Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) copin


copin
őstag

Jó szokás, hogy a képek forrását külön jegyzi meg. Jó lesz ez az oldal! :K

(#2) MLaca válasza copin (#1) üzenetére


MLaca
őstag

bezony, jó lesz ;) sajna, beteg voltam, azért kevesebb az olvasni való, de jövő héttől igyekszem sok cikket kitenni..

http://mlzphoto.hu/

(#3) Yany válasza MLaca (#2) üzenetére


Yany
addikt

Megjött a gép. Sajnos csak ezüstöt sikerült szereznem, rózsaszínt nem (már nem gyártják), de a lényeg, hogy: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!! Nagyon belevaló kis masina. Ha nem a kezemben fognám, el sem hinném, hogy ez a pici doboz mire képes.

Full autó az egész, tehát nem ilyen manuális csodáktól esek épp hasra, sőt! Pont azt tartom durvának, hogy az automatika ennyire szépen az ember keze alá dolgozik: az autofókusz nagyon gyors, a vaku fényerejéhez nagyon jól kalibrálja be az expozíciós értékeket és tényleg 25 mm-es a nagylátója. :D Talán, lehetséges, hogy van ennél jobb gép, de 58 ropiért én nem találtam. Más gépen is láttam ilyet, de akkor is megemlítem, hogy nagyon jó dolog, hogy ha az ISO értéket automatikusra teszem, akkor lehetőségem van maximalizálni azt, vagyis pl. max. ISO400. A stabilizátor is nagyon jónak tűnik. Egyszerűen ilyen gépet kell azoknak a kezébe tolni, akik csak lövik a szitukról a képeket, de lesz*rják, hogy mit tud egy ilyen kütyü: ennek minden képessége azt szolgálja, hogy a júzer tudta nélkül oldja meg, hogy tökéletes kép készüljön és többnyire az is lesz (eddig mind a 20 képem tökéletes lett :)). Egy dolgot vettem még csak észre, ami zavaró: nagyon gyenge az AF segédfény. Mondjuk, akkor is sikerül neki a fókusz 2-3 m-en, ha vak sötét van, de ilyenkor a kijelzőn alig látni, hogy bekapcsolja a lámpácskát és ez kicsit frusztrál.

Hirtelen ömlesztve ennyi. Ja meg, hogy a menüben ezer és ezer opció van, magyarul is beszél és áttekinthető. A nyomtatott leírása nem csak hiányos, hanem egyszerűen sza...móca: többnyire értem a fkg-es fogalmakat, de ezt megérteni én sem tudom. A leírás egyébként azt is javasolja, hogy a CD-n kapott PDF-et olvassuk el (joggal, ennél rosszabb az már nem lehet).

Perpill legjobb áron a fukarban láttam a mamm*tban, ott is vettem meg (ár fentebb). Volt még 3 darab ezüst és egy vagy két fehér, ha érdekel valakit. Árgépen is 58 a legjobb ára, de itt legalább ki is lehet próbálgatni sokfélét. Tipikus csajoknak való kittkatt, de én is örömmel fogom használni (hopp, önismereti felülvizsgálatot kérek :U :DDD).

Na lelőttem magam.

ps.: ez csak egy első benyomásos szóf*sás, ha van kérdése valakinek, tegye fel és megnézem, elmondom

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4) Yany


Yany
addikt

Összeírom, hogy miért ezt a gépet választottam a páromnak, hátha segítek ezzel másoknak:
- totál automata, nem kell érteni hozzá egyáltalán
- nagyon kicsi, simán elfér egy kiscsajos tokban, vagy zsebben
- 25 mm-es nagylátószög: buliban csoportképek készítése akár saját kézből is simán mehet, de szobák, belső terek fotózásakor is nagyon jól jön a nagy látószög. Nem mellesleg hordótorzítást teljesen mentes képet készít
- kiváló a képminőség (kategóriájában a jobbak közt van): pl. a purple fringing (vagyis kromatikus aberráció) egyáltalán nem jelentkezik a képeken még extrém kontrasztok mentén sem.
- 10 Mpixel: van ennél nagyobb gép is, de már ez is fölösleges, azért egy Ultra II-es SDHC megy alá, hogy elég sok kép elférjen rajta
- Optikai stabilizátor: bezony, a csajok izegnek, mozognak és közben csak kattintgatnak :DDD
- Maximalizálható az automatikus ISO választója (én max. 400-asig engedtem)
- Magyar menü: nagyon jól áttekinthető és korrekt a fordítás
- Volt belőle cuki rózsaszín, de mire elhatároztuk, addigra megszűnt az a szín :O
- Nagyon jó a videója, bár a zoom-olás sajnos fix rögzítés közben

Vannak gépek, amik egy-egy dologban többet tudnak, vagy szebben, de mindezt egyben egyetlen másik gépben sem találtam meg. Fentebb pedig már megírtam az első használat utáni tapasztalataimat.

ps.: még mindig szívesen olvasnék a gépről egy kis rivjút (vagy akár az FX40-esről is)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) Laslow


Laslow
senior tag

Az első tapasztalataim vele itt, képek itt.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.