Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Darthforce92
tag
Egyébként melyik az említett oldal?
-
z123456789
addikt
Hello!
Ide is belinkelném a kérdésem, hátha itt kapok rá választ. Köszönöm.

-
ricinus13
senior tag
Jó persze ilyet használnak hozzá, sőt ként és derítőszereket is. De cukrot, almát, gumicsízmát és vidéki nagymamát nem rakhatnak bele. Olyan ez mint a bio bor, ott nem permetezhetik a szőlőt. De mégis lehet 2 fajta permetszerrel.
-
bullseye
addikt
És nem tartalmaz nyomokban mókust?
Kőhalmi for prezident!

-
MR_Joe
senior tag
És nem tartalmaz nyomokban mókust?
Azt talán nem
De már nem csodálkoznék semmin sem.. -
Klaus Duran
senior tag
-
MR_Joe
senior tag
Pont most van szó borokról a tévében. Egy borásszal beszélgettek, meglepő dolgokat hallottam.
"A bor tartalmazhat tej, tojás és halszármazékokat..finomító anyagként használják ezeket a csersav megkötésére.."
-
ricinus13
senior tag
Erre egy ismerős ezt mondta:
"A borászat amúgy a legnagyobb átbaszás azóta, hogy kiderült, Pamela csak álmodta, hogy Bobby-t megölték. Több száz(!) féle adalékot használhatnak a borászok, szóval amit te akármilyen kereskedésben megveszel, az jó eséllyel valamiféle bor, amit a vegyészek felhoztak olyan szintre, hogy 1-2-3-6-10 ezer palack tök egyforma minőségben rendelkezésre álljon. És ez nem "pancs", ez teljesen legális."És az a bizonyos ismerős mennyire volt borász? Nekem több borász ismerősőm van és eddig mind azt mondta amit én. És egyáltalán nem nagy dolog előállítani több tízezer palack ugyanolyan bort.
-
MR_Joe
senior tag
Hát postásnak sosem adtam még borravalót, futárnak már igen, de ott is csak kp-s vásárlásnál és többnyire, ha nem kerek összeget kellett fizetnem. Ahogy mondtátok is: a szolgáltatásnak ára van és egy hipermarketben sem nagyon ad az ember borravalót. El sem fogadhatják, egyenesen büntit kapnak érte (legalábbis anno így volt). Jó eséllyel nem véletlen van csak kártyás fizetési lehetőség a futárnál, kp. nem is lehet náluk. Szóval azthiszem marad ez a szokás, ami eddig

-
bullseye
addikt
Ezt egyébként nem értem, hogy miért jó. Be se csönget, csak bedobja a cetlit...
A másik viszont az a futár, aki bekamuzza, hogy otthon voltál és "átvetted", de a
cuccot (ami amúgy ki van fizetve előre!) egyszerűen beb*ssza a postaládába. Ha
ezek után mire valóban otthon leszel, már nincs benne, mert kilopták elég baj!
Lehet kajtatni a futár után, hogy ugyan én írtam-e alá az elektromos bigyóját?
(Nyilván nem irigylem, ha kihozza, de nincs, aki átvenné, de ha be se csönget?!)Szerk: persze ezt is futárcége válogatja... Van amelyik reggel felhív, hogy hozna
egy csomagot, jó lesz-e ma az időpont: ha nem, akkor nem "bumszlizik" aznap.Hát, tippem szerint spórol vele 4-5 percet (feljön lifttel, becsenget, kicaplatok, odaadja, aláírom, vissza lifttel), meg helyet és tömeget a táskában, így kevesebb fordulóval letudhatja a dolgot. Ha túlterheltek, akkor jól jön ez. Csak ugye they have one job... A csúcs eddig az volt, amikor még a cetlit sem dobták be, és úgy kellett lenyomoznom, hogy a külföldről küldött pólómmal mi a helyzet. Egyfelől megértem, hogy ez kemény és rosszul fizetett meló, másrészt Menciával kell egyetértenem: de elvállalta, hogy elvégzi.
Futárral még nem volt ilyen átverés. Max. olyan, hogy nem jött aznap, amikorra ígérték, az sem vicces. De amit lehet inkább pick-pack pontra kérek, mert úgy akkor mehetek érte, amikor nekem jó.
-
DigitXT
félisten
Ezt egyébként nem értem, hogy miért jó. Be se csönget, csak bedobja a cetlit...
A másik viszont az a futár, aki bekamuzza, hogy otthon voltál és "átvetted", de a
cuccot (ami amúgy ki van fizetve előre!) egyszerűen beb*ssza a postaládába. Ha
ezek után mire valóban otthon leszel, már nincs benne, mert kilopták elég baj!
Lehet kajtatni a futár után, hogy ugyan én írtam-e alá az elektromos bigyóját?
(Nyilván nem irigylem, ha kihozza, de nincs, aki átvenné, de ha be se csönget?!)Szerk: persze ezt is futárcége válogatja... Van amelyik reggel felhív, hogy hozna
egy csomagot, jó lesz-e ma az időpont: ha nem, akkor nem "bumszlizik" aznap. -
bullseye
addikt
Postásnak is szoktam, de már nem, mert az utóbb fél évben mindig csak a "nem volt itthon" cetlit találom a ládában – mikor az egész napos otthoni munka után másnap lemegyek valamiért.
-
aero.
veterán
-
tomiii.
aktív tag
-
fi:zi'k
nagyúr
Erre egy ismerős ezt mondta:
"A borászat amúgy a legnagyobb átbaszás azóta, hogy kiderült, Pamela csak álmodta, hogy Bobby-t megölték. Több száz(!) féle adalékot használhatnak a borászok, szóval amit te akármilyen kereskedésben megveszel, az jó eséllyel valamiféle bor, amit a vegyészek felhoztak olyan szintre, hogy 1-2-3-6-10 ezer palack tök egyforma minőségben rendelkezésre álljon. És ez nem "pancs", ez teljesen legális." -
ricinus13
senior tag
Minket is nagyrészt ez vezetett rá. 3 gyerekkel már nem játék a bevásárlás, legkisebb még ki sem vihető, egyedül meg a francnak van kedve
Ma történt meg a második rendelés, remélhetőleg most is rendben lesz minden. Egy fb csoportban feleségemnek adtak egy érdekes tippet, de nem lenne hozzá pofám
(mindig újraregelni, így az "első vásárlás" kupont újra fel lehet használni). Viszont kb minden reklámújság hátulján ott az általában 500Ft-os kupon, ez pont fedezi a házhozszállítás költségét.(#16) AllTheBest
Hiába.. vannak még elmaradott régiók...
Cukorral pótolni tilos, vagy akkor az nem bor. Magyarországon kizárólag azt lehet bornak hívni ami csak szőlőből készült és semmi másból.
-
MR_Joe
senior tag
Kösz a tippet, pont akartam kérdezni, hogy honnan a kupon

Amúgy maga a bolt drága, elég kevés dolog van, amit megéri onnan rendelni, de pont a súlyosabbak ilyenek. Ásványvíz mindig, feleségemnek alkoholmentes sör, meg sokszor akcióznak kávét és mosószert azt olyankor kell nagy tételben berendelni.
Én alapból rühellek boltba járni... jó pár évet lehúztam kereskedelemben, épp elég volt a hiperekből. Inkább megvettem mindent egy helyen, csak ne kelljen újabb üzletbe mászkálni. Így pedig pláne kényelmes
igaz, hogy vannak dolgok, amelyek nem a legolcsóbbak itt, de nagy különbség nincs szerencsére 
(#19) Eastman
Már megérte megírni a bejegyzést

-
Eastman
addikt
Jó ez a borosos, hangosan nevettem.

-
DeFranco
nagyúr
Minket is nagyrészt ez vezetett rá. 3 gyerekkel már nem játék a bevásárlás, legkisebb még ki sem vihető, egyedül meg a francnak van kedve
Ma történt meg a második rendelés, remélhetőleg most is rendben lesz minden. Egy fb csoportban feleségemnek adtak egy érdekes tippet, de nem lenne hozzá pofám
(mindig újraregelni, így az "első vásárlás" kupont újra fel lehet használni). Viszont kb minden reklámújság hátulján ott az általában 500Ft-os kupon, ez pont fedezi a házhozszállítás költségét.(#16) AllTheBest
Hiába.. vannak még elmaradott régiók...
Kösz a tippet, pont akartam kérdezni, hogy honnan a kupon

Amúgy maga a bolt drága, elég kevés dolog van, amit megéri onnan rendelni, de pont a súlyosabbak ilyenek. Ásványvíz mindig, feleségemnek alkoholmentes sör, meg sokszor akcióznak kávét és mosószert azt olyankor kell nagy tételben berendelni.
-
MR_Joe
senior tag
Mi is rendszeresen rendelünk, akkor kezdtük el, amikor a kisfiam megszületett, nekünk ez egy nagyon jó lehetőség.
Elégedettek vagyunk, egyszer hoztak egy termékkel kevesebbet, ha betelefonáltunk volna miatta, akkor valószínűleg pótolták volna, de nem jutott rá idő a fenti okok miatt.
Borravalót nem szoktunk adni, a szolgáltatásnak van egy ára, amit kifizetünk rendben, így nem látom értelmét, de egyáltalán nem is érzem, hogy várnák a szállítók.
Minket is nagyrészt ez vezetett rá. 3 gyerekkel már nem játék a bevásárlás, legkisebb még ki sem vihető, egyedül meg a francnak van kedve
Ma történt meg a második rendelés, remélhetőleg most is rendben lesz minden. Egy fb csoportban feleségemnek adtak egy érdekes tippet, de nem lenne hozzá pofám
(mindig újraregelni, így az "első vásárlás" kupont újra fel lehet használni). Viszont kb minden reklámújság hátulján ott az általában 500Ft-os kupon, ez pont fedezi a házhozszállítás költségét.(#16) AllTheBest
Hiába.. vannak még elmaradott régiók...
-
AllTheBest
őstag
-
DeFranco
nagyúr
Mi is rendszeresen rendelünk, akkor kezdtük el, amikor a kisfiam megszületett, nekünk ez egy nagyon jó lehetőség.
Elégedettek vagyunk, egyszer hoztak egy termékkel kevesebbet, ha betelefonáltunk volna miatta, akkor valószínűleg pótolták volna, de nem jutott rá idő a fenti okok miatt.
Borravalót nem szoktunk adni, a szolgáltatásnak van egy ára, amit kifizetünk rendben, így nem látom értelmét, de egyáltalán nem is érzem, hogy várnák a szállítók.
-
MR_Joe
senior tag
Közeleg a szüret, kell a borba
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Cukrot a borba???
Azt nem tablettából csinálják 
-
AllTheBest
őstag
-
MR_Joe
senior tag
-
MR_Joe
senior tag
-
fi:zi'k
nagyúr
-
MR_Joe
senior tag
Én legkisebb is számítnál rendeltem már többször is. Nem rossz. Sajna néha cserélnek dolgokat, ha nincs nekik, és nem mindig jóra. Elsőre meg elkövettem a hibát, hogy előre fizettem, de valami nem volt, aztán egy darabig levelezgettünk, hogy visszakapom a pénzem vagy mi, de eluntam. Azóta csak átvételkor fizetek, és rendben vagyunk. Most a fagyim kicsit felengedet, de nem vészesen.

Ez nálam holnap kiderül. Fagyit most rendeltem onnan, holnap jön a kékcsíkos autó

-
bullseye
addikt
Én legkisebb is számítnál rendeltem már többször is. Nem rossz. Sajna néha cserélnek dolgokat, ha nincs nekik, és nem mindig jóra. Elsőre meg elkövettem a hibát, hogy előre fizettem, de valami nem volt, aztán egy darabig levelezgettünk, hogy visszakapom a pénzem vagy mi, de eluntam. Azóta csak átvételkor fizetek, és rendben vagyunk. Most a fagyim kicsit felengedet, de nem vészesen.

-
gjon
csendes tag
Így van, nem kevés a cukormennyiség, de pl. sütiket/tortát ritkán veszünk, szinte mindig mi készítjük házilag
Abba pedig azért sok kell és nem szeretem, ha kifogy. 10kg cukor plusz a karton liszt (12kg) szépen elfér a konyhaszekrény aljában és tudom, hogy ha kell ott van.Gjon: borravalót nem adtam, de nem is nagyon ácsingóztak érte. Lerakták a cuccot, fizettem és mentek tovább. Legközelebb azért megkérdem

A borravalóval és a mértékével mindig gondban vagyok. De rád hivatkozva nem fogok adni!

-
Jhonny06
veterán
Befőzéshez pl.? Nyilván nem ilyen "mennyit teszel a kávéba" szintű használatra kell gondolni, bizonyos ételekhez több kell azért, sütéshez pláne. Amúgy a cukor nem romlik meg, tehát be is lehet belőle tárazni pl., ha jó áron van, legalább nem kell egy ideig foglalkozni vele.
-
MR_Joe
senior tag
Így van, nem kevés a cukormennyiség, de pl. sütiket/tortát ritkán veszünk, szinte mindig mi készítjük házilag
Abba pedig azért sok kell és nem szeretem, ha kifogy. 10kg cukor plusz a karton liszt (12kg) szépen elfér a konyhaszekrény aljában és tudom, hogy ha kell ott van.Gjon: borravalót nem adtam, de nem is nagyon ácsingóztak érte. Lerakták a cuccot, fizettem és mentek tovább. Legközelebb azért megkérdem

-
gjon
csendes tag
Borravalót illik/kell nekik adni?
-
anjani182
őstag
10 kg cukor....jézus?! Nem vagyok egy Schobert Norbi, de ez első hallásra baromi sok!
1kg cukor nálunk 3-4 hónap alatt fogy el, gyakorlatilag KV-ba és főzéshez kell, télen esetleg teába minimális.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- EAFC 26
- Crimson Desert
- Az öregebb iPhone-okat felgyorsítja majd az iOS 27, ígéri az Apple
- Battlefield 6
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Üzletből, garanciával, Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 workstation i7-11850H/32GB RAM/1TB SSD/RTX A2000
- ÚJ! Átlátszó Merevlemez ház SSD/HDD SATA 2,5" USB 3.0
- Lenovo ThinkPad X1 Nano (Gen2)/13.0"/2160x1350/2K/IPS/i7-1260P/16GB/512GB/5G LTE/eSIM/Súly 0.966,5k
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 Prémium üzleti ultrabook i7-1270P/32GBRAM/1TBSSD/2.8K OLED
- Ryzen 7 9850X3D AM5 félkonfig Csak tesztelt!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



De már nem csodálkoznék semmin sem..




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


