Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) body007


body007
addikt

meglévő 19es rendszert OTA, hogyan tudom frissíteni?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#3) hcl válasza body007 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

https://www.youtube.com/watch?v=rVU3DcIW_vA
Gondolom hasonlóan :)

BTW 15GB hely? Még sok is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) pomorski


pomorski
őstag

Ki is próbálom majd virtuális gépen.

(#5) hunluki


hunluki
senior tag

Remek, bár én kivárós típus vagyok, szerintem a meglévő mintes gépeket 2022-ig nem csesztetem, még akkor is lesz egy év supportom hogy nekiugorjak :)

(#6) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pár napja raktam fel egy Athlon 2 procis régi gépre a Cinnamon kiadást, igaz ssd-ről ment, de meglepően gyorsan bootol és működik.

hunluki: friss kernel, friss mesa, megéri a csere.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) hunluki válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


hunluki
senior tag

Stimmel és ha új gép kerül a kezem közé akkor arra már ez kerül, viszont az elmúlt jó pár év tapasztalata megtanította nekem hogy ha valami működik akkor azt nem b.szogatjuk :)

(#8) CPT.Pirk válasza hunluki (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én aktívan játszom Linuxon, így nekem a régi mesa az nem elfogadható. :N Emiatt egyébként Manjaro-t használok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) hunluki válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


hunluki
senior tag

Jóféle manjaro, szeretem :) Bár okozott már kellemetlen meglepetést amikor frissítés után nem kelt életre, de ilyen ez a rolling szakma :D

(#10) CPT.Pirk válasza hunluki (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Veszélyesen élünk! :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) hunluki válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


hunluki
senior tag

Amúgy ha játék akkor Pop!_OS? Vagy inkább arch alapok?

(#12) CPT.Pirk válasza hunluki (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Pop!_OS fasza, minden rajta van alapból, kb. csak be kell jelentkezni Steamre. Viszont Gnome-ot használ én meg KDE buzi vagyok, szóval azt csak kipróbálásra raktam fel. Viszont épp most jött ki az új LTT videó a témában, Pop!-ot használnak benne: Linux gaming is BETTER than windows?

Manjaro-n kicsit több dolgot kellett kézzel felrakni, de ugyanott vagyok. Most utoljára World War Z, GTA VI és Control játékokat tudtam nyomni, ezeket Lutris és Epic store-on keresztül.

A vicc meg az, hogy a Linuxos Shadow of Tomb Raider több FPS-t hoz, mint a Windowsos verziója a legfrissebb AMD driverrel. És legalább 10%+ van a Linux javára, ami nem kevés egy eleve alacsony FPS-el működő játéknál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) hunluki válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


hunluki
senior tag

Jól hangzik, nekem is már a tököm kivan a W10 szarakodással. Lassan eljutok oda hogy poénból előkaparok egy linux only SSD-t és megpróbálom ott hogy hogyan futnak a játékok.
Esetleg ha véletlenül megvan Jedi Fallen ordert tudsz tesztelni?

Mondjuk párom jövő héten megy nyaralni anyujával, lehet rászánom az időmet egy kis gépészkedésre.

(#14) CPT.Pirk válasza hunluki (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem nincs, de gold minősítése van a protondb-n szóval valszeg menni fog Steamplay-el. :)
https://www.protondb.com/app/1172380

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.