Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) micafighter


micafighter
nagyúr

Ideje volt már, hogy valaki az orrukra koppintson :U

(#2) #80123904


#80123904
törölt tag

A valve kiszedte a belga változatból a csgo ládákat vagy őket miért nem támadják?

szerk: és tényleg, ők nem nyithatnak ládát :Y

[ Szerkesztve ]

(#3) cyberkind


cyberkind
félisten

Helyes, nagyon helyes, persze minden játékkal így kéne ezt csinálni. :U

Paranormal Cocktivity

(#4) sagem


sagem
addikt

Ideje hogy valaki elkezdje, az lenne a jó ha átvenné az egész EU és az USA is, egyszerűen agyrém, amit pl. a Fifával csinál az EA. Vissza kell szorítani ezt a gyakorlatot, még akkor is ha már kicsit késő..

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#5) #85552128


#85552128
törölt tag

Jó hát ti sem szeretnétek lemondani a fő pénzgyárról...A Fifa MTX kész vagyonokat termel nekik, szinte nulla ráfordítással. Gondolom úgy vannak vele, hogy amíg nincs komolyabb fellépés (EU, USA) addig még bezsebelik amit tudnak.
Érdekes is volt látni az EA Play-en, ahogy szinte mellüket veregetve jelentették be, hogy nem lesz lootbox se a BFV-ben, sem pedig az Anthemben, de a sportjátékokról csak hallgattak...

[ Szerkesztve ]

(#6) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Csak abban bízom hogy más országok is követik a belga példát és nem marad meg egy viszonylag kis európai ország marginális piacát érintő dolognak ez az egész.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#7) Narxis


Narxis
nagyúr

Remélem 2 vállra fektetik az EA-t, ideje már, hogy valaki betörje az orrukat.

Thanos was right.

(#8) Segal


Segal
veterán

Tobbet fognak keresni vele mint amennyi buntit kapnak plusz millio idohuzo trukk van...
Persze vegul biztos el fogjak tavolitani csak elotte osszekaszalnak vele par millio dollart.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mi lehet a legrosszabb ami történhet? Belgiumban tiltólistára kerül szerintem minden érintett játék, és hivatalosan nem lesz ott forgalmazható. Hacsak az EA egy idő után nem lép vissza.

Live-Die-Respawn

(#10) sagem válasza oriic (#9) üzenetére


sagem
addikt

Belgiumban ilyesmi lehet a forgatókönyv igen, az EA-nak ez a legegyszerűbb lépés, a játékosaik meg úgyis betudják szerezni digitálisan is a példányaikat valahonnan, szóval semmi egetrengető..Ezért kell abban reménykednünk, hogy a Belga példa ragadós lesz, és felkelti a többi ország figyelmét is, ha már komplett régiókat érintene a dolog akkor bizony át kellene alakítaniuk a pénzpumpáló modelljüket.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#11) Gery9112 válasza oriic (#9) üzenetére


Gery9112
őstag

Hát a legrosszabb a kiadók szempontjából az lehet, ha más EU-s országok is a belgák példáját követik. Az EA nagyon kihúzta a gyufát főleg a Star Wars kaszinóval. Képzelem az Activision/Blizzard meg a Take 2 mennyire örülhetett neki.

Bár róluk is lehetne egy külön poszt, főleg a Take 2 felszólította a belga polgárokat, hogy adjanak hangot és változtassák meg a törvényt. Állampolgár kampányoljon azért, hogy még több pénzzel húzkodják le, agyrém. :DDD

Forrás

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#12) rottenbull válasza oriic (#9) üzenetére


rottenbull
senior tag

Blokkolhatjak IP alapjan a hozzaferest az online szerverekhez is. Igy aki behozatja, az sem tudja hasznalni.
Siman kepben van egy komoly penzbirsag, es lobbizas Brusszelben. Az utobbi akar veszelyes is lehet.

(#13) wolfman


wolfman
veterán

Gonosz, ha azt mondom örülnék neki, ha jókora pénzbüntit kapnának? Bár nem kapnak szerintem, de jó lenne. Egy tockos már nagyon érik nekik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Azért senkinek ne legyenek illúziói: a belga szerencsejáték vállalat csak azért nem árul még saját Nemzeti Lootboxokat, mert eddig nem csináltak saját videojátékot, amihez el lehetne adni. Ez az ügy nem feltétlen arról szól, hogy a jóságos és gondoskodó állam megvédi a polgárait a szemét lehúzós videojáték-maffiától, hanem hogy az állam meg akarja tartani a lehúzás monopóliumát.

(#15) gyuribácsi88

Akkor gondolom Belgiumban se lottó, se sportfogadás, se kaszinók nincsenek.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#16) Gery9112 válasza Feketelaszlo (#14) üzenetére


Gery9112
őstag

Elhiszem, hogy itthon elég nehéz elképzelni egy olyan kormányt, amely az állampolgárait is védi néha de tőlünk nyugatabbra azért picit más világ van.
Lehetséges, hogy az állam nem a szeretetszolgálat de a loot boxoknál kimondottan a gyermekek kihasználása ellen szólaltak fel nem csak Belgiumban, hanem számos országban.

Szaby59: Pontosan, ez itt a lényeg.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#17) #85552128 válasza gyuribácsi88 (#15) üzenetére


#85552128
törölt tag

"lottó, sportfogadás, kaszinók" - 18+ tevékenységek

Fifa 18 - PEGI3 besorolás, azaz 3 éves kortól játszható.

Gondolom látod a különbséget.

(#18) micafighter válasza gyuribácsi88 (#15) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lehet kaszinó, nem az a gond hogy van lootbox a játékban. A baj az, hogy eddig semmilyen szabályozás nem volt a játékokra. Ezzel szemben a kaszinók erősen szabályozva vannak, amikor bemész elkérnek egy személyit például, nem véletlenül.. Az érintett játékok meg milyen korosztály minősítésben vannak? Nem tudom, te hogy vagy vele, de én a kiskorú gyerekemet nem engedném be kaszinóba.

[ Szerkesztve ]

(#19) sagem válasza gyuribácsi88 (#15) üzenetére


sagem
addikt

Vannak, csak éppen szabályozva vannak. Nem csak az életkort illetően, hanem egyéb módokon is. Ez meg nincs szabályozva semmilyen formában, pedig pontosan ugyanolyan, mintha megengednék, hogy egy félkarú rablóba dobálják a pénzüket a fiatalkorúak. És akkor ezek még csak a fiatalkorúak, a felnőttek esetében is minimum fel kell tüntetni a nyitási esélyeket stb stb.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#20) gyuribácsi88 válasza micafighter (#18) üzenetére

A játék meg bankkártya adatokat kér, van egy gyereknek bankkártyája? Nincs. Nem védem ez EA-t, de hülye, felelőtlen szülők mindenhol vannak. A legtöbb 18+ besorolású (online) játék is tele van taknyos 10 évesekkel, azok mit keresnek ott, azokkal mikor akarnak kezdeni valamit? (költői)

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#21) #80123904 válasza gyuribácsi88 (#20) üzenetére


#80123904
törölt tag

Egyébként szerintem is először tényleg a hülye szülőket kellene megbüntetni.

Nemrég volt hír, hogy egy ázsiai kisgyerek kiugrott az ablakon (13 éves volt emlékeim szerint), mert a PUBG-ben is azt látta, hogy abba nem lehet belehalni.
A szülők pedig a PUBG kiadóját akarják beperelni. A játék pegi 16...

Ahogy ~20 éve betiltották a Dragon Ballt, mert sok agyhalott kisgyerek repülni próbált és beleugrottak a tűzbe...ott sem a sorozat hibája volt ez, hanem a gyökér szülőké (na meg az abnormálisan fejletlen agyú gyerekeké).

Ettől még persze jó lenne, ha az EA bajszát megrángatnák. Nekem semmi bajom a lootboxokkal (a csgo félékkel), amik semmi előnyt nem adnak a játékosnak. Fifa esetében viszont baromira számít, hogy kidobja Ronaldot vagy sem.

(#22) rottenbull válasza gyuribácsi88 (#20) üzenetére


rottenbull
senior tag

Rengeteg tizeneves fel tudja dolgozni, ami sok online jatekban van, kiveve talan az ellenuk iranyulo gyuloletbeszedet es kirekeszto viselkedest.

(#23) Gery9112 válasza #80123904 (#21) üzenetére


Gery9112
őstag

Nagyon jó példát hoztál fel. A CS:GO-ban valóban nem ad előnyt, hogy bugyirózsaszínű a Kalas viszont az a szín más mint a normál, menőbb. Illetve ha még olyan illető lő le a játékban, akinél pont ilyen van még szépen rá is zoomol, hogy látod kisfiam Pistike ilyen fegyverrel lőtt le, ugye milyen menő a színe? Milyen király lenne ha te is szép színes fegyverrel lövöldöznél és nem a defaulttal. Az úgyis annyira 68-as bakelit miközben már rég 2018 van.

Valóban egy fokkal undorítóbb, ha előnyhöz juttat de ne tévesszen meg az, hogy "csak kinézet" ugyanarra az undorító, alattomos taktikára épül. Szépen csak szórd a pénzt egy feneketlen kútba és talán majd a játék kidobja azt is, amit amúgy szeretnél. Egyik formája sem elfogadható a lootboxoknak, se így se úgy és ennek köszönhető, hogy a mai AAA játékok 99%-a egy grindfest, érdemi tartalom meg 0.

A Shadow of War eklatáns példája ennek. Amikor nyáron kipatchelték a lootboxokat, akkor az egész Nemezis rendszert át kellett dolgozni, mivel már a játék az alapjaitól arra lett kitalálva, hogy te pénzt költs és itt a baj. Nem az a lényeg, hogy játssz, hanem hogy költs.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#24) oriic válasza gyuribácsi88 (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Korabbi hirbol az igazsagugyi minisztertol:

"Greens már korábban is elmondta, hogy nem szabad veszélyeztetni a fiatalkorúakat a szerencsejáték és a videojátékok keverésével, mert abból a jövőben csak problémák lehetnek"

Belgaknal joval szigorubb a szerencsejatek-torveny, emiatt nem tartom pl valoszinunek hogy sokan kovetik majd a peldajukat. (Mert ahhoz komolyabb torveny-modositas kellene)

Live-Die-Respawn

(#25) micafighter válasza gyuribácsi88 (#20) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én nem azért nem vinném a gyereket kaszinóba, mert félek hogy elkölti a pénzem.. :U Ahogy cigit se azért nem adnék a kezébe, mert félek hogy elszivja a cigimet.. Hanem mert félek hogy el lesz cseszve szerencsétlen kölök fiatal korában, és kialakul benne egy olyan függőség, ami az egész életét végig kíséri.

Az most más kérdés, hogy a cigi témát nem pont igy kezelném szülőként, de maradjunk a szerencsejátékoknál.

A gyerek szempontjából pedig szinte mindegy, hogy pénzért vette a zsákbamacskát vagy a játékban ajándékba kapja. A fiatal gyerek valoszinüleg a pénz értékével sincs még tisztában.

[ Szerkesztve ]

(#26) #80123904 válasza Gery9112 (#23) üzenetére


#80123904
törölt tag

Mit érdekel engem, hogy más elherdálja a pénzét skinekre vagy sem? Miért kellene megvédeni önmaguktól az embereket? Én teljesen jónak látom a lootboxot, ha ezzel lehet tartani a 60$-os játék árakat.
Nekem nem kell megvenni, aki pedig erre gerjed, hát hajrá.

Nem egy fok a különbség a csak skin és az előnyt adó dolgok között, hanem utóbbi nem elfogadható, míg előbbit ki-nem-szarja-le. Addig, amíg nem vagyok rákényszerítve, hogy pénzt költsek a játékban, addig engem nem zavar, hogy van benne ilyen funkció.

A shadow of war lootbox részét pedig csak divatból szidják az emberek. Nemesis nehézségen vittem végig megjelenéskor és 1 db ládát sem kellett nyitni. Csinálni kellett a küldetéseket szépen sorba és mindent megadott a játék. Egy petákot nem kellett rákölteni semmire. Az alap befejezés után megnyíló grindelős rész sem volt semmi extra. Aki csinálta rendesen a dolgokat, annak lófütty volt. Aki pedig csak végig akart rohanni a játékot...hát az nem tud érdekelni.

ui: Az tényleg igaz, hogy a gyerekeknél külön oda kell figyelni arra, hogy ne legyenek függők. Ez pedig nevelés kérdése, ami a szülő feladata. Nem pedig a céget kell büntetni, amiért plusz opciót rak a játékba (még ha tényleg az a célja is azzal, amit te írtál). Tartja a jó mondás, hogy aki hülye...

[ Szerkesztve ]

(#27) Gery9112 válasza #80123904 (#26) üzenetére


Gery9112
őstag

Mit érdekel engem, hogy más elherdálja a pénzét skinekre vagy sem? Miért kellene megvédeni önmaguktól az embereket? Én teljesen jónak látom a lootboxot, ha ezzel lehet tartani a 60$-os játék árakat.
Nekem nem kell megvenni, aki pedig erre gerjed, hát hajrá.

Ez az önző magatartás majd akkor is jusson eszedbe, amikor azt a játékot is szétcseszik lootboxokkal, amik téged is érdekelnek. :U A CS:GO engem se érdekel se az Overwatch de a két játék (lootbox) sikere elindított egy olyan tendenciát, amik azokat a játékokat is veszélyeztetik, amiket szeretek. A pénzszerzésnek vannak tisztességes módszerei is. pl. azért fizess, amit akarsz. A lootbox nem az.

(#26) izd6583sawoe:
Látom sikeresen behoztál egy Sony exkluzív single only játékot, amik eddig sikeresen mentesek voltak a lootboxoktól, gratulálok. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#28) #80123904 válasza Gery9112 (#27) üzenetére


#80123904
törölt tag

Nem látom be, hogy a skines lootboxok miben rontanának a játék minőségén. Rosszabb lenne a spider man, ha lennének benne skinek, amiket pénzért lehet venni és ugyanazt tudná a ruha, csak hupilila lenne?

Példát írj, hogy melyik játékot rontották el a csak skineket tartalmazó lootboxok.

szerk: Ne gratulálj, hanem példát mondj. Melyik az az általad imádott játék, ami rosszabb lett attól, mert bekerültek csak skineket tartalmazó lootboxok.

Továbbá azért hoztam fel pont egy ilyen játékot, mert "amikor azt a játékot is szétcseszik lootboxokkal, amik téged is érdekelnek."... egyáltalán nem érdekelne, ha teleraknák ilyen lootboxokkal, mert semmivel nem lenne rosszabb a játék.

[ Szerkesztve ]

(#29) dabadab válasza oriic (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Mi lehet a legrosszabb ami történhet?"

Letöltendő börtönbüntetés.

DRM is theft

(#30) dabadab válasza #80123904 (#21) üzenetére


dabadab
titán

"Nemrég volt hír, hogy egy ázsiai kisgyerek kiugrott az ablakon (13 éves volt emlékeim szerint), mert a PUBG-ben is azt látta, hogy abba nem lehet belehalni."

És ezt te el is hitted?... Hány éves vagy, királyfi? :D

DRM is theft

(#31) #80123904 válasza dabadab (#30) üzenetére


#80123904
törölt tag

Örülnék, ha linkelnéd a cáfoló bizonyítékot ó magasságos kenduram. :)
Továbbá nem a gyerek állította ezt, hisz ő meghalt, hanem a szülők állították ezt. A média pedig (ha igaz-ha nem) azt fogja látni megint, hogy a játék rossz...közben meg...

[ Szerkesztve ]

(#32) dabadab válasza oriic (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Belgaknal joval szigorubb a szerencsejatek-torveny, emiatt nem tartom pl valoszinunek hogy sokan kovetik majd a peldajukat"

Én a magam részéről nem látok semmi olyat mondjuk a vonatkozó magyar törvényekben, ami miatt ne követhetnénk nyugodtan a példájukat, illetve a legjobb tudomásom szerint Andynek nincs jelentősebb EA-tulajdonrésze, szóval az se jelenthet problémát :U

DRM is theft

(#33) dabadab válasza #80123904 (#31) üzenetére


dabadab
titán

[link]

DRM is theft

(#34) oriic válasza dabadab (#29) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kivel szemben? EA vezer? Komolyan kerdezem, mert otletem sincs a temaban. En tippem valami nagyobb penzbuntetes inkabb es eliltas az adott jatekoktol.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#35) Feketelaszlo válasza Gery9112 (#16) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A társadalmilag lecsúszott focirajongókat miért nem kell megmenteni a Tipp-Mix (nem tudom ott minek hívják, Le Tipschmix) függőség által okozott kihasználtságtól? Vagy a lóversenyen fogadókat, a lottózókat vagy épp a kaparós sorsjegy vásárlókat? Ha a gyermekek - mint kiszolgáltatott csoport - védelme lett volna a cél, akkor egész egyszerűen kötelezik a szolgáltatókat a felnőtt korúság betartására (ahogy pl. az online fogadóirodák esetében is), nem pedig betiltják az egészet.

(#36) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Miután az EA (és más kiadók) egyébként is lassan leáll a lootboxokkal (lásd Battlefield V), így ennek komolyabb hatása már nem lesz. A piac viszonylag önszabályozó módon magától is megszabadulna a véletlenszerű dobozoktól, hiszen a játékosoknál ez ma már szitokszónak számít. Úgyhogy a jövőben szerintem egyre kevésbé lesz ez probléma. Szerintem is sokkal jobbak egyébként az egyértelmű, játékbeli "boltok", ahol virtuális pénzzel azt veszel, ami tényleg kell, és nincs szükség ládanyitogatásra.

Ami az EA-t illeti, legrosszabb esetben kapnak egy nevetséges pénzbüntetést, aminek a sokszorosát megkeresik hetente a FUT-tal, és vagy megszűnik Belgiumban a FUT elérhetősége (ami számunkra irreleváns), vagy pár éven belül azt is kivezetik, és átalakítják egy nem véletlenszerű rendszerré. Túl nagy drámára nem számítok ebben az ügyben.

Azt viszont, tetszik, nem tetszik, le kell nyelni, hogy mikrotranzakciókra bizonyos mértékig szükség van, mert a jelenlegi játékfejlesztési költségek mellett a 60 dolláros üzleti modell fenntarthatatlan. Ezt nem sokan merik kimondani, de ez a sok lehúzó hülyeség mind ennek a tünete. Lehet hímölni-hámolni, tagadni, de túl drága a fejlesztés, és nincs elég konzoltulajdonos, hogy nagy biztonsággal lehessen játékokat kiadni, urambocsá' kockázatos projekteket vállalni, és ezeket megjelenés után is támogatni. Azt én meg nem akarnám, hogy a játékok alapára még feljebb menjen, sokak pénztárcájának már így is túl magas.

Amúgy meg a belga hatóságok figyelmébe tudom ajánlani az Asphalt 9-et. :D

[ Szerkesztve ]

A játéknak soha nincs vége.

(#37) #52588800 válasza Feketelaszlo (#35) üzenetére


#52588800
törölt tag

Magukat a játékokat kell megmenteni a lootboxoktól. Legundorítóbb dolog a játékiparban.

(#36) dreampage

Ne költsék a játék árának a felét marketingre és konzolon is szüntessék meg a használt-játék piacot. Egyből lesz pénz.

[ Szerkesztve ]

(#38) Solten


Solten
addikt

Vegre egy civilizalt orszag.

Saor Alba

(#39) dreampage válasza #52588800 (#37) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Marketing nélkül a világ legjobb játéka is halálra van ítélve. Részben ez is vezetett az egyre drágább fejlesztésekhez. Minél nagyobb szabású egy játék, annál többe kerül, és ezért annál agresszívebben kell reklámozni, hogy legyen remény eleget eladni belőle. A vásárlók ma már nem tudatosan vásárolnak, a marketing mindent irányít. Ez is a fenntarthatatlanság része.

A használtjáték-piacot pedig épp a játékosok miatt nem lehet, vagy csak nagyon lassan lehet visszaszorítani. Emlékszünk ugye a Microsoft 2013-as problémáira. Ma már olcsóbbak lennének a digitális játékok, ha akkor azok a tervek megvalósulnak? Nem tudjuk. De szerintem a használt játékok cseréje csak részben felelős a nem megfelelő bevételekért. Egyszerűen a játékfejlesztés drágulása gyorsabb, mint a piac növekedése. 5-10 milliós eladásokat már pezsgővel ünnepel bármelyik kiadó/fejlesztő, mikor ugyanezek a nagyságrendek voltak 10-20 éve is, amikor viszont sokkal olcsóbb volt a fejlesztés, és a játékárak sem voltak sokkal alacsonyabbak. Nincs több konzoltulaj, mint régen, így a potenciális felhasználóbázis sem nő, miközben a költségek már az egekben vannak. Ezt egyre kevesebben tudják kigazdálkodni. Nem egyszerű probléma ez sajnos.

A játéknak soha nincs vége.

(#40) #52588800 válasza dreampage (#39) üzenetére


#52588800
törölt tag

Pedig a marketingen lehetne megfogni az egyik részét a kiadásoknak. Használt piacot is vissza lehetne szorítani, ha minden fél megegyezne ebben. Én még annak is örülnék, ha több lenne a játék és kevesebb a cutscene egy-egy játékban.

(#41) #80123904 válasza #52588800 (#40) üzenetére


#80123904
törölt tag

"ha minden fél megegyezne ebbe"
Akkor igen, de ez lehetetlen jelenleg.
Amikor az MS egy tök normális megoldást akart adni a használt lemezes kérdésre (csak szarul kommunikálták), rögtön jött a Sony és kiparodizálták az egészet. (Tökéletes marketing húzás volt tőlük btw. 5 év telt el kb és azóta is vannak emberek, akik szerint XBoxon nem lehet cserélgetni a használt lemezeket).

(#42) dabadab válasza #80123904 (#41) üzenetére


dabadab
titán

"Amikor az MS egy tök normális megoldást akart adni a használt lemezes kérdésre"

Mi is lett volna az?...

DRM is theft

(#43) dabadab válasza dreampage (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Azt viszont, tetszik, nem tetszik, le kell nyelni, hogy mikrotranzakciókra bizonyos mértékig szükség van"

Valójában egyáltalán nem kell lenyelni: én a magam részéről messziről elkerülök minden ilyet. Ha mikrotranzakciók nélkül is meg tudják oldani, akkor oké, ha nem, akkor rám ne számítsanak.

DRM is theft

(#44) dabadab válasza oriic (#34) üzenetére


dabadab
titán

"Kivel szemben? EA vezer? Komolyan kerdezem, mert otletem sincs a temaban"

Én se fogom tudni megmondani, de azt elég biztosra veszem, hogy a felsőbb körökből szednének elő valakit (némileg hasonló eset volt az, amikor az USA-ban a VW dízeles csalása nyomán szintén a VW-s felsővezetést vették elő, Martin Winterkornig, az akkori CEO-ig bezáróan).

DRM is theft

(#45) RudY válasza dreampage (#36) üzenetére


RudY
addikt

Pontosan, illetve a belga rajongók beszerzik szomszédos országokból a progit, aligha jelent problémát. :DDD

(#46) dabadab válasza dreampage (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Ami az EA-t illeti, legrosszabb esetben kapnak egy nevetséges pénzbüntetést, aminek a sokszorosát megkeresik hetente a FUT-tal"

Ez elég valószínűtlennek tűnik, a szerencsejátékmonopólium sok pénzt, azt keményen szokták védeni az államok.

DRM is theft

(#47) prolad


prolad
őstag

Ilyen nagy a Belga piac, hogy az EA inkább bevállaja az eljárást?

(#48) Gery9112 válasza prolad (#47) üzenetére


Gery9112
őstag

Jó kérdés, bár nem ez az első hülyeség, amit az EA csinál. Okkal vette ki a lootboxokat a többi nagy kiadó a játékaikból egyedül az EA próbálja játszani a faszagyereket. :DDD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#49) oriic válasza prolad (#47) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Inkább túl makacs az EA.

Live-Die-Respawn

(#50) sagem válasza oriic (#49) üzenetére


sagem
addikt

Vagy nem túl okosak, hiszen Brüsszel mégiscsak az EU központja, azaz ami itt történik arról hall/tud az a seregnyi politikus/jogász/szervezet akik az EU-ban tevékenykednek, így minél nagyobb port kavarnak maguk körül annál nehezebben fog a vihar csillapodni:)

Az eljárásról lesz majd seregnyi hír még, nyilván hivatalosan is elmarasztalják őket a végén, ezen felbuzdulva a többi tagállam is kedvet kaphat a dologhoz, hiszen ez a politikusoknak egyébként is egy népszerűségnövelő intézkedés lenne..ha az egész EU-ra kiterjedne ez a dolog, vagy legalábbis a legnagyobb piacokra, az már azért fájna nekik..ahelyett hogy a számukra érdektelen Belga piacot inkább csendben elengedték volna, ahogyan azt a többiek is tették, akik abban reménykednek, hogy nem gyűrűzik tovább ez az ügy :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.