Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) floatr


floatr
veterán

Hát ahogy nézem a mapquest nem csupán emiatt lenne versenyhátrányban. De ha valaki más vette volna meg őket, az nem okozott volna valakinek versenyhátrányt? Eléggé egyedi jellegű szolgáltatás ahhoz, hogy egy mai átlagos térképes szolgáltatáshoz csapva annak jelentősen megnőne az értéke.
Már én is szemezgettem vele, de nem akartam egy sokadik navit telepíteni,nekem kifejezetten jó lenne, ha esetleg elkezdenék részlegesen is integrálni.

(#3) saelin válasza Balu12 (#2) üzenetére


saelin
veterán

De ha ingyen benne lesz a maps-ban, akkor nem mindegy? (szerintem...)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) róland


róland
veterán

Mintha más cégeknek is lenne térképes szolgáltatása. (Amúgy a Waze-ben az on-line közösség a leglényegesebb, leghasznosabb funkció. A térképei nem kifejezetten jók, akár 20 éve idejét múlt adat is szerepel benne. Pár hibát jeleztem is nekik, aztán kb. 1 hét használat után töröltem a programot a telefonomról.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5) Ixion77


Ixion77
őstag

A MapQuest már most sincs a Google Maps közelében sem.
Ha netán megakadályoznák a Waze felvásárlását, az sem számít. Csodálom, hogy fizetnek érte egyáltalán, nem pedig a saját androidos térképüket vértezték fel hasonló közösségi funkcióval. Akár úgy is, hogy egybeintegrálják a Google+-szal.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) emhem válasza saelin (#3) üzenetére


emhem
csendes tag

most ingyen kapod (pontosabban reklámokért cserébe), de ha a google kicsinálja a konkurenseit, utána már nem biztos, hogy ilyen olcsón megúszod.

a legjobb természetesen az lenne, ha az egész szabadon felhasználható lenne, de ettől még messze vagyunk. ha viszont csak térkép kell (műholdképek meg streetview nélkül), abból van szabad: úgy hívják, hogy openstreetmap. és bárki szerkesztheti is, úgyhogy a népszerűbb helyeken naprakészebb is a google mapsnél. sajnos a wikipédiánál valamivel bonyolultabb szerkeszteni, de aki hajlandó rászánni az időt, az openstreetmap.hu-n minden fontos infót megtalál.

(#7) Béééla válasza emhem (#6) üzenetére


Béééla
őstag

A Google sem hülye - a háttérben szépen "freemium" módba lépett, bármikor fizethetsz több tárhelyért, egyébért, és nem hinném hogy olyan gyorsan feladná ezt - persze nagy büdös pénzéhes kapitalista cégről van szó, ami egy nap alatt annyit keres, mint én majd egy egész életen át sem, de számtalan eset mutatja, hogy ha egy szolgáltatás "csak fizetős" módba lép át, ott hagyják és ezt a Google is tudja.

Az "open source" cuccok meg szépek, jók, amíg meg nem unják szerkeszteni. Én is örülnék ha egy Google-szintű térképet össze lehetne hozni közösségileg, mert kapacitás volna. De nem fog menni az emberi lustaságból adódóan :(

Bélabá

(#8) kromatika


kromatika
veterán

érdekes cikk.köszi.

(#9) big-J válasza Ixion77 (#5) üzenetére


big-J
őstag

Nem a program, hanem a felhasználóbázis érdekli őket.

(#10) atike


atike
nagyúr

Tuti nem valami érdekeltség áll e mögött a jelentés (levél) mögött sem... :U Lehet savanyú a szőlő az almának... ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) koxminator válasza atike (#10) üzenetére


koxminator
senior tag

á, dehogy, hova gondolsz! :DDD

véletlenül sem azért rinyálnak, mert érdekeltségeik miatt lecsúsztak róla, ilyen csak a mesében létezik, rohadt köcsög gugli :DD

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#12) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Megnéztem ezt a mapquest-et, mert sose hallottam róla.

Nemhogy a GoogleMaps sok évvel ezelőtti színvonalát nem éri el, de még a legendásan sz@r index map2-t is sikerül alulmúlnia.

Nagy konkurenciája a Google-nak.
Végül is mindkét szolgáltatás oldala 20 mp-ig van a böngészőben.
A különbség annyi, hogy a gMaps-ban ennyi idő alatt megtervezem az útvonalat, megnézem a forgalmat és az utcaképet. a Mapquest-et 20 mp alatt feladtam. Se műhold, se forgalom, se utcakép...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#13) emhem válasza Béééla (#7) üzenetére


emhem
csendes tag

jó, attól nyilván messze vagyunk még, hogy a google direktbe pénzt kérjen ezekért a dolgokért, pl. mert még nincs monopolhelyzetben. én arra próbáltam rávilágítani, hogy nem szabad azért legyinteni a monopolhelyzetre, mert úgyis ingyen van, az ilyen dolgok ugyanis pont attól múlnak el, ha nincs meg a versenyhelyzet, ami kikényszerítené.

az open projectekre ugye egy remek példa ugye a wikipédia, amit egyáltalán nem túlzás sikertörténetnek nevezni, jobb mint bármely más enciklopédia, a google knolja pedig olyan csúfosan megbukott ellene, hogy talán már nem is emlékszünk rá. több mint 10 éve fut, és a fontos tennivalókra még mindig van szerkesztő, sokkal többre meg nincs szükség a project életben tartásához.
az openstreetmap is nagyon szépen gyarapszik, és bár afrika mélyén és az antarktiszon valszeg nehezen fogja beérni a google térképét, ott, ahol laknak szerkesztők, lazán lekörözheti. budapest például sok szempontból már most jobb, mint a google-ön (meg nyilván sok szempontból nem). egyik nagy előnye igencsak feltűnő, ha ránézünk a kossuth, baross vagy fővám térre (naprakészebb). több másik előnyét meg a humap nevű android-alkalmazás léte foglalja össze (az adatbázis akár le is tölthető, továbbá végeláthatatlan lehetőségek rejlenek benne különféle külső szoftverek számára).

(#14) #06658560 válasza Balu12 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert most van versengés?

#3 saelin: a piaci verseny mióta szinonímája a piaci versenynek?

[ Szerkesztve ]

(#15) dejaris


dejaris
addikt

Attol, hogy a cikkben a mapquestet emlegetik, meg nem csak azzal kell foglalkozni. Nagyon helyes, hogy megprobaljak megakadajozni. Nincs szukseg mappek teren is egyeduralomra.

(#16) Béééla válasza emhem (#13) üzenetére


Béééla
őstag

az open projectekre ugye egy remek példa ugye a wikipédia

És a plafonom elkezdett repedezni, a wikipédia is jól indult, de bármi fontosabbnak keresel utána, biztos hogy nem ott találod meg a választ, legalábbis a magyar oldalon nem.

Ha a Wikipédia térkép lenne, akkor Budapest a következőképp nézne ki: HD fotók a Parlamentről, a Halászbástyáról és egy-két nevezetességről 3D modell mellett, a nagyon nagy főutak megcsinálva, a kisebb főutak 90%-a megcsinálva, néhol elszúrva, és a mellékutak meg ahogy esik úgy puffan alapon.

Az ingyenesség meg az Interneten szinte a kezdetektől fogva adott a legtöbb webes szolgáltatás esetén, hiszen reklámokkal gyönyörűen tudták ellensúlyozni a "kimaradt bevételt", ha valami új indult fizetősen, két hétre rá megjelent az ingyenes változata is. Kerüljön egy cég monopolhelyzetbe, másnapra nem lesz.

Bélabá

(#17) nvyktor válasza dejaris (#15) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Szerintem pont fordítva van.
Google beleölt már sokévnyi fejlesztést és egy rakat pénzt. Ennek köszönhetően mi kaptunk egy jó térképet, ő meg piacvezető lett.

Nyilván nem tökéletes, de toronymagasan jobb, mint bármelyik másik ilyen szolgáltatás.
Nekik is nyitva állt az ajtó, hogy beletegyenek ugyanannyit.

Ha a további fejlesztéséhez meg kell vegyen egy technológiát, ám tegye, ettől nem lesz kisebb a verseny, sőt.
Gugli most technológiát ÉS felhasználói bázist vesz. Ettől még nem irtja ki a Bing maps-ot, az Apple mapsot, és a sok noname alternatíváikat. Azok megmaradnak.

Jaaa, hogy nekik is fejleszteni illene?
Mért azt hitték, hogy felrakják a lábukat, és minden fejlesztés nélkül ellesznek?
Ez már a Microsoft is próbálta az IE6-tal, tudjuk, mi lett a vége...

Más.
OSM-et említette valaki...
Háát egészségedre,ha szerinted az OSM jó.
Az a térkép, ami a Róbert Károly körút - Béke út kereszteződésben a Róbert Károlyon az Árpád híd felé haladva balra akar kanyarodni a Békére, na az nálam megy a levesbe.
OSM ezen elvérzett... Gugli érdekes módon tudja, hogy azt ott márpedig nem szabad.

Kicsit OFF, de navigációs szoftverben ugyanezen bukott meg a TomTom és a Garmin, míg az iGo és a Mio rendben volt. Direkt abban a kereszteződésben tesztelem ezeket, mert tudom, hogy problémás... :D

De az OSM pl a Váci úton sem ismeri normálisan a házszámokat, ami pedig azért elég forgalmas, no meg hosszú...

Szerk:
Ja és amúgy nem vagyok nagy Gugli-fan, csak használom a cuccaikat, amit erre érdemesnek tartok.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#18) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ez a Waze akkora jó dolog, hogy képesek ezen marakodni ? :U

PS4

(#19) floatr válasza mrhitoshi (#18) üzenetére


floatr
veterán

Dehogy. Az a lényeg, hogy már megint nincsen rajta sapka, és majd pár év múlva minden hirtelen fizetősség válik. Addig meg ellopják az ember identitását

(#20) dejaris válasza nvyktor (#17) üzenetére


dejaris
addikt

Az nem fejlesztes, hogy beolvasztod magadba a versenytarsad :U

(#21) nvyktor válasza dejaris (#20) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Ez igaz.

De még mindig jobb, ha így szerez meg egy technológiát, és építi be a sajátjába, mintha simán lemásolná.
Hiszen ezzel a sajátja fejlődik. Ha lemásolná, akkor most azon menne itt a flame, hogy szemét gugli lemásolta.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#22) dejaris válasza nvyktor (#21) üzenetére


dejaris
addikt

Attol, hogy lemasolja, meg nem lesz kozosseg is mogotte. Egyebkent szerinted mekkora fejlesztesek lesznek majd az utan, hogy egyeduralkodova vali a gugelmaps? A masik dolog: nem azert lett puac vezeto mert hu de jo szolgaltatas, hanem mert arukapcsolassal mindenkire ra lett sozva. Azt nem mondhatod egyaltalan, hogy a tobbiek nem fejlesztenek, lasd: HERE Maps.

(#23) emhem válasza Béééla (#16) üzenetére


emhem
csendes tag

nem a magyarra gondoltam (igen, lehet, hogy inkább wikipediának kellett volna hívni), bár azon is sok mindent meg lehet találni (de a magyaron vannak kétségkívül fájó hiányosságok is).
és igen, a közösségi dolgoknak megvan az a hátulütője, hogy mindenki a saját környékére/érdeklődési körére koncentrál. és igen, még az összes magyarországi utca sincs meg: a térképen valóban vannak olyan észak-magyarországi falvak, amiken még csak a főút van feltérképezve. de fejlődik a dolog, méghozzá elég gyorsan. ha van egy lelkes lakója a falunak, aki rátalál erre, akkor a hiányosság pár nap alatt pótolható. cserébe viszont annyi adatot bele lehet pakolni mindenről (sőt kiszedni azt), amennyit a google mapsből nem.

de nem is azt mondom, hogy mazochistán használjátok ezt akkor is, ha problémáitok vannak vele, hanem azt, hogy ha van rá energiátok/kedvetek, akkor csináljátok, mert nagyobb potenciál van benne, mint bármely más térképben.

(#24) emhem válasza nvyktor (#17) üzenetére


emhem
csendes tag

én a térképre gondoltam, és nem arra, hogy már jó, hanem hogy bizonyos szempontokból jobb ill. jobb tud lenni.
ami a kereszteződést illeti, egyelőre nem igazán tudok hozzászólni. a térkép adatbázisa tudja, hogy ott nem szabad balra kanyarodni, az openrouteservice viszont nekem is hajlandó volt erre a műveletre. arra gyanakszom, hogy az útvonaltervezővel van a hiba (egyébként az pl. nagy előny, hogy sokan sokféle útvonaltervezőt írhatnak hozzá), de ha több különböző programban is felmerül ez, akkor egyelőre nem tudom.

szerk: a yournavigation.org tudja, hogy nem szabad ott balra fordulni, szóval úgy tűnik, tényleg az útvonalterveződdel volt a baj (kivéve, ha 2011 előtt tesztelted legutóbb)

[ Szerkesztve ]

(#25) nvyktor válasza dejaris (#22) üzenetére


nvyktor
aktív tag

"Attol, hogy lemasolja, meg nem lesz kozosseg is mogotte."
Pontosan ezért veszi meg, hogy megkapja a közösséget is.

Egyről beszélünk... :)

Megnéztem ezt a HERE Mapsot, mert nem ismertem.
Legalább gyors, ez pozitívum. Viszont se forgalom, se streetview, és megakadt a szemem a Moszkva tér elnevezésen...

@emhem: Az hogy jobb tudna lenni, nem jelenti, hogy ténylegesen jobb. De lehet, hogy csak nálunk nincs meg hozzá a kellő létszámú közösség nem tudom. Mindenesetre Budapesten még a legnagyobb utak házszámozásával is gondjai voltak.

Két OSM alapú navigációt használtam telón 1 hétig. Utána feladtam, és vettem egy rendes navigációs programot... :(

OSM alapú térképpel most próbáltam 1 hónapja Android alatt (Navigator Free). A TomTom-az régen volt, pár éve, azóta nem foglalkoztam vele. iGo-t, Mio-t és Garmint rendszeresen használunk a kocsikban...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#26) dejaris válasza nvyktor (#25) üzenetére


dejaris
addikt

Telefonon mind a ket neven ismeri a teret.

Amit ideztel, felrevezetoen kiragadott. En ezt arra irtam, hogy nem lenne flamewar abbol, hogy lemasoljak mivel, ugyse mennek vele semmire. Ezt, hogy megveszik nem tartom jonak meg mindig, mivel paran, koztuk en is menekul a gugeltol, igy meg egy szlgaltatas ami kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#27) #06658560 válasza nvyktor (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az nekem örök életre Moszkva tér lesz.

(#28) nvyktor válasza dejaris (#26) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Nem kiragadott szerintem.

Pontosan megfogalmaztad az okot, hogy miért veszi és nem másolja.
Azt nem próbáltam félremagyarázni, hogy szerinted ez nem jó.

A másolásból is lenne flamewar, szerintem még nagyobb mint így. Meg perek... :(

Te menekülsz a guglitól?
Akkor ezek szerint te pl. noscript-tel tiltod a google-analytics, és hasonló domaineket?
Nem használsz Youtube-ot?
Gondolom akkor Bing-ben keresel.
Ezek szerint nem Androidos telefonod van, hanem iOS, vagy WinPhone (nyilván okosteló, különben nem menne rajta a HERE Maps)?
Facebookod, twittered van? Azok sokkal jobbak a guglinál?

Ne érts félre, nem kötözködni akarok ezzel, csak rávilágítani, hogy:
1: nem olyan könnyű elkerülni a gugli használatát manapság,
2: Ha az egyik IT óriásvállalattól menekülsz, mi az oka, hogy a többitől nem? Ezt szeretném megérteni.

Még egyszer mondom, nem kötözködés.

@Kopi31415: Nekem is. Meg Osztyapenkó, és Lágymányosi híd.
De azért a térkép nem mi vagyunk... :)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#29) dejaris válasza nvyktor (#28) üzenetére


dejaris
addikt

Eltalatal sokmindent. Vimeot hasznalok, zenere soundcloudot, de persze ha valami oldalon youtube az agyazas, akkor nyilvan megnezem, ha erdekel, de probalom csokkenteni. Gmailem spanladanak van. Windowsphonet hasznalok. Binget szoktam hasznalni keresesre, kiveve ha magyar talalatok kellenek, akkor gugelre fanyalodom. Errol a noscriptelesrol pontsan nem tudok semmit, de gondolom a do not track opcio valami hasonlo. Facbookom es twitterem is van. Nem jobbak, de nem is kontarkodnak bele a teljes netes vilagomba. Az, hogy gugel miert rosszabb a tobbiel? Mert a tobbi nem itatja at az egesz internetet, vagy nem ebbol el, pl MS.

[ Szerkesztve ]

(#30) nvyktor válasza dejaris (#29) üzenetére


nvyktor
aktív tag

NoScript, illetve ScriptNo: Firefox és Chrome kiegészítő, érdemes megnézni, ha még nem ismered.
A szkripteket tiltja, a biztonságosabb böngészés mellett igen, például a nyomon követés is szabályozható vele (analitics és társai tiltása), de nem ez a fő feladat.

Facebook nem itatja át az internetet és nem ebből él? Akkor a Like gomb micsoda? Én nem vagyok regisztrálva, mégis olyan leveleket küld, hogy "Őket valószínűleg ismered: ...", és a poén az, hogy tényleg ismerem. Honnan tudja? Másképp fogalmazva: milyen adatokat tárolhat rólam, aki nem is vagyok a felhasználója?

Az MS tényleg nem (csak) ebből él, mert még mindig elsősorban szoftverfejlesztő cég.
De azért bármi MS-hez kapcsolódó cuccot akarsz használni, kell a Live ID, vagy hasonló MS regisztráció, ahol adatot gyűjt. Igaz ez most már többé-kevésbe a Windows 8-ra is (Sign in with Microsoft account), játékokra (XBOX Live a PC-men is, wtf?...), gondolom a Windows Phone sem kivétel (erről nem tudok nyilatkozni, utoljára WindowsMobile 6.1-et használtam tőlük mobil fronton).

Szóval egyik sem jobb...
De mindegy, ez már kezd kicsit off lenni... :R :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#31) dejaris válasza nvyktor (#30) üzenetére


dejaris
addikt

Ha menekulok a googeltol, akkor nyilvan chrome-ot hasznalok :D Egyebkent opera next par hete valtotta az ie10-et nalam.
Amit leirtal az Ms akkal kapcsolatban az nalam elony. Nekik edesmindegy, hogy egy ip-hez, vagy akkoz gyujtogetnek, nekem viszont kenyelmesebb.
Osszegezve, most nem akarom megszuntetni a netes eletem, de probalaom csokkenteni az adataim kiszolgaltatottsagat. Erre elbol rossz megoldas nalam a gugel, a kisebbik rossz az MS. A fb-ban igazad lehet, de sajnos ha en akarok valakit keresni, akkor en kell alkalmazkodjak.

(#32) nvyktor válasza dejaris (#31) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Jólvanna, gondoltam csak behúzlak a csőbe a Chrome-mal... :D

Én még nem éreztem szükségét, hogy bárkit is megkeressek, örülök, hogy a régiektől sikerült megszabadulni... :D

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#33) Béééla válasza nvyktor (#30) üzenetére


Béééla
őstag

De azért bármi MS-hez kapcsolódó cuccot akarsz használni, kell a Live ID, vagy hasonló MS regisztráció, ahol adatot gyűjt.

Ami kérdés: arra használja fel, hogy ujjlenyomatot és személyiséget alakítson rólad, mert így célzott reklámokkal bombázhat (mert ez a bevételi forrása)? Valószínű nem.
Amennyi adatot az MS begyűjthet, azzal én oké vagyok. De az kicsit bosszant (tudom örülnöm kéne neki), hogy egyre célzottabb reklámok találnak meg a google miatt, ráadásul olyanok is, amik nem az elsődleges körbe tartoznak, csak egyszer kerestem rá ajándék gyanánt.

Az pedig még viccesebb, amikor dominaruhákat ajánl fel a facebook, mert egyszer rákerestem a (la)tex szövegszerkesztőre :U

Bélabá

(#34) nvyktor válasza Béééla (#33) üzenetére


nvyktor
aktív tag

LaTeX... :D

Szerintem amúgy pont nem a felhasználás a problémás, hanem a korlátlan adatgyűjtés.

Védd a fákat! Egyél hódot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.