor javitani nehez mert nem mindig akar karaktert torolbi (gboard legfrissebb), szokoz helyett gyakori a pont nem tudom miert

ezt most arrol irom, es direkt nem javitok semmjt, es ez most eleg istenes volt az atlaghoz kepest

-

(#89) Giovan!


Giovan!
addikt

A Safari szerintem jobb volt korábban, a pakliszerűen egymásra dobott tab-nézet nekem jobban kézre állt, ahogy a középen elhelyezett új tab gomb is. Az új weather app és az átszabott értesítések mondjuk tetszenek, az érezhetően szarabb üzemidő már annyira nem, de azzal gondolom pár héten belül kezdenek majd valamit.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#90) Good_boy válasza GoldhandRent (#88) üzenetére


Good_boy
kezdő

Igen, ez nagy gond. Gondolom a gyorsítótár törlésén, meg a rutin javításokon túl vagy. Azért kérdeztem, hogy mi vele a gondod, mert az android billentyűzetek annyira nem szoktak rosszak lenni. És én meg pont az Apple billentyűzetével nem tudok megbarátkozni. iPad-en ugyanis ilyen szövegbuborékban dobálja fel a szójavaslatokat és arra kellene rábökni, de 5-ből 4 alkalommal nem sikerül.

(#91) GoldhandRent válasza Good_boy (#90) üzenetére


GoldhandRent
őstag

hat en a javaslatokaz es a javitast alapbol kikapcsolom

azert vettem probanak az SEt is mert egy alkalommal.haverom iphone 12 esen gepeltem valamit jutubra es eszmeletlen elmeny volt sok ev gboard utan
valahogy -nyilvan tudom miert- ott rendesen illesztve vannak a betuk a gombok helyehez es a kepernyohoz...
raadasul ennek a telefonnak """edge""" kijelzoje is van, szoval igx lehajlik
de a korabbi "flat"ek sem voltak sokkal jobbak.

-

(#92) joey04 válasza Giovan! (#89) üzenetére


joey04
titán

Friss rendszeren minden esetben rosszabb az üzemidő pár napig. Persze csak ha nem valami telep-kímélő fícsör benne a lényeg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#93) Good_boy válasza GoldhandRent (#91) üzenetére


Good_boy
kezdő

Az nem lehet, hogy csak rosszul van kalibrálva a droidod kijelzője? Mert én nem tapasztalok olyat amit írtál, bár én Samsungot használok.

(#94) Giovan! válasza joey04 (#92) üzenetére


Giovan!
addikt

Akkor lehet csak nekem volt eddig szerencsém, mert ennyire durva merülési kedv eddig még egy frissítés után sem vett erőt a telómon. Mindenesetre remélem igazad lesz, és pár nap után magától visszaáll majd a korábbi szintre az aksi teherbírása.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#95) GreenGoblin válasza Straw (#11) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ezen én is csak nevetek mikor valaki pont a biztonság miatt vesz Apple terméket.
LoL

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#96) strogov válasza GreenGoblin (#95) üzenetére


strogov
senior tag

Vakok közt ...

(#97) Syl


Syl
nagyúr

Az iPad-en a Safarit valami zseni tervezte.
Vagy rosszul tartom...
A könyvjelzőkhöz csak az oldalsáv megnyitásával lehet hozzáférni. Oké, ez nem a világvége.
Na de ha a könyvjelzők között elnavigálok egy almappába és kiválasztom a kívánt könyvjelzőt, akkor hogy csukom össze az oldalsávot? :F

szerk.
A bal felső sarokban a nyíl csak a könyvjelzők almappáiban lépked visszafelé.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#98) kakuk.tamas válasza Syl (#97) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ráböksz a weboldalra?!
Mármint arra ami megvan már nyitva.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#99) Syl válasza kakuk.tamas (#98) üzenetére


Syl
nagyúr

Akárhová bökök, nem záródik be.
iPhone verzión ott a "Kész" tétel, amivel bezárható a könyvjelzők menü (ami mellesleg úgyis automatikusan bezáródik amikor az ember kiválaszt egy címet)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#100) arn


arn
félisten

Nalam is bezarodik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.