Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

vegre egy mai korhoz jobban illeszkedo konstrukcio :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Fred23 válasza arn (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ja, de mégse éri meg! Inkább vadásznék egy alsó tápos régi, de csúcsminőségű házat itt a hardveraprón 10-12-ért, aztán meg tennék bele egy ilyet.

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Miért olyan jó dolog, hogy a HDD-k és SSD-k pontosan zéró hűtést kapnak? A HDD-k eddig is tudtak melegedni, de az SSD-k is képesek rá, ha nagy méretű fájlokkal dolgozik az ember. Az ezer éves házakban nincs probléma belőle, a mai divat szerint viszont ezek kikerülnek minden légáramból, mert hát el kell rejteni őket...

Ezen az áron inkább ne.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) arn válasza Cifu (#3) üzenetére


arn
félisten

hasonlo homersekletet tud, mint a tobbi. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) Fred23 válasza Fred23 (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tévedtem, már 10-ből van jobb ház, ahol adtak két USB 3.0-át is az előlapi panelre.

(#6) BiP


BiP
nagyúr

Király, ilyen házat keresek, (bár ablak nélkülit). Mind kialakításban, de legfőképp méretben.
Eddig listán volt az NZXT 340, Phanteks Eclipse P400, a dobogó tetején pedig a Corsair Carbide 400Q. (400C).

A Fractal Designtól az eddig nézegetett házak túl nagyok voltak, de ez a C tökéletes méretben, szóval felkerül a Corsair mellé.

(#7) szasanyi


szasanyi
félisten

Szerintem a Fractal Design Define sorozata remek, minden típus masszív és minőségi darab. Legtöbb esetben az ár az ami miatt "nem tetszik".

(#8) arn


arn
félisten

a mai hwarak mellett szvsz egyaltalan nem draga, ha egy jobb konfigot nezunk. 20-30 euroval dragabb, mint egy kommersz db.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) butch3r


butch3r
senior tag

mondjuk több 3,5" hdd hely lehetne benne... Legaláb 4 jó lenne, így marad a define mini :(

(#10) atike


atike
nagyúr

Nekem tetszik. Simán jöhetne - de nem esélyes mostanában új házat vennem... :)

(#11) Duree


Duree
veterán

Hibátlan és az ára is az.

duree54

(#12) sb válasza arn (#1) üzenetére


sb
veterán

Mármint melyik része illeszkedik? Ránézésre kb. ugyanaz mint a régi Define Mini.
Az mondjuk a kevés USB3 miatt nem akartam venni, itt legalább 2db USB3 van és nem egy, cserébe eggyel kevesebb USB. A "tápcsatorna" sem értem mire jó. HDD-t nem raknék bele melegedni ill. nekem speciel a tápom is felülről szív, a porszívás nem jött be lentről.

Ettől függetlenül nem is rosszabb mint a régi, de jobbnak sem látom. Asszem ma is maradnék a Silencio 352 mellett. Méretre hasonló, van zajcsillapítás, nyilván kicsit gyengébb minőség de annyival nem, árban is a fele volt. Már vártam mikor jön új modell a Miniből, de ez nem fogott meg semmi extrával.

@BiP: Eddig is volt Define Mini.

[ Szerkesztve ]

(#13) arn válasza sb (#12) üzenetére


arn
félisten

mi van egy atlagos izmosabb pcben? lap+1 videokartya+1 ssd+1 hdd. nincs benne a felesleges meretnovelo 5.25 es sok 3.5 drv hely. de ha nem tetszik, ott az r5.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) BiP válasza sb (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

Az alaplapról meg majd levágom a szélső 5 centit :)
Az 5.25-ös helyeket meg nyugodtan kiflexelhetem, ha már úgysem kell :)

(#15) megarambo


megarambo
tag

A Nano jobban bejön, " de nincsen ennek semmi baja" , ahogy szokták mondani.

(#16) tailor74


tailor74
őstag

Szép, és jó házak szerintem. Vajon mikortól lesznek elérhetőek?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17) zetor2000 válasza arn (#13) üzenetére


zetor2000
senior tag

A fentieken túl még esélyes egy bazi toronyhűtő, meg ha az enyémet nézzük, akkor az 1db SSD+1 db HDD mellé még van jelenleg 6 HDD, és még kettő esélyes, hogy bekerül. :) HDD fétisem van, semmi több...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) Milka 78 válasza tailor74 (#16) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha ilyen háza van attól még a kérdés is komolytalan! :D

(#19) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Csinos :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#20) jerry311


jerry311
nagyúr

Elegáns? Mitől? Mert szálcsiszolt imitációt kapott az eleje?
Tizenkettő egy tucat Fractal Design ház.

(#21) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Tényleg 30 rongy egy ház, aminek ennyire műanyag eleje van?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) tecsu


tecsu
addikt

Elegáns akkor lenne, ha nem plexiből lenne az oldala, szvsz. (Magyarul: ha nem lenne rajt ablak. :P )

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) BiP válasza tecsu (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

Elvileg van ablakmentes változat. (Nekem is ezek jönnek be)

(#24) Egon válasza tecsu (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Csakcsupán a cikk első mondatát (annak is a végé) kellett volna elolvasnod és értelmezned...:(
A cikkhez: látom, 5.25-ös meghajtóhely már egyáltalán nem divat. Értem én, hogy egyre kisebb a jelentősége, de azért van pár olyan eredeti játék, aminek nem nagyon beszerezhető (vagy irreálisan drága) a digitális verziója, úgyhogy talán egy optikai meghajtóhely elfért volna, legalább a nagyobb verzión...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) #72042496 válasza zetor2000 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért az a sok HDD tényleg nem jellemző az "átlagos erős PC-kre" - amúgy hogyhogy nem NAS-sal oldod meg?

(#24) Egon: Akinek ez fontos, az vagy olyan házat használ amiben van neki hely, vagy vesz egy USB-s olvasót. Egyébként melyik régebbi játék irreálisan drága digitálisan?

[ Szerkesztve ]

(#26) BiP válasza Egon (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Ma már tényleg semmi jelentősége a CD/DVD meghajtónak Én 1-2 éve már kiszereltem, mert jó ideje nem használtam. Azóta sem. Gondolom a legtöbb ember így van vele.
De ha nagyon kell, arra tényleg ott az USB-s megoldás. Vagy csomó laptopban még mindig ott a meghajtó, talán akad ilyen gép otthon, azzal meg lehet oldani.
Aki meg nem tud elszakadni az 5.25-ös helyektől, az ne aggódjon, a mai házak 99%-a még mindig ilyen. Ne sajnálják tőlünk azt a pár típust, ne akarjuk abba is beletenni méretnövelőnek.

(#27) Jim Tonic válasza Egon (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Évek óta nincs a házamban. Laptopomban sem. Összeraktam egy USB-st.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Az a durva, hogy 30e házat már magasan túlárazottnak tartunk, miközben ez minőségi házaknak csak a legalja. A ház olyan, mint a tápegység, ritkán cseréli az ember, ha meg van vele elégedve, így nyugodtan lehet minőségit venni - szvsz.
Aki meg jön a 10e ft-os profi házakkal :D az meg is érdemli, asztal mellett a sarokban jóóvanazúúgy.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#29) zetor2000 válasza #72042496 (#25) üzenetére


zetor2000
senior tag

A NAS-on gondolkodtam, de általában az van, hogy a soklemezes NASok, aminek értelme is van, drágák. Általában annyi zsetonból kijön egy rendes PC. A másik, hogy a NAS jellemzően megy a nap 24 órájában. Nekem erre egyelőre nincs szükségem. (Tudom, kikapcsolható, meg energiatakarékos is lehet, meg akármi.)

Most a masina alaphangon kezel 10 merevlemezt, ennyi csati van az alaplapon. Ha van odahaza 10 merevlemezed, akkor szeretnéd mindet használni is. Legalábbis én... mondjuk 10nél több lemezem van, de az IDE interfészeseket már én sem annyira szeretném használni.

Tudom, nem jellemző ennyi korong egy átlag gépre, de ilyen extrém eset is előfordulhat. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30) zetor2000 válasza Zsmester89 (#28) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ebben teljesen igazad van. Venni kell egy rendes pc házat, és az elég hosszú ideig ki tud szolgálni. A baj akkor van, amikor kezd elterjedni egy új trend, hogy legyen rend a gépedben. Megjelennek a rejtett kábelek, rejtett meghajtók, porszűrők, mágneses oldallapok, stb. és a régen drágán megvett házikó ezt nem minden esetben képes nyújtani. Én most a stackeremmel (STC-T01) vagyok úgy, hogy kéne bele rejtett táp, meg kábel menedzsment, meg lehet, le kéne tenni a tápot alulra, de lusta vagyok átépíteni. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#31) #72042496 válasza zetor2000 (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lecserélni sem érné meg őket mondjuk 3-4 nagy kapacitásúra? Vagy eleve nagy kapacitásúak? Persze, egy ilyen csere sok pénz lehet, de utána egyszerűbb menedzselni a dolgokat.

Csak érdeklődésből kérdezem, mert én meg egy másik véglet vagyok - egyszerűsítek ahol tudok, még ha ez olykor költséges is.

[ Szerkesztve ]

(#32) h-yle válasza Egon (#24) üzenetére


h-yle
addikt

5k egy USBs DVD, elfér a fiókban arra az esetre ha nagyon kell. Ha meg napi használatban van az 5.25 akkor nyilván olyan házat kell venni amibe belefér. Nem egy nem kettő ilyen van ma is. Pl.: Enthoo Pro M

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#33) Cifu válasza Zsmester89 (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezzel ott a probléma, hogy anno az USB 3.0-val felszerelt házak voltak drágák és ritkák, mikor már simán tudtál USB 3.0-ás pendriveot vagy külső HDD-t venni. Ma szinte alig látsz Type-C csatis házat, holott már telefonoknál és pendrive-oknál is előferdülnek bőven ilyenek. Itt jön a kérdés, hogy most ilyenek miatt megéri-e cserélni a házat, vagy elég egy bővítőhelyet foglaló cucc.

A "minőségi" ház innen kezdve igény kérdése. Van egy ezer éves Chieftec házam, üresen is csaknem 20kg, masszív, tágas, könnyű szerelni, az pedig, hogy nincs kábel-management, picit sem zavar. HTPC / NAS feladatokat lát el a benne lévő i3-2120 és 4db HDD. Ha tehát innen nézem, teljesen felesleges drága házakat venni, nem nyújtanak semmi extrát a külsőn túl... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) zetor2000 válasza #72042496 (#31) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bizonyára megérné, mert ezek közt akad mindenféle kapacitású, 300GB től felfelé. Csak az Anyegin múlik minden... "költségvetési okai" is vannak a maradásnak, azaz időnként financiális válság van a hónap vége felé, az elején meg jönnek a számlák... A másik, hogy kezdetben a tartalom - ami volt a korongokon - volt az érték, nem a drive, de ez később átfordult.
A cserét hátráltatja az is, hogy ha eladok egyet, annak a tartalnát le kéne menteni, de ez nem megy mindig. Így később se izgatott a dolog, vettem egy másikat, azt bekötöttem. Most, hogy relatív olcsó 3-4GB, simán kiváltható lehetne 3-4 meghajtó. De egy jó ellenpélda is van, hogy nem cserélek:
Van egy eladó alaplapom. Ezt cseréltem volna egy tápra, amire a tulaja azt mondta, hogy frankó. Csak a kábelkészlet, amit adott mellé, az volt gázos, mert lekapott egyet a szerviz polcáról, hogy az új... Bettettem a gépbe a tápot, bedugdáltam. A bekötése persze más volt, és 4 merevlemeznek majdnem vége lett... 3 túlélte. A leggyengébb odaveszett. Ha ez egy 4 terással történik (pláne ha több is bekrepálna) lesz*pnám magam ott helyben. Igaz, hogy minden, ami rajta van, az beszerezhető megint, de 4terát (vagy többet) átmásolni se 10 perc, nemhogy letölteni. És most ne gyere azzal, hogy backup, meg raid, mert odahaza kábé senkinek sincs ilyenje, vagy ha van is, nem úgy használja... (nameg azt is meg lehet csókolni, ha a táp végett reppen a tömb...)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35) #31600896 válasza jerry311 (#20) üzenetére


#31600896
törölt tag

Mindegyik majdnem ugyanígy néz ki, szerintem rondább már nem is lehetne. Úgy néz ki, mint valami 50-es évekből visszamaradt szennyesláda, amit lefújtak feketére :DD

(#36) arn válasza Cifu (#33) üzenetére


arn
félisten

A chieftec a dragon koraban jo volt, azota kicsit elment mellettuk az ido, nem ok diktalnak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Remélem karácsonyig beesik a Define S alá az ára, s meglesz a következő házam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38) sb válasza arn (#13) üzenetére


sb
veterán

Nem írtam, hogy kell a sok hely, nekem sincs benne semmi. A mostani Silencio 352 házam kb. ugyanekkora mATX ház mint a Mini. Most került bele egy H110 mATX lap ami 1-2cm-rel nagyobb egy mITX-nél. Így is félig üres, pedig van benne egy őskövület 7850 ami nem nagy, de ma már egy feleakkora vga hozza. Meg egy nem kicsi CM 212 EVO hűtő. Ez meg 500rpm-en nem engedi 60 fok fölé az i5-öt, szóval kb. a fele hűtőméretet ki lehetne kukázni ebből is. :)
A lényeg: egy pillanatig sem arra gondoltam, hogy ez a ház kicsi vagy kevés egy mai konfignak. De semmi forradalmit nem látok rajta, kb. alig változott az elődhöz képest praktikumban. Abból a szempontból, hogy az 1db HDD-m meg 1db SSD-m hova van "bedobva" a házba (utóbbi szó szerint), kb semmit nem számít +1-2db 3.5" hely. Átlaguser egyszer összerakja és annyi, onnantól a külső USB, dizájn a praktikus szempont. AKi meg kéthavonta cseréli a konfigot annak úgyis ATX v. torony háza van hozzá. Bár azt nem tudom, hogy mire cserél aki így nyomva az évek óta pangó hw piacon. Egy új vga-t meg 2 perc bepattintani ami még talán fejlődik. Az is lefelé méretben és TDP-ben. :)

@BiP:
Azt hittem a Mini C-re gondolsz, hogy "méretben" ekkorát kerestél. Erre írtam, hogy méretre tök ua, mint a régi Mini ami eddig is létezett. Ezek szerint a nagyobbra gondoltál...

(#39) sb válasza zetor2000 (#17) üzenetére


sb
veterán

Nekem ebben van 3x3.5" HDD+SSD:

De volt már benne "normál konfig" is, 1db SSD + 1db HDD, közepes toronyhűtővel (TX3) i3 proci + 75W vga.
Persze ATX táp nélkül, de úgy szellős, kényelmes és hűvös (800 rpm körüli ventik) volt még így is az egész. Szóval sok minden elfér egy Mini C töredékénél kisebb házban is. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) sb válasza Zsmester89 (#28) üzenetére


sb
veterán

Ez az itthoni fizetések hibája is és nem csak házra vonatkozik szerintem többnyire.
Aki másra költ erre nem, ott is bejátszik a fenti dolog is, nem csak az az elv, hogy kisebb a vélt hozzáadott értéke egy háznak... ettől nincs több fps. És mondjuk ha tetszik + szét se szeded csak 3 évente akkor valljuk be, nincs sok értelme csak azért 3x áron venni a házat mercsak.

Én valahol a kettő között vagyok, volt már akkoriban jónak számító házam, pl. CM690, most CM 352 ami azért közel sem a top kategória, de mégis van értelmes szellőzés, némi hangcsillapítás, szóval nem is a legalja. Ki is néz valahogy. HTPC alá meg van 20k-s házam ami negyedakkora, anyagban is kevesebb nyilván, tehát ez relatíve olcsónak nem mondható. Óriási különbséget viszont nem érzek. Az arányokat azért érdemes megtartani.

(#41) BiP válasza sb (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

mATX sajnos nem játszik. ATX méretben keresek házat, azon belül kis házat, ami nem pazarol a hellyel (pl. 5.25-ös meghajtók, ezer vinyó meg SSD hely).
Meg mindenképp 50 centi alatt van, (40-hez közelebb) de egyben kényelmes is (értsd: a 16centis procihűtőm és egy 28-30centis vidkártya azért elférjen benne).

2 vinyóhely kell, semmi más. Több HDD sosem lesz, m.2 SSD az alaplapon, DVD nincs.
Fazonra NZXT S340, Corsair Carbide 400Q, 400C, Phanteks P400 jellegű házak jönnek be. Eddig a Corsair 400Q volt a favorit, de ez a Define C kb. ugyanaz, csak olcsóbban, úgyhogy mindkettő a dobogó tetején van.

[ Szerkesztve ]

(#42) sb válasza BiP (#41) üzenetére


sb
veterán

Értem. Írtam, hogy nem volt egyértelmű és azt hittem a Minire gondolsz.

A többivel egyetértek, nekem sincs szükségem HDD helyekre... érdekes módon csak a jóval kisebb HTPC/NAS házaimban. :) ODD-t is múlt héten vettem ki a desktopból, de kb. 6-7 éve nem használtam, kábel nélkül állt bent, csak lusta voltam kiszedni (Persze aztán 2 nap múlva kellett volna CD-n kapott röntgenképhez, először a 6-7 év után, de ez már csak ilyen. :D)

Más téma, de mondjuk ha már itt tartunk akkor az ATX is kicsit érthetetlen számomra. Arról pár évvel előbb szoktam le, mint a HDD-kről, kb. valahol az ODD környékén. Nem is emlékszem mikor volt utoljára ATX lapom. 6 éve biztos nem, azóta csak mATX, mITX (vagy olyan kicsi mATX ami mITX házba is befért :DDD )
És ezeken is üresen állnak a slotok. Vga-n kívül talán a Diamond Monster MX300 volt utoljára a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#43) BiP válasza sb (#42) üzenetére


BiP
nagyúr

Hihi, nekünk is pont röntgenképhez kellett utoljára. Az is 1-2 éve volt már, de jól jött, hogy a laptopban volt még DVD.
Korábban én is csak azért tartottam már csak a gépben, mert szintén lusta voltam, meg nem találtam meg a helyére a takarólemezt :)

ATX-mATX: én is gondolkodtam már többször a váltáson, de a mATX-es lapok általában kevesebbet tudnak,(pl. ritkább az m2. foglalat, kevesebb fázis, kisebb tuning - bár ez sem annyira fontos már).
Slot-ok szempontjából nekem sem kellene a teljes. Vidkártya mellett csak az SSD van, de már mATX-es lapokon is van 2 nagy slot.
És csomó mATX ház nem sokkal kisebb, mint egy jól átgondolt ATX. Legalábbis pár éve még erre jutottam, bár azóta nem néztem mATX házakat.
Szóval igazából sosem zártam ki a mATX-et, mindig ott motoszkált a fejemben, de valahogy mindig az ATX-nél kötöttem ki.

De most újra felkeltetted bennem ezt a vonalat. Tavasszal tervezek új gépet venni, ehhez igazítanám a házat is majd. Körbenézek, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#44) BiP


BiP
nagyúr

Úgy látom, már lehet is kapni.
Van mind a 4 féle. (C, C Window, Mini C, Mini C Window)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.