Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Már tegnap előtt letöltötte az experience.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) csako


csako
veterán

A Programok és Szolgáltatásokból nekem is eltűnt a driver, azt hittem a Win10 április frissítése volt a bűnös :D

(#1) b.: Nekem még ma is azt írja a GE, hogy a .31 a legfrissebb, külön kell letöltenem :(

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3) Archttila


Archttila
veterán

illetve érdekes módon a telepített meghajtó szimplán eltűnhetett a gépről, ha a felhasználó a Windows 10 operációs rendszert hosszabb ideig csak úgy magára hagyta. Persze újra lehetett telepíteni a csomagot, de az ugyanúgy megint eltűnhetett.

ennyi, kész! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4) b. válasza csako (#2) üzenetére


b.
félisten

Ez érdekes. Milyen VGA-d van?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) csako válasza b. (#4) üzenetére


csako
veterán

1050Ti, és korábban nem volt ilyen gond, mire olvastam itt a hírt, már letölthető volt :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(#7) Lacccca87 válasza Kendek (#6) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ennyi bullshitet amit leírtak már rég láttam egy helyen.
Viszont ez volt a helyes lépés tőlük ettől függetlenül szerintem.

(#8) -szabi-


-szabi-
őstag

El kell távolítani az előzőt vagy rátelepíteni?

(#9) Szipó


Szipó
tag

Örvendeznék, ha linuxra is tudnának bugmenteset írni :(

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#10) Ghard


Ghard
őstag

És a driverkereső a honlapon ezt miért nem dobja ki?

(#11) Cs1csó válasza Ghard (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet mert ez nem hivatalos driver nem is beta hanem csak javító, amúgy ott van a honlapon de el van dugva valami fórumbeszélgetős topikban.

(#12) Trailblazer válasza -szabi- (#8) üzenetére


Trailblazer
addikt

Először mindig érdemes az előzőt Display Driver Uninstallerrel agyonütni, és aztán felrakni az újat. Ez sem kivétel, hiába hotfix.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#13) Sub-ZeRo válasza Trailblazer (#12) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem nem kell. De egyének válogatja. :N

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14) Trailblazer válasza Sub-ZeRo (#13) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, csak aztán amikor felgyűlik az előző driverek sallangja, ami nem törlődik, akkor vakarja az ember a fejét, hogy hová lett a hely. Ez egy kisebb, csak rendszernek használt ssd-n meglehetősen kardinális kérdés...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#15) Norb79 válasza csako (#2) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem se dobja fel, hogy lenne frissebb. 1080ason.

(#16) -szabi- válasza Trailblazer (#12) üzenetére


-szabi-
őstag

Rendben köszi.
Saját uninstaller nem elég?
Nem ismertem amit linkeltél.

üdv

(#17) Trailblazer válasza -szabi- (#16) üzenetére


Trailblazer
addikt

Szerintem nem. Ez egy bevált és biztonságos eljárás. Persze csökkentett módban érdemes használni, de erre figyelmeztet is a program.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18) PuMbA válasza Trailblazer (#14) üzenetére


PuMbA
titán

"Igen, csak aztán amikor felgyűlik az előző driverek sallangja, ami nem törlődik, akkor vakarja az ember a fejét, hogy hová lett a hely"

:F Én vagy 20-30 Intel és AMD drivert raktam egymásra több gépen az évek során, de sallang gyűlést nem igazán vettem észre, maximum a Windows Installer mappájába gyűlnek a telepítők, de ebben sem vagyok biztos. Kivétel ez alól egy teljes driver architektúra váltás, például Catalyst -> Radeon Software. Egy driver pont ugyanazokat a fájlokat használja, mint a régebbi, nem nevezgetnek át részeket, így felülíródnak, maximum újakat adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19) Trailblazer válasza PuMbA (#18) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem felgyűlt idővel. Mióta DDU-t használok (immár hosszú évek óta), nincs ilyen gondom. Dehát mindenki azt csinál, amit akar, csak javaslatot adtam.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#20) -szabi- válasza Trailblazer (#17) üzenetére


-szabi-
őstag

Érdekességképp az amd oldalán a telepítési eljárást gyorsan megtaláltam, valamint kitér arra mit kell csinálni az előzőleg telepített driverrel.
Az nvidia oldalán elég sokára találtam meg.
Ráadásul ez a tiszta telepítést írja le, de semmit nem említ frissítésről.
Ebből aztán mindkettő módszerre lehet következtetni.
Inkább leszedem és tisztán telepítem.
Köszi az ötletelést, segítséget.

üdv

(#21) b. válasza Trailblazer (#14) üzenetére


b.
félisten

Az új drivertelepítésben már letörli a sallangokat, amióta nincs 32 bit támogatás, kiválasztható opció, nem kell manuálisan.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) macman507 válasza Kendek (#6) üzenetére


macman507
aktív tag

Lehet megkérdeztek még pár jogászt, hogy ezt így lehetne-e, esetleg.. talán?
Ők meg mondták, hogy hát nem kéne inkább :D

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#23) Trailblazer válasza b. (#21) üzenetére


Trailblazer
addikt

Helyes. Ezt nem tudtam, nem próbáltam azóta.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#24) sb válasza PuMbA (#18) üzenetére


sb
veterán

Nekem sem volt gondom 1-2 kivételtől eltekintve az egymásra pakolástól. Gyártócserénél használtam csak DDU-t (mindent leszed ellentétben a sima uninstallerrel - de pl. AMD-nél van saját külön cleanerük és azután is pucol még. :) ) de azzal együtt 2-3 váltást is kibírt simán a Win.

Ettől függetlenül viszont tényleg szemetelnek a driverek. Azért nem ugyanazok a file-ok maradnak évekig, profilok is vannak, stb...
A helyet pedig valóban eszi, de más miatt: az installereket is megtartja: "c:\Program Files\NVIDIA Corporation\Installer2\" Nálam most 4db driver installer van benne és 2GB.

ON: Nálam sem hozza az új drivert az Experience 1050Ti-n.

[ Szerkesztve ]

(#25) PuMbA válasza sb (#24) üzenetére


PuMbA
titán

Az Intel-nél semmi sincs a Program Files-ban, kicsit okosabb a telepítő :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Tidus válasza Trailblazer (#14) üzenetére


Tidus
addikt

Eddig még nem töröltem én sem.
Se AMD-n, se NV-n.
Rá, aztán kész.
De igazad lehet, viszont egy VGA driver alapból törölhetné a felesleges fájlokat.

(#27) carr


carr
őstag

Kezd ebből a vadbarom, programozói analfabétákból összetákolt bagázsból elegem lenni.
-ez az új frissítés szopat orrba szájba. foobar csak összeomlani tudott flac lejátszás közben az új drivertől...

-legutóbb valami 20GB volt az Nvidia mappa mérete. anyádat nv! :)
-F*ck GFexperience.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#28) b. válasza carr (#27) üzenetére


b.
félisten

Utóbbi pár évben nem volt semmiféle problémám driver téren NV vel.
javaslom válts, ha eleged van, ott megtalálod a számításod érzem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) NandoXXL válasza b. (#28) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Attól hogy nálad nem jött elő hiba, attól még volt több probléma is, ez elmondható a másik oldalon is. Szerintem nem a váltás kéne hogy a megoldás legyen, persze ennyi tudással mint amivel rendelkezel ezt a legkönnyebb javasolni.

(#30) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

"A fentieken túl az eredeti driverrel voltak még gondok, így például a Netflix esetében akadozott a lejátszás, illetve érdekes módon a telepített meghajtó szimplán eltűnhetett a gépről, ha a felhasználó a Windows 10 operációs rendszert hosszabb ideig csak úgy magára hagyta. Persze újra lehetett telepíteni a csomagot, de az ugyanúgy megint eltűnhetett."

Gyerekek, én ezen sírni fogok még ősszel is, imádom :D konzolon hol él át ilyet az ember, itt vannak az izgalmak kérem szépen :'D

(#31) b. válasza NandoXXL (#29) üzenetére


b.
félisten

Azt gondolod azzal, hogy a személyeskedéssel elérsz bármit is és ezzel bebizonyítottál bármit is azon kívül , hogy tudatlan paraszt módjára egy idegen embert sértegetsz egy fórumon és ismeretlenül a "tudását"( milyen jellegű?) firtadot? Azzal azért remélem tisztában van hogy ez egy igen alacsony IQ szintre utal nálad.
Szeretettel várjuk a NV driver [link] topikban segítséget nyújtunk neki,de ahhoz képest mennyire kivan és mennyit szenved már régóta, még oda nem fordult segítségért, pedig az ő gondjára is lenne megoldás, bár az nem feltétlenül az NV driver hibája ezen topik szerint. [link]
Egy régi tagtól elvárható lenne, hogy segítséget tudjon kérni itt a PH-n.
Az új driver verzióban pedig lehetőség van kitöröltetni a telepítési fájlokat , csak ki kell választani a manuális módot,de ezt felette pár hozzászólással már leírtam.
Senki nem állította, hogy problémamentes lenne az Nvidia driver mindenkinél, ilyen nem is lesz soha.
Leírtam egy példát, hogy nálam vele ellentétben problémamentes a driver évek óta.A másik véglet vagyok, pedig aztán semmit nem varázsolok. Az érzelmi kiborulására, arra, hogy neki tele a hócipője ezzel a bagázzsal, pedig azt javasoltam akkor váltson, felesleges szenvednie ezzel a "társasággal", változás nem lesz mostanában , szerencsére.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) Trailblazer válasza b. (#31) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egyik linked se mutat semmit, mintha már nem létezne ez a user.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Megnéztem, de nekem sem ajánlja fel ezt a meghajtót, pedig az all opciót választottam.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#34) b. válasza Trailblazer (#32) üzenetére


b.
félisten

Kösz, javítottam. nem felhasználóra mutat,hanem a topikra..De belinkelem ide is az NV driverek topikját: [link] :R

Kean_Sorbo : Nekem már letöltötte pár napja, de lehet , hogy csak azért, mert benne vagyok a béta tesztelői státuszban? Nem tudom, lehetséges.
Itt [link]
Ezt írják: :
"To be sure, these Hotfix drivers are beta, optional and provided as-is. They are run through a much abbreviated QA process. The sole reason they exist is to get fixes out to you more quickly. The safest option is to wait for the next WHQL certified driver. But we know that many of you are willing to try these out."

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) Kean_Sorbo válasza b. (#34) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Köszönöm!

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#36) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

"a 397.31-es WHQL meghajtót," linkje 404 hibás.

(#37) carr válasza b. (#28) üzenetére


carr
őstag

:D drivert, vga-t, vagy lossless lejátszót? :D
Ne kötözködj, asszony eldádázik! :P :C

Nando: köszi.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#38) b. válasza carr (#37) üzenetére


b.
félisten

:D :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) NandoXXL válasza b. (#31) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Illető leírta a problémáit, annyit javasolsz váltson, igazán szakmai jellegű a megoldás. Leírtam hogy szerintem pedig nem ez a megoldás, ha nem tudsz, vagy nem akarsz segíteni akkor ne írjál. De látom a tudás nálad ez:
'Azt gondolod azzal, hogy a személyeskedéssel elérsz bármit is és ezzel bebizonyítottál bármit is azon kívül , hogy tudatlan paraszt módjára egy idegen embert sértegetsz egy fórumon és ismeretlenül a "tudását"( milyen jellegű?) firtadot? Azzal azért remélem tisztában van hogy ez egy igen alacsony IQ szintre utal nálad.'

Driver probléma esetén ott helyben lehetne segíteni, nem pedig azt javasolni váltson plusz mást jelzőkkel illetni. Olvasd el mit írtál, mi volt rá válasz, talán érthető lesz mit műveltél, ahelyett hogy megoldást adtál volna valóban a problémára:

(#28) b. válasza carr (#27) üzenetére ÚjVálaszPrivát2018-05-06 00:03:47
b.
(PH! kedvence)
Utóbbi pár évben nem volt semmiféle problémám driver téren NV vel.
javaslom válts, ha eleged van, ott megtalálod a számításod érzem.

[ Szerkesztve ]
(#29) NandoXXL válasza b. (#28) üzenetére ÚjVálaszPrivát2018-05-06 00:45:19
NandoXXL
(senior tag)
Attól hogy nálad nem jött elő hiba, attól még volt több probléma is, ez elmondható a másik oldalon is. Szerintem nem a váltás kéne hogy a megoldás legyen, persze ennyi tudással mint amivel rendelkezel ezt a legkönnyebb javasolni.
(#31) b. válasza NandoXXL (#29) üzenetére ÚjVálaszPrivát2018-05-06 08:39:48
b.
(PH! kedvence)
Azt gondolod azzal, hogy a személyeskedéssel elérsz bármit is és ezzel bebizonyítottál bármit is azon kívül , hogy tudatlan paraszt módjára egy idegen embert sértegetsz egy fórumon és ismeretlenül a "tudását"( milyen jellegű?) firtadot? Azzal azért remélem tisztában van hogy ez egy igen alacsony IQ szintre utal nálad.
Szeretettel várjuk a NV driver [link] topikban segítséget nyújtunk neki,de ahhoz képest mennyire kivan és mennyit szenved már régóta, még oda nem fordult segítségért, pedig az ő gondjára is lenne megoldás, bár az nem feltétlenül az NV driver hibája ezen topik szerint. [link]
Egy régi tagtól elvárható lenne, hogy segítséget tudjon kérni itt a PH-n.
Az új driver verzióban pedig lehetőség van kitöröltetni a telepítési fájlokat , csak ki kell választani a manuális módot,de ezt felette pár hozzászólással már leírtam.
Senki nem állította, hogy problémamentes lenne az Nvidia driver mindenkinél, ilyen nem is lesz soha.
Leírtam egy példát, hogy nálam vele ellentétben problémamentes a driver évek óta.A másik véglet vagyok, pedig aztán semmit nem varázsolok. Az érzelmi kiborulására, arra, hogy neki tele a hócipője ezzel a bagázzsal, pedig azt javasoltam akkor váltson, felesleges szenvednie ezzel a "társasággal", változás nem lesz mostanában , szerencsére.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#40) b. válasza NandoXXL (#39) üzenetére


b.
félisten

Mint írtam, érzelmi alapú kitörésekre nincs megoldás, csak érzelmi alapú.Ha kikészül a dologtól váltani kell, vagy segítséget kell kérni a megfelelő topikban, nem pedig elküldeni mindenkit a melegebb éghajlatra .
Ez egy 3rd party program előfordulhat , hogy ütközik az új driverrel, nem elsődleges szempont VGA gyártó szempontjából, , de azért sok mindent tudni kellene a Windows verziójától kezdve az eredetiségén át a plugin verzióktól és a hardverekről nem is beszélve.Nem feltétlenül fuck NV bagázs, ugyan ez a probléma már évek óta fent áll a másik oldalon is, ezért írtam neki amit írtam. Peace.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Abu85 válasza b. (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na most a GeForce Experience detektálója nem egy életbiztosítás. Nem mindig működik. De ez nem akkora gond. Külön is le lehet tölteni a drivert, a GeForce Experience sem csinál igazából mást. Letölti, telepíti és kész. Végeredményben mindegy, hogy a letöltés manuális vagy automatikus. :D

Nézd. Alapvetően minden driver béta, amit írnak az egy sztenderd szöveg. Ettől még sosincs kész driver. Az a lényeg, hogy az adott csomag tesztelve legyen. A WHQL már egy teszt, hiszen a Microsoft aláírta, de pont ugyanolyan jó a gyártók saját aláírása. Sőt, jobb is, mert a gyártók tesztkörnyezetei bővebbek, mint a WHQL. Ma már sokkal. Tehát egy gyártói aláírás alapvetően nagyobb biztonságot jelent. Persze a WHQL előtt általában a gyártók is ellenőrzik a saját tesztjeikkel, de ez nem mindig igaz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) b. válasza Abu85 (#41) üzenetére


b.
félisten

Ezt nem is vitatom, csak az az érdekes, hogy talán nekem töltötte le egyedül az 55 -s hotfixet l az experience-.Nem hinném, hogy azért mert a többieknél nem működik a detektáló, valami más lehet a dologban. Biztos szeretnek :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) Cs1csó válasza b. (#42) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet azzal függ össze, hogy neked olyan kártyád van amivel a probléma volt és/vagy még telepítve is van az a játék amivel kapcsolatban a probléma felmerült nekem pl. gtx 970-es van és nem jött javítás a Geforce Experience-en keresztül.

+ ha amúgy sem fut bele az ember a hibába akkor szintén nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#44) b. válasza Cs1csó (#43) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom, őszintén bevallom. Mostani gépen egy GTX 1070 erre jött a frissítés , fiam gépe GTX 1060, arra nem jött semmi .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Most a hír láttán megnéztem milyen verzióm van, de én leragadtam 2017.12.20-án a 388.17-es verzióval.

(#46) Cs1csó válasza Fr3eWar (#45) üzenetére


Cs1csó
félisten

JÓ az igazság szerint akkor "szükséges" egy új driver használata, ha egy olyan játékkal játszanál amihez eddig nem tartalmazott beállításokat és esetleg nem fut megfelelően (dobálja az FPS-eket, szaggat stb.) és az új driver ezt meg tudja oldani.

(#47) sb válasza b. (#44) üzenetére


sb
veterán

Nekem tegnap találta meg az exp.
05.04 vs 05.10

A win10-ben be van állítva, hogy quality update-et 7 napos késéssel tegyen fel. Lehet, hogy ezt figyelné?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.