Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) zsolt_64 válasza Latitude (#200) üzenetére


zsolt_64
senior tag

https://www.raspberrypi.org/documentation/hardware/raspberrypi/bootmodes/msd.md

Ugye az a lényeges hogy nekem 3b+ van.így mindenféle vacakolás nélkül kiírtam a balneEtcherrel az új buster-t amúgy is kiváncsi voltam rá. A 3b+ képes "indító" SD kártya nékül is indulni, de kipróbáltam az "indító" SD kártyás módszer is. működik

olvass vissza a 130-as bejegyzéstől kb 145 ig

[ Szerkesztve ]

(#202) Latitude válasza zsolt_64 (#201) üzenetére


Latitude
tag

Igen, közbe rájöttem hogy neked 3b+-od van. Vajon ez a módszer működik 4b-vel is?

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#203) zsolt_64 válasza Latitude (#202) üzenetére


zsolt_64
senior tag

PI4 Nem vagy legalábbis egyenlőre nem , de az "indító" SD Kártya módszer valószínűleg igen...

[ Szerkesztve ]

(#204) Latitude válasza zsolt_64 (#203) üzenetére


Latitude
tag

Bocs hogy ilyen láma vagyok, de az indító sd kártyás módszerről hol találok leírást (akár pi3b+-ra).

Köszönöm a választ.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#205) gary89 válasza Latitude (#204) üzenetére


gary89
csendes tag

Én noobs lite-ot tettem az sdre, telepítőben kiválasztottam a buster lite-ot (csak konzolos) majd ugyanazon a képernyőn alul kiválasztottam az a másik meghajtót. A megerósítő kérdés kicsit félrevezető de akiválaszott helyre telepítette fel.

Szerk: RPi 4B, ssdvel külső usb3.0 keretben

[ Szerkesztve ]

(#206) zsolt_64 válasza Latitude (#204) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Én meg a másik láma vagyok, de emlékeim szerint valahogy úgy történt hogy miután a 3b+ on ment mindenféle sd kártya nélkül, akkor először is nagyon örültem...
Aztán leállítottam a málnát , és visszacsatoltam a windowsos gépembe az usb meghajtót. Itt 2 partíciót találsz egy kicsit (FAT32 209 MB) és aegy nagyot ami ext4.
A kicsit látod is windows alól. ezt kell átmozgatni valam partition managerrel az SD kártyára. Na ezért írtam hogy valami elfekvő SD kártya is jó erre a célra.
ha nem akarod cmdline.txt módosítani akkor ugyanazzal a partition managerrel formázd újra az átmásolt kis partíciót, lényeg hogy másik UUID-ja legyen , különben bepánikol a kernel.... :K

Valaki nézze át amit írtam......

[ Szerkesztve ]

(#207) gary89 válasza zsolt_64 (#206) üzenetére


gary89
csendes tag

Te teljesen sd kártya nélkülire csinálod, míg én csak a boot infókat hagyom rajta és induláskor olvas róla egy kevés adatot, aztán csak az ssdt nyúzza.

(#208) Latitude válasza zsolt_64 (#206) üzenetére


Latitude
tag

Mind a kettőtöknek nagyon köszönöm a segítséget.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#209) zsolt_64 válasza gary89 (#207) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mindkét változatot kipróbáltam, De az SD kártyamantes megoldás jelenleg csak a 3B+ on műxik..
Egyénként igen- Csak bootoláskor használja az Sd kártyát. Utána nincs rajta forgalom. Ez onnan látszik hogy kb 5-10 másodpercen belül elkezd a usb meghajtó villogni...
Szerintem utána akár ki is lehetne venni az SD kártyát, persze ennek értelme nincs.

[ Szerkesztve ]

(#210) Márton válasza azbest (#41) üzenetére


Márton
nagyúr

"A két hdmi port nem egyszerre tud 4k60Hz-et. Vagy 2x 4k30Hz vagy 4k 60Hz + fullhd. De van többféle felbontás is, amit támogatnak."

Van erről valahol lista?
Engem két 1080/50p kimenet érdekelne. Ezt tudja akadás nélkül?
Hogy kell ezt elképzelni? Mint egy extended desktop mód 3840x1080 felbontással vagy két külön FHD-s kijelzőt lát? Két különböző videót szeretnék lejátszani szinkronban, mindenféle stutter nélkül.
Erre vajon jó a Pi4? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#211) azbest válasza Márton (#210) üzenetére


azbest
félisten

anélkül, hogy részletes nyomozásba kezdtem volna, elvileg megoldható. De nem biztos, hogy úgy ahogy képzeled.

Már a korábbi pi-k esetében is volt mód több videót lejátszani egyszerre. De persze nem valami desktop appal, hanem omxplayerrel konzolból / szolgáltatásból. Nem kell hozzá a grafikus felületet futtatni.
Elvileg megadható paraméterként az is, hogy melyik képernyőn jelenjen meg, ha több van.

A felbontások és módok kapcsán a config.txt-re vontakozó részen lehet segítség a hivatalos oldalon.

Már a korábbi pi-vel is volt aki 9 videót játszott egyszerre, de azt hiszem felbontástól, sávszélességtől is függ, hogy mennyit tud egyidőben. [link]
A szinkronizált lejátszás kapcsán is vannak korábbi projektek, amikor omxplayer több példányban fut szinkronizáltan. Általában ezt több külön pi-n futtatásnál használják, ahol master-slave megoldásként az elsődleges pi-hez szinkronizál több külön pi amelyek külön képernyőket hajtottak, hogy együtt adjanak ki egy nagy video-wall-t. De egy pi-n is futhat több omxplayer, szóval ha másik display-re vannak paraméterezve, akkor akár egy pi két kimenetén is lehetne.

A pi4 esetén a zavaros infók alapján külön modul dolgozik a h264-gyel és a h265-tel. Az is lehet, hogy jobb eredményt lehet elérni, ha az egyik videó ilyen, a másik olyan formátumó. De lehet két 264 is megy. A videoram méretét valsz érdemes magasabbra emelni (512).

Pi zeroval is játszottam le egyszerre több sd élő streamet - ott a hang szoftveres dekódolás fogta meg a pici cpu-ját, hang nélkül a hw video dekódolás elég durván ment egy képernyővel próbálva. Többel nem próbáltam mert a régi pi-khez nem vettem dsi kijelzőt. Viszont kínából 6 dolcsiért kapni már gervga666 boardot, lehet pi2-vel majd kipróbáltom, ha megjött úgy megy -e két kijelzővel egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#212) Márton válasza azbest (#211) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, most mpg2-kel dolgozom és pc...
Szupi lenne ha tudná a Pi4 :)
De fontos a frame pontosságú szinkron.

Akkor extended dekstopként nem mehet a móka? Látna egy 3840x1080-as kijelzőt és meg lejátszanék egy DB 3840x1080-as videót rajta.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#213) azbest válasza Márton (#212) üzenetére


azbest
félisten

lehet, hogy futhat a grafikus felület több kijelzővel. Csak az omxplayer nem egy ablakban fut, hanem egyszerűen csak fölé teszi a videót attól függetlenül milyen más dolgok látszanak.

De most akkor neked nem két videó kell, hanem egy desktop és mellette második képernyőn videó nézés? Elég zavaros, hogy mit szeretnél. Aaa hogy dupla széles fullhd-t akarsz az egyszerűség kedvéért vagy hackként.

Desktopon szerintem pont úgy viselkedik a linux grafikus felület, mint pécén.
Egy dupla széles videó lejátszását meg kell próbálni. Lehet, hogy az is működne.

[ Szerkesztve ]

(#214) Márton válasza azbest (#213) üzenetére


Márton
nagyúr

2 külön fhd videó a 2 kijelzőn vagy lerenderelem a videókat egy 3840x1080-asba és azt már mint egy videó tegye ki az extended desktopra.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#215) azbest válasza Márton (#214) üzenetére


azbest
félisten

ja igen, ha 4k videót akarsz játszani, akkor h.265-be kell kódolni. A h.264 dekódere elvileg max fullhd.

(#216) Márton válasza azbest (#215) üzenetére


Márton
nagyúr

Az nem gond, saját anyag, abba kódolom, amiben tökéletes, riccenésmentes a lejátszás.
Csak vhol ki kéne ezt próbálni vásárlás/elállás előtt.
Használja vki innen két kijelzőre kötve? Akkor küldenék tesztfájlt.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#217) Kendek válasza Márton (#216) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én ki tudnám próbálni, de egyelőre csak egy darab HDMI kábelem van. Viszont holnap jön hozzá még plusz kettő, és akkor a tévére rá tudom majd kötni egyszerre a két kimenetet. Ha jól értem, akkor az lenne a lényeg, hogy egyszerre játsszon le két képernyőn kettő, minimum FHD felbontású videót?

<-ƘƘ->

(#218) Márton válasza Kendek (#217) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, akkor készítek vmi tesztvideót :R
Mondjuk, hogy mennyire megy 100% szinkronban, azt nem fogod látni 1 kijelzőn ugye ha váltogatod a bemeneteket, de hogy egyáltalán elindul-e az már hasznos infó :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#219) gary89


gary89
csendes tag

Sziasztok, megosztom veletek a docker-ce felvarázslását a Model 4B-re (a hivatalos telepítő szkript nem ismerte fel hogy debian busteren vagyok)

# sudoval minden parancs kivéve az utolsó
apt install apt-transport-https ca-certificates software-properties-common
echo "deb [arch=armhf] https://download.docker.com/linux/raspbian stretch stable" > /etc/apt/sources.list.d/docker-ce.list
apt update
apt install --no-install-recommends docker-ce
usermod -aG docker pi
reboot now
docker info

ezután lehet telepíteni a Portrainer.io-t:

docker volume create portainer_data
docker run -d -p 9000:9000 -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v portainer_data:/data portainer/portainer

ezután böngészőbe http://<rpi.ip.cime>:9000/, admin jelszó beállít és örül.

ui: hasonló jóság a Cockpit (rendszer kihasználtság, terminal, stb)
szerk: formázás

[ Szerkesztve ]

(#220) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ha valaki gondolkodik rajta, hogy érdemes-e a Delock HDMI kábelért kiadni kétszeres árat, akkor szerintem igen. A hivatalos eléggé bumszli és dupla olyan vastag a kábel része is. Bár jó azért, csak kár, hogy egyelőre nincs feketében.

<-ƘƘ->

(#221) htc07 válasza gary89 (#219) üzenetére


htc07
addikt

tök jó hogy össze lehet hozni, de hogy futtatsz rajta egy imaget?
én még a helloworld-ot sem tudom lehúzni (bejelentkezve), nem hogy egy mariadb-t :N

pi@raspberrypi:/ $ docker pull mariadb
Using default tag: latest
latest: Pulling from library/mariadb
no matching manifest for unknown in the manifest list entries
pi@raspberrypi:/ $ docker run mariadb
Unable to find image 'mariadb:latest' locally
latest: Pulling from library/mariadb
docker: no matching manifest for unknown in the manifest list entries.
See 'docker run --help'.
pi@raspberrypi:/ $

(portainer application template-n keresztül is "no such image" errort dob)

[ Szerkesztve ]

(#222) gary89 válasza htc07 (#221) üzenetére


gary89
csendes tag

egyszerű a magyarázat :( mariadb ([link]) nem támogatja a 4B architektúráját
ezt lefuttatva kiderül
docker info -f '{{.OSType}}/{{.Architecture}}'
linux/armv7l

Supported architectures: (more info)
amd64, arm64v8, ppc64le

szerk: postgres szereti a pi-t
Supported architectures: (more info)
amd64, arm32v5, arm32v6, arm32v7, arm64v8, i386, ppc64le, s390x

[ Szerkesztve ]

(#223) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok!
A Pi4 18.3-as KODI-val lenne észrevételem és kérdesem. Lehet hogy fontos szempont az, hogy jelenleg az oroszoknál vagyok és ott raktam fel a programot. A Pi hámassal semmi gond nincs, igaz az még otthoni install. Az itt felrakott RPi4-es is rendesen felment, csak a LIbreElek es a Raspbian Full kellett. Az utóbbival semmi gond nincs, minden beállítás és program flottul megy (MC, Ktorrent, KODI 17.6, VLC, Pinta 1.6, PDF Viewer, Python 3.5).
Azonban amikor a felrakott KODI 18.3-at töltöm be, kezdődnek a gondok.Ott is normálisan csatlakozik a netre (legalább is látszólag), de semmit nem lehet beállítani amit a netről töltene le. Már kétszer is felraktam, sőt két kártyára is.Próba képen áttettem a kártyát a hármasba, és ott próbálkoztam a beállításokkal, de ott is hasonló volt az eredmény,( mert egyébként minden a négyesben felrakott program ott is működik). Mindenre azt írja ki, hogy installációs hiba. Az összes beállítást egy otthon barátommal egyeztettük, semmi különbség. Mi a bánat lehet a gond? Elképzelhető, hogy más címen kommunikál mint a 17.6-os?, mert egyébként a csatlakozási címeik egyformák.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#224) azbest válasza Janos46 (#223) üzenetére


azbest
félisten

lehet a kodi logokat meg kellene nézni és akkor abban lenne valami, ami segíthet :)

A "felrakott KODI 18.3" az mi? Honnan? Melyik csomag?

[ Szerkesztve ]

(#225) Janos46 válasza azbest (#224) üzenetére


Janos46
tag

2019. jún. 29. - Kodi 18.3 release is now stable and available for download.
Az új Raspberry 4-ben már a 18.3.-as van integrálva, amit egyébként a windowsra is le lehet tölteni.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#226) azbest válasza Janos46 (#225) üzenetére


azbest
félisten

Ja, hogy a Raspbian Buster kiadásban már kodi 18.3 van? Tehát az alapítványos repóból tetted fel sima apt installal.

Azért kérdeztem, mert ha másra való bináris, akkor azért is lehet, hogy nem megy jól. Nem tudom, hogy ők milyen címről szedik az addonokat, hogy fenntartanak-e egy saját repót hozzá raspberris szerveren vagy a hivatalos kodinak van arm-os része is.

Lehet az addonok buildje nem ment végig nekik.

[ Szerkesztve ]

(#227) Fecogame válasza Janos46 (#225) üzenetére


Fecogame
veterán

Melyik repót kell hozzáadni, hogy Debian 10-en tudjak rá frissíteni? Nekem most a 17.6-ost jelzi legfrissebbnek.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#228) azbest válasza Fecogame (#227) üzenetére


azbest
félisten

kodi download oldalon a megfelelő platformot választva van install guide link

(#229) Fecogame válasza azbest (#228) üzenetére


Fecogame
veterán

Valóban, viszont repo-t nem definiál, az alapban pedig nincs benne még a 18-as verziójú Kodi.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#230) Janos46


Janos46
tag

Mindenkinek:
Tehát a lényeg, a https://www.raspberrypi.org/downloads/noobs/ oldalról letöltöttem a NOOBS 3.2.0-ás RPi4-re készült verziót, kicsomagoltam és rámásoltam egy 32 gigás kártyára. Betettem, elindítottam, internetre csatlakoztam, és csak a Raspbian Full és a LibreELEK-et tettem fel. A Rasbiánban mindent fel tudtam tenni ami utólag a netről kellet, és oda a (sudo apt-get install kodi) KODI 17.6-os ment fel. A LibreELEK-be viszont automatikusan a KODI 18.3 installálódott. Nekem ezzel van a gondom, úgy néz ki, mintha nem menne fel a netre, de a kapcsolat megvan, legalább is azt jelzi. A vicc az, hogy otthon (MO) a barátomnak nincs semmi gondja vele, mert Ö minden szükséges utólagos beállítást (ami a netről töltődik le) el tudott végezni. Most azt kellene kiderítenem, hogy mi lehet a különbség a két raspberry-re írt verzió között a netre való csatlakozást illetően. Mert ha otthon megy és itt nem, akkor csak arra gondolok, hogy valami olyan címzés van megadva, ami itt le van tiltva.
Ui: ahogy elnézem Splash: Update to v19.0 alpha

[ Szerkesztve ]

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#231) htc07


htc07
addikt

ha valaki 4 gigásra vadászik, a malnapc-nél van raktáron.

(#232) :AMF: válasza htc07 (#231) üzenetére


:AMF:
senior tag

"Sajnos a mai szállítmányba 4GB-os helyett tévesen 2GB-os alaplapokat csomagolt az angol raktár."

(#233) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok!
Az ikonjaim most a munka asztalon vannak, kérdésem, hogyan lehetne a panelra felrakni?
Valaki??

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#234) zsolt_64 válasza :AMF: (#232) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem is értem minek erőlködnek az 1 és 2 Gigás gyártásával. Szerintem 100 vásáróból 99 -nek 4 Gigás kellene...
De maj rájönnek ;]

[ Szerkesztve ]

(#235) azbest válasza zsolt_64 (#234) üzenetére


azbest
félisten

Az ára. Elég nagy különsbég lehet az 1 gigás és a 2-4 gigás chipek ára közt. Neten rákesve, viszonteladóknál 20-30 dollár is lehet egy 4 gigás chip. Persze, ha valaki közvetlenül veszi a gyártótól nagy tételben, akkor gondolom sokkal jobb alkut is köthez. :) Amúgy ja, én is arra tippelnék, hogy a legtöbbet nem iskolába, hanem szórakozásra vesznek. De én is úgy kezdtem, hogy a suliban játszottunk a gépekkel, annó ;]

Így megvan a szokásos nettó 35 dolcsis, mezítlábas verzió is. Vannak a neten olyanok, akik már azért sírnak, mert túl sokmindent tud az új pí és ez szembemegy a korai célokkal a tanulással kapcsolatban :D Azt hiszik, mindenki élvezi, ha szívni kell korlátozott eszközökkel. Nameg nekik ott a régi változat és sok más azóta kijött alternatíva.

btw, egyik webshop szállítmányában elcserélték a változatokat és nem olyat kaptak, mint amit rendeltek. Így kb megérkezett is, meg nem is - azonnal üres lett a készlet, ahogy kezdték kicsomagolni és meglátták :D

[ Szerkesztve ]

(#236) zsolt_64 válasza azbest (#235) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Kapitalizmus van ! :K
Csak az jutott az eszembe hogy nem jól mérték fel hogy milyen arányban kell gyártani a változatokat.
Majd a kereslet-kínálat megtanítja őket.... :DDD
Mindenesetre nem véletlen hogy permanens hiánycikk a 4Gb-os változat.
Aki 1-2 darabot tervez beszerezni házi használatra az gondolom úgyis 4gigást vesz, én is ezt tervezem.

"mert túl sokmindent tud az új pí és ez szembemegy a korai célokkal a tanulással kapcsolatban" - Hát tényleg vannak akiknek semmi se jó...

Én a variálást a tápegységgel kapcsolatban sem értem. Ha veszek 1 ilyen pi4-et akkor alapban megveszem az official tápot, nem próbálkozom valami fókban heverő elfekvő vacakkal. Elvégre ezeket nonstop üzemre használják. Tehát nem fogom a tápot kihúzogatni belőle.
Jobb lenne ha azt éné el az EU hogy ne kelljen minden megvásárolt mobilhoz a töltőt is megvenni :U

[ Szerkesztve ]

(#237) azbest válasza zsolt_64 (#236) üzenetére


azbest
félisten

Igen, de nem biztos, hogy céljuk rögtön kiszolgálni a 4GB-os igényeket. Mert például most kisebb még rajta a haszon. Aki gyorsan akar, az vehet kisebbet. Majd később legfeljebb vesz több ramos változatot is :D

A tápos kavar meg végigkísési őket. Sokan megveszik a hivatalosat, csak hogy ne legyen bizonytalanság, működik-e a meglévővel. A legnagyobb profit pedig a kiegészítőkön van. Épp felröhögtem egyik webshop marketing szövegén, hogy "csomagban olcsóbb". Ja 20 ezer helyett 40 ezret költeni, hogy 5 ezer értékű átbrandelt kínai kiegészítőket kapjak hozzá ;]

Persze, ha nincs tápod, akkor lehet, hogy nem drágább vagy praktikusabb tőlük venni azt is. Másnak meg lehet egy doboz tele van már velük :D Annó mi is vettünk hivatalosakat, mert nem volt felesleges. Nálam most például két pi megy egyebek mellett egy 4 portos normális minőségű tápról, a hivatalos táp közül meg van ami technikai analfabéta rokonnál kötött ki, hogy ne kelljen usb kábelt dugdosnia a butatelefonba. A kütyüs polcon ígyis tele van az elosztó adapterekkel (switch, nyomtató, pi-k, hub...)

Különböznek az igények, addig jó míg nem kötelező :)

[ Szerkesztve ]

(#238) zsolt_64 válasza azbest (#237) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Egyetértünk....
"csomagban olcsóbb" én sem fogom csomagban venni , és SD kártya helyett SSD lesz, továbbá official doboz sem kell mert becéloztam a korábban kitárgyalt, alin rendelhető egészalakos hűtőbordát.
Mondjuk az official tápot megveszem.

Apropó ! Akinek 4GB változata van: még mindig éredekelne egy szubjektív teszt a video lejátszásról, és a web böngészéről úgy hogy 5-8 fül van nyitva a chromiumban. De ha másik böngésző a jobb az sem baj. Youtube lejáccás ? ;)
Mindezt úgy hogy lehetőleg kábelen kapcsolódik az internetre.

[ Szerkesztve ]

(#239) Kendek válasza zsolt_64 (#238) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Még egy kicsit korai a teszt, mert szoftveresen van még mit csiszolni rajta. A VLC-s videolejátszás és a YouTube egyelőre felejtősnek tűnik, és úgy általában böngészni is max Full HD felbontásban érdemes.
Ugyanakkor gazdaságos NAS-nak számomra tökéletesen bevált, és a LibreELEC is frankó lesz, habár egyelőre az is csak késői alpha állapotban van, ahogy jelezték is.

<-ƘƘ->

(#240) zsolt_64 válasza Kendek (#239) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"böngészni is max Full HD felbontásban érdemes" nem gond úgyis csak annyit tud a TV amire kötöttem.

"A VLC-s videolejátszás és a YouTube egyelőre felejtősnek tűnik" Ezt egy kicsit járjuk körül, Tehát ez azt jelenti hogy a Buster-t,VLC,chromium stb kell még finomítani...
Pillanatnyilag 3b+ om van.

Mi a helyzet akkor hogy ha én a 3b+ra hirtelen felindulásból feltettem a Bustert, méghozzá úgy hogy Usb merevlemezen van...

Ott is akadozni fog ?
(Mondjuk nem gond mert az eredeti SD megvan a Strecssel, ott azért a VLC egy Full hd filmet szépen lejátszott...)

[ Szerkesztve ]

(#241) Kendek válasza zsolt_64 (#240) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A VLC esetében a teljes képernyős, jó minőségű Full HD H.264 még vállalható, a HEVC nem folyamatos (LibreELEC-kel sokkal jobb). A YouTube pedig majdhogynem használhatatlannak tűnik a jelen állapotában.

<-ƘƘ->

(#242) Asztee


Asztee
aktív tag

Engem az érdekelne , hogy ezen a vason (4GB,LibreElec) a Kodi UHD-s kezelő felületre állítva is megy már villámgyorsan vagy azért még most is előfordul , hogy várni kell a borítók betöltésére ?
Erről az SSD-s rendszerről meg itt és most olvastam először. Ezzel sokkal gyorsabban megy a rendszer mint a sima SD kártyás ?
Köszönöm.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#243) Kendek válasza Asztee (#242) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

LibreELEC alatt egyelőre nincs UHD felbontású kezelőfelület, ha nincs 1080p-re limitálva a GUI méret akkor a képernyő negyedét tölti csak ki. Egy USB 3-as SSD lényegesen gyorsabb mint a legjobb SD kártya, de ez csak limitáltan segíthet a rendszersebességen. Ha arra gondolsz, akkor a LibreELEC alá felesleges, legfeljebb csak a médiatár frissítését gyorsítaná fel vamelyest.

<-ƘƘ->

(#244) SunMount3r válasza Asztee (#242) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az UHD KODI GUI minden platformon felejtős, mert nagyon erőforrás igényes és lassú. Valamint a kép skálázójuk sem a legjobb, ezért pl. a borítóképekkel is jobban jársz, ha a TV skálázza fel, nem pedig a KODI.

[ Szerkesztve ]

(#245) zsolt_64 válasza Kendek (#241) üzenetére


zsolt_64
senior tag

OK , tehát már most kimondható hogy Full HD ben a browsolás és VLC filmézés elfogadható, youtube felejtős (bár azt át lehet dobni VLC re).

De azért ezt javítani fogják szoftveresen ?

(#246) Kendek válasza zsolt_64 (#245) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nézőpont kérdése, igazából Full HD-ig nem olyan rossz a RPi4, és akár a böngészős YouTube is megy 1080p-ben, ha megfelel az amit így nyújt (nem teljesen folyamatos, és némi képtörés is előfordul). Szoftveresen biztos, hogy javítanak/fejlesztenek még rajta, de amúgy ha RPi3-ról váltanál, akkor szerintem már most is nyugodtan berakhatod a kosárba, mert annál csak jobb. :)

<-ƘƘ->

(#247) zsolt_64 válasza Kendek (#246) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Beraknám a kosárba ha lenne :F
De majd lesz :DD
Egy SSD-vel és egy ilyen alis egybehűtőbordával végre teljesíti majd amit a pi3+-tól reméltem.

Csak majd a 3b+ tól kell valahogy megszabadulnom, Nincs 1 éves,garis Decemberig officialtáp+ház+16GbSD+hűtőborda.
Saccperkb mennyit ér ? Gondolom jól le kell nyomni az árát hogy elmenjen...

Egyébként szorgosan sudo apt... a Bustert, és pár naponta mindig jön valami frissítés..

[ Szerkesztve ]

(#248) Kendek válasza zsolt_64 (#247) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbaképp felraktam a megszokott GNOME asztali környezetet, és igazából ez sem fut olyan rosszul rajta. Ráadásul a Wayland is remekül működik a Xorg mellett, és a Vivaldi ARM verzióját is gond nélkül telepíteni tudtam. Ha nagyon akarnám akkor használható is lenne, szerintem nyugodt embereknek megfelelő. :)

<-ƘƘ->

(#249) Asztee válasza Kendek (#243) üzenetére


Asztee
aktív tag

De azért lejátszani ugye tud UHD felbontásban !? :F
...és ha UHD filmezés közben kezdek el a menüben mászkálni ,akkor mit csinál !? :F
Ezek szerint akkor a LibreElec-hez fölösleges az SSD ,de a 4GB ram és a Gigabit-es ethernet port azért segít a menü és a borítók gyorsabb kezelésében ?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#250) Kendek válasza Asztee (#249) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, az UHD lejátszás az megy, bár mondjuk van még mit csiszolni rajta és egyelőre HDR sincs. De amúgy elég jól visz mindent, nagyjából azért használható állapotban van már most is.
A Kodi felülete fel van skálázva, normálisan jelenik meg akkor is ha 4K a kimeneti felbontás.
SSD nagyjából teljesen felesleges és túlzás a LibreELEC-hez, és ha csak ahhoz kell, akkor a 2 GB-os változat elég hozzá. A gigabites hálózati kapcsolat persze jó ha pl. NAS-ról játszik le, de a menü kezelésében és a helyileg tárolt borítók gyorsabb betöltésében nem sok szerepe van.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.