Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Levi941127


Levi941127
senior tag

Vicces, hogy míg más gyártók alapfelszereltségként adnak gyorstöltőt/vezeték nélküli töltőt, addig az Apple-nél ezért is relatíve egy vagyont kell fizetni :)))

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Akinek a szamla kell, megveszi. Mindenki masnak ott az "alibay".

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

uj tolto + usb-c kabel = 30w tolto, hulyenek is megeri, ja nem....

(#4) Robby268


Robby268
csendes tag

Már meg sem lepődök, egyre gátlástalanabbul és nyíltabban teszik ezt, a legfontosabb hogy hogyan lehet egyre több pénzt kihúzni a felhasználók zsebéből. :))

(#5) Simba86


Simba86
senior tag

Végülis vehetsz töltőt annyiért, mint egy xiaomi telefont... A hülyének is megéri... Vagyis csak annak :D

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#6) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Nem lehetett volna USB-A végű a töltőfej, hogy legalább azt a látszatot keltsék, hogy nem akarják lehúzni az ügyfeleiket? :D

(#7) #80439296


#80439296
törölt tag

USB-I head:

IDIOT... :U

(#8) #07041792


#07041792
törölt tag

Ennyiért buta nokiát vettem egy media marktban, amit három hetente kell tölteni, beszélgetésre és sms-re alkalmas, nem törik össze, nem kell rá vigyázni, és nem követnek/figyelnek/hallgatnak rajta.
Biztos én vagyok a hülye :F

(#9) Kasya válasza Simba86 (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

Raadasul akar alapbol gyorstoltovel ;]

(#10) Plazmacucci válasza Robby268 (#4) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Eladások csökkennek, bevétel nő. Ügyesek, azt kell, hogy mondjam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Jó nekem a gyári lassú töltés. Ráérek.:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#12) moleculez válasza HarleyCustom (#11) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem meg az ipad toltő :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) eventus


eventus
veterán

Gyorsgyújtós ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14) Norb79


Norb79
őstag

Én elolvastam háromszor is a cikket, de nem értem. Nyilván gugli barátom, de na, ne kelljen már a fél internetet leguglizni, hogy értelmezni tudjak egy cikket.
Szóval van az 1 amperes töltő amit csomagolnak az iphoneokhoz, ami nem tudjuk mennyi wattos, és annak van olyan kábele, hogy USB-lightning. Ennek alternatívája ugyanezen kábellel a 30 wattos töltő már most 18.000ért, de nem derül ki a cikkből, hogy 1 amperből mennyi amper lesz, vagy mennyi wattból lesz 30 watt ezzel az upgraddel, és úgy amúgy csak tipp, hogy a 30 wattos az sima USBvel csatlakozik a kábelhez.
Aztán most jött az új töltő, ami nem tudjuk hány amperes, de viszont 18 wattos, és USB-Cvel csatlakozik a kábelre, ami még mindig kétféle kábel vásárlását indukálja, ha van legújabb ipad pro-nk.
Szóval akkor mi, minek és milyen arányban az alternatívája? Legyen már egy közös halmaz, hogy mind wattban, vagy mind amperban, hogy az ilyenek is értsék, akik "nem tudják még a guglit se használni". :B
USB-C esetén amúgy több áram vihető át egységnyi idő alatt a sima USB csatlakozóhoz képest?
Amúgy a magam részéről már évek óta várom az USB-C elterjedését, és örülök, hogy az apple beleállt. A tököm kivan a nem szimetrikus csatlakozókkal, meg amúgy is nagy a sima USB, és döglassú a micro. Remélem jövőre az iPhone is USB-C lesz, mint az idei ipad prok. A kábel mindkét végén. USB-C for prezident! :DDD

(#15) aprokaroka87 válasza HarleyCustom (#11) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet a következő iphone kiadásokban már a lassú töltő sem lesz benne :D

(#16) HarleyCustom válasza aprokaroka87 (#15) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Durva lenne:D

moleculez:
Örülhetsz neki:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#17) arpi6k válasza moleculez (#12) üzenetére


arpi6k
addikt

Szia! Ipad töltő mennyivel tölti gyorsabban?

Intel & ATI

(#18) t72killer válasza Norb79 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1A feltételezem 5W, lévén USB - bár fogalmam sincs, hányadán áll az apple a QC szabványokkal.

Egyébként meg mocsokdrága, az iDióták nyitogathatják a pénztárcát:R. Akinek meg esze van, berendel egy Blitzwolf-ot oszt csókolom.

#16: miért lenne durva? Kapsz egy kábelt és kösd rá a ... najó, nem arra, hanem a macbookra :DDD. Ultragáz amúgy, hogy egy 1000EUR-s teló árába nem fért bele egy normális gyorstöltő. Az ember gondolná, hogy a vásárlónál egy bizonyos szintnél csörög a vekker, hogy ácsi, ez már agyrém - denem, a 2-3kEUR bruttót kereső és ebből hó végére 200EUR-t megtakarító "boldog nyugati" honpolgár lelkesen veszi ezt a szutykot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Norb79 válasza arpi6k (#17) üzenetére


Norb79
őstag

A sima iPhone töltő 5 wattos, a sima ipad töltő 12 wattos, szóval ~2,4x gyorsabb.
És rosszul tippeltem, a 30 wattos is USB-C kimenetes.

(#20) samu74 válasza t72killer (#18) üzenetére


samu74
addikt

+1 a Blitzwolfra.
Teljesen jó.

-----------

(#21) t72killer válasza samu74 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi a történet:R. Én szivesen támogatnám vásárlásokkal a "nyugati" vállalatokat, de egyrészt az apple cuccait is a távol-keleti rabszolgaüzemekben gyártják, másrészt ennek a feléből is kihozná ezeket a cuccokat egy ny-EU vagy USA gyártó, sajnos nem hozzák ki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) David75


David75
őstag

Az apple megvárja míg kiforr egy technológia és csak utána rakja bele ezért van az, hogy az apple a 18wattos töltőt külön megveheted, míg a huawei adja a telefon mellé a 40 wattosat ;] :DD :DD :DD

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#23) aprokaroka87 válasza David75 (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De az Apple 18 watt-ja az más mert, az iWattot veszi alapul:D

(#24) t72killer válasza David75 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudom irónia - de a DC/DC konverter nem 2018-as találmány.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) David75 válasza t72killer (#24) üzenetére


David75
őstag

Ja ne érts félre, igazából ezt a baromságot, ezt az önáltatást, hogy "az apple csak azért nem rak be valamit a telefonjába, mert megvárja, hogy kiforrjon" az imagazinban olvastam. :)

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#26) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Tőlem a Samsung is kihagyhatja...
Simán a gép USB slotjából töltöm a telót, szép lassan, komótosan..

Nem követem el még egyszer azt a hibát, amit a Note 4-nél, meg az S7 Edge-nél..

A Note 4-et 2,5 évig használtam, amíg elpusztult az alaplapja, addig 5, azaz ÖT akkut cseréltem benne, mert használtam a gyorstöltést és ez szépen legyilkolta.
Az S7 Edge-nél 2 év alatt 3 aksim purcant ki....

Most S9 plust használok, de gyorstöltést kikapcsoltam és szépen, lassan töltöm.

--

A gyorstöltés annak való, aki fél/1 évente cserélgeti a készülékét és nem számít neki, hogy a következő tulajnál befigyel majd az aksicsere.
A gyártónak is jó, mert a mai készülékeknél egy aksicsere szervizmunka, aminek elég szépen megkérik az árát (nem véletlen, hogy 1 év garit adnak csak az aksira).

(#27) sKie^ válasza t72killer (#18) üzenetére


sKie^
tag

Azert nem foglalkozik vele sok ember, mert abbol a 2-3ezer eurobol igazabol nem 200euro marad a honap vegere.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#28) 485


485
aktív tag

Éjszaka töltöm, van rá 8 órája, hogy teli legyen.

(#29) t72killer válasza sKie^ (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ugye bruttó - persze nem egy senior developer bruttója, ami nettó 1500-2000, ebből levonsz lakbért-családot-nyaralást, és nem lesz az a maradék sokkal több.

#28: Hja. Nekem kb 3-4naponta kell a telómat tölteni, és volt már rá példa, hogy napközben vettem észre, h 20% alá ment, fel kéne tölteni mielőtt elindulok valahová - na, ilyenkor jól jön a gyorstöltő. De persze, lehet kőbaltával is fát vágni, csak alkalmasint korlátokba ütközik az ember.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Egy kis segítség a számításokhoz, reagálva a korábbi hsz-ra.

Volt amper watt számítás

1 watt = 1 amper × 1 volt
1 amper = 1 watt / 1 volt
1 volt = 1 watt / 1 amper

Áramerősség kiszámítása
Az áramerősség értékét úgy kapjuk meg, ha a fogyasztó teljesítményét elosztjuk a rá kapcsolt feszültséggel.
I = P / U

Az 1,1 kilowattos (= 1100 wattos) villanymelegítőn 220 volt feszültség mellett 5 amper erősségű áram folyik át.
Teljesítmény kiszámítása
A teljesítmény értékét úgy kapjuk meg, ha a fogyasztóra kapcsolt feszültséget megszorozzuk az átfolyó áram erősségével.
P = U × I

Ha a 220 voltos feszültség rákapcsolásakor a fogyasztón 3 amper erősségű áram folyik át, akkor a felvett teljesítmény 660 watt.
Ohm törvénye - képletháromszög

U - feszültség, R - ellenállás, I - áramerősség

U = R×I, R = U/I, I = U/R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#31) t72killer válasza Fryskitt (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezzel szerintem többségünk tisztában van, az nem mindíg egyértelmű, hogy milyen feszültséget ad le az adott töltő. A QC szabványok ugye akár 20Voltot is tudnak, azaz egy random töltőről, amin csak az apple logót mutogatja a reklámcikk, nem sokat mond el az, hogy "1 Amperes". Persze, lehet az ember pesszimista és 5W-nak veszi, de ha pl 1A-en tudja valamelyik QC feszültséget, akkor már mindjárt másképp néznek ki a dolgok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Norb79 válasza t72killer (#31) üzenetére


Norb79
őstag

Szerintem viszont zseniális a megoldása, hogy ha 2 ismeretlen mellett se hasonlítható össze a három, cikkben szereplő töltő, akkor hozzunk be egy harmadik ismeretlent. Így ismeretlenként, érték nélkül. Hasznos! :DDD

(#33) Stard72 válasza Parallaxis (#26) üzenetére


Stard72
tag

A Oneplus3-as telefonomat 2és fél éve töltöm gyorsan,de még nem kellett cserélni

(#34) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Iphone xs max 512 GB Akció!
Teljes gyári kiszereléssel csak 499.900.-
Hálózati töltő és csatlakozó nélkül csak 479.900.-
Csomagolás és mindenfajta tartozék nélkül csak 449.000.-
Demo üzemképtelen telefon csak ház üresen hogy villogni azért tudjál vele 199.990.-
És végezetül xs max nagyságú poszter hogy lásd mindenap 29.990.- :DDD :DDD

(#35) HarleyCustom válasza Kamikaze75 (#34) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez a baromság most hogy jön ide a cikkhez?:U

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36) HarleyCustom válasza Parallaxis (#26) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Pont ezen gondolkoztam,hogy az egyre gyorsabb töltések,amiket már biztosítanak telefonokhoz...nem cseszi szét az akkut? Biztos jó ötlet 30 perc alatt 70%-kot belepumpálni mondjuk egy Huawei Mate 20 pro aksijába? :U
Mondjuk egyszer-egyszer elmegy,de mindig :Y

Én sosem töltöttem gyorsba,pedig volt pár csúcs telefonom,amik tudták ezt a funkciót. Tartok tőle,hogy szétQrja idő előtt...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#37) Kamikaze75 válasza HarleyCustom (#35) üzenetére


Kamikaze75
tag

Az apple üzletpolitikáját vázoltam.....

(#38) Viktor0610 válasza HarleyCustom (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Trollkodni próbált... ;]

Samsung Galaxy A54

(#39) Tewe013 válasza HarleyCustom (#36) üzenetére


Tewe013
őstag

Mostani telóm lassan 2 éves lesz csak a gyári gyorstoltovel töltöm és képernyőidőben kb. még mindig ott van, mint új korában. Ellenben a gyorstöltés már sokszor életmentő volt és amúgy sem szeretem úgy használni a telefonom, hogy közben a konnektorhoz vagyok kötve, gyorstöltéssel ez ritkán fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#40) #80439296 válasza Viktor0610 (#38) üzenetére


#80439296
törölt tag

Apple-szag akcióban: 19.990.-
Holnap már csak: 15.990.-
.
.
.
Szerdán már mi fizetünk, hogy elvidd: 1.-

;]

(#41) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Szerintem 12 ezer is nevetséges ár egy töltőnek. De gondolom Apple fanboyok megveszik majd úgyis.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#42) K82 válasza t72killer (#18) üzenetére


K82
őstag

Az Apple sehogy nem áll a QC szabványokkal - egész egyszerűen azért, mert a QC nem szabvány, hanem a QualComm terméke.

Az Apple (a Google-val egyetemben) a Power Delivery töltést használja, ami viszont szabvány. 100W teljesítményig jó a PD, és a szabvány előírja az USB-C - USB-C kábel használatát, mert csak ezen keresztül tud kommunikálni a töltő az adott eszköz elektronikájával. [link]

Mivel 18W-os az Apple töltője, a PD miatt 9V/2A-t kell tudnia.

Az Apple annyiban húzza le a fogyasztókat, h ennyiért adja töltőt plusz a kábelt. Normális USB-C/C kábelt lehet venni 2e Ft környékén (nekem pl. BlitzWolf van), PD-s töltőből viszont nincs nagy választék, de lehet találni 10e Ft alatt.

(#14) Norb79: pont az a cél, h csak USB-C legyen; a PD-t is pont azért találták ki h csökkentsék az elektronikus hulladékot azzal, h csak egyféle kábel kelljen. Az USB-C szinte mindenre jó.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#43) strogov válasza HarleyCustom (#36) üzenetére


strogov
senior tag

"az egyre gyorsabb töltések,amiket már biztosítanak telefonokhoz...nem cseszi szét az akkut"

Elvileg nem mert a töltőnek meg kell oldania. QC miatt a töltéshez használt elektronika kikerült a telefonokból, és a töltőben van. Sok hő, az meg nem jó ha az akku közelében van. Ezért nem érdemes noname töltőt használni soha, QC-nél meg pláne.
Nem véletlen, hogy X%-ot adnak meg mint releváns adat, soha sem teljes töltési időt. Az adott eszköz, az adott QC technológiával csak X%-ig valóban gyors, aztán visszavesz a töltő. Ahogy öregszik az akku egyre korábban vesz majd vissza. Az X% pedig nem Y + X%. Ha azt írják, hogy 50%-ig tölt, akkor az 49%-ról is csak addig megy majd gyorsan, aztán vehet vissza.

Normális esetben nem csökkenti az akku élettartamát annyival, hogy érdemes legyen foglalkozni vele. Nem normális esetben meg ... ezekről sok videót láttunk már. A lithium akku veszélyes üzem. Ahogy a medve, ez sem játék. Jó esetben csak gyorsan hazavágja az akkut a gyenge minőségű töltő.

(#44) joey04 válasza #80439296 (#40) üzenetére


joey04
titán

[link]

csak 10k.

Teszteltük “az új Mac” illatú gyertyát

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) w333


w333
félisten

(#46) kakuk.tamas válasza David75 (#22) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Néztem is egy nagyot, mikor kibontottam a Mate 20Pro-m, hogy mekkora batár töltője van. :D

Fentről lefelé: Huawei Watch 2 1A-es töltője, normál Huawei 2A-es töltő, és a Mate 20 Pro 4A 40wattos szörnyetege.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#47) NandorHUN válasza Kamikaze75 (#34) üzenetére


NandorHUN
addikt

*Hozdd be használt autódat és beszámoljuk!

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48) Kamikaze75 válasza NandorHUN (#47) üzenetére


Kamikaze75
tag

2 db öreg suzuki swift kifutja :DD

(#49) Noukoum válasza aprokaroka87 (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Utána meg maga a mobil sem.. Vedd meg külön! :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Samsung gyorstöltőfejjel ugyan úgy működik, mint a sajátjával.

plus ça change, plus c'est la même chose

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.