Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

1 pici radiátor meg 1 venti 375W TDP-vel szemben? Az a cél hogy drágábban legyen hangosabb mint a léghűtéses társa, vagy mi volt a terv? :U

Turenkarn

(#2) rii


rii
nagyúr

durva, hova fejlődött már a vga ...

'96-'67: s3 trio 64 v2/dx

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3) zolee5016 válasza rii (#2) üzenetére


zolee5016
őstag

nekem meg ez a téglásítás durva..azaz visszalépés design terén..bár nem (csak) erről szól a vga igazán
Csúszott csúszott de itt van......bár cca 5-600k-ért nem én vagyok a célközönség,de várom hol bukkan fel nálunk,és milyen eredményeket mutat,nemcsak szintetikus,fizetett környezetben....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Szerintem jól kigondolta az amd, hogy először ezeket hozza, hogy mikor a fejlesztők ezehez írnak, meg tapasztalnak, akkor mire kiadják a mezei cuccot, már rögtön jöhet frisebb biosszal, meg hibajavításokkal. Remélhetőleg nem lesz annyi szenvedés mimd álltalában a friss hardverrel :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#5) Raysen623 válasza zolee5016 (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem ez a design pont nem visszalépés, hanem tömör gyönyör. Sokkal jobban tetszik mint a tördelt felületű megoldások. A 6950-esem is egy mezei vörös-fekete színekben pompázó mezei tégla volt...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6) atok666


atok666
őstag

A felprofeszionalis piac mit takar?

Atok

(#7) Derivel


Derivel
tag

Ez most komoly? Azt hittem, hogy valami komoly fejlesztés lesz a sima verzióhoz képest. De 500 dollár felárért árulni csak azért, mert vízhűtése van? Ennyi erővel csinálunk egyedi vízhűtést hozzá 100-150 dollárért.

(#8) arn válasza rii (#2) üzenetére


arn
félisten

Az utobbi evekben alig, a 90es evekhez kepest :) ott ket-harom ev alatt kb 5x-10x gyorsabbak lettek a kartya. A voodoo 96 vegen jelent meg, a geforce meg 99 vegen. Es mindegyik mekkora lepcso volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) TESCO-Zsömle válasza Tyrel (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Te se tudod, hogy működik a vízhűtés... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) Zimmy88


Zimmy88
tag

Tetszik :)

FZR2000 ®

(#11) _DiEGO_ válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha ismerné , akkor nem égetné magát ... de így - gáz , vagy víz ? :P
Szerintem nincs autójuk , mert akkor legalább apuci elmesélte volna hogy minek rá a radiátor és mögé a ventilátor :))

(#12) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Nekem ebben a felállásban egy frissen fröccsöntött aranyra fújt müanyag téglalap, vámpírfogakkal:D
Persze ha a funkcionalítást is nézzük...akkor biztos hogy nem csalódás:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#13) Feketelaszlo válasza atok666 (#6) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Már nem mezei Radeon, de még nem munkára optimalizált Firepro.

(#14) Tidus válasza Apollo_21 (#12) üzenetére


Tidus
addikt

Egy vasat sem adnák érte. A kinézettől függetlenül.

(#15) TESCO-Zsömle válasza _DiEGO_ (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem pont erre gondoltam... :B

Pusztán a tényre, hogy a radiátor hűtő teljesítménye nem csak a mérettől és az átáramló levegőtől függenek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) Tyrel válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


Tyrel
őstag

Pont ugyan úgy mint a léghűtés, csak gyorsabban ill. nagyobb hatásfokkal vezeti el a hőt a chipről... de azt a hőt aztán pontosan ugyan úgy a környezetének ill. a levegőnek próbálja átadni ahogy azt a léghűtés is teszi.

Ezek után nézz be egy random vízhűtés topicba és csodálkozz rá, hogy még a 100W körüli TDP-vel rendelkező CPU-khoz is 2 slotos radiátorral szerelt kompaktokat ajánlanak, mondván az 1 slotos kevés meg bóvli...
Aztán hasonlítsd össze ennek a kártyának a TDP-jével.

Úgy fog az a venti visítani mint annak a rendje, átmelegszik az a pici radiátor és addig tartott a varázslat.

Turenkarn

(#17) dugo_ válasza Tyrel (#16) üzenetére


dugo_
veterán

Ezek után nézz be egy random vízhűtés topicba

Az megvan, hogy a fórumtársnak, akivel vitatkozol közel 1800 hozzászólása van a vizes topikban? :D

(#18) Tyrel válasza _DiEGO_ (#11) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem szorultam rá hogy apuci magyarázzon el alapvető dolgokat, adott helyette józan paraszti eszet. ;)

Turenkarn

(#19) elfelejtette válasza TESCO-Zsömle (#15) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez a hűtő akkor sokkal jobb teljesítményű, mint a legutolsó ID-Cooling tesztben szereplő cuccok, csak mert ott a 120 mm-es változatot 150, a 240 és 280 mm-est pedig 200 watt TDP-ig ajánlják, ez meg egy 375W TDP-s kártya...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#20) TESCO-Zsömle válasza Tyrel (#16) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha ennyire profi vagy, akkor kérlek írd ide le nekem, miként duplázódik/tripázódik meg ennek a kis radiátornak azonos ventifordulat mellett! a teljesítménye csak azért, mert GPU-t hűt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) TESCO-Zsömle válasza elfelejtette (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fogadni mernék, hogy az említett tesztben CPU-hűtők szerepelnek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) Tyrel válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


Tyrel
őstag

A GPU-ban speciális, kék-kristályos, gyakran "zimankó" néven is emlegetett Celsiusok vannak, melyek fűtőértéke akár 2-3-szor is alacsonyabb, mint a hagyományos, rezsó-piros Celsiusoké, melyekkel a többi komponenst, például a CPU-t is töltik annak gyártása során.

Turenkarn

(#23) Archttila válasza rii (#2) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Volt olyan ember a 90's években, akinek nem volt ilyen kártyája? :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25) rii válasza zolee5016 (#3) üzenetére


rii
nagyúr

pont azért szerettem volna betenni, mert ez a kártya már tényleg annyira elüt a régiektől, .... eddig is legózás volt a pc, de most már a legókockákból is áll ... nekem jobban tetszene ha csak plexilap biztosítaná a levegő irányított áramlását, és lehetne látni magát a kártyát ...

nekem is a régi kinézet jön be ... ami csak a lényegre fókuszál ... nem szeretem a funciónélkuli csicsát ... most kellett összerakni egy gépet ... hát ... alaplap - gamer ... hááááát .... jó meg szép ... janem szép .. de legalább jó ... majd nagyot nyelek ha ránézek, de végülis nem nézni kell őket, de akkor is izé ...

(#8) arn:
most hogy mondod, tényleg nem volt ahhoz fogható nagy bumm, mikor kijött a voodoo 1-es kieg. card, meg amikor megjelent a "dzsíforsz" .-) meg a klamath .-) meg a celeron .-) meg a cd-író (a kollégiumban valakinél, és ő volt az istenkirálycsászárságosság helytartója) .-)

(#23) sati:
:D
meg aki nem hallott akkoroban a tseng et 6000-esről? ,-D

meg a gravis ultrasound meg a sound blaster .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26) -Skylake- válasza Tyrel (#22) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez nem a blikk foruma, ha hulyeseget irtal akkor azt szimplan csak fogadd el, nem kellenek az ilyen faszsagok mint ez is. Ha nem ertesz hozza akkor nem ertesz hozza, nincs ezen semmi szegyelnivalo. Tanulj meg kerdezni aztan az hatha segit valamit a jovoben is...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) Tyrel válasza -Skylake- (#26) üzenetére


Tyrel
őstag

Amiket itt az utóbbi pár hónapban láttam az alapján nem gondolnám, hogy olyan nívós lenne ez a fórum mint régen volt, és sajnos már nem csak a fórumon hanem a ph! teszteken is meglátszik a színvonal romlása.

Én egyébként #1-ben annyit mondtam, hogy szerintem ez hangos lesz, erre #9-ben mindenféle indoklás vagy szakmaiság nélkül megkaptam, hogy én nem tudok erről az egészről semmit, #11 pedig konkrétan egy bunkó úgy ahogy van, de érdekes módon neki senkinek se jutott eszébe beszólni...
Úgy estek nekem mintha minimum azt mondtam volna, hogy ez nem fog működni, túl fog melegedni, szar lesz, stb. pedig nem mondtam semmi ilyesmit, csak azt hogy hangos lesz.

Az ezt követő válaszaim stílusa már csak reakció volt arra amit kaptam és nem fogok érte elnézést kérni, főleg hogy #20 csak további beszólogatás; #24 volt az egyetlen értelmes válasz, de még azzal együtt is kételkedem benne, hogy ez a kártya halkan fogja tenni a dolgát.

Ez így 4 válaszból 1 kőbunkó, 2 üres semmi, és csupán 1 ami értékelhető és konstruktív. Biztos vagy benne hogy én vagyok a felelőse itt minden "faszságnak"?

Turenkarn

(#28) #16939776 válasza Tyrel (#27) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hogy legyen válasz is : Nem kell feltétlen hangosnak lennie, ha a Gpu lehet 75C°-os mondjuk 70C°-os vízzel és 25C°-os a környezet. ez 45C° DeltaT
Egy egyszerű 120-as radiátor 150W-ot ad le a környezetnek 10-14-es DeltaT-vel, 1500-1000Rpm-es ventilátorral, 45C°-ból bőven megvan a 300W úgy hogy nem süketülsz meg.

(#29) TESCO-Zsömle válasza Tyrel (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Te se sok szakmaiságot tettél #1-be, #16-tal meg csak megerősítetted, hogy ez így is van. Én erre feltettem egy célzott, rávezető kérdést, melyből kiderül, hogy tévedésed nyitját a CPU és a GPU közti különbségben kell keresned, amire az előzőekhez hasonlóan szakmai válasz érkezett.

Innentől kezdve én már csak annyit tehettem, hogy pár embernek belinkeltem a témát, hadd röhögjenek ők is... Ha te így állsz hozzá, akkor mire fel erőltessem meg magam és irjam le neked ide, amit a vízhűtéses topicba már leírtam?

Egy "Ne haragudj, de nem tudom mire célzol." is eég lett volna.

A lényeget már a többiek elmondták. Egy radiátor hőleadó-képessége nagyban függ a hűtött (víz) és a hűtő (levegő) közeg közti hőmérséklet-különbségtől. Közel egyenesen arányosan. Egy processzor esetén a víz hőfoka nem nagyon lépheti át a 40°C-ot, mivel a blokkok 20-25°C-os hőlépcsője miatt az már 60-65°C a processzoron.

Ellenben egy GPU simán elvan 80-85°C-on is, ami 30°C-os nyári meoegben annyit tesz, hogy 10°C helyett 30°C lesz ez a különbség és a 150W-ot leadő radiátor ugyanazon a fordulaton 450W-ot fog leadni.

Ennyi lett volna a "varázslat", ahogy te nevezted. Ezért nehezebb a processzort hűteni, főleg kompakttal. Persze 20°-os szobában az iménti radiátor a prociről is képes lesz leadni 300W-ot, de aki nyárra ennyit állít be a klímán, az megvette magának a tüdőgyulladást kilóra...

És akkor azt meg sem említettük, hogy az AIO-kban általaban van bőven szűk keresztmetszet a hűleadó méretein kívül is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) Archttila válasza #16939776 (#28) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:C

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31) haxiboy


haxiboy
veterán

Csak egy a kérdés...mennyit hashel és mikor jön rá optimalizált miner :D :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.