Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Pedig mindenhol ugyan azt lehet elolvasni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) 30z.Samu válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lehet én gondolkodom hülyén, de ez a "tilalom" kb nesze semmi, fogd meg jól. Kimehetsz ugyanúgy, csak tartanod kell a 1,5 méteres távolságot. Hogy ezt mennyire fogják tudni ellenőrizni a rend őrei, az már más kérdés. Elmehetsz egészségügyi sétára vagy pl fodrászhoz, ide-oda, de a fodrásznál sem tudsz 1,5 métert betartani. Max ha egyszerre egy fő van bent a fodrászatban és a többiek addig kint várakoznak.

Sic Parvis Magna

(#3) wierra válasza 30z.Samu (#2) üzenetére


wierra
senior tag

A szokásos látszat- ill. kirakatintézkedés. A nagyszínpadon jól mutat, de tényleges haszna, értelme semmi....jah, de van...visszatérhet a nosztalgia, miszerint a rendőr a helyszínen fogja mérlegelni, hogy van-e rajtad sapka... :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#4) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem így van, gonosz haxorok túlterheléses támadása miatt volt...

https://www.coreinfinity.tech

(#5) predakon


predakon
őstag

Persze, h leállt, 10 embernél több sosem látogatta az oldalt.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#6) Degeczi válasza 30z.Samu (#2) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen. Egyedül az idősebbekkel kapcsolatos rész korlátoz ténylegesen.

(#7) CHAOS AD 76 válasza 30z.Samu (#2) üzenetére


CHAOS AD 76
csendes tag

Fodrásznál sem tudsz 1,5 méteres távolságot tartani. A fodrász mindenképpen közelebb lesz hozzád.

(#8) 30z.Samu válasza CHAOS AD 76 (#7) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kiragadtad a lényeget... :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9) sh4d0w válasza CHAOS AD 76 (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Apró baki: fodrászhoz menni nem létszükséglet.

https://www.coreinfinity.tech

(#10) 30z.Samu válasza sh4d0w (#9) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezt magyarázd el az asszonynak is. ;]

Sic Parvis Magna

(#11) cuebler válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


cuebler
senior tag

bizonyos esetekben azért nem teljesen mindegy, hogy a hivatalos jogszabály szövegéből vagy pedig valamelyik, akár nemcsak a tájékoztatási szándéktól vezérelt portál értelmezéséből tájékozódsz és döntesz. tapasztalat. :R

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#12) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Hát nem volt egyszerű letölteni a közlönyt, megküzdöttem érte, de hát gondolom meglepődtek rajta hogy kivételesen ezt elolvasnák az emberek. :DDD

(#13) enginev3.0 válasza 30z.Samu (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
Ez egy nagy semmi

Meg kellett volna tiltani a nyugdíjasnak hogy 9-12 időszakon kívül sehova

Mondhatom hogy megyek fodrászhoz és a rendőr el is enged, vagy ha azt mondom hogy műkörmöshöz akkor még nevet is egy jót

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14) joey04 válasza sh4d0w (#9) üzenetére


joey04
titán

nem, de a kijárási korlátozás nem érvényes rá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) sh4d0w válasza 30z.Samu (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Add a kezébe a nullás gépet ;]

#14: pfff... Vicc.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#16) Degeczi válasza enginev3.0 (#13) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mint azóta kiderült, munkábajárási igazolás sem kell...
Csak az időszakon kívüli boltbalépés korlátoz ténylegesen a korábbiakhoz képest, amúgy önbelátásra bíz mindent.

(#17) enginev3.0 válasza Degeczi (#16) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen pont most olvastam

Mindegy, locsolkodni már úgy sem jártak az emberek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) Silεncε válasza Degeczi (#16) üzenetére


Silεncε
őstag

Akkor ennek megint sok értelme volt

(#19) hunluki válasza sh4d0w (#9) üzenetére


hunluki
senior tag

Amikor olvastam nekem is ez volt a fura rész. A többi még így-úgy indokolt lehet, de hogy a fodrász hogy került bele. Halk tipp: Aki írta annak "mucika" ott volt és bökdöste hogy de fodrászhoz azért még mehessek ebbe a csúnyacsúnya vírusos világba lécccilécci.

Amúgy itt tényleg a józan ész lenne a lényeg. Ha teheted kerüld az emberi kontaktot, ha emberek közé mész akkor maszk és próbálj távolságot tartani, minél hamarabb elintézni aztán húzás haza.
Szvsz ugyanúgy lesznek nyuggerek akik délben felpakolnak és elindulnak mert nekik nem mondhassa meg senki, ő egész életében dolgozott, neki ez jár, etc, ismerjük. Amúgy menjenek, Darwin papa had melózzon.

(#20) #72042496


#72042496
törölt tag

Ezekkel kapcsolatban az kérdéses bennem, hogy lakhelyet váltani (költözni) lehet-e a jövő héten. Autóval átvinni valakit a cuccaival együtt egyik településről a másikba.

Munkahelyek szűntek/szűnnek meg, többen képtelenné váltak tovább finanszírozni a lakhatásukat... így szabad költözni, vagy a helyzet tetejébe vajon a rendőr is rávág egy százezres nagyságrendű bírságot, csak hogy legyen eper a tejszínhab tetején?

Én azért az előbbit gyanítom, de a szövegezésből nem kaptam megerősítést, vagy csak nem olvastam elég figyelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#21) Sanya válasza wierra (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez a felkészülés a tilalomra. Kb egy tájékoztatás, hogy tényleg maradj szépen otthon.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) enginev3.0 válasza cuebler (#11) üzenetére


enginev3.0
félisten

Okosan kell tudni szűrni, aki meg erre nem képes, annak ó de mindegy mit hol olvas, sajnos erre kell rájönni mostanában...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23) whiteseed


whiteseed
csendes tag

Emellett nem működik az ügyfélkapu, Chrome szerint nem biztonságos és simán letiltja az egészet, Firefox alatt is köhög több oldal nem jön be.

Valamint nem működik az ÁNYK-n keresztül történő dokumentumbeküldés sem. Még van 4 napom beküldeni a hiánypótlást mielőtt elmeszelnek a bíróságon... happy. :W

OTAKU

(#24) enginev3.0 válasza whiteseed (#23) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam minden megy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25) clon


clon
aktív tag

A jelen intézkedés gyakorlatban az "idősek" korlátozására íródhatott, mert mikor jött a jobb idő azonnal kirajzottak a levegőre, a padokra, stb. Lehet erre ellenpéldát hozni de egyértelműen nagyívben tett a "maradj otthon" szlogenre a veszélyeztetettebb korosztály. Erre születhetett meg a 9-12 időkorlát, amivel talán elkerülhető az akkori tömeges veszélyeztetett korosztály megjelenése azokon a helyeken piac, bolt, gyógyszertár, park, stb. mikor a munkába járás vagy a munka utáni gyerek "szellőztetés" ideje van és nagyobb a tömeges megjelenése a jómunkásembereknek.
Látható az eddigi "kérések" csak addig lettek megfogadva, míg a nap ki nem sütött...

(#26) enginev3.0 válasza clon (#25) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezután se lesz másképp

1.- Az utcákra ugyan úgy kimehetnek, ugyan úgy ott lesznek mindenhol

2.- Nem tudom elképzelni azt az élethelyzetet, ahogy a 70 éves remegő asszony kijön 13 órakor a bótbó és a rendőr meg helyszínen megbünteti 50ezer forintra, mert szerintem a legtöbb rendőr előbb csinál egy facepalmot emberségből, mint hogy a csóró nyugdíjast lehúzza pénzzel

3.- Csak annyit mondd az öreg, hogy "lyallly erről nem tudtam", és szintén érvénybe lép a 2.- pont, ahol a rendőr inkább hazaviszi vagy segít neki, mint hogy jöjjön a bünti

és én is szívesebben fogom azt elnézni, hogy a rendőr megkéri hogy legközelebb figyeljen oda hogy mikor megy boltba, mint hogy megbüntesse, mert még én is vagyok olyan hülye hogy megsajnálnám az idős embert, ha azt kéne látnom hogy töltik ki a bírságot :(((

Nem fogják fel, ez van, tisztelet a kivételnek (pl mamám, ő eljárt boltba, piacra mindenhova, de most a kaput is bezárta, hogy se ki se be, senki), aki pedig ennyi szép szóból nem érti meg az ebből sem fogja majd

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#27) Dreimus válasza enginev3.0 (#26) üzenetére


Dreimus
senior tag

2.-esre a helyes válasz hogy megbüntetik a boltot a 7-es paragrafus miatt :DD

Viszont ami igazlmasabb, hogy több boltnak mint Dechatlon, Mobelix, Moemax, stb. pont emiatt a rendelet miatt kell bezárni minimum április 11-ig mert a nyomos indok között nem szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

(#28) #72042496 válasza enginev3.0 (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én bízom benne, hogy a többségük érteni fog a szóból is. Aztán valószínű, a szigorúbb korlátozás sincs messze.

(#29) Myers válasza Dreimus (#27) üzenetére


Myers
senior tag

Apropó Decha. :D Ma így is úgy is be kellett zárniuk 15 órakor. Ehhez képest 14:50-kor még elég szép tömeg volt, sőt csordogáltak befelé a népek, egy biciklis akkor hozta a bicót szervizeltetni. És én is mit kerestem ott? :B

http://www.muszaj.hu/

(#30) clon válasza enginev3.0 (#26) üzenetére


clon
aktív tag

1- A lényeg nem az nem mehet ki hanem az, hogy a saját korosztálya lesz kint amivel csökken a kockázata az amúgy tömegekben jobban megjelenő egyéb pl. jómunkásemberrel való találkozásnak.
2- Ez "csak" a kezdet, hiszen kérték maradjanak otthon ez nem jött be, most korlátozzák 9-12 ig és vélelmezem ez sem jön be, így jövő héten de legkésőbb a 2 hét lejártakor behozzák azt mint valahol máshol, hogy "gyerek és nyugdíjas nem mehet az utcára" még boltba vagy gyógyszertárba sem. Persze hamar "önként" fogják betartani mikor itt is elindul a lavina és a napi 40 helyett már több 100 lesz a megbetegedések száma vagy ...
3- A nem tudtam róla ugyan előkerül, de internet-TV-rádió esetén ennek igen alacsony esélye van, hogy ténylegesen nem hallotta valaki (ráadásul ha van normális rokon akkor tuti telefonon is rácsörgött emiatt).

(#31) enginev3.0 válasza clon (#30) üzenetére


enginev3.0
félisten

Persze hogy tud róla, de az öregasszony típus a legrafináltabb élőlény a világon
Vagyis én ismerek egyet kettőt :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32) Degeczi válasza clon (#30) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A legrosszabb szigorítás után meg már azért is komoly büntetés járna, ha nem a lakhelyed és az ahhoz legközelebbi bolt között vagy éppen az utcán. Jópár országban ez a helyzet, és sajnos kicsi az esélye, h itt elkerüljük ha pár hét múlva bedurvul a helyzet.

(#33) hemaka válasza CHAOS AD 76 (#7) üzenetére


hemaka
nagyúr

Bezzeg a környéken egyik se dolgozik. 🙄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.