Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dolon75 válasza Timer (#50) üzenetére


dolon75
aktív tag

valószínűleg nem voltam korábban egyértelmű.
Azért hangsúlyoztam az ingyenes verziót, mert az otthoni felhasználók jó része ilyet használhat.
kevesebben fizetik ki évente az egyszeri windows licensz árának megfelelő összeget.

Ami még eszembe jutott, hogy egy "külsős" védelem saját frissítési folyamattal rendelkezik, míg a defender a windows updaten jön.
És még mindig találkozom olyan véleménnyel, hogy nem kell a windows update, tiltstuk, mert csak ront a gépén. 😔

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#52) Timer válasza dolon75 (#51) üzenetére


Timer
veterán

A frissítéssel kapcsolatban egyetértek, de szándékosan nem hoztam fel, mert abban az állapotban egy idő után édes mindegy, milyen védelem van fent...

Az ár tekintetében azért túlzónak érzem az összeget, amit sejtetsz. Termék függő is, de még a mocsok drága ESET is olcsóbb, mint a W10/ W11 OEM licenc, a szürke zónás megoldásokat ne számoljuk most ide, egyik termék esetén sem. Egyébként ha van nyugdíjas a családban, vagy közoktatásban dolgozó, akkor az ESET elég szép kedvezményt ad, a Kaspersky meg önmagában 10 ezer körül van otthonra, ha jól rémlik (cégeknél meg még ennél is olcsóbb, ezért is vannak ott sok helyen, pfejjj).

Egyébként otthoni felhasználóknak azt szoktam javasolni, hogy vagy vegyünk egy ESET licencet, vagy legyen a Defender. Az ingyenes AV termékeket én se tartom megbízhatónak, akkor inkább maradjon az MS-féle, törődés-mentes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#53) sh4d0w válasza Timer (#50) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mindegyikre van exploit, nem csak a Defenderre.

https://www.coreinfinity.tech

(#54) dolon75 válasza Timer (#52) üzenetére


dolon75
aktív tag

Ohh, én még a 20-25ezer forintos Windows Home-ban éltem.
:(

Most ez olyan 35-45 ezer körül van (Alzanál 33ezer).
Az AVAST--ot nézve (ha már erről szólt a cikk), egy PC-re évente 40USD most akciósan (76USD helyett)

Szóval kb. fele annyi évente, mint az egyszeri windows licensz díja.

Köszi a tippet a nyugdíjas, közoktatás kapcsán, ezt nem is tudtam.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#55) GoodSpeed válasza Timer (#18) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Igényes felhasználó nem harmadik féltől származó szoftveres tűzfalra költ hanem hardveresre.

Az én routerem ilyeneket is tud. Igaz nem egy olcsó darab... mert az ASUS RT-AX86S ára alsó hangon is 60 000 Ft. Viszont 80 €/év-es szoftveres védelemmel mennyi idő alatt is térül meg?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#56) Timer válasza GoodSpeed (#55) üzenetére


Timer
veterán

"Igényes felhasználó nem harmadik féltől származó szoftveres tűzfalra költ hanem hardveresre."

Jajj, hagyjuk már ezt a sznob dumát. Én is mondhatnám, hogy aki szerint az ASUS igényes megoldás, az maximum viccel. Stormhsield, SOPHOS, itt kezdődik a peremvédelem, ha már brandekre verjük a répát. Átlagos otthoni felhasználóról volt szó, nem power userről, meg nerdről...

(#57) Timer válasza sh4d0w (#53) üzenetére


Timer
veterán

Oké, ez tiszta, de gyanítom, Defenderre van a legtöbb, már csak az elterjedtsége okán is. Plusz, ha egy olyan cég peccseli ezeket, aki egy nyüves nyomtató problémát nem tud megoldani W10 debut óta... szerintem ha másnem, már ezért jobban meg kéne bíznunk a 3rd party appokat fejlesztő security cégekben.

@dolon75: szívesen!

(#58) dolon75 válasza GoodSpeed (#55) üzenetére


dolon75
aktív tag

Hopsz, ilyen nekem is van, el is felejtettem! :)

Nálam 40 oldal volt a rosszindulatóak blokkolásánál.
Sajnos reseteltem, mielőtt megnézhettem volna, hogy miket is blokkolt, félreértettem az ikon jelentését. Azt láttam, hogy 38 oldal melyik gépről van.
Majd jól visszanézek rá.

Ami tanulság lehet, hogy a klienseken itthon Win11 PRO van, azon Defender.
A 38 "oldalas" gép a fiamé, ő jellemzően Chrome-ot használ, általában mindenki más EDGE-et.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#59) dolon75 válasza Timer (#57) üzenetére


dolon75
aktív tag

A fő baj, amit te is írsz, hogy "gyanítom".

Nem tudunk egy megbízható statisztikát erről.
Így, hogy gyanítjuk, meg szerintem, meg valószínűleg, meg lehet, így semmit nem tudunk.
Érveket tudunk csak hozni saját vélelmeink alátámasztására, aztán legfeljebb közösen megegyezünk, hogy jó, ebben lehet valami.

De tényeket nem tudunk.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#60) dolon75 válasza Timer (#56) üzenetére


dolon75
aktív tag

Átlagos otthoni felhasználó ASUS, TPLink, stb routereket vesz, nem az általad említetteket.
Erről nézve az ASUS jó példa, hogy legalább van benne valami a semmi helyett.

Az mondjuk nem tudom mennyire jó, ha a szintén otthoni átlag felhasználó ezt a pontot látva jól bemeséli magának, hogy majd a router tűzfala jól megvédi. :U

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#61) Timer válasza dolon75 (#60) üzenetére


Timer
veterán

A válaszom arra ment, hogy az ASUS került úgy feltűntetésre, mint "igényes felhasználó" megoldása. Az, persze! ;] Az általam említettek sem a hardcore vállalati megoldások, inkább "csak" a KKV szint. Nem mellesleg a legtöbb TP-ben is van valami alap tűzfal, persze jól kikapcsolva. Amivel ez több érdemben, az az IPS, meg persze hogy elbírja a csomagszűrés terhét a hardver. Ha már annyira biztonság-tudatosak vagyunk, akkor ott a SOPHOS virtual appliance, a némileg korlátozott verzió (ami még így is magasan többet tud, mint ezek a SOHO cuccok), ami VM-re is feltelepíthető, full ingyen. Ha meg akarsz, párszázezerért kapsz egy belépőszintű, dedikált vasat is alá. Túllövés otthonra? Nyilván, de ettől még nem az Ánuszrúter lesz az IT security mekkája, pláne nem úgy, hogy egyesek szerint ez lenne az ultimate "igényes" megoldás. Különben meg ezek a hardveres védelmek nem helyettesítik a kliensoldali szoftveres védelmet, szvsz, csak jól kiegészítik azt (vagy még inkább igaz ez fordított relációban).

@dolon75: "A 38 "oldalas" gép a fiamé, ő jellemzően Chrome-ot használ, általában mindenki más EDGE-et."

Hát, szerintem nem ez lesz az egyetlen jelentős különbség a böngészési szokásokban! ;]

[ Szerkesztve ]

(#62) dolon75 válasza Timer (#61) üzenetére


dolon75
aktív tag

a böngészési szokásokra.:
:D

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.