Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Gondolom, az említett HDMI 2.1 mellett lesz ott más csatlakozó is.
Oled, mindenki azt várja, hogy vékony lesz, vajon el lehet választani az állványtól és falra lehet rögzíteni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) Dr. X válasza macilaci78 (#1) üzenetére


Dr. X
aktív tag

És az állványba épített hangrendszerrel mit csinálsz?

(#3) Mamuska


Mamuska
őstag

Remélem, hogy a 77 hüvelykes OLED-ek ára majd beesik 1 milla körülire, ha jönnek a nagyobbak.

(#4) egyedülülő válasza Mamuska (#3) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nem az én árkategóriám jelenleg. :DDD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#5) Ijk válasza egyedülülő (#4) üzenetére


Ijk
nagyúr

6-8 milliós kezdőárra tippelek. Nem lesz tömegcikk egyelőre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem ez az a tv ami mellé autót fognak adni :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem olyan apró az állvány, hátha tele van hangszóróval, értelmes hanggal és nem "csak" stabilan tartja a kijelzőt.

(#8) hardzsi2 válasza Dr. X (#2) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Úgy érzem, ez a probléma kevés embert fog most érinteni... :DDD

Amúgy lehet, hogy lecsatolható az állvány hangrendszerrel együtt (ha volt annyi eszük, hogy eleve lecsatolhatóra tervezzék), így kényelmesebben beépíthető lenne a saját házimozi-terembe, ahová feltehetően kerülni fog.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#9) Ribi válasza #16939776 (#7) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hogy mi a bánatnak szórakoznak még mindig ilyen TV esetén hangcuccal.
Nyilván ezen néz majd Gizi a vetélkedőt. És fontos a beépített hangszóró.
Pont hogy akinek jó lenne a jó beépíthetőség így cseszik el egy randa nagy állvánnyal :W

hardzsi2: Pont megelőztél, remélhetőleg ilyen. Ha volt egy kis eszük.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tetsuo válasza Dr. X (#2) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kihajítom a kukába és a tévét normális házimozi hangrendszerre kötöm. :U

(#11) egyedülülő válasza Tetsuo (#10) üzenetére


egyedülülő
őstag

Melyik kukát kell keresni? :DD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#12) #72042496 válasza Tetsuo (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű, hogy a csatlakozók és az elektronika is az állványban vannak, akkor pedig nem biztos, hogy ez a célravezető taktika. :)

(#13) Lacok


Lacok
őstag

"Az árával kapcsolatban egyelőre még nem árult el konkrét információkat a gyártó."

Az árával kapcsolatosan nincsenek illúzióim. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) #16939776 válasza Ribi (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én nem lennék ideges, biztos volt annyi eszük, hogy szétválasztható a kettő, minimum a szállítás miatt indokolt.

Képzeld el, hogy van egy feleséged, aki főzős műsort nézne rajta a nappaliban, de azt nem engedné, hogy hangdobozokkal tele pakold, mert hogy néz ki, és nem fog +1 készüléket bekapcsolni azért, hogy a tv-nek legyen hangja.
Ez ugye teljesen irreális eset? ;)

(#15) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Az árát szerintem egyenlőre nem is fontos tudni... csak a felső 10 ezer engedheti meg magának majd.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#16) Ribi válasza #16939776 (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

Aki megveszi ezt, az nem egy akkora nappaliba teszi, ahova ne férne el egy hasonlóan drága házimozi rendszer. És valószínű a régi 4k-s csesző TV helyére megy, ami mellett régóta ott van az asszony kompatibilis hangrendszer. Plusz van egy olyan érzése akik ilyet vesznek azok előbb cseréli az asszonyt mintsem
a hangrendszert kidobják. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) bteebi válasza #16939776 (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Igen, teljesen. ;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Elég fura = NETTÓ OKÁDÉK

(#19) Márton


Márton
nagyúr

"arról is be tudunk számolni, hogy élőben milyen a képminősége"
Csak arra figyeljenek, hogy ne menjenek 1.5 méternél távolabb, mert akkor értelmét veszti a 8k :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) GEIL


GEIL
addikt

pfuu...sima analóg tv adást (koaxos kábelt tv...stb ) ezen valami felemelő lehet nézni felskálázva 8K-ra.....

Hétvégén láttam rokonnál egy 65"-os 4K Samsungot sima analóg tv csatornát felskálázni...."muzsika tv és Kisgrófó juhuuuu"......sírtam kínomban :((( :o :O ;]

Ez a 8K annyira de annyira felesleges még....nemhogy 4K-ban, de még FullHd-ben sem érhető el mindig normális tartalom.....nem csak azt a pár perces "promo-demo" anyagokat szeretné nézni az ember ha már ilyet vásárol.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#21) Tetsuo válasza #16939776 (#14) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Te Atyaég! Milyen feleség az?! :))

(#22) Tetsuo válasza GEIL (#20) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Feleslegesek inkább ezek a sirámok. Addig nem is lesz elérhető tartalom, amíg nem lesz hozzá készülék. Miért baj az egyeseknek, hogy mindkét oldalon (készülék, tartalom) lépések történnek?

(#23) Vertic


Vertic
aktív tag

A hír végén az van, hogy a ".. a világ első kereskedelmi forgalomba is kerülő 8K tévéje" - már most is be tudsz menni a media marktba megvenni egy samsung 8k tv-t. Csak az nem OLED, hanem QLED.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#24) Ribi válasza Vertic (#23) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valószínű nem akarták már többször leírni, hogy OLED, mert elég sokszor volt megemlítve, hogy OLED. OLED. :U

(#25) scdlsc válasza Ribi (#9) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Azért, mert a vásárlók 99%-ának szüksége van rá. Hidd el, hogy nem sokan szarakodnak külön hangrendszerrel. Csak nekünk - akik például ide kommentelünk - fontos ez, de az emberek nagy többségének nem. Megveszi, berakja a régi helyére 'sztkész. Azoknak, akiknek van erre pénze, és fontos is neki a hangzás, azok meg úgyis saját rendszert építenek/építtetnek.

(#26) Vertic válasza Ribi (#24) üzenetére


Vertic
aktív tag

eleve nem kellett volna ennyiszer leírni, hogy a "világ első blabla" és akkor elkerülhető ez... felfogtuk az első alkalommal is ;)

[ Szerkesztve ]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#27) Ribi válasza scdlsc (#25) üzenetére


Ribi
nagyúr

A vásárlók 99%-a (99,9999%) nem 10 millás TV-t vesz. Aki igen annak lesz hangrendszere.
Nem az átlag emberekről beszéltem akik kb. csak "TV-t néznek a TV-n".

(#28) sb válasza scdlsc (#25) üzenetére


sb
veterán

Így van, meg kell fordítani.
Hang nélküli TV... biztos örülne neki az a pár 100M vevő évente.

Ez a TV=kijelző elég leegyszerűsített gondolkodás.
Ennyi erővel autóba se kéne hangszóró meg rádió, mert csak gurulnia kell... aztán mégis van. :D
De a PC is elmenne parancssorból, minek ide egér meg UI... számoljon gyorsan a matlab és prinetelje ki a mátrixnyomtató az eredményt. Erre való.

&Ribi
Mert a ph-sok 10 millás TV-ket vesznek? Mégis azon sír nagy részük, hogy ne legyen ha hangszóró, se smart.
Sőt ha továbbgondolod épp azért szeretnék ezt, hogy még 10e-el olcsóbb legyen a "kijelző" TV-je. Szóval nem a 10 millás vevőrétegé ez a hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ribi válasza sb (#28) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez olyan mintha a ferrarira gyárilag virsli gumit raknak, mert ugye kell valami amivel megy.
Ha így lenne egyszerűbb lenne ha nem is adnak hozzá gumit, majd a vevő vesz egy normálisat.
TVnél beleraknak valamit hangcuccot, mert ez az elfogadott, de nem egy jó hangcuccot rankak bele, mert TVbe nem lehet jó hangcuccot rakni, mert fizikailag nem fér bele és esetenként egy jó házimozi 2x annyi mint ez a TV.
Innentől ha van annyi pénzed hogy 10 millás TVt veszel, mert most erről a szaros TVről van szó és nem az átlag TVről, akkor nyilván nem a beleépített szarokat fogod majd használni.
Még 1x, erről a TVről van szó és nem az átlag TV-ről ÉÉÉRTHETŐ?

PHs közösség semilyen szempontből sem átlag. Innentől az ide beírók viszonylag kevés esetben vehetőek bármi szempontból alapnak. De ez a TV sem átlag.

[ Szerkesztve ]

(#30) Ijk válasza sb (#28) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig jobb lenne rádió nélküli opció kocsiba, mert az ember olyan rendszert rakat bele amilyet akar. Az hogy az oledbe bepakolnak valami sipákolót nem zavar, de a sokszor megbonthatatlan ócska gyári autós hangrendszer már elég problémás.
Fiestába ha már navis fedélzetit akartam volna akkor meg kellet volna venni az egymillával drágább kocsit. Ebbe meg legalább nem lehet középkonzolt cserélni, szóval van amit beépítettek, a 15 éves technikával.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31) kakuk.tamas válasza Ijk (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Micsoda? Ha 8 millióba megáll, kapsz Te is egyet.
Techdemó, ecerkanövelő, 88-as méretben, minimum 10 milla lesz az nálunk.
(Csak abból kiindúlva, hogy a mezei papír 4K tv 4 milla. És az csak 77-es. És nem ilyen hangrendszer van hozzá, mint ehhez (szerintem)).

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#32) arty válasza Tetsuo (#22) üzenetére


arty
veterán

mert a JELENLEG (ideális esetben nem láthatóan) rosszabb képet nekem KELL kifizetni, pláne ha már/majd "minden" készülék 8k-s lett/lesz...

teljes agyhalál, hogy szánalmas 40-43"-es készülékeket is szinte csak 4k felbontással kapsz (hirtelen a samsung.hu-t néztem át), de a mérethez illendőbb 1080p-s panellel csak ócskaságok kaphatók

... tudom, tudom, ezeket mindenki monitornak veszi ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) scdlsc válasza Ribi (#27) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Én meg nem az összes TV vásárlóról beszéltem, hanem az ilyen kategóriájú TV-t vásárlókról. Nem, aki ilyen TV-t vesz annak sincs feltétlenül profi hangrendszere hozzá.

(#34) scdlsc válasza Ribi (#29) üzenetére


scdlsc
aktív tag

"ha van annyi pénzed hogy 10 millás TVt veszel, mert most erről a szaros TVről van szó és nem az átlag TVről, akkor nyilván nem a beleépített szarokat fogod majd használni"
De. Hidd el, hogy ilyen TV-t vásárlók 99%-a a beépített "szart" fogja használni.

(#35) Ribi válasza scdlsc (#34) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem hiszem, de ez legyen az én gondom. Valszeg egyikünknek sincs erről infója, szóval csak találgatunk :)

(#36) scdlsc válasza Ribi (#35) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Nézd, én úgy nézek filmet, hogy extra hangcucc van a kijelzőre kötve. De nézz körbe a vilgában és látni fogod, hogy az emberek többsége, a TV-k hangszóróját használja. Ugyanígy az ilyen TV-k vásárlói is. Pl. egy üzletember, aki Londonban, New Yorkban, Berlinben él, és megteheti, hogy ilyen TV-t vegyen, azok sem bohóckodnak extra hangfalakkal. Van 1%, akinek ez fontos. A többit nem érdekli. Ha lenne rá jelentős igény, akkor a gyártók már rég léptek volna az ügyben...

(#37) Tetsuo válasza Ribi (#29) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Abszolút egyetértek.

(#38) Ribi válasza scdlsc (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet azért nem értek egyet, mert nekem ez nem csak egy TV lenne. De másnak ez ugyan úgy csak egy TV és ugyan úgy a TV-t nézi rajta. Ismerőseim közül legtöbb embernek van valami hangcucca és az rá is van kötve a TVre is. Tény, hogy nem mindig megy, de ha akar valami hangminőséget akkor az megy. Ezek sem olyan emberek akik űberdrága TVt vettek. Lehet nagyon más a merítés és emiatt sem értünk egyet.

(#39) #72042496 válasza Ribi (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyen témában ezt a hozzászólást (#71) idéztem párszor az AVS-ről, elég frappáns szerintem. Bár itt "csak" egy 65/75Q9FN-ről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#40) sb válasza Ribi (#29) üzenetére


sb
veterán

Azt ugye te is értetted, hogy HIÁBA írtad, hogy erről a TV-ről van szó. Én kiemeltem, hogy az egész ph ezért sír... és NEM a 10 millás TV-knél.*
Ez is érthető?

Nézhetjük akárhonnan, visrligumi vagy bármi... k*vára nincs abszolút igazság ebben (sem). Saját, speciális preferenciákat vetítetek bele az egészbe és ezt próbáljátok ráhúzni.. aztán fura, hogy nem bólogat mindenki.
Ilyenje - spec igénye - mindenkinek van. Én is vennék magamnak 800k-s bicajt amiért valószínűleg hülyének nézne itt 1000-ből 1000 ember... azt is tudom, hogy jó, miben jobb mint a 60k-s. Tisztában vagyok vele miért kéne nekem és mennyire éri meg. De ettől még látom, hogy kinek mennyire nincs szüksége rá.
Itt meg mindig azon megy a fika, hogy "csakazajó", "semmimásse"!4!

*Szóval ez így 3 kategória kb. Viszont a ph közelebb áll a kommerszhez. Én pl. előre-hátra leszarom a hangot de OLED-et vennék minden szobába. Lejátszót meg vennék hozzá vmi jót. Egyéni igények.
De pl. a hang viszonylagosan objektivizálható tulajdonság. TV-nek talán kevésbé szerves része, mint a kép. Ezért nem rádiónak hívják. :D Másfelől a minőségi hang hallgatását nehezebben oldja meg 10-ből 9 ember mint nézni egy OLED képminőséget a panelben.
Pont azért nincs jó hangcuccos TV mert nincs rá általános igény és mert nem fér bele értelmezhetően. És alapból sem, meg pont ezért sincs rá általános igény.
A példádra visszatérve: a Ferrarit felnin és téglán állva (hang nélkül) adnák oda a kereskedésből az hogy nézne ki szerinted? Vagy (rendes hangcuccal, erősítővel, 7.1 hangfallal) adnának hozzá rögtön egy trélert, pickupot 4 szerelőt és és benzinkutat is kérdés nélkül, hogy mehess vele pályanapra... ha már analógia. Persze valószínűleg utóbbit úgyis megteszed majd.

(#41) sb válasza Ijk (#30) üzenetére


sb
veterán

Sokkal jobb lenne, de átlagjózsik kiválasztani sem tudnák. Sőt, hogy őszinte legyek én informatikus mérnökként is lassan jobban sz*rok rá egy életkor felett mint bármi másra. Csak menjen.
Előző példa: HTPC. Építés, konfig, stb... Érdekelt is meg főleg nem volt az igénynek megfelelő. De ha van és megkapom most ha ugyanazt akkor megveszem és annyi.
Amúgy meg a modulatirásnak is vannak mindig határai, ott a fragmentáció viszi a pénzt és az időt. Ez se tetszene a népnek, ahogy a laggoló droid telefonok... Aztán persze egy szintet lehet hozni, idővel azok is hozták. Szóval általánosságban azért igazad van, hogy valahol a efelé elmozdulva lenne az optimális még akkor is ha önmagában nem működne a teljes modularitás.

(#42) Tetsuo válasza #72042496 (#39) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez általánosan igaz lehet, de itt egy csúcskészülékről van szó.
Szerintem a gazdagok azon része, amelyik megveszi a legújabb tévét, az valószínűleg kiépít(tett) egy rendes házimozit és bizony nem a beépített Sokolt használja.
De végül is mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#43) #72042496 válasza Tetsuo (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én azt gondolom, hogy az LG-nél ezt kompetensebb emberek döntik el, mint te, én, vagy bárki más erről a fórumról. De még az is lehet, hogy leválasztható valahogyan az állvány és a hangrendszer. Holnap szerintem kiderül.

(#44) Ribi válasza #72042496 (#43) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezeket a cuccokat szerintem olyan tervezők "tervezik" mint a divat szakmában. A divatbemutatókat is csak nézed és nem érted ez most mi? Szóval biztos nem ért hozzá itt senki. Mert olyan embereknek szól akikkel nem találkozunk. És lehet csak dísztárgynak veszik. Meg villantani.

(#45) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ez a talp pont úgy néz ki, mintha a későbbiekben egy hangprojektort akarnának kiadni, ami oda passzol.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) Tetsuo válasza #72042496 (#43) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Kompetensebb"? Biztos. A marketingesek és a tervezők sokszor mellényúlnak, van rá példa dögivel.
Itt ez a tévé egy techdemó, ami nagyrészt a középosztálynak szól, mégha ezt ők nem is veszik meg sosem. Kb. ezért lehet benne hang.

(#47) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Úgyis csereérett a 8 napja beüzemelt 70" 4K LG tévém, jöhet :D

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#48) Morph76 válasza DjFlanker (#47) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ips panellel?Az tényleg csereérett... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.