Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

állat kis masinák :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Áhh pont 2 hónapja vettem Pi 3 B+..... B+....

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3) arn


arn
félisten

nah ezt megint kiprobalom audionak :) a korabbiak is egesz jok voltak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ez mekkora meglepetés lett, és még többet is tud mint amire számítottunk! :)

<-ƘƘ->

(#5) arty


arty
veterán

végre, valódi előrelépés minden téren:
ez immár perfekt médialejátszó-nas-asztaligép alternatíva!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

benchmark:

Raspberry Pi 4 Review: The New Gold Standard for Single-Board Computing
https://www.tomshardware.com/reviews/raspberry-pi-4-b,6193.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#7) #00137984


#00137984
törölt tag

Raspberry Pi 4 médialejátszó képességben és az emulátoros játékgépre alkalmas teljesitményben is fejlődőtt. Az előd Pi 3 B+ ezekre a célokra is biztosan elég jó volt, de majd nézegetem itt a fórumokat, hogy ezekből miket lehet majd kihozni. :) Vajon nekem a 2GB-os változat elég lehet médialejátszónak és játékra, mert nem vágom annyira a Raspberry témát...

[ Szerkesztve ]

(#8) Thauxeeb


Thauxeeb
tag

Csak győzzék majd gyártani...
khm khm Pi Zero

(#9) #96066816


#96066816
törölt tag

Tom's Hardware teszt alapján egy 480p-s youtube video full-screenben még mindig döcög. Nem akarom bántani őket, de elég vicces ez a kontraszt a 4K-s megjelenítéssel; oktatási szempontból se lenne rossz, ha tutorial videok nézhetőek lennének, meg amúgy ezzel szerintem már tényleg egy igazán jó netezős kisgép lehetne. Min múlik ez?

(#10) edari válasza #96066816 (#9) üzenetére


edari
őstag

Az áron

(#11) Thauxeeb válasza #96066816 (#9) üzenetére


Thauxeeb
tag

A YouTube VP9-et (vagy 8?) az használ és ahhoz biza nincs hardveres dekódolás.

(#12) #96066816 válasza Thauxeeb (#11) üzenetére


#96066816
törölt tag

Köszi!

(#13) Fecogame


Fecogame
veterán

Amint megláttam a cikket, be is rendeltem. Instant get :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

az előd nagyon nem bírja dekódolni a youtube-ot, ha ez sem akkor az már para. persze minden másra jó lehet, bár elég lenne egyszer is az a hdmi csak működjön renddesen

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#15) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog (1)

Március 14.-ére, 15 órára vártam a bejelentését... :D

(#16) Kendek válasza Fecogame (#13) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyértelmű, de akkor már a 4 GB-os változat érdekelne, viszont az úgy tűnik, hogy még idehaza nem kapható. Plusz a kiegészítőkből is hiány van, meg a Desktop Kit (vagy ahhoz hasonló csomag) is elérhetetlen.

<-ƘƘ->

(#17) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Lehet hülye kérdés, de alapból nincs rajta hűtés? Mert így azért gondolom hamar elkezd throttlingolni.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) edari válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


edari
őstag

Nem nincs rajta.

(#19) b. válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


b.
félisten

Úgy melegszik mint egy telefon SOC. Lényegében az is.Nem igényel külön hűtést.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) S_x96x_S válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Lehet hülye kérdés, de alapból nincs rajta hűtés?

Ha overlockolni akarod, akkor lehet rá rakni hütést ..
https://youtu.be/1AYGnw6MwFM?t=446

Még mini vízhütés is van.
https://www.makeuseof.com/tag/keep-raspberry-pi-cool/

Mottó: "A verseny jó!"

(#21) Garrick


Garrick
csendes tag

Erre vártam már jó ideje, ezért nem vettem mostanáig Pi 3-at. Mondjuk mindegy is, erre is várhatok, mert a négy gigás verziót elkapkodták mindenhol. :))

(#22) DanD88


DanD88
tag

Engem az erdekel hogy mi van az a72-es magok spectre sebezhetosegevel?

gergott linux alatt nem nagyon hardwaredekodolsz semmit gpuval bongeszoben, kiveve ha nagyonbelemaszol.

(#23) zsopu válasza DanD88 (#22) üzenetére


zsopu
tag

HEVC/H.265 kódolást nem a GPU csinálja?
Kíváncsi leszek, hogy boldogul a plex-el! :D

(#24) .mf válasza arty (#5) üzenetére


.mf
veterán

"ez immár perfekt médialejátszó-nas-asztaligép alternatíva!"

Akkor lenne jó médialejátszó-NAS alternatíva, ha lenne rajta legalább 2 SATA port :/

Gergott "Tom's Hardware teszt alapján egy 480p-s youtube video full-screenben még mindig döcög."
Thauxeeb: "A YouTube VP9-et (vagy 8?) az használ és ahhoz biza nincs hardveres dekódolás."

Ez szomorú :( Ezzel vagy ennél sokkal gyengébb SoC-okkal is simán megy nagyobb felbontáson is a Youtube droid alatt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) zetor2000 válasza DanD88 (#22) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valamelyik ilyen csodamasinát támogatott a MS is, valami Windows verzióval, nem?
Vagy az teljesen halott ügy?

Szerk.: valszeg halott, ilyen garázsprojekt lehetett... :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26) bacsomarton válasza #96066816 (#9) üzenetére


bacsomarton
tag

Mi az iskolában majd 30db Pi3-at és 3+ -t használunk PPT/medialejátszás/filmvetítésre. Igaz, nem szereti, ha párhuzamosan sok ablak meg van nyitva, de a youtube videók teljes ablakos módban is remekül mennek.

(#27) bitblueduck válasza b. (#19) üzenetére


bitblueduck
senior tag

hááááát, egy kicsit azért de.

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#28) bacsomarton válasza bacsomarton (#26) üzenetére


bacsomarton
tag

PPT/medialejátszás/filmvetítésre > PPT/medialejátszás/internet :-)

(#29) Jesus_Shaves válasza zsopu (#23) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Az csinálja, ha a böngésző támogatja. Márpedig Linux alatt egyik browser sem szokta tudtommal. Én erre mpv-t használok, az webstreamet is le tud játszani URL-ből.
Plexnél meg elvileg erre van a szerver oldali encode, de lehet rosszul tudom.

(#30) b. válasza bitblueduck (#27) üzenetére


b.
félisten

wow a Pi3 65 fok körül karistol. :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) fuwiradis


fuwiradis
tag

jo kis cucc, de egyelore szerintem meg korai beleugrani, en varok hogy fejlodjon meg a szoftveres oldal, optimalizacio az uj cuccra.

ami viszont tenyleg kiakaszt, hogy meg mindig nincs hardveres gyorsitas webes streamingre. ez valakinek erdeke es direkt penzeli, hogy ne menjen linuxon/linux alapu cuccokon?

offline videok vajon vannak hardveresen vannak gyorsitva?

[ Szerkesztve ]

(#32) bear_ válasza arty (#5) üzenetére


bear_
aktív tag

Szerintem többet ér egy amlogicos masina arra a célra. A pi inkább a gpio miatt jó.
Amúgy az ethernet még mindég az USB buszra van bekötve? Az előzőeket is az ölte meg.

[ Szerkesztve ]

(#33) Elrood válasza bear_ (#32) üzenetére


Elrood
őstag

Nem, ethernet dedikált portot kapott (RGMII, IC: BCM54213PE), az usb pedig PCIe 2.0 x1-esen ül (VIA VL805).

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#34) vampire17


vampire17
addikt

Nincs ott gond a h265/hevc vel :)

https://libreelec.tv/2019/06/libreelec-9-2-alpha1-rpi4b/

https://www.youtube.com/watch?v=6mxY0r2gr0Q

Mar alakul a 4k HW decode, persze meg csak alpha.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kendek válasza fuwiradis (#31) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az RPI3 is lejátszik mindent FHD felbontásig, még a HEVC-t is teljesen megoldották. A legegyszerűbb a LibreELEC és ebből is tök jó Kodi-s médiaközpontot lehet csinálni, UHD felbontásig és majd HDR támogatással. De ennél több is kihozható belőle, mert végre nincs I/O-ban limitálva.

<-ƘƘ->

(#36) Raymond válasza b. (#30) üzenetére


Raymond
félisten

Na ja, csak abban nem 1500Mhz-es A72-es magok vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) BladePocok


BladePocok
tag

Raspberry Pi 4 Desktop Kit tényleg jó csomagnak tűnik, mit gondolnak róla a hozzáértők?

(#38) arn válasza b. (#30) üzenetére


arn
félisten

A passziv 486osok sem voltak huvosebbek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) energy4ever


energy4ever
addikt

RJ45-on keresztul hogyan lehet neki aramot addni? Egy sima router is jo erre a celra, vagy ehhez valo specifikus eszkoz kell? :F
A type-C-n keresztul csak aramot tud felvenni, vagy teljes erteku csati, mintha egy telefon csatija lenne?
Ezekbol a mini lapokbol ez lesz a legajanlottabb emulatoros gep epitesere? :B

[ Szerkesztve ]

(#40) Fex válasza energy4ever (#39) üzenetére


Fex
tag

Specko cucc kell. A power over ethernet a varázsszó. Aka PoE

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#41) azbest


azbest
félisten

Néhány apróság, amit a hírhez hozzá lehet tenni:

A type-c csatlakozó nem csak táp. Hanem egy közvetlen usb2 kivezetés is egyben, ami a soc saját usb portja. Így valójában 5 usb port van. A type-c porton át usb gadget módban is lehet használni, mint a zero-t és az A modeleket.

A két hdmi port nem egyszerre tud 4k60Hz-et. Vagy 2x 4k30Hz vagy 4k 60Hz + fullhd. De van többféle felbontás is, amit támogatnak.

A gyártó munkatársainak kommentjei alapján a h264 és kamera alrendszer teljesen megegyezik a videocore 4 -es korábbiakkal. A 3d és h265 újdonságait hozza a videocore 6. Meg persze az összes egyéb buszt és újdonságot is az új videocore megoldás hozza, mivel az a rendszer központi eleme. A h264 tömörítés és lejátszás is megmarad ahogy eddig, a 3d módokkal együtt. A h265 esetén csak dekódolás lehetséges és mintha más api-n keresztül is működne, mint a régi pi-ken.

A hdmi portok közül (egyelőre?) csak egy kimenet tud cec-et és hangot kezelni. Ellenben, hogy melyik legyen ez, az a config.txt-ben választható. Valószínűleg a 0-ás kimenet az alapértelmezett.

Az sd slot SD50 képes, így kb dupla olyan sebességet érhet el. Persze ez még mindig nem használja ki a komolyabb kártyák módjait.

Az mpeg2 és vc1 már csak szoftveresen lehetséges, elég erős lehet a 4 magos proci hozzá. Viszont nem említik, hogy a többi codec-kel mi van. A régi pi-k esetén, ha nem is teljes dekódolás, de besegítés volt pár codec-hez. A vp9 fájó lehet. Nem is értem miért nincs, hiszen például androidtv hardvereknek is kötelező eleme már és hasonló broadcom soc-ból videocore5-tel mintha lenne androidtv eszköz is.

Egy 512kB-os flash chip is került a boardra, így a későbbi firmware bővítések, képességek (usb, hálózat boot és sok más) majd szoftveres frissítésként feltehető rá. Nem úgy mint a régebbi piknél.

Az smsc chip elhagyása egyúttal pár kezdettől jelen lévő és kisebb nagybb mértékben kellemetlen usb kompatibilitási hibát is megszűntet. Lassú és gyors usb eszközök keverése a korábbi pi-knél fagyáshoz vezethetett.

Szóval a pi4 meglepően jó hardvert kapott, de van néhány nyitott kérdés még. És a szoftveres támogatás is sok területen még le van maradva. Aki kifejezetten médialejátszót akarna csinálni, annak akár egy s905 alapú vagy az új, erős s922x alapú megoldások (például) lehet jobban bejönnek (a többféle codec, jelenleg jobb kodi támogatás).

(#42) SunMount3r válasza azbest (#41) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az mpeg2 és vc1 már csak szoftveresen lehetséges-> No ezt azért érdemes tudni annak, aki majd média Box-ot építene belőle.

(#43) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Linkelne valaki egy magyar boltot, ahol lehet éppen kapni és 20ezer Ft alatt a 4G-os verziót? Lehet, csak én vagyok láma, sőt...

[iTX-or-GtfO!]

(#44) Kendek válasza SunMount3r (#42) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sokan eddig sem fizettek ezek licencéért, egyrészt mert nagyon jól le lehet játszani őket szoftverből, másrészt pedig ma már nem nagyon van jelentőségük. MPEG-4, AVC és HEVC amik jelenleg fontosak, ezeket tökéletesen viszi a RPi3 FHD, a RPi4 pedig - részben - UHD felbontásig. De a többi, régebbi formátummal sincs nagyon gond, kifejezetten jó optimalizációt kap ez a hardver.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#45) SunMount3r válasza Kendek (#44) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért van egy csomó régi anyag, ami csak azokban érhető el...

[ Szerkesztve ]

(#46) Kendek válasza SunMount3r (#45) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ami nem okoz problémát, simán le lehet őket játszani. :)

<-ƘƘ->

(#47) Laci.M válasza b. (#19) üzenetére


Laci.M
senior tag

Már a PI3-ra is erősen ajánlott a hűtőborda. Én is azzal kezdtem, hogy vettem rá amikor beraktam házi médiaszervernek.

Aláírás

(#48) t72killer válasza Dyingsoul (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nálam ugyanez, némi szórakozáson kívül élesben nem is használtam:W.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Sofian


Sofian
őstag

Megvenni lehet valahol? Mert úgy látom a kezdokeszletet lerabolták :D

(#50) Vektast


Vektast
aktív tag

Vegyetek amlogic s905x-es tv boxot, Ali-n már van 12k környékén egész fasza és az tutira tolja a Youtubot FullHD-ben meg kb mindenben erősebb mint ezek a bogyócskák és még mókulni is tudsz rajta/vele.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.