Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Egy régebbi készülék esetében (7/8) mi lesz a kézzel fogható újdonság?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Ádám16


Ádám16
addikt

Ezért fogok visszatérni iOS-re. Egy 6s még bőven a használható kategória ma. 2016-os készülék.
Természetesen helyén kezelem, hogy az új iOS-ből mi van átemelve már ebbe a kategóriába, de egy dolog biztos: biztonságos OS fut rajta.
Továbbá egy app sem fogja jelezni, hogy bocsi, de ehhez legalább egy iOS XY kell még pár évig.

Lehet szidni az Apple-t (van is miért), de szerintem az összes többi gyártóhoz mérten ez az egyik legnagyobb, legfontosabb és legegyértelműbb erénye a készülékeiknek.

(#3) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Bone!

Írd bele a cikkbe, hogy a LiveText a Beállítások-Általános-Nyelv és régió alatt kapcsolható be. Elég hülye helyre rakták, és aki ide érkezik, tudja… :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) jbcs válasza Ádám16 (#2) üzenetére


jbcs
tag

Nem akarom kisebbíteni a teljesítményt, de az évi 3-4 új telefonhoz támogatást nyújtani szerintem nem emberfeletti visszamenőleg évekre. Mennyi új telefont ad ki a Samsung vagy Xiaomi egy évben...?

(#5) whatwhatwhat válasza Ádám16 (#2) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy ki az aki többszázezres csúcskészüléket vesz, de mégse cseréli le az elkövetkező 4-5 évben. Ha csak egy sima "használható" telefont szeretne, akkor miért nem egy jóval olcsóbb középkategóriásat vett eredetileg? Ha pedig valaki 4 éven belül lecseréli, akkor ez az előny megszűnik létezni. Mert úgyse fogja már megkapni már a 4. update-et se.

[ Szerkesztve ]

(#6) janeszgol válasza whatwhatwhat (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Többektől is olvastam már, meg látom is, hogy tényleg 3+ éven át használnak egy telefont.
Egy 200 ezres laptoptól is elvárjuk a minimum 5 év működést, pedig egy 200 ezres noti az vastagon az alsókategória. Egy 200 ezres tévétől meg még többet is várunk, mint 5 év működés.
Viszont abban értek egyet veled (ha erre gondoltál), hogy aki csúcstelefont akar használni, az nem várja meg még a három évet sem. Egy Xs ma már nem csúcs kategória. Aki csúcs élményre vágy, annak sűrűbben kell cserélnie (max 1 generációnyi "lyuk").

[ Szerkesztve ]

(#7) adamssss válasza whatwhatwhat (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Mondjuk egy olyan ember aki nem techbuzi és az alapfunkciókat használja. Azokat viszont maximális biztonság mellett szeretné. Anyumnak pl 1.gen SE-je van, eddig egyszer cseréltünk benne aksit de vígan el van vele.

BTW pont az SE középkategória a hozzátartozó árral, szóval nem tudom mi volt a célja a hsz-ednek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) milkabrams válasza jbcs (#4) üzenetére


milkabrams
őstag

Az Oneplus sem ad ki többet, mégis képesek elb...ni. Mikor frissítés után naponta kétszer újra kell indítani a telefont, mert olyan szinten belassula használattól, mintha 6 évet visszamentem volna az időben...

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#9) Grafiqs válasza whatwhatwhat (#5) üzenetére


Grafiqs
őstag

Kérdésedre az én válaszom az, hogy azért mert szereti használni amit egy flagship vagy ahhoz közeli. készülék nyújtani tud a felhasználójának. Majd pedig 4-5 évig simán le van a gond a telefonkérdésről.
Én akkor vettem iPhone 4-et amikor megjelent. Majd három éve lecseréltem egy iPhone 7-re, tavasszal pedig iPhone 13 mini lesz a következő.
Disclaimer: 23 éve használok Machintosht.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10) janeszgol válasza janeszgol (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Annyit azért hozzátennék, hogy a Xs egy baromi jó minőségű telefon. Talán a Huawei oldaláról láttam csak hasonlót. Ma is van benne potenciál, de aki állandó csúcs élményre vágyik, már régen lecserélte egy 12 Pro-ra vagy Pro Maxra.

(#11) Straw válasza Ádám16 (#2) üzenetére


Straw
senior tag

"de egy dolog biztos: biztonságos OS fut rajta."

repül is az NSO like ;]

42

(#12) Felesbandi válasza Ádám16 (#2) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Előbb-utóbb lehet én is ezért váltok majd, kivéve ha a Pixeles Tensor chipek hatasara droidon is elterjed a hosszabb termektamogatas.

Csomó ismerősömnek van iPhone-ja, semmi hardveres hibajuk nincs, a regebbi keszulekek még mindig gyorsak, akksijuk jol birja. Így, hogy meg frissiteseket is kapnak, semmi okuk nincs ujabbra cserélniük a készüléküket.

Engem mar csak az tart vissza a valtastol, hogy a frissitesektol eltekintve az androidot preferalom, tovabba meg akarom varni, hogy type-c csatis iPhone-ok is jojjenek (ha jonnek valaha).

(#13) PavelVagyok válasza whatwhatwhat (#5) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Az nem lehetséges, hogy valaki vesz egy csúcskategóriás telefont és azzal jól el van 4-5 évig. Ameddig ha vesz egy alsó-középkategóriát akkor az már a 4. vagy 5. évében lassabb lesz mint a csúcskategória? Vagy nem értem mit nem értesz.

(#14) Felesbandi válasza whatwhatwhat (#5) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Az csinalja ezt, aki jó telót szeretne, de nem telefonmanias. Vesz dragan egy csucs keszuleket, amirol tudja, hogy jó és meg jópár evig jo is marad. Ezutan csak hasznalja mint egy normális ember es nem azt lesi, hogy a következő evben megjelenő keszulek hany szazalekkal gyorsabb. Pláne hogy a legtöbb embernek csak egymas mellé téve tűnik fel barmilyen különbség.

Az atlag ember hasznalni veszi a telefonjat, amig az neki megfeleloen működik, nem erez kesztetest, hogy lecserelje. Ez es az ehhez hasonlo forumok tagjai, akik telefon es kütyü maniasak nyilvan mashogy nezik ezt. Akinek ez a hobbija nyilvan megunja a készülékét, meg évről évre a legjobbat akarja, de szélesebb körben ez nem igy mukodik.

Továbbá benne van az is a pakliban amit janeszgol irt.
200k-s laptoptol es tobb ev hasznalatot varunk.

(#15) Grafiqs válasza Straw (#11) üzenetére


Grafiqs
őstag

Az "léket" már befoltozták. ;)
Az NSO bár b.szhatja...

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#16) kakuk.tamas válasza Grafiqs (#15) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Nemzeti Sport Online?

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#17) batai15


batai15
félisten

Pontosan így van . Lehet ekézni az applet , van is miért , de tagadhatatlan hogy hosszú távon egy apple készülék a jobb választás mint bármi más a piacon .
Én is 2 éves xr-t vettem használtan lassan fél éve és ez az első eset hogy nem érzek késztetést készülék cserére .

(#18) Felesbandi válasza PavelVagyok (#13) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Sajat tapasztalataim alapjan a kozepkategoria nem csak lassabb lesz, hanem a tartossaga is eleve rosszabb, ergo hamarabb kellene lecserelni is.

Pl. 2 eves Xiaomi Mi 9T-m kijelzoje mar egy jo ideje be van egve. 2 haverom ennel regebbi Samsung csucstelojan beegesnek nyoma sincs. Igen, max fenyeron hasznalom, de a Xiaomim max fenyereje ketlem, hogy elerne a Samsung fenyerejenek 80%-at, szoval ezt nem latom indoknak.

Akksim mar most 74%-os, szoftveres tamogatas kuka, az Android 11-es frissites KIVETT altalam napi szinten hasznalt funkciot is (x oraig tarto nemitas opcioja eltunt), appok bezarodnak meg akkor is, ha van meg vagy 3 giga szabad ramom, random screenshotok a zarkepernyorol idonkent megjelennek, stb.

Inkabb vennek egy megbizhatobb csucs, vagy csucskozeli telot 5 evre 350-ert, mint 2 evente uj kozepkategoriasat 150-ert.

(#19) Vikooo válasza jbcs (#4) üzenetére


Vikooo
addikt

Ez igaz de a Samsung, Xiaomi stb is atallhatna az évi 3-4 új készülékre, viszont akkor nem tudnanak lépést tartani és piacelsoseget szerezni.

A havi 1-2 új készülék kiadása és az ismét bejelentunk valami cutting edge, világmegváltó (hulladékot) szerintem nem vezet hosszú távon jóra sem support sem UX oldalról.

Amíg van Android One program addig maradok, a többi OEM szerencsetlenkedes már nem hiányzik.

(#20) Vikooo válasza Felesbandi (#18) üzenetére


Vikooo
addikt

Tökéletesen egyetértek! Nem véletlenül van ekkora árkülönbség egy csucstelefon és egy büdzsé kategóriás de csucstelefont alazo kínai csoda között. Papíron tok jó, hogy Qualcomm SoC meg ahogy itt a tesztekben is istenitett AMOLED kijelző van benne illetve egyéb mint Samsung, Sony vagy Hynix alkatrészekbol legozzak össze a minősége és a tartossaga nincs párban a minőségi flagshippel. Hiába AMOLED - AMOLED. Hiába Sony akksi Sony akksi.

(#21) batai15 válasza Vikooo (#19) üzenetére


batai15
félisten

Egyet értek . Én kb 600ezret buktam a sok olcsó telefonon miatt mert egyik sem szolgált ki .

(#22) Cathfaern válasza Grafiqs (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+1

3GS-el kezdtem, majd 4S aztán 6s Plus. Most 7-es, de csak azért mert a feleségemnek kicsi volt a képernyő szóval kapott egy újat, én meg nem használtam ki a 6s Plus nagy képernyőjét, szóval jobb volt a 7-es kicsije. Egyelőre semmi késztetést nem érzek a cserére (na jó, a legújabb modellek kamera minősége hiányzik kicsit, de azért meg vagyok nélküle).

[ Szerkesztve ]

(#23) Vikooo


Vikooo
addikt

A másik pedig, tegnap elérhetővé vált a frissítés ami azt jelenti, hogy ténylegesen frissíthető. Nem úgy mint a Droidon ahol hullámokban teszik elérhetővé ki tudja mikor miután a Google elindította a Pixelekre.

(#24) jbcs válasza Felesbandi (#18) üzenetére


jbcs
tag

Én meg pont ezért nem veszek csúcskészüléket, mert 2-3 évvel a vásárlás után simán előjöhetnek a hibák, akksi degradáció, képernyő hiba vagy bármi. Ha tényleg lenne jelentős minőségbeli különbség egy 70 eFt.-os vagy 250 eFt.-os telefon között, akkor miért nem marketingelik a cégek? Azért mert nincs jelentős, semmi garancia, hogy tovább bírja, ugyanazt a 5000 mAh-s akksit találod mindkettőben. Garancia sem hosszabb a drágább készülékre, max. a támogatás...
Ha veszek egy 70-80eFt.-os telefont, ami ma már simán jól használható kategória, akkor ha 3 év múlva is jól működik, megtarthatom, de ha tönkre megy, az sem annyira fájó. Vagy ha meguntam, 3 év múlva veszek újat, nem fájó kiadás...
Pár évvel ezelőtt droid vonalon a csúcskategória volt minden szempontból rendben és éveken át használható, de már ez azóta változott.

[ Szerkesztve ]

(#25) Somatom válasza jbcs (#24) üzenetére


Somatom
veterán

A garancia is hosszabb. 2021. jan. 1. -től 10-100 ezer FT között 1 év a kötelező garancia, 100-250 között 2 év, 250 fölött pedig 3 év.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) icecave válasza jbcs (#4) üzenetére


icecave
nagyúr

Nyilván ebben az a nehéz, hogy elfogadhatóan menjen egy jóval limitáltabb erősorrású több éves hardveren is, ne csak a legújabbon.

(#27) natë válasza batai15 (#21) üzenetére


natë
nagyúr

De jó neked, hogy csak annyit :DDD

(#28) jbcs válasza Somatom (#25) üzenetére


jbcs
tag

Ebben igazad van, de ez egy törvényi kötelezettség és nem a gyártó adja önként, mivel jobb minőségű a drágább terméke. De nyilván ez is egy plusz előny, ha drágább készüléket veszel.

(#29) batai15 válasza natë (#27) üzenetére


batai15
félisten

Ezt úgy ersd hogy eladtam a telefont bukoval , plusz pótolni a másikra. Asszem valami 53ig számoltam a telefonjaim.
De csak ez 600 elég lett volna arra hogy kb két csúcs iPhone legyen mondjuk 2 évente.

(#30) PavelVagyok válasza jbcs (#24) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Nem igaz, hogy ugyanaz az aksi található egy 70 ezer forintos és egy 250+ ezer forintos telefonban. Honnan vetted ezt a sületlenséget? Akku és akku között is van különbség. Ha meg tönkre megy az aksi inkább azt cserélem egy még mindig gyors telefonban, minthogy kivágjam a kukába a 70 ezres telefont és vegyek egy újabb 70 ezres rossz minőségű telefont. Sokkal logikusabbnak tűnik számomra.

Garancia hogyne lenne több? 250k felett kötelezően 3 évet kell vállalni. :D 70 ezer forintos készülékre megnézem, hol kapsz 3 év garit. :D

Fogj egyszer a kezedbe egy flagshipet, mindenben van különbség. Jobb a kijelző, jobb a mikrofon, jobbak a kamerák, jobb az anyag használat. Gyakorlatilag minden jobb. Nem is értem mit gondoltál. 70 ezer felett nincs minőségbeli különbség és a világ 99%-a át van baszva?

Őszintén nem értem ezt. :(

Tipikusan nem kedvelem ezt a fajta világnézetet. Mikor valaki évente vesz 5000 ezer forintért egy szar kíniai gagyi cipőt, ahelyett hogy kiadna egyszer inkább 20-30k-t egy normális minőségűre amit nem kell évente cserélni meg kidobni a kukába. Kevesebb lenne a szemét is.. jobban járna mindenki, de ezek az egyének csak önmagukat nézik, és semmi és senki más nem érdekli őket.

[ Szerkesztve ]

(#31) PuMbA válasza Ádám16 (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Biztonságosság szempontjából ma már Androidon is jó a helyzet, de jóval hamarabb meg kellett volna lépniük.

Az Android 11-gyel 21 rendszer komponens frissül a Google Play áruházból, tehát ha a gyártó abbahagyja a frissítést, attól te megkapod pl. az alkalmazások által használt beépített rendszer böngésző biztonsági frissítéseit (Android System WebView) :)

[ Szerkesztve ]

(#32) hegedus001 válasza jbcs (#24) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Akksi degradáció? 2-3 után? bakker, ez természetes dolog, nem pedig hiba...... én anno mindig új középkategóriás telefonokra mentem, aztán megvettem életem első ahsznált szifonját..... aztán a 2.-at egy i7-et, 30 perce frissítettem le..... ;) és még jövőre is lesz rá frissítés... A 5000 mAh -s akksik sem ugyan olyanok. az optimalizáción múlik a legtöbb dolog... btw, én is sokkal jobban örülnék, ha eltűnne a sok szemét (már megjelenésekor majdnem e waste telefon) nagyon sok energiát és szemetet meg lehetne spórolni.

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#33) natë válasza batai15 (#29) üzenetére


natë
nagyúr

Értem, hogy érted, én is hasonló cipőben járok/jártam, bár most épp droidon vagyok a Chromebook miatt (is).

(#34) Tewe013 válasza Vikooo (#23) üzenetére


Tewe013
őstag

Megoldás: Pixelt kell venni. ;)

(#35) batai15 válasza natë (#33) üzenetére


batai15
félisten

:(

(#36) jbcs válasza PavelVagyok (#30) üzenetére


jbcs
tag

Nyilván a kijelző, meg a kamera jobb, ezt nem akartam magyarázni, azt gondoltam, hogy ezt mindenki helyesen érti... Viszont az anyag használatban már nem vagyok biztos.

(#37) Somatom válasza jbcs (#28) üzenetére


Somatom
veterán

Nem nagyon érdekel, hogy miért kapom a hosszabb gyártói garanciát. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) jbcs válasza hegedus001 (#32) üzenetére


jbcs
tag

Nem akarok mindent hülye gyerek módjára magyarázni egy kommentben, természetesen túlzott, természetestől eltérő degradációra gondoltam. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy természetes az akksinál a degradáció... :W

(#39) Dilikutya válasza Vikooo (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Összefügghet azzal, hogy az Apple évi 3-4 új eszközt dob piacra, a Samsung meg 10+ félét, az Androidot a Google fejleszti, minden más gyártó csak utána publikálja. iOS meg csak az Apple készülékein fut.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) Vikooo válasza jbcs (#24) üzenetére


Vikooo
addikt

Szerintem nem ugyan az az akksi van egy 70k -s mint egy 300k -s telefonban. De ez gyártótól is függ milyen a supply chain, kik a beszállítók.

Az Apple telefonok feltűnően sokáig bírják akksival (degradacio) de ugyanez elmondható a túlárazott Nokiarol is. Nem véletlen a nagyobb arcimke.

(#41) Vikooo válasza Dilikutya (#39) üzenetére


Vikooo
addikt

Igen de függetlenül ettől ez hatalmas előny az Apple -re nézve.

Senki nem kötelezi az OEM -eket, hogy szarasig customizoljak a Vanilla droid ot, mindenki mehetne One -nal pl.

(#42) Gubu0101 válasza janeszgol (#10) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mint en a P40 Prot :D Amugy semmi bajom nem volt vele,furge kis telefon :D De most at jottem a masik oldalra,itt is nezelodok kicsit :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43) kalimist válasza PuMbA (#31) üzenetére


kalimist
aktív tag

Ránéztem az Android System WebView-ra PlayStore-on. A kommentek csak problémákról szólnak. :)

[link]

(#44) PuMbA válasza kalimist (#43) üzenetére


PuMbA
titán

Ez az amit nem értek, mert nekem már vagy 30-szor lefrissült gond nélkül a régebbi Xiaomi Redmi telefonomon, de a szüleim újabb telefonján is :) Gondolom bütykölés áldozatai vagy betelt a tárhely akiknél gáz van.

[ Szerkesztve ]

(#45) Luck Dragon

Imádom , hogy a Gen1 SE még mindig talpon van és ezt is megkapja. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#46) vdavid4 válasza whatwhatwhat (#5) üzenetére


vdavid4
tag

Androidos vonalon azért sok gyártónál már 1 év után megfogyatkoznak a frissítések. Én 3 éves mate 20 pro rol váltok iphone 13prora de 3-4 évig nem szándékozom cserélni ha csak nem lesz valami egwtrengető innováció..

(#47) Grafiqs válasza Cathfaern (#22) üzenetére


Grafiqs
őstag

Hasonló vagyok én is a váltással. Feleségem kapott cegés telefont 11 Pro. Brutál jó a kamerája a 7-hez képest. Mióta láttam mit tud, elkezdődött bennem valami… :D

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#48) joey04 válasza jbcs (#4) üzenetére


joey04
titán

Mennyi új telefont ad ki a Samsung vagy Xiaomi egy évben...?

a kérdés: minek?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) whatwhatwhat válasza janeszgol (#6) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Pont azzal kezdtem, hogy "aki csúcskészüléket vesz". Azt abszolút megértem, hogy valaki nem cseréli gyakran, mert nincs szüksége az aktuális csúcsra. De ő meg minek venné meg az aktuális csúcsot. :F
A 200-ezres laptop sem csúcskészülék.

#7adamssss
Pont megerősítetted amit mondtam, az SE nem csúcskategória. A hsz-em azért született meg, mert a kolléga azzal érvelt, hogy az i6s-t nem kell lecserélni, mert még most is jó. Az i6s csúcskészülék volt. Az SE más téma.

#9Grafiqs
Ha tényleg szeretné azt, amit egy csúcskészülék nyújt, akkor lecserélné pár év után, mert akkor már nem nyújtja azt, amit egy csúcskészülék nyújt. Azt mondod, hogy az átlag ember csak használni veszi a telefonját, nem akarja a legjobbat. Akkor újra megkérdezem: minek vett csúcskészüléket? :F Csak azért, mert az sokáig használható? Régen ez még jó ötlet lett volna, de ma már bőven használható egy középkategóriás telefon is sok évig. Anyagilag sokkal jobban megéri egy középkategóriásat venni, még akkor is ha csak fele annyi ideig tartod meg, mint egy csúcskategóriásat.

#13PavelVagyok
A csúcskategória 400 körül kezdődik. 100-150 ezerért pedig lehet minden szempontból tisztességes telefont venni. Akár még iphone-t is. Lehet matekozni, melyik éri meg anyagilag.

(#50) Somatom válasza whatwhatwhat (#49) üzenetére


Somatom
veterán

Érdekes felvetés. Ha a csúcskategória egyben jobb minőséget is jelent, akkor nem kell feltétlenül az aktuális csúcsot venni, hiszen a korábbi csúcs is minőségi, viszont olcsóbb. Én is már bőven a Note10 megjelenése után, az utolsó, készletkisöprő akcióban vettem meg a Note9 -et.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.