Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) Stauffenberg válasza d@vee (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, már a videóban is elhangzik, hogy a Super Soco esetén nem kell halál komolyan venni ezt a 45 km/h limitet, azért rakták bele, hogy rendszám nélkül futkosó, B kategóriás (ennek hiányában AM) jogsival vezethető segédmotoros kerékpárként lehessen eladni, de a felhasználó simán megkerülheti ezt.

Persze ez ilyen szürkezóna, hiszen a nagybetűs definíciónak megfelelő segédmotoros kávédarálókkal is átléphető a rájuk megengedett sebességhatár, így a járművezető felelőssége minden körülmények között a rá vonatkozó szabályok megtartása, de a jogszabály úgy (is) fogalmaz, hogy a segédmotoros jármű önerőből nem lehet képes 45 km/h-nál gyorsabban haladni, na ez már ezen a ponton. Meg aztán amikor a rendőr kiszed, hogy a nagyon nem robogónak kinéző paripádon miért nincs rendszám és miért mész vele bőven 45 km/h felett, akkor győzzed kimagyarázni magad egy szabálysértési eljárás alól. :)

Én is gondolkoztam rajta, hogy néha milyen mókás lenne egy ilyennel ide-oda elmászkálni, de aztán mindig oda lyukadok ki, hogy igazából csak nagyon sok pénzt (egymillió is sok, még ha jóval olcsóbb is, mint az Evoke) arra, hogy néha mókázzak vele. Akkor már ott van az E-ON kölcsönzős elektromos robogó szolgáltatása alkalmi használatra.

---

(#39) nyisziati: Bár én linkeltem Handras videóját, de én sem csípem, van egy tenyérbemászó stílusa és eddig bármit csinált "újságírás", "blogolás" vagy "vlogolás" alatt, az mindig valami ordas fanboykodás volt. Eddig ő volt Steve Jobs magyar szinkronhangja, az Apple földi helytartója, az almás életérzés püspöke, persze főleg addig amíg ehhez üzleti érdeke főződött. Most épp az elektromos autózáshoz fűzik ilyen érdekek és most erre fanboykodik és játssza a bolygó kapitányát, ha bárki egy kicsit is próbálná nem annyira fekete-fehérben látni a világot, mint ő, akkor csípőből hülyézi le. Szerintem aki nem kedveli őt, inkább emiatt és nem azért mert a PH-n szokás a közösségi médiával híressé lett megmondóembereket nem szeretni (én ilyenről amúgy nem is tudtam eddig).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.