Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, szerintem nem a legoptimálisabb az összeállítás, inkább valami AMD APU-t vennék. De majd a többiek úgyis megírják. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Neil Watts válasza lezso6 (#1) üzenetére


Neil Watts
veterán

+1... :)
=====

Trinity alá ne add...
===============

ASUS F2A85-M LE
AMD A8 5600K
2x2GB ADATA DDR3-2200G, de lehet 1600-as is akár...

51k apróról, garis új cuccok (a memóriát nem tudom, de a többi zsír új.)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#3) Huma


Huma
addikt

HD 3450? Ez most komoly? Írtad, hogy nem vagy nagy gémer de sosem tudhatod. Ennél sokkal nagyobb teljesítményt kapsz néhány ezresért.

Én most épp egy integrált Q965-el vagy mi a fenével szívok. 10 éves játékokat sem képes futtatni. Mondjuk egy 3450 már kb 20-szor jobb, de a helyedben inkább beruháznék egy használt, erősebb kártyára.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) elektrotank


elektrotank
tag

Köszi a válaszokat! Többen is javasolták már az AMD-t, ha ennyien mondjátok, akkor nem hiába, valószínűleg akkor az lesz belőle.

core2 köszönöm az összeállítást. A lappal csak annyi a gondom, hogy személy szerint jobban szeretem a 4 RAM foglalatú lapokat. Ezenkívül semmi gond sincs :) Még azon töröm a fejem, hogy vajon, mATX-eset vagy sima ATX-eset éri meg venni... szerinted?

Huma: Akármennyire is rossz lehet ez a kártya, még mindig jobb, mintha az egész alaplapiról menne. Egyenlőre jó lesz ez is, szerintem, amit én futtatnék rajta, az elmegy. Egy jobb videokártya így is elég drága, de mint írtam, ha annyira rossz lesz, akkor úgy is veszek egyet - ha megtehetem.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5) Neil Watts válasza elektrotank (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Igazán nincs mit! Ez részemről csak egy nagyon gyors összeállítás volt.
Amennyiben 55-ig kibővíthető a keret akkor minen kívánalmadnak megfelelő lap is van ahogy láttam. :)
ATX szerintem, én spec többségében ahhoz szoktam hozzá. :) (4 ATX lap, 1 mATX ;) )

Üdv. core2

(#6) elektrotank válasza Neil Watts (#5) üzenetére


elektrotank
tag

Szia!

core2: Már majdnem meg van a kívánt összeg (úgy 29k van most), ebből kifolyólag szerintem nyárnál előbb úgy sem lesz belőle semmi. Nyáron, ha találok valami munkalehetőséget, nyilván kipótlódik az összeg, de az is megeshet, hogy többet is tudnék keresni, illetve félretenni, így többet is költhetnék, mint 50 ezer. Ez persze hardverileg jól jönne, így talán költhetnék egy kicsit egy jobb videokártyára is. A lapra már most meglenne a pénz, csak inkább úgy döntöttem, hogy akkor várok vele és egyszerre az egészet. Majd dobok róla egy posztot itt, hogy ha meglett, aztán majd külön megköszönöm ott neked a segítség nyújtást :). Lehet, hogy én is ATX-et veszek majd, esetleg 1-1 kártya behelyezésnél több lehet a hely, mint egy mATX esetében. Na mind1, köszi még egyszer :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#7) PuMbA válasza elektrotank (#4) üzenetére


PuMbA
titán

"Akármennyire is rossz lehet ez a kártya, még mindig jobb, mintha az egész alaplapiról menne. "

Nem, amit core2 linkelt összeállítás abban is integrált van, de simán leveri a 3450-et.

(#8) Neil Watts válasza elektrotank (#6) üzenetére


Neil Watts
veterán

A 3450 ultra low-end amúgy, azt lemossa az alaplapi kártya oda-vissza amúgy.

Mindjárt berakom az összeállítást amit gondoltam :)

Üdv. core2

(#9) elektrotank


elektrotank
tag

Wow. Jó tudni ezeket a tényeket :) Szóval mindenképp be kell szorítanom a keretbe valami jobb videokártyát. Esetleg tudtok ajánlani valami olcsóbb darabot?

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#10) lezso6 válasza elektrotank (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kell feltétlen VGA, egy APU-ban lévő intergálttal már jól jársz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Rypejakten válasza elektrotank (#9) üzenetére


Rypejakten
addikt

Asrock FM2-A75-Pro4-M ~17k, 4 RAM slot.
AMD A8-5600K ~25k, a CPU-ba integrált grafikai mag a DDR3-as 6670-nek felel meg, 1280*1024-ben az összes játékot képes élvezhetően futtatni, a régebbi játékokkal ennél magasabb felbontáson is.
4 mag, jobban jársz, mint a 2 magos Pentiummal, megspórolsz egy procicserét is a közeljövőben.
Mellé 2*2 (de inkább 2*4) GB RAM, és kész is vagy. Árban ugyanott jársz, de a teljesítmény az eredeti többszöröse.

(#12) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Osztom az előttem szóló véleményét:

Amúgy a proci miatt ezzel kb. el lennél egy jó ideig:

ASUS F2A85-M
AMD A10-5800k
OCZ Gold 4GB (2x2 KIT ) DDR3 1600 Memory

Ez jelenleg 57k, persze lejjebb lehet adni A8-5600K-ra is, akkor már rögtön csak 53... :)

Mindenesetre az itt, általam ajánlott lap maradjon, jó cucc :K

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#13) elektrotank


elektrotank
tag

Köszi mindkettőtöknek. Megnézve az alkatrészeket, tényleg jobbat összeszedtetek mint én :U
Ha 5000 Ft több pénzem lesz, akkor az A10-5800k-s proci lesz :) A két lap között nem tudok nagyon dönteni, a specifikációk kb. ugyanazok, talán az árnál lehet egy kis eltérés. De meglehet, hogy az Asus mellett döntök, mert most is az van és már megy 6-7 éve kb. és nem keveset :D

Gondolkoztam azon, ha több összegyűlne, mint amennyire számítok, beruháznék esetleg egy AM3 foglalatú lapba és processzorba, de inkább meggondoltam magam és a megmaradt pénzt inkább valami sokkalta jobb, komolyabb VGA-ra költöm... így az eredmény ezzel az összeállítással már elég komoly lenne, legalábbis szerintem. Szerintetek?

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#14) Neil Watts válasza elektrotank (#13) üzenetére


Neil Watts
veterán

Gondolom nem renderelgetél egész álló nap, meg kódolnál videót, így feltételezem FX szériás Bulldozered sem lenne, meg mellé 32G RAM, tehát ebben az esetben jó less neked az FM2 is :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#15) elektrotank válasza Neil Watts (#14) üzenetére


elektrotank
tag

Nem hát :D Max, egy-két alkalommal, de jó ha van egy erősebb vas mögötte, már csak azért is, mert pl ami most van PC-m, azzal néha-néha napján, amikor ő is úgy akarja, akkor elfut 1-1 HD-s (720p) film, de 99% nem :D Szóval jól jönne már egy frissítés :) Amit összeírtatok az nagyon jó lesz nekem, már csak videokártyában kérnék tanácsot. Ugyan írtátok, hogy simán elvisz nagyobb felbontásban is játékokat, de jobb ha van bent egy erősebb kártya (szerintem) főleg, hogy az újabb programok (sony, adobe) már GPU-t is használják renderelés közben, ez némileg felgyorsítaná a folyamatot. Ez persze csak kényelmi szempont. Mi a véleményed/véleményetek?

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#16) Neil Watts válasza elektrotank (#15) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mondjuk az A10 mellé be rakhatsz egy HD6670-et, s akkor a dual grapgics is menni fog, vagy 7770-et :K

Üdv. core2

(#17) anjani182 válasza PuMbA (#7) üzenetére


anjani182
őstag

Meg hol vesz manapság PCI-E-s 3450-et, amikor 5450-től indul a kínálat :Y :))

Forever and ever, let's make this last forever.

(#18) elektrotank


elektrotank
tag

Hát tény és való, hogy nem mai darab :)

core2: Köszi az ajánlatot! Ehhez a kártyához mit szólsz? :
[link]

Így átnézve, visszatekintve a kommentekre, a RAM-ra nem sok figyelmet fordítottam. Ahhoz a laphoz amit legutoljára ajánlottál (ASUS F2A85-M) milyen RAM-ot ajánlasz, amivel kitudnám vele hozni a max-ot, mégis megfizethető árban lenne :D? Vagy esetleg OCZ-ből keressek nagyobb méretet, pl 2x4 GB-ra gondoltam.
Mindenezek mellett egyre kezdi furdalni az oldalam, hogy vajon ha mindez összejönne, a 450-es táp elég lenne e neki. Mert ha nem, azt is vehetek xD... de szerencsére az nem méreg drága!

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#19) Neil Watts válasza elektrotank (#18) üzenetére


Neil Watts
veterán

Inkább ez, ezen normális venti van

RAM: Minél gyorsabb, annál job. Ha találsz 2200-ast jó áron akkor az is jöhet, persze cask ha aktívan akarod az APU képességeit használni ami a grafikát illeti. :)
1600-asból jó less 8GB :)

Milyen táp?

Üdv. core2

(#20) elektrotank válasza Neil Watts (#19) üzenetére


elektrotank
tag

Igen, normálisabb venti van rajt, de az a piros jól nézett ki :D Mondjuk amit te linkeltél, az kisebb is, így még a hűtése is jobb lehet.
Nem nagyon találtam 2200-as RAM-ot, inkább 2400-asakat, itt egy pl.:
[link]

Csak ez még elég drága, valszeg maradok majd a 1600-osnál.

Amúgy egy M-Tech KOB AP4450XA tápom van.
[link]

Mit gondolsz, bírni fogja? :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#21) Neil Watts válasza elektrotank (#20) üzenetére


Neil Watts
veterán

Rendben. :)

Az a táp viszont eléggé... khm... :D Nem biztos hogy szalonképesen meg tudnám fogalmazni véleményem az M-Tech tápokról jelenleg.

Lényeg: Cseréld amilyen gyorsan csak lehet.
Mondjuk... :)

Üdv. core2

(#22) elektrotank válasza Neil Watts (#21) üzenetére


elektrotank
tag

Igazából, ha jól emlékszem talán egy Mercury volt benne, szinte tök ugyanez a táp volt, az is ugyanúgy 450-es volt, csak hangosabb volt és én lusta voltam vele mit kezdeni, ez meg egy általunk javított táp. Nyugi, nem kell megijedni, szakértő kezekben van, talán egy kondicsere volt, aztán tökéletes működik ;]
De ha bedöglik - amit nem hiszek - max. visszarakom a régit. De ha már megveszem az alkatrészeket akkor mindenképp veszek bele talán egy 550-eset vagy 600-asat, ha esetleg a későbbiek során egy újabb fejlesztésen esne át. Meg majd még akarok valamikor merevlemezt is venni, legalább 1 TB-sat. Szóval muszáj lesz.

Amit ajánlottál VGA-t, meg amit én mondtam VGA-t, majd utána nézek, talán írnak róla 1-2 helyen magyar cikket. Aztán az alapján eldöntöm. Bár lehet, hogy tiédre esik a választás a hűtés miatt, mert volt egy haverom, akinek hát így... megsült a kártyája :Y :DDD

100 rúgóval számolok! OMG! Eredeti összeg 2x-ese. De persze megéri, nagyon remélem, hogy nyáron találok valami munkát... de ha nem, sebaj, max. tanulok... (félreértés ne essék, nem buktam meg :DD csak hobbiból valami kis elektronikát, vagy felkészülni a szeptemberi esti érettségimre)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#23) Neil Watts válasza elektrotank (#22) üzenetére


Neil Watts
veterán

Tévedés. Ez általában olyan, hogyha elszáll akkor nem lesz mit a helyére raknod, mert visz magával mindent az esetek 99%-ban. Inkább vegyél egy minőségi 450-500-asat, mint egy dzsunka 600-asat :K (ld. link)

Akkor mostmár 100? abból erősebb kártya is kijönne. :) Meg normális táp. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#24) lezso6 válasza Neil Watts (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem bőven elég 350-400 is. Egy durva kétVGA-s rendszerhez kell 600W-os tápegység.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) Neil Watts válasza lezso6 (#24) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nem is ajánlottam neki 600W-ost... :P

Üdv. core2

(#26) Rypejakten válasza elektrotank (#22) üzenetére


Rypejakten
addikt

6k-ért már van minőségi táp. Annyit kalkulálj bele, jobb, ha biztonságban vannak a cuccaid, főleg, ha ennyi ideig spóroltál rájuk.

(#27) elektrotank válasza Neil Watts (#23) üzenetére


elektrotank
tag

Meglehet, de nálam még1x sem ment el táp :D Igazából e öreg masina mellé, talán elég lenne egy 350-es is. Tudom, hogy általában olyan, hogy valamit magával vihet. De mivel én nem az a típus vagyok, akinek ha nem sikerül valami, egyik kezével rávág egy akkorát a gépre, hogy beszakad az oldala, míg a másik kezével fogja, hogy le ne essen az asztalról, persze ezt inkább a vinyo bánja mint a táp, de ki tudja, ráadásul egyáltalán nincs kihasználva a 450 Watt (szerintem). Ebbe a gépbe a táp még soha sem volt szerintem a maximum kihasználtságon.

Igazából 100 rúgó, nos...

Asus F2A85-M - 20k
2x Kingmax 1600 Mhz 4 GB - 15-16k
AMD A10 5800K - 30k
Sapphire 7770 1GB DDR5 11201-17-20G - 29k
Cooler Master 600W GX Lite RS600-ACABL3-EU - 13k

Hát ez eddig 108k + vinyot is akarok majd egyszer. Igazából elég jó a lista, árilag a lap már meglehetne... Van valami hozzáfűzni valód a listához? Így kb. ezeket hoztuk össze, illetve hoztad össze! :D
Max ha a tápot meg kártyát nem veszek, kijön 66k-ra.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#28) Neil Watts válasza elektrotank (#27) üzenetére


Neil Watts
veterán

Tápot vegyél, ne azon spórolj, illetve az a Chieftec amit írtam jobb, jóval. :)

Üdv. core2

(#29) lezso6 válasza elektrotank (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ócska tápokkal az a baj (igen, ócskák), hogy egyrészt jó ha a felét tudja a ráírt teljesítménynek, másrészt olyan feszültség-ingadozásra képesek, hogy pár hét / hónap alatt hazavághatják pl a winyókat. Nem érdemes kísérletezni az ilyen szarokkal. Nem tudhatod mi lesz pl ha túlterheled, mivel védelem nem igen van bennük. Jó esetben kikapcsol. Rosszabb esetben füstjelekkel tudatja veled, hogy vitt magával mindent a sírba.

Ezek nem olyan szempontból ipari hulladékok, hogy nem bírják annyira, mint ami rájuk van írva. Ezek az elektronikai ipar kíméletlen gyilkosai. Csak néhány veszélyes márka:

Vargáné, Deer, Mercury, Codegen, HKC, Spire, LC Power, Gembird, Chicony, stb. Ezekben noname hulladék belek vannak.

Ami ajánlott a teljesség igénye nélkül: FSP, Chieftec, Corsair, Enermax, Cooler Master, Seasonic. Ezek nem mind gyártanak belet, pl a Corsairokban Seasonic bél van.

Legjobban egyébként úgy jársz, ha megkeresed a megfelelő topikokat, ott valódi szakik fognak válaszolni, aki tudnak mondani konkrét ajánlott alkatrészeket, és érveket / ellenérveket melletük / ellenük.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) elektrotank válasza Neil Watts (#28) üzenetére


elektrotank
tag

Bevallom őszintén Chieftec tápokról még nem halottam. De ha azt mondjátok/mondod, hogy ez sokkal jobb lenne, akkor ez lesz :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#31) elektrotank válasza lezso6 (#29) üzenetére


elektrotank
tag

Ha lesznek új cuccok, mindenképp ki lesz cserélve a táp, én sem kockáztatok :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#32) elektrotank


elektrotank
tag

Sziasztok!

Mivel eddig inkább csak Intel-el volt dolgom, nem nagyon tudom, hogy az AMD-nek milyen lehet a hűtője, esetleg a teljesítménye. Mit gondoltok, érdemesebb lenne venni a procihoz már egy jobb hűtőrendszert is? Vagy akár külön procihoz való vízhűtő rendszert, mint pl ez? :
[link]

Ha azt mondjátok, hogy érdemesebb lenne, milyen fajta hűtőrendszert javasolnátok?

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#33) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Amúgy ez mindenben optimális, sőt:

ASUS F2A85-M 22k
AMD A10-5800k 28k
G. Skill 8GB (2x4 GB) 1600 MHZ 10k
ASUS HD7770-1GD5 GHz E 28k
CHIEFTEC CTG-600-80PB 600W OEM 13k

== 101k

(Hardveraprót néztem, minden garanciális cucc 2014-15-ig, ha minden igaz)

Arctic Cooling Freezer 13 6k

(Egy 500-as FS-vel, vagy Chefteccel ki lehet hozni a végét 104-re, s ugyanolyan jó :) )

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#34) elektrotank válasza Neil Watts (#33) üzenetére


elektrotank
tag

Köszönöm a listát :) Ja, hát kb. ez lenne, annyit azért meg szeretnék kérdezni, hogy ehhez a laphoz, egyáltalán nem ajánlanád a Kingmax-ot? Sima 1600-s 4 GB. Csak azért kérdem, mert vissza olvasva, mindenki aki hozzászólt, nagyon idegenkedett vele :DDD
Amúgy köszönöm a hűtő ajánlatot, meg is fogadom.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35) Neil Watts válasza elektrotank (#34) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nincs mit!
Nem. Inkább OCZ, Corsair, Kingston, G.Skill, Patriot... stb, stb.

Üdv. core2

(#36) elektrotank válasza Neil Watts (#35) üzenetére


elektrotank
tag

Értem, köszi szépen a segítséget. Kb. olyan lesz a lista, amit összeírtál, ha nyáron összejön a munkalehetőség, ha nem akkor megszívtam :))

Mindenesetre köszönöm szépen a segítséget mindenkinek aki írt! :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#37) Neil Watts válasza elektrotank (#36) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R Igazán nincs mit!

Üdv. core2

(#38) DeFranco válasza Neil Watts (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi a baj a kingmax-szal? Nem tudtam róla, hogy nemszeressük, nálam is az ketyeg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.