Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokanin


dokanin
aktív tag

Nekem tetszik.

(#2) Bici


Bici
félisten

Desktop-on leszek rá kiváncsi, csak sajna semmi infó róla.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3) Cythyel


Cythyel
senior tag

én kérném belőle az asztali változatot, cserélném is lesz a 3400G-t :DDD

(#4) Picco


Picco
addikt

durva hogy 15W kombinalt TDP-bol sikerult ezt kihozni :K

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) Bici


Bici
félisten

Egyébként ez a 9-27% gyorsulás nem kevés a 12 -> 7 nm váltáshoz képest?
Vagy valamit benézek?

A fejemben az a magyarázat fogalmazódott meg, hogy a kis TDP (és freki) miatt 12nm-en is a nagyon hatékony tartományban mozgott a proci.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Azigen! :Y :C
Csomó helyre el tudnám képzelni: NUC/Brix gépek; integrált CPU-s alaplapok; stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) solasola


solasola
csendes tag

"Csomó helyre el tudnám képzelni: NUC/Brix gépek; integrált CPU-s alaplapok; stb."

Én a család számára már több éve csak ilyen mini méretű gépeket építek.

Ezekbe viszont inkább a nagyobb, AMD-s desktop APU-kat szerelem (pl.: 3400G), mert hasítanak mint a disznó. Egy rendes SSD-vel, Linux Mint 19.3 cold-boot ~10 másodperc.

Kicsit hangosabbak a gyári AMD hűtővel, de extra 10 rugóból lehet hozzájuk venni igazán halk megoldást.

Még a Witcher 3 is elketyeg rajtuk egész tűrhetően (Linux alatt, Protonnal, azaz vagy 15% teljesítmény hátrányból a Windowshoz képest).

Persze lehet, hogy ezek az új U-sok is jók lesznek, de azért a 65 W TDP és a 15W között félek, hogy elveszik majd a teljesítmény.

(#8) nightmare13 válasza Bici (#5) üzenetére


nightmare13
senior tag

Az a gyorsulás a grafikára vonatkozik, úgy, hogy 2-vel kevesebb CU van az újban, plusz a cTDP felső limite is csak 25W a 3500U 35W szemben. Szerintem így azért nem rossz, hogy jobb eredményt ért el :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#9) Bici válasza nightmare13 (#8) üzenetére


Bici
félisten

Igen, a kisebb cTDP és a kevesebb CU megkavarja, valóban.
A kérdés, hogy a mérés milyen beállításokkal készült; mennyire volt elengedve a TDP.

Mindkét procit fixen 15W-ra korlátozva lenne érdekes lemérni. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát akkor lehet várok a laptop vásárlással, hátha valamelyik gyártónál megjelenik még, és nem csak valami kókány házban :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Fecogame


Fecogame
veterán

Tetszik, esélyes hogy a következő laptopom ilyennel fog rendelkezni :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12) nightmare13 válasza Bici (#9) üzenetére


nightmare13
senior tag

Igen, bár ha ukrán barátaink már izzítják a teszteket, szerintem lassan bízhatunk benne, hogy elkezdenek szivárogni az adatok, és valaki veszi is majd a fáradtságot.

Amúgy mivel Swift lapos volt, ami ha jól emlékszek ultrabook szerű kategória, nem hinném, hogy nagyon 15W fölé engedték volna a procit.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13) Bici válasza nightmare13 (#12) üzenetére


Bici
félisten

Igen, majd kiderül. :K
Remélem, tényleg lesz TDP limites összehasonlítás is. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Bámulatos eredmények, főleg 15W-on.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) #04824576 válasza Bici (#9) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mivel AMD-ről van szó, az ő TDP mérési metódusuk miatt nem nagyon fognak a megadott keret fölé menni, max. nagyon rövid ideig, (~1-2 s vagy annyi sem).

(#16) Zodicus


Zodicus
senior tag

Hol van Abu? Már napok óta más írja a hardveres cikkeket.

(#17) Graphics válasza Zodicus (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Abu? Dhabiban? ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) #04824576 válasza Graphics (#10) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kapkodhatnák magukat, mert erre várok már bő fél éve. Közben a mostani notimban folyamatosan döglenek be a dolgok.

Kezdte a billentyűzettel (dugtam rá külsőt); aztán a kijelző adta meg magát (szintén dugtam rá külsőt); most meg a PCI-e csatornákkal van valami. Behalt a wifi meg a bluetooth. Először a wifi kártyára gondoltam (lássuk be, az volt az esélyesebb). Volt itthon egy másik, nagynehezen szétszenvedtem a lapost (nagyon hülyén van összerakva, roncsolás nélkül alig lehet szétszedni). Kicseréltem a wifi kártyát, de ugyanúgy nem megy. Úh. maga az M.2-höz futó PCI-e lesz behalva. Ráadásul úgy vettem észre a dolgot, hogy a Linux Mint befagyott, mikor a log fájlok megtöltötték a lemezt. Ha a wifi kártya lett volna a gond, simán kiveszem, úgyis kábelen megy a net. De így muszáj voltam letiltani a naplózást, hogy legalább az oprendszer működjön.

Na mindegy, a lényeg, hogy már nagyon sürgős lenne. Bármelyik pillanatban teljesen használhatatlanná válhat a lapos, és ha már a Renoir itt van a küszöbön, nem vennék régebbi típust.

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Remélem ez már fogyasztásban is pariban lesz az inteles megoldásokkal és sokkal több laptopban találkozunk vele. Egy vékony 17 inches Renoir-es laptopra vevő lennék. Valami olyanra mint az LG Gram 17.

Remélem több gyártó lát ezekben fantáziát. Fura hogy sok laptopba még mindig raknak optikai meghajtót., ami elveszi a mozgásteret a súly és méretcsökkenéstől. Meg persze legyen a káva minél kisebb.

Nehéz AMD-snek maradni laptopok esetén, mert sok modellből csak Inteles verzió van, máskor meg van AMD-s is, de a magyar forgalmazó csak Inteles verziókat rendel be.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) #04824576 válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ez nem azon múlik sajnos, hogy miben látnak fantáziát. Nagyon sok OEM ragaszkodik az Intelhez "különböző okokból".

[ Szerkesztve ]

(#21) Graphics válasza #04824576 (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen gép volt ez? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Bici válasza #04824576 (#15) üzenetére


Bici
félisten

De ezeknek a prociknak állítható a TDP-jük 12-35 illetve 10-25W között a laptop gyártója által.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Dhampir válasza Graphics (#17) üzenetére


Dhampir
félisten

Jobb Dhabiban, mint Ghraib-ban lenni.

(#24) Dhampir válasza solasola (#7) üzenetére


Dhampir
félisten

Leírnád az egyik ilyen konfigurációt?
Szeretném tudni, hogy néz ki, milyen összetevők kellenek hozzá.

Előre is köszönöm!

(#25) AxBattler válasza solasola (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván mérlegelni kell a teljesítmény-fogyasztás tengelyek mentén, és aztán választani, de egy NUC-ba 65W+ APU szerintem nem menne... 15-25W még oké.

(#26) horppc
Igen, az APU-k estében a teljes fogyasztási "csomag" nagyobb, mint csupán a CPU TDP-je.
Egy tisztességesen megrántott 2400G simán belenyalhat a 95W-ba is...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26) #38075904 válasza #04824576 (#15) üzenetére


#38075904
törölt tag

Hogy hogy mondod?
Amd 65W
Amd 45W izé 35W

Szal a mérésekről kb ennyit.

(#27) poci76 válasza #38075904 (#26) üzenetére


poci76
aktív tag

Nem lenne baj, ha az egész cikket linkelnéd, mert így nehéz megállapítani, hogy mi van az ábrán.

(#28) #04824576 válasza Graphics (#21) üzenetére


#04824576
törölt tag

Egy 2014-es Acer Aspire E5-571g

(#29) Graphics válasza #04824576 (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igen, a konzumerek átka :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) #04824576 válasza #38075904 (#26) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem tudom, az első milyen mérés akar lenni, ahol a 65W TDP-s procik 50-70W-ott vesznek fel üresjáratban.

De a másodiknak is jó lenne a teljes cikkét nézni, hogy pontosan hogy és mit mértek.

(#31) #04824576 válasza Graphics (#29) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mondjuk a billentyűzet vszínűleg az én hibám volt. A kijelző sem örök életű a laposokban, mint tudjuk. Szóval ezek miatt nem szidom. De most ez a PCI-e dolog felb...ott egy cseppet. Átmenetileg megoldottam a dolgot, de maga az a tény zavar, hogy miért ment gallyra?! Pedig még húzva/terhelve sem volt a gép.

(#32) opr válasza #04824576 (#31) üzenetére


opr
veterán

Mert Acer Aspire, azert. Sajnos ennel tobb magyarazat nem kell ide, kifejezetten nem ajanlott. Kovetkezo lapos elott irj be a milyen laptopot vegyek topikba, ott segitenek a profik, hogy melyik az a laptop, amit adott keretbol jo otlet megvenni. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) hallador válasza #04824576 (#20) üzenetére


hallador
addikt

Ezeket lefizette az Intel.... :U Az összeset egyszerre, vagy? Gondolom nincs is erre más magyarázat...
(Az olyan tények, mint a kompatibilitás, az összehangolt működés, a kész platformok, nem szoktak érvek lenni. Igaz ez a torrenthez nem kellenek :DDD )

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) #04824576 válasza opr (#32) üzenetére


#04824576
törölt tag

Köszi, de ránéztem a topikra, és ennyire szájbarágósan nincs szükségem rá.
Ki tudom választani, hogy az igényeimnek milyen vonal felel meg. Max. annyi segítség kellhet, hogy melyek azok a márkák, vagy márkán belüli típuscsaládok, amiket el kell kerülni minőségi problémák miatt.

Am sokáig ezzel a laptoppal sem volt gond. 5 évig hiba nélkül elment. Mint írtam, a billentyűzet vszínűleg az én hibám volt, és 5 év alatt sztem a kijelző sem egyedi eset, hogy megadja magát a laposokban. Az is lehet, hogy csak kábel gond, de már nem volt kedvem vele foglalkozni, mert úgyis tervben volt egy frissítés. Ami meg a PCI-e dolgot illeti, kérdés, hogy pontosan mi ment tönkre?! Nyák hiba, vagy vezérlő gond? Mert ha az utóbbi, akkor az sem az Acer hibája, mivel a PCI-e vezérlő a processzorban van.

Egyébként újításnak egy ASUS Vivobook 15-ben gondolkodtam. Az X512DK tetszett is, csak gondoltam, megvárom a Renoir-t. Kérdés, hogy mikor jön ki vele ilyen lapos (ha lesz egyáltalán)?!

(#35) opr válasza hallador (#33) üzenetére


opr
veterán

Azokat a linkeket meg szoktad nezni, amiket erre a kb copy-paste-elt hsz-edre szoktak adni a nepek?
Ezer meg egy link lett mar neked adva a temarol, es megis mindig ugyan ezzel a marhasaggal josz.
Nyilvan szamit, hogy az intel platform, platform szinten jobb es egyseges es egyszeru tervezni es epiteni.
Nyilvan nem szamit annyira, mint amennyire el van tolva a piac egy iranyba. Plane amikor hiaba van jobb platform, ha nem tudja az igenyeket kiszolgalni az intel.

Startup: Az a baj, hogy ilyen nincs. Szerian belul is vannak jobb es roszabb gepek, szoval kb eselyed nincs egysegsugaru felhasznalokent (En is az vagyok ilyen szempontbol).

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) hallador válasza opr (#35) üzenetére


hallador
addikt

Ja ja de azért ezt gondolom megírod, azoknak is, akik folyamatosan az ellenkezőjével jönnek elő, mert hát annyira jó az a cucc, hogy gyakorlatilag valahogy nem esik le, hogy ezek a dolgok, nem fehérek és feketék. De valahogy mindig ez jön le... Nem érzed ezt? A piac dönt, nem a fórum. Erről röviden ennyit...

Az a baj, hogy ilyen nincs. Szerian belul is vannak jobb es roszabb gepek, szoval kb eselyed nincs egysegsugaru felhasznalokent (En is az vagyok ilyen szempontbol).

De van, ha nem a legolcsóbb Consumert veszi az ember. Consumerben is vannak premium termékek, de az van, hogy Small Business-ban is vannak jobb gépek olcsóbban. pl: HP ProBook 445R sorozat. Meg ennek majd az utódjai is ami már renoir-al jönnek ki.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) prolad válasza #38075904 (#26) üzenetére


prolad
őstag

Az AMD-k azért esznek sokat (legalábbis amik eddig nálam megfordultak Ryzenek), mert már alapból indokolatlanul magasra lövik be a feszt. Ha rászánod azt a pár percet és adsz meg egy normális fesz értéket, akkor többnyire a TDP-n belül fogsz maradni.
Az első képnek meg így sok értelme nincs,az tuti a teljes rendszert nézi.

(#38) Graphics válasza #04824576 (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát azért érdemes előtte kérdezni, csak jobb úgy, nekem 10 éves a HP Probook 4530S.

Mai napig hibátlanul üzemel, pedig már 3x szétkaptam, pasztáztam, SSD-t is kapott, meg sokat volt nyitva-csukva.

Ez az elvárt működés szerintem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) #04824576 válasza opr (#35) üzenetére


#04824576
törölt tag

Don't feed the Troll.

(#40) #04824576 válasza Graphics (#38) üzenetére


#04824576
törölt tag

Na igen, ez az egy, ami nagyon nem tetszett benne soha, hogy baromi nehéz szétszedni. Egy egyszerű HDD -> SSD csere, vagy egy memóriabővítés is kész kínszenvedés.

Nem úgy megy, mint jobb helyeken, hogy csavarokat ki, hátulját le, és ott van minden... ááá...
Csavarokat ki, megfordít, szétpattint (persze a szétpattintás megkönyítésére szolgáló mélyedések nincsenek az oldalán, ezért jöhet a csavarhúzós mutatvány, ami szépen nyomot is hagy, akármilyen óvatosan csinálod). Aztán résnyire felemeled a belső burkolatot, alá nyúlsz kézzel (pici kezednek kell lenni, vagy esélyed sincs), széthúzod a tapipadnak, meg a billentyűzetnek a szalagkábelét, és csak ezután tudod eltávolítani a belső burkolatot, hogy hozzáférj az alaplaphoz. Na most visszafelé még érdekesebb, résnyire hagyott helyen benyúlva visszadugni a szalagkábeleket. Szóval gratula nekik az ötletes megoldásért. :C

Értem én, hogy biztos van benne szándékosság, hogy a faék user ne nyúlkáljon benne, de sztem ez már a szervizeseknek is okoz némi fejfájást.

(#41) hallador válasza Graphics (#38) üzenetére


hallador
addikt

De az nem trendi, meg foglalkozni kellett volna vele 3 percnél többet, hogy beírjanak a milyen notebookot vegyek topikba.Ma már elviselhetőbb minőséget gyárt az Acer azért, de 5 - 7 évvel ezelőtt semmiképen.
Troll on:
Ja bocs ez már trollkodás volt, nem gondolkodás. A nyavalya bocs :U
Troll off.

Nálam is megy egy ProBook 5310m még én is kétszer pasztáztam 2009-ben vettem. Kellett már aksit cserélni benne, meg a töltője már egyszer megadta magát. Egy venti csere is volt 3 éve. most 11 éves a masina. Jól sikerült széria. :)

(#40) Startup

Köszi, de ránéztem a topikra, és ennyire szájbarágósan nincs szükségem rá.
Ki tudom választani, hogy az igényeimnek milyen vonal felel meg.

Ne is mond trollkodás. Csak egy jó tanács amit úgy sem fogadsz meg, mert ugye ha olyan írja aki szerint nem vagy elővigyázatos, meg amúgy is nemzeti sport ma otthon a az orromig látok mentalitás...
DE! Olyan notebookot ne vegyél meg soha aminek nem láttad a service manual-ját vásárlás előtt, az Acer, ASUS, MSI pont nem véletlenül nem szokta kitenni a netre, csak belső csatornákon oktatják a szerelés útmutatókat. Nem véletlenül, a fórumokon jönnek az okosabbnál, okosabb volt vagy épp még Acer alkalmazottak, hogy á bele lehet nyúlni így meg úgy, aztán amikor eljut egy Acer szervizbe, akkor a gari is ugorhat, ha úgy van.
Vannak gyártók, akiknél ez nem nagyon fordulhat elő, mert a gép megjelenése előtt 2 - 3 hónappal kinn van a weboldalon a Service Manual.
Ne is mond trollkodtam megint....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) opr válasza #04824576 (#40) üzenetére


opr
veterán

Ezert szoktak nem csavarhuzoval meg kezzel, hanem un guitarpick-el meg csipesszel csinalni. Par dollarert vannak ilyen keszletek, amikkel ezt meg tudod csinalni ugy, hogy ne hagyjon nyomot. Ugy is szivas, meg nagyon ovatosan kell csinalni, de meg lehet oldani. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) Graphics válasza hallador (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudnék egyértelműen ma választani a notebookok közül, én pl nagyon szeretnék Redmi-Xiaomi laptopot, mert kedvelem a márkát.

Viszont ennél jobban kedvelem pl. a Fujitsu termékeit is, de elégedett vagyok a HP-vel is.

Majd még nézelődök :D mert nem vetem el a használt üzleti gépeket sem ,vagyis csak abban vagyok hajlandó gondolkozni, és pénzt áldozni inkább...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) hallador válasza opr (#42) üzenetére


hallador
addikt

Az a baj ezzel, hogy a régi Acer, Asus gépek maguktól is szét tudtak repedni, 2 - 3 év után nem kellett hozzá semmi. Ha megszegeted csak segít az ember ebben, A 2006 - 2010 közötti Acer minőségi válság alatt az Extensa 4 - 5000-esek amik üzletinek voltak titulálva maguktól szétrepedeztek. 2015-ben sokat javult az Acer minőség szintjén, azért, de a szerelhetőségük nem változott semmit.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) opr válasza hallador (#44) üzenetére


opr
veterán

Tudom en ezt nagyon jol, meg meg hozza lehet adni az msi-t, meg meg egy raklap gyartot, sot, meg a hp meg a dell nagyon olcso szeriainak egy jo reszet is, ettol fuggetlenul (vagy pont ezert plane) jobb otlet oket finoman, esszel, celszerszammal szerelni, ha mar. Erted, ha magatol is hajlamos szetesni, akkor pont ne feszegessuk mar csavarhuzoval meg kezzel, ha nem feltetlen muszaj.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#46) hallador válasza opr (#45) üzenetére


hallador
addikt

Persze ebben egyetértünk, én mikor még ezek a szerszámok nem voltak annyira elterjedve, sim kártya keretet használtam a szétszegéshez. Ez mondjuk 10 éve volt.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) opr válasza hallador (#46) üzenetére


opr
veterán

Szerencsere nekem akkor meg a regi fajta hp probook meg elitebook volt, ahol elhuzol egy csuszkat es leesik a hatlap, aztan uccuneki, csavarhuzot kb akkor kellett hasznalni, ha ujrapasztaztad a gepet, amugy pikkpakk meg lehetett oldani mindent siman kezzel. Annyi, hogy elotte lepacsiztal a radiatorral, kiszedted az akksit (aztan meg egy pacsi a biztonsag kedveert) es kesz.
Imadtam, de sajnos kozben mar kb mindenki leallt ezzel a megoldassal, mert hozzaad 1mm-t a gephaz vastagsagahoz. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Hmm elég jó? :Y

Ez bitang és nem is kicsit! Alig várom a rendes teszteket. Ráadásul ez nem is a csúcsmodell.
7 4800U? mit tudhat? +25% mag + smt, +33% radeon......

Tényleg ha 4500u ezt tudja azért nagyon le a kalappal :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#49) Tigerclaw válasza hallador (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

AMD kompatibilitási gondok valamikor az Intel 386-os klónprocesszorok idején voltak, miközben az Intel egyre több biztonsági és egyéb hibával tervezi és gyártja a legfrissebb proceszorait, amiknek az áthidalása komoly teljesítménycsökkenéssel jár.

Jelenleg az AMD tekinthető megbízható megoldásnak és az Intel a kockázatosnak, akár otthoni gépről, akár enterprise szerverről van szó. Persze az még előfordul, hogy egy szoftverfejlesztő jó pénzért csak Intelre optimalizál.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) hallador válasza Tigerclaw (#49) üzenetére


hallador
addikt

Ok egy kérdés: Miért nincs több AMD-s notebook? Szerver? Hálózati eszköz? Bármi? Mert a fórumokon ezt mindig megfejtitek, de valahogy a világ meg nem ezt mutatja. Pont ezt írtam előbb. Mindenben jobb, csak a gyártók nem tudják valamiért? Érzed, hogy ez sántít valahol igaz?
Játékkonzolban verhetetlenek.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.