Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balint1337


balint1337
újonc

Iskola válogatja. Én például informatikai szakközépbe járok rettentő tanárfüggő az egész. Van olyan tanár (prog elm.) aki magasról tojik a diákra meg a munkájára, sőt munkaidejében hol a kutyájáról beszél hol arról hogy milyen kutyakefét vegyen neki... Aztán ha dolgozatot írat velünk 1-1,5 hónap után veszi a fáradságot, hogy kijavítsa és panaszkodik, hogy mennyire hülyék a diákok, holott ő nem tanított nekünk semmit és netalán ha a diák veszi a fáradtságot és saját magától tanulja meg a dolgokat akkor azt a megoldást nem hajlandó elfogadni mert, hogy Ő ezt nem diktálta le, "neked ezt még nem kell tudnod". Az órán ha valaki lemarad nem tudja megismételni amit diktált. Néha a tanár példájában rengeteg hiba van és azt fogadja el "helyes" megoldásként. A másik véglet amikor a diák azt hiszi, hogy amit a tanár (prog gyak.) tanít azt felesleges megtanulnia meg ő inkább a játszik, videókat néz és mikor eljön a dolgozat elkezd siránkozni, hogy ő ezt nem tudja, nem tanulta, nem érti. A diák fel van háborodva ha a tanár jófejségből nem vési be neki a karót és ad lehetőséget a javításra.
Aki figyel órán és netalán tanul valamennyit az egy ilyen egyszerű feladaton nem bukik el.

(#2) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szakközépben nem tanulnak/tanítanak? Ez meglepő?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#3) balint1337 válasza Blindmouse (#2) üzenetére


balint1337
újonc

Mikor még odakerültem volt gimnázium része is. Pedig nem lenne rossz iskola csak lassan ez is gyüjtővé vált:/

(#4) nemlehet


nemlehet
őstag

Van az a régi mondás, hogy "aki nem tudja tanítja". Ez úgy tűnik régen is igaz volt. DE.
Régen pl a szüleim idejében sokkal megbecsültebb hivatás volt a tanári pálya, mind emberileg, mind anyagilag. Manapság az megy tanárnak akit máshova nem vettek fel. Nálunk is volt egy tök hülye srác, tényleg alig bukdácsolt végig a gimin, aztán elment tanárnak és most meg nemsokára osztályfőnök lesz egy vidéki iskolában. 2 számot alig bír összeadni, de végigpuskázta az egyetemet, szakdogát megiratta mással, a záróvizsgán meg átcsusszant kegyelem kettessel.

Ilyen emberektől mit várunk? A régi tanárok kiégtek illetve már nem érdekli őket mert mindjárt nyugdíj az újak meg selejtek. Aki meg nem selejt azt lehúzzák a többiek, hogy kevésbé legyen feltűnő az alkalmatlanságuk illetve nagyon hamar feladják az urambátyám viszonyok miatt.

Amúgy nem hülyébbek a mai fiatalok és igazából nem is rosszabbak mint a régiek. Csak az internet korában semmi sem marad titok. Anyám mesélte, hogy ahonnan származik falu az utca "bezzeg Marcsi" jókislánya 2 x volt terhes mire kijárta a gimit, csak sikerült eltitkolni. Ma már ez elképzelhetetlen, mindenki kifelé él, mindent azonnal postol, vagy postolnak róla. Sok mai fiatal más készségekkel rendelkezik mint régen. Most ha eltekintünk a sok "pujaró tsávótól" meg "Szyncsuuu babyhercegnő"-től akkor pl trend, hogy sokkal inkább tudnak csapatban dolgozni a mai fiatalok, komfortosan használnak és sajátítanak el új platformokat, módszereket, nem ijednek meg az újdonságoktól. Pl két munkahelyemen is pont akkor kerültem be amikor bevezettek új szoftvert (egyik helyen új iktatási rendszer, másikon új könyvelőprogram). Azt a hisztériát ami az idősebb kollégák részéről ment... Komolyan én éreztem magam kínosan. Jellemző párbeszéd:
-Ez egy szar.
-Mi a szar?
-Ez az iktató. Semmit nem értek belőle.
-MI nem megy? Segítek. Mond mit akartál megcsinálni megmutatom hogy kell.
- Jah semmit csak nézegetem... meg amúgy minden megy amit csinálnom kell benne, de egy szar. Miért a kilépés gombbal kell kilépni? Régen nyíl volt...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) edari válasza nemlehet (#4) üzenetére


edari
őstag

"komfortosan használnak és sajátítanak el új platformokat"
Ezzel egyáltalán nem értek egyet.

(#6) Dhampir válasza balint1337 (#1) üzenetére


Dhampir
félisten

Szakfelügyelő nem jár arrafelé? :F

(#7) balint1337 válasza Dhampir (#6) üzenetére


balint1337
újonc

Ritkán de akkor is csak azokhoz a tanárokhoz akik jól tanítanak. Minap a kedves progelm tanárom az óra utolsó 10 percére behozta a kutyáját és mutogatta nekünk. Van hogy a saját órájáról késik 10-20 perceket.

(#8) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A mai elbutult generációról nem tehetnek mások, csak a mostani eggyel illetve kettővel fölöttük lévő generáció. Sokkal magasabb szinten van baj, nem legalsó szintet kéne leüvölteni, hogy bajban vagytok, barmok, hát nem látjátok?!.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) TreXesZ válasza balint1337 (#1) üzenetére


TreXesZ
csendes tag

Ismerem én is a helyzetett. Én is szakközzépbe járok(Mechwarth,Debrecen),és bár nálunk jobb as helyzet,de nálunk is sok a probléma(pedig ez debrecen egyik legjobb sulija állítólag). Mondjuk nekem legalább a szaktanáraim jók,de van olyan csoport(osztályon belül,a gyakszi 3 csoportra osztva megy),aki szinte szószerint semmit se tanít. Nálunk inkább a közismereti tanárokkal vannak a bajok(pedig ők nem is oylan fiatalok,ellentétben a legtöbb szaktanárral). És iegn a diáksággal is nagy a baj,a már említett "inkább fb-zek vagy kockulok vmit" zsindróma itt is megvan,de ami ennél is jobb, az osztály kb 80%-a valszeg nem infó irányba halad tovább(de ezt már kb a 9.-ik után lehetett látni). Tehát igen,ebben a mai jó világunkban egy ilyen zseniális generációnk van.(az allattunk lévőket nem is említem,őket tényleg egyszóvcal lehet jellemezni: hulladék,de úgy unblock az egész 9-10. évfolyam)

(#10) balint1337 válasza TreXesZ (#9) üzenetére


balint1337
újonc

Üdv a klubban. De a kérdésem, ha valakit nem érdekel az adott szakma akkor miért jelentkezik szakközépiskolába? Nálunk inkább az órát zavarják egyes delikvensek. Nem tudom, hogy hogyan jutottak el a 11.-ig... Szerencsére elég jó gyakorlati tanáraim vannak ennek meg is látszik az eredménye. Egyedül elméletből vannak gondjaim. Valahogy amit ott "tanítanak" nem találkozok vele a hétköznapi életben vagy ha igen akkor van súgó a programban és az segít.

(#11) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Balhéztak, meg tették magukat, megbuktak stb... "

Északkeletiben (tudod: link :DD ) szakközépben végeztem, de nálunk ilyen nem volt. Igyekeztünk. Volt akinek kevésbé ment, volt akinek jobban, de bukásra egyszer nem emlékszem. :F

Jó hát én pont megbuktam 1.o 1. félévben gépírásból, de az más. :DDD

"anno nekik még nem úgy tanították"
He? Megreformálták a matematikát? :F

"ő a 8 általánosával ugyanoda kerül, mint én az érettségimmel és a szakmámmal,"
Bullshit! Az egyik max a gyártósorig jut, a másik bármilyen szakmával ha tisztességes, akkor tisztességes megélhetésig. :K

"Amikor én felnőtt képzésre jártam, igaz az érettségi volt, de rendes, hozzáértő tanárokat kaptam"
Örülj neki, az ilyentől tanuld meg, amit lehet.

[ Szerkesztve ]

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#12) TreXesZ válasza balint1337 (#10) üzenetére


TreXesZ
csendes tag

Ó pontosan ez megy nálunk is,csak az órát zavarják az ilyenek. Am egyszerű miért vannak szakközépben,erre főleg 2 indok van: 1. Nem vedték fel az első sulikba.így ez maradt neki 2.(gyakoribb nálunk)Sokan azt hitték,hogy az adott szakma(az infónál különösképpen) majd milyen könnyű lesz

(#13) domos


domos
senior tag

Én a Miskolci Egyetemre járok, mint programtervező informatikus hallgató... sajnos itt sem valami rózsás a helyzet, a tanárok 70%-a vagy hozzá sem szagol ahhoz amit "tanít", vagy olyan dolgokat magyaráz amik 1970-ben talán még megállták a helyüket, de manapság már közük nincs az informatikához.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) balint1337 válasza TreXesZ (#12) üzenetére


balint1337
újonc

De akkor ezek miért jelentkeznek szakközépiskolába és nem szakmunkás képzőbe? Van aki azért jelentkezik szakközépiskolába hogy tanulja a szakmát...

(#15) Chaser válasza domos (#13) üzenetére


Chaser
titán

anno középsuliban bukdácsoltam anyagismeretből
- minden félévben változott éppen mit tanultam, abban az aktuálisban éppen anyagismeretet nem egy másik tantárgy mellett -
az ultimátum megjött, vagy felmondom az éves anyagot random, vagy megvág
oké, két hét alatt mást nem tanultam csak azt, több új irodalomból ami nem is volt a tananyag része, saját könyveinket is alaposan átnéztem
eljött a nagy pillanat, mindenre válaszoltam de mindenről többet mondtam, aztán valami olyat amire azt mondta a tanár bácsi ez nem igaz, de mondom igaz, xy könyv z oldal
de nem igaz....de igaz, nézze meg
megnézte, elvörösödött a feje, én meg átmentem:)
már akkor sem voltak naprakészek az oktatók sokszor...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) domos válasza Chaser (#15) üzenetére


domos
senior tag

Az a gond, hogy nálunk hiába próbáltam bizonygatni, hogy igazam van, rávágta a programozást tanító tanár, hogy, "hát igen, ez így tényleg működik, de akkor sem jó". Arra a kérdésre persze nem tudott válaszolni, hogy miért nem jó, de ugye ő adja a jegyet, nem én.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#17) Atomantiii válasza TreXesZ (#9) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én is oda jártam 99-2004 időszakban. Voltak jó és kevésbé jó tanáraink de azért nagyjából mindenki hozta a szintet, nem nagyon tudnék olyat mondani aki csak bejött az órára és nem tanított semmit sem, na jó talán egy valaki volt olyan.

De pl Kuruczné tanárnéninél nem is igen volt beszélgetés óra közben, ha hallottad, hogy jön a folyosón egyből csend lett a teremben, bár érdekes első két évben gyakorlatilag félve mentünk fizika órára... :DDD

(#18) balint1337 válasza domos (#16) üzenetére


balint1337
újonc

Programozás így szeretlek. Igazából szerintem arra kéne adni jegyet hogy jól működik és minél gyorsabban működik az adott program.

(#19) domos válasza balint1337 (#18) üzenetére


domos
senior tag

Egy véleményen vagyunk :R Egy másik tanárral beszéltem erről a problémáról, és ő megpróbálta megmagyarázni, hogy hát minden tanár azt szeretné visszahallani amit lead, illetve mivel nagyon kevés logikus gondolkozású tanuló van manapság, ezért a hülyékhez van igazítva a tananyag és az elvárás is, ezért azt szeretnék ha szinte versszerűen betanulnánk a kódot... Ezt valamennyire megértem, mert nagyon sok selejt van az én évfolyamomon is, de akinek lenne hozzá érzéke, és jó is amit csinál, azt miért nem értékelik valahogy... Nagyon gondolkozom rajta hogy otthagyom az egész kócerájt... olyan állásajánlatokat kapok hogy fáj visszautasítani, de ezt a félévet még be akarom fejezni.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#20) balint1337 válasza domos (#19) üzenetére


balint1337
újonc

A tanár le se adja az anyagot vagy ha leadja akkor is hibásan. Gyakorlati tanárommal az elméleti tanárom közösen röhögünk hogy mekkora hülyeségeket ad le meg a házifeladatok értelmezhetetlenek és hibásak is. Drága jó oktatás politikának köszönhetően szakmai érettségit kell belőle tennem. Elméletből a béka feneke alatt vagyok gyakorlatban meg gyors és precíz. Szóval jövőre felszállok a sz@p@rollerre így...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.