Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

"A vállalat a PCI Express 6.0-s fizikai szintű implementációjával elsődlegesen a gépi tanulásban, az adatközpontokban, a HPC-piacban, illetve a nagy teljesítményű hálózati vezérlőkben érdekelt gyártókat célozza."

Valamint hogy tovább lehessen spórolni a PCIe sávok számán az olcsóbb (értsd: ~$300) konzumer GPU-kon.

RX 5500XT: 8x (PCie4)
RX 6500XT: 4x (PCie4)
RX 7500XT: 2x (PCie5)
RX 8500XT: 1x (PCie6)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) beef válasza Petykemano (#1) üzenetére


beef
őstag

Akkor ha jól látom az RX 9500XT-nek már semennyi PCI-E sáv nem fog kelleni :)

(#3) fatpingvin


fatpingvin
őstag

szuper, jöhet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) #72042496 válasza Petykemano (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is erre vártam (SSD-nél is), de valamiért az látszik, hogy ez büdös a gyártóknak.

6500XT üdítő kivétel, remélem, hogy több ilyenre lesz példa.

[ Szerkesztve ]

(#5) ergoGnomik válasza beef (#2) üzenetére


ergoGnomik
tag

Nem. Annak egy sávos PCIe7 fog kelleni, de csak akkor fogja az alaplap inicializálni, ha splitterrel kettőt raksz arra az 1 sávra. :DDD

@#1Petykemano: Mi ezzel a probléma?

(#6) Jungle Man válasza beef (#2) üzenetére


Jungle Man
junior tag

1-es. Fél darabra lesz szüksége.

(#7) Petykemano válasza ergoGnomik (#5) üzenetére


Petykemano
veterán

a da-da-da-dadogás

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#8) fatpingvin válasza #72042496 (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

a NVMe HDD-k egy darab PCIe sávot használnak.

egyébként jó látni hogy van még valaki a fórumon aki reálisan látja ezt az irányt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Rambus-nak vannak partnereik? Ezek szerint van akit nem pereltek be az évek alatt... ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) #72042496 válasza fatpingvin (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem a bruteforce teljesítményhajhászás nem tetszik, azt szeretem jobban, amikor a hatékonyságban köszön vissza az új technológia.

Amikor a teljesítmény marad vagy nő, de a fogyasztás (hőtermelés, zajszint), komplexitás, fizikai méretek, szép időkben ezekkel együtt az árak is inkább csökkennek.

Az utóbbi ~5 évből származó VGA-k többségét ezért nem bökdösném egy másfél méteres bottal se.

[ Szerkesztve ]

(#11) ledgeri válasza Petykemano (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

És ha esetleg gondolkodsz azon hogy aktuális alaplapoddal kihúzod a kövi generációt, abban a pillantaban intant FAQ... (nem a kérdezős fajta...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12) fatpingvin válasza #72042496 (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

maximálisan egyetértek. szerintem kb ugyanezt az összes videokártyás topikba leírtam: az elmúlt pár évben egyszerűen NEM ÉRKEZETT semmi az alsó és középkategóriába, a mostani legújabbakon kívül, mindig csak annak a hajhászása ment hogy a top fölé tudjanak menni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) Gausz válasza fatpingvin (#12) üzenetére


Gausz
aktív tag

Detto egyetértek, az utóbbi 5 év legnormálisabb kártyája a 1650. Máshol is azt olvasom, hogy 75W alatt várnának valamit. Na, talán majd a navi2es APUk betöltik az űrt.

(#14) fatpingvin válasza Gausz (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

én már az InnoSilicon-ban bízom... az intel túl régóta pofázik anélkül hogy mutatna valami konkrétumot, én már elvesztettem benne a bizalmamat.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) sb válasza Jungle Man (#6) üzenetére


sb
veterán

Félix.

@fatpingvin
Azért a 6500-at visszafogja itt-ott, tök feleslegesen mert a jelenlegi árához képest kb. semmit nem jelentett volna 8x a 4x helyett.

Ha jönne lentebb kártya, ott én sem látnám sok értelmét... de oda meg nem jön. Nem is fog már kb. OEM 6400-at még talán ha lehet vadászni...

(#16) Zotya84 válasza fatpingvin (#8) üzenetére


Zotya84
őstag

Az 5-nél is reális már ez az irány: otthonra tök fölösleges az 5.0 x4 sávszélessége. Tök elég lenne egy x1-x2 is. Csak eszköz is kéne ilyen.

És akkor a meglévő sávok számát sem kéne bővíteni, és mégis elég lenne mindenre, és nem kéne böngészni az alaplapok blokkdiagramját, hogy a sok rárakott csatlakozóból mit használhatok és mit nem, mert osztoznak a sávon. Vagy lehetne osztani úgy, hogy 5.0 x1-> 2* 4.0 x1, esetleg 4*3.0 x1. Mert megfelelő hubbal elbírná.

Bár ez nem konkrétan a VGA-kra, hanem bármire igaz lehetne Pc-n belül.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) fatpingvin válasza Zotya84 (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

én sokért nem adnám ha lenne egy olyan konzumer alaplap amin van 4 darab x4 slot a proci felől, a chipset slotjai meg x1 meg m.2 slotokra vannak leosztva.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) #72042496 válasza sb (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem az fogja vissza, amikor PCIe 3.0 lapba teszik? Sávszélességben 4x PCIe 4.0 = 8x PCIe 3.0, utóbbi pedig kategóriákkal bikább kártyákkal sem volt korábban probléma.

(#19) fatpingvin válasza #72042496 (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

de, az, már ha.

csak ezt valamiért nem szeretik belátni a népek és ezen megy a visongás hogy jajjj kevesebb sáv.

a PCIe verziók specifikációit olvasva józan ésszel azt gondolná az ember hogy végre itt a trend, ugyanazt a sávszélt újabb verzión feleannyi sávból meg lehet oldani, de ez valahogy mintha nem került volna bele az általános hivemind gondolatvilágába.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) ergoGnomik válasza Petykemano (#7) üzenetére


ergoGnomik
tag

Mi fog dadogni? :F

(#21) sb válasza fatpingvin (#19) üzenetére


sb
veterán

Kicsit nem ártana levenni azt szemellenzőt. Az előbb még spórolásról és hatékonyságról beszéltetek de pl. egy lapcsere PCIe 3.0-ról 4.0-ra nem ebbe az irányba mutat. Még mindig ott tartunk, hogy kb. +5Ft-nyi huzalozásról beszélünk a kártya esetében.

Egyébként 4.0-ás lapom van, de van itthon 200GE, 4650G és 5600G is, egyik se 4.0-ás valamiért...

@Balika911
Leginkább nyilván a 3.0 x4 fogja vissza, de min fps-ekben anno az 5500XT-nél is kimértek 20% különbséget x8 mellett is. Szóval 4GB mellett gyanítom már a 3.0 x8-nál is lenne jobb megoldás...

szerk:
Hatékonyság 2.0: kivágott encoder-ek és AV1 dekóder, szevasztok!
Nem, nem létszükséglet, de simán ott lehetne, ez se kerülne kb. semmibe és hatékonyabb lenne? Igen. Visszaléptünk ahhoz képest amiben eddig is volt? Igen.
(Én is azért hozom fel ezeket mert engem is az extrák, minél jobb hatékonyság érdekel...)

tökmás:
@Zotya84, @fatpingvin
A PCIe bővíthetőség meg kb. senkit nem érdekel amiről írtok. Ezért nem foglalkoznak vele. Én is kerestem olyat amibe több NVME SSD befér minél nagyobb sávszélességgel, ezért én is túrtam a sávkiosztásokat a különböző lapoknál... de bevallom, csak azért mert megtehettem. Egyébként a kutyát nem érdekli, hogy hogy fér be 2-3db SSD egy konfigba... ha komolyan szükségem lett volna nagyobb kapacitásra+sebességre és nem csak azért keresem mert túrtam itthon a fiókban 2-3 darabot akkor nyilván váltok 1db nagyobbra és meg van oldva az egész.
És akkor ez SSD volt ami kb. minden konfigba kerül... de ezen kívül más bővítőkártya kb. semmi. 100-ból 99-ben legalábbis biztosan. Még a dvga-kat is érdemes lenne összeszámolni hány konfigba kerülhetnek be átlagban.
Szóval ez max a DIY-t, és annak is kis szeletet érinti, a kedvünkért pedig nem fognak erre gyúrni.

[ Szerkesztve ]

(#22) biscuit válasza #72042496 (#10) üzenetére


biscuit
aktív tag

Részben teljesül ez:

- rx580 4gb, 150W-os fogyasztás mellett 2560*1080 ban sajnos belehal, szinte minden modernnek hívható játékba.

- 6800xt 16gb, szintén 150W fogyasztás mellett azonos felbontáson, mindent maxra húzva szépen elvan, 75fps-re korlátozva.

Ha feltekerem egy picit a ventijeit a kártyának, akkor is még szinte hangtalan és 50 fok körül realizálódik a hőmérséklete. Ha factory-n hagyom akkor hangtalan a gép 60 fok körüli GPU hőmérséklettel. A kártya fizikai méretei csökkentek (nitro + vs. B.B. AMD), ventik száma nőtt, a 6800xt javára. Az ár az ami hibádzik, de rohadtul jah! :K

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#23) Petykemano válasza ergoGnomik (#20) üzenetére


Petykemano
veterán

A HWBU az egyik játéknál mondta, hogy kénytelen volt 2-3-szor lefuttatni a tesztet, mert elsőre még úgyis dadogott teljesítmény, hogy egyébként nem haladta meg a 4GB-ot a felhasznált VRAM mennyiség.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#24) .mf válasza fatpingvin (#12) üzenetére


.mf
veterán

Az alsó kategóriába már nem is fog dGPU érkezni - oda IGP-k vannak. Az RX6400-ban 12CU van, és ugyanennyi van a szintén RDNA2-es Rembrandt SoC IGP-jében is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) fatpingvin válasza .mf (#24) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez kurvaszomorú, ugyanis ezek szerint ha nem akarok iGPU-val szerelt procit használni mert minek, vagy mert abban a teljesítménykategóriában ami nekem kell ott nincs, vagy egyéb okból amit nem boncolgatni kell hanem elfogadni, akkor vagy headless rendszert építek, vagy veszek bele valami őskövület technológiát amit esélyesen nem fogok tudni újonnan megvenni, vagy veszek egy indokolatlanul overkill modern videokártyát, jól értem?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) Jungle Man válasza fatpingvin (#25) üzenetére


Jungle Man
junior tag

A másik nézőpont szerint meg ideje volt már a gyengébb és olcsóbb GPU-kat beleépíteni a prociba.

(#27) fatpingvin válasza Jungle Man (#26) üzenetére


fatpingvin
őstag

persze, nagyszerű ötlet egy nagy teljesítményű processzoron az IO fabricre rápakolni egy iGPU-t, biztos nem lesz útban a memóriasávszélnek csak azért hogy egy nyomorult FHD kijelzőt meghajtson...

nem, egyáltalán nem volt ideje, annak lenne ideje hogy a gyártók nem integrálnak össze mindent mindennel és meghagyják a lehetőséget a vevőknek hogy a tényleges igényeiknek megfelelőeen állítsanak össze hardvert, nem az előregyártott mindenegyben dolgok közül kiválasztani a legkisebb rosszat.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28) biscuit válasza fatpingvin (#27) üzenetére


biscuit
aktív tag

Welcome to the kapitalizmus! :D

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#29) Jungle Man válasza fatpingvin (#27) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Hogy jön ide az FHD? 4 db 4K-t hajthat meg egy mai iGPU. A jövő pedig az, hogy a memóriát is rápakolják a procira.
Régen volt a déli meg az északi híd, a társprocesszorok, a memóriák is fel voltak osztva stb. ennek is megvolt a bája, de az integrált megoldások jobban tetszenek, ha ésszerűek persze.
A gamer vegyen videókarit, de egy irodai géphez felesleges.

(#30) Gausz válasza Jungle Man (#29) üzenetére


Gausz
aktív tag

De ha az az iGPU inteles, akkor casual gamingre nem való, marad az AMD megoldása, ami sokaknek nem tetszik.

(#31) fatpingvin válasza Jungle Man (#29) üzenetére


fatpingvin
őstag

elég egysíkú az elképzelésed arról hogy mire lehet használni egy számítógépet...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32) ergoGnomik válasza Petykemano (#23) üzenetére


ergoGnomik
tag

Kicsit nehezen sikerült dekódolnom miről is írtál, de valahogy csak megtaláltam a Hardware Unboxed RX 6500XT teszt videóját. Nem néztem, mert időpazarlás abban próbálni megtalálni melyik az érintett játék. Viszont a 12-ből egy volt problémás, és az én egyszerű eszemnek úgy tűnik hibás koncepció mentén optimalizálták a memória kezelést. Ettől azért még nem dől tán össze a világ, főleg ha a játékprogramozók is szembesülnek ezekkel az új körülményekkel. Vagy egy nem játékosoknak szánt notebookkal. És hát azért a 6500 a "gémer" kínálat "legalja", annál arra számítani hogy minden mindig flottul fog menni szerintem naivság. (Részedről meglehet álnaivság.)

(#33) Jungle Man válasza fatpingvin (#31) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Éppen én mondom, hogy nem csak gaming létezik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.