Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mickemoto


mickemoto
őstag

Szerintem minden betegségben az ember saját maga tud a legtöbbet segíteni magán.A ma jelenleg nálunk használt nyugati típusú orvoslás több bajt csinál mint amennyi hasznot hoz a betegeknek.

(#2) Penguin95


Penguin95
senior tag

"Szép" kis történet.

Bár velem hasonló eset nem történt emlékeim szerint, ott kerülöm a gyógyszereket, ahol csak tudom. Inkább menjen szét a fejem a fájdalomtól, vagy legyek rosszul. Ahányszor receptet ad a doki, ahogy kilépek, már tépem is szét őket.

(#3) Joci93


Joci93
senior tag

Én is pattanásos voltam közel 2 évig, (18-20 között) kipróbáltam mindent "csodaszert", jártam orvoshoz, kozmetikushoz...mindenkihez, kenegettem az arcomat mindenféle vényre kapható krémmel, de egyik sem használt. Örökké ugyanazokat a köröket futottam...lóvé ment, pattanás maradt, ezt megunva anya egyszer mondta, hogy mi lenne, ha leállnék a tej ivással. (Állandóan tejet ittam, forrócsokit :D , abból a boltban kapható 'tejnek' álcázott löttyből.) Tavaly februárban (lassan 1 éve), abbahagytam a vedelést és mára már egy pattanás sincs az arcomon. (Na jó, néha akad 1-2, de ezelőtt állandóan 20-30 volt) Az első 2 hónapban már látszódott a javulás, úgyhogy tényleg csak az étkezés segít.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Ismerős eset, barátnőm testvérének volt valami baj a szemével, elmentek orvoshoz, nem tudták mi az, szétszurkálták a szemét mindenféle szert adtak be, voltak kb 3-4 orvosnál volt olyan ahol véres könny folyt a beavatkozás után a szeméből, azt mondták, az nem gond. Kb az 5. orvos monda, hogy ugyan már vegyünk vért tőle, és kiderült hogy valami egyszerű hétköznapi élősködő volt amit gyógyszeres kezeléssel el is múlt. A korábbi 4 orvos eredménye az lett, hogy tönkretették a szaruhártyáját, látásvizsgálaton kb a felső 3 legnagyobb számot látja, szemüveget nem hordhat mert az nem javítja ki a hibát. 13 éves 18 éves koráig kell várni hogy egyáltalán próbálkozzanak szaruhártya átültetéssel de akkor se lesz 100% os. Persze az orvosoknak ez az "apró" malőr semmi következménnyel nem járt. Most a 4 orvosból melyik legyen perelve? :(

(#5) #40485120


#40485120
törölt tag

Sajnos a magyar orvoslás ilyen, de nem tudom mi ez a nagy gyógyszer útáat, mert nem a pokolból jött. Természetesen nem kell minden kis hülyeségre (ill: pattanás) szedni.
Egyébként sókaknál a laktózézékenység (tejcukor) okozza a problémát amire meg van megoldás.

(#6) Penguin95 válasza #40485120 (#5) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nézd meg néhány általános gyógyszernek az összetételét, és a mellékhatásait. Külön kedvencem a vérnyomáscsökkentő, ami mellékhatásként megemelheti a vérnyomást.

Ezen felül nekem van egy személyesebb okom is. Nagyanyám fél éve egy gyógyszer mellékhatása miatt ment el.

(#7) elektrotank válasza kmisi99 (#4) üzenetére


elektrotank
tag

Na ez is durva eset. Nem lennék a szegény fiú/lány helyébe, jobbulást neki. Tőlem is megkérdezték, hogy miért nem perelek... mondom minek? Sok esélyem úgy sem lenne, a helyzetet meg amúgy se változtat és szerintem ezt az orvosok is tudják. Az a baj, hogy vannak jó magyar orvosok, csak az összes szinte kinn van külföldön, az ilyen-olyan idióták meg itthon maradnak, pl hamis papírral stb... de azért itthon is akad 1-2 jó orvos, csak nehéz kifogni őket, főleg korházakban.

Joci93: én is szeretem a tejet. Ezekszerint az is segíthet? Hm. Kipróbáljuk majd :)

A gyógyszer utálathoz: én csak olyan gyógyszereket szedek, amik beválltak. Pl. azt hiszem Ospamox a neve, az nekem jó lázra, torokfájásra, esetleges fertőzésekre, hasmenésre is azt szedem ha elkap. Nekem már a Lopedium nem szokott segíteni. Elolvastam az Ospamox használati utasítását, abba bele volt írva, hogy gyomor fertőzésekre is alkalmas, no lásd, bevettem belőle 2-t és semmi bajom nem volt. Rám mondjuk jellemző, hogy a Lopedium féle gyógyszerek (pl. normafrom vagy mi) semmit se hatnak hasmenés eseten. Hányingerre B6 vitamin még mindig. Fejfájásra Algopirin, de az jó fogfájásra is, de ha erősebb fájdalom van, akkor esetlegesen felmerül az Apranax is. Nekem ezektől nem volt semmi bajom, legalábbis nem éreztem semmiféle mellékhatást magamon.
A Lamictal meg a társa (nem tudom mi a neve, már kivonták a forgalomból, most más néven fut) kicsit összezavartak akkoriban, ezeket epilepszia miatt szedtem. De erről is írok majd valamit.
Összegezve szerintem jó ha van gyógyszer, mert sok gondtól megkímélhet minket, sőt megmenthet bizonyos esetekben, ugyanakkor, ha nem muszáj, akkor nem szabad szedni.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#8) Klaus Duran válasza Penguin95 (#6) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Arra valók a gyógyszerek hogy kijavítsák azt a hibát amit az emberek okoztak. Többször hallottam mát azt hogy a természetben eredetileg minden betegségre volt orvosság, de mostanra a mesterséges betegségek miatt kellenek ezek a vackok.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) Penguin95 válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


Penguin95
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy nem egy kis ipar a gyógyszeripar. Van benne potenciál.

(#10) daenerys


daenerys
tag

Nagyon sajnálom! Legalább Te az orvosok tanácsait követted, és nem mindenféle jöttmentét.

Ha megfogadsz egy tanácsot sorstársként, beszéld meg édesanyáddal, hogy teljes kivizsgálást kérjetek, és ne csak bőrgyógyászatit. Lehet, hogy valamire allergiás vagy érzékeny vagy, pl. nem ehetnél tejet, tojást, vagy búzát, és amúgy gyönyörű, tiszta bőröd lenne. A szép bőr jelzi, hogy egészséges vagy, az ilyen gyulladások meg azt, hogy valamilyen betegséged van. Nem kell rögtön gyógyszert zabálni, nem kell az első szakorvosnál megállni, biztos vagyok benne, hogy meg fog oldódni a problémád, és nem a bőrgyógyásznál.

Jeleztem a belgyógyász-gasztroenterológusomnak, hogy folyton ég a gyomrom, de ő a fiatal korom miatt elküldött, és az asszisztensével üzengetve beszólt, hogy csak képzelődöm és hazudok (konkrétan jött fel a gyomorsav a számba folyamatosan mindennap, éjszaka is). Fél év után sikerült eljutnom egy másik gasztroenterológushoz, aki megállapította, hogy természetesen refluxos vagyok, és már szétmarta a nyelőcsövemet is a sav, illetve HP-m van, ami gyomorfekélyt is okozhat. Ha a másik, f.szfej dokinál maradtam volna és bízom benne, akkor a mai napig szívhatnék a gyomorsavammmal, hullana a hajam, mintha vedlenék, és rohadna le a vörös arcomról a bőr, mert ugye rosszul voltam és rosszul is néztem ki.

De nekem is azzal kezdődött, hogy ronda volt a bőröm. Szóval szerintem még a lehető legkorábban el kéne kapni Nálad a betegség okát, és azt kezelni, nem hülye kenőcsökkel meg gyógyszerekkel visszaszorítani egy tünetet. Nem a bőröd a baj, hanem valami más, csak a bőrödön látszik jelenleg, hogy valamilyen betegséggel küzd az immunrendszered.

UI: a tejjel érdemes leállni, de úgy, hogy sajtot meg ilyeneket sem eszel. Én zabtejjel szoktam helyettesíteni a tejet, tejszínt a kajákban, házilag csinálom egy botmixerrel meg szűrővel, 200 forint egy fél kilós zabpehely csomag, abból jópár liter tej kijön. Mennyei az íze. Sajtból lehet laktózmenteset venni, de az már húzósabb anyagilag, szóval ha próbálkozol, akkor így tudod legolcsóbban tesztelni a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#11) #40485120 válasza daenerys (#10) üzenetére


#40485120
törölt tag

:R

(#12) elektrotank válasza daenerys (#10) üzenetére


elektrotank
tag

Neked se lehetett könnyű. Nálam most már inkább csak a volt gyulladásos kalamajka utáni hegek maradtak, pattanásom ritkán van. Tejet ezelőtt is ittam, tojást is ettem, bajom nem volt tőle, igazából maga a gyógyszer miatt lett ez így, ahogy most van. Annyira már nem zavar, hogy kivizsgáltassam magam, mivel a hegeket nem lehet csak úgy eltűntetni, a kezelésekből meg már elegem van, többek pedig azt mondják, hogy folyamatosan javul az arcom, ami tény és igaz is. Szóval inkább rábízom az időre, többet vagyok napon.
De köszi a tippeket, a jövőben meglehet, hogy kipróbálom a tejes dolgot.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#13) Huroq


Huroq
senior tag

Teljesen át tudom érezni min mentél keresztűl. Sajnos ezt az utat én is megjártam.
Engem 2 évig kezeltek a "pattanások" (vadállatok) miatt. Ugyan csak genny vér minden este. Egy az egyben mint amit elmeséltél. Nekem az arcomon és a hátamon volt.
Ugyan azt a hatóanyagot tartalmazó gyógyszert szedtem mint te, csak más forgalmazótól. A neve ROACCUTAN volt. Ezt egy kerek évig kellett szednem, mert ahogy mondták telítödnie kell a szervezetnek.
Nálam 100% -osan bevált ha a mellékhatsoktól eltekintek. Amire felírták arra jó volt. Másra sajnos nem.
Egy év után egy szem pattanás nem volt rajtam és azóta sem jött ki egy sem. Sajnos a mellékhatása azóta is tart. Olyan száraz a bőröm, hogy az elmondhatatlan. A hátamon nekem is megmaradtak a hegek. Nekünk azt mondta az orvos, hogy a TB finanszírozza a plasztikai beavatkozást, hogy szebbek legyenek, de mire odajutottam, hogy nincs egy pattanásom se már a hegek nem is érdekeltek, ezért nem is kértem.
Nálam is problémás volt a tej ivás. Napi 1 liter megvolt. Azóta próbálom visszaszoritani 2-4 decire/nap.

A javuláshoz/gyógyuláshoz sok-sok kitartást kívánok neked.

(#14) elektrotank válasza Huroq (#13) üzenetére


elektrotank
tag

Köszönöm szépen :)
Nálam is szóba jött a plasztika, de én is nemet mondtam.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.