Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A minimum gépigény már 2006-ban is viccnek számított :D
Am jó játék, vegye akinek nincs és még nem játszott vele!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Воланд


Воланд
titán

6,24 euroért pedig a deluxe edition kapható, benne van minden dlc.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) Lenry


Lenry
félisten

hmmmmm

az elkövetkezendő sok hónapban úgyse veszem elő, mert tart a Skyrim, de attól még lehet, hogy beruházok rá. olcsóbb úgyse lesz már

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) MorphBCS válasza Lenry (#3) üzenetére


MorphBCS
tag

Ahhoz képest, hogy tényleg nem egy nagy a minimum gépigény, attól még igen jól néz ki!
Ismerősöm szénné játszotta, lehet én is rárepülök így jóárasítva!

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#5) Gergosz2 válasza Lenry (#3) üzenetére


Gergosz2
veterán

én tavaly vettem meg , de már nagyon látszik a grafikáján hogy nem mai darab. De ha egy kicsit trükközöl az ini fájlokkal akkor szépre meglehet csinálni. :K

Amúgy jó kis gamma :K

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#6) imibogyo válasza MorphBCS (#4) üzenetére


imibogyo
veterán

Ahhoz képest, hogy tényleg nem egy nagy a minimum gépigény... :Y

Te milyen géppel tolod, vagy ismerősöd milyennel tolta? Mert az a minimum gépigény ami ide van írva vicc kategória.

Nagyobb felbontásban maximális részletességgel a komolyabb erdős részeken még az 5870-emet is megfogja pedig nincs sok modom sem feltelepítve. Na jó 1920x1200-ban, de azért kis gépigényűnek nem mondanám. :N

, attól még igen jól néz ki! nézz meg egy Skyrim modot. Ez nem az attól még igen jól néz ki kategória. Egy két moddal olyan látványvilágod lesz, hogy hihetetlen (a gépigényről nem is). ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) ViZion


ViZion
félisten

Nem veszem meg... azért nem, mert marha sok időt "elvesz", Morrowindel is elb.tam 1 nyarat... :D Ma már nincs ennyi időm, ezeket meg nem lehet hetekre félrerakni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) alcsa válasza Lenry (#3) üzenetére


alcsa
senior tag

még lehet olcsóbb, csak várni kell ;]

(#9) MorphBCS válasza imibogyo (#6) üzenetére


MorphBCS
tag

3 éve karácsony környékén játszottuk cimborám laptopján melóban, mikor nem tudtunk mit kezdeni magunkkal...
Akkor 1080-ban maxon egy 300-400 ezres ACER-en...

Egyébként én azt írtam, hogy:
"tényleg nem egy nagy a minimum gépigény..."

Tehát a minimum gépigényre tértem ki, nem arra, hogy kinek-min-hogy-milyen beállításokon fogja meg melyik videokártyáját... nem?
De ez ne legyen vita tárgya!

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#10) imibogyo válasza MorphBCS (#9) üzenetére


imibogyo
veterán

Értem én, csak ez úgy jött le nekem (lehet másnak is), mint ha ténylegesen kicsi lenne a gépigénye. Persze minimum beállításokhoz (néhol mediumhoz) nem kell erős vas, de aki élvezni is akarja a grafikai élményt az azért nehezen fogja az Obli-t például laptopon játszani. Csak erre akartam reagálni. :K

Mondjuk a 300-400k-s laptop sem igazán általános. Azon biztos jól fut. Bár mondom nekem az asztali gép is szenved néha ha rendesen felmoddolom az engine-t. :D
Viszont gyönyörű.

Peace. :R

(#11) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Srácok, ha nekem van egy sima steames GOTY, de szeretném a Deluxe-ot, a dlc-k miatt, akkor mi a legjobb megoldás? Ha megveszem a Deluxe-ot, akkor lesz két Oblim, egyik, jobb, mint a másik. De akkor a sima GOTY már nem fog kelleni. Azt el tudom küldeni giftként valakinek, neaggyisten beleszámolják a Deluxe árába?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) HS 2142 válasza hoffman_ (#11) üzenetére


HS 2142
őstag

Nem tudod giftként elküldeni és nem is fogják az árába beszámolni. Ha mindenképpen ragaszkodsz azokhoz a dlc-khez akkor ezzel számolnod kell.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#13) imibogyo válasza hoffman_ (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

De szép is lenne... Könnyeket csaltál a szemembe ezzel a gondolattal... :D

Amúgy sajnos nem. Csak a gift-ként kapott játékokat tudod a Trade-ben felhasználni, de csak ismerőssel. Vett játék tulajdonát nem tudod átruházni ők pedig nem számítják be.

Ez nekem is nagy szívfájdalom. Pedig maguknak csinálnának ezzel nagy üzletet, hiszen nem kerül semmibe a terjesztés. Én biztos több játékot vennék, ha tudnám cserélgetni. :K

Mondjuk adnák a játékot 18 euróért és visszavennék tőled 10-ért. Akkor nyernének 8 eurót, meg azt hogy megint veszek kettő játékot és így tovább. Nekik mindenféleképp nagy haszon lenne, meg a közösségnek is.

Persze ne adjanak vissza pénzt, csak egyszerűen írják jóvá. Dobják bele, mint értéket a Steam Wallet-be.

(#14) D1Rect válasza imibogyo (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem a VGA-t, hanem a CPU-t fogja meg az Oblivion.

(#15) imibogyo válasza D1Rect (#14) üzenetére


imibogyo
veterán

A mobil CPU-kra ugyan az igaz, mint VGA viszonylatban. Egy mobil core i3-i5 nem lesz egy szinten a 4 GHz-en járó Phenom 2-mmel, még ha az nem is egy nagy szám processzor.

Amúgy én azt vettem észre, hogy nagyon is számít a VGA például a víz és textúra modoknál, meg úgy általában is. Lehet csúcs-szuper i7-es konfigod egy 5470-el. Szerintem nem fogsz full HD-ban javítókkal maxon játszani.

Szóval továbbra is él ami mondtam. Ha ténylegesen "széppé" teszed az Obliviont akkor oda brutális gép kell.

kovsol: csak azért mondtam, mert az eredeti beszélgetésben laptopról ment a játék. Amúgy te magad is kimondod, hogy igaz, akkor mitől hülyeség? Egy szóval sem mondtam, hogy össze kell őket hasonlítani, de a HSZ.-ben egy 300-400k-s laptopról volt szó, amire reagáltam.

Erre írta D1rect, hogy az Obli CPU intenzív játék, és erre jött az én utolsó HSZ.-em.

[ Szerkesztve ]

(#16) kovsol


kovsol
titán

"Grafika: 128 MB-os Direct3D kompatibilis videokártya és DirectX 9.0 kompatibilis illesztőprogram"
na én az ilyentől vagyok kibukva mikor így adják meg :W azért ez elég tág leírás, és teljesítményben elég eltérő kártyákra igaz lehet

(#15) imibogyo hülyeségeket beszélsz, még jó hogy egy kétmagos jóval 4ghz alatt járó i3 nem lesz egyforma erős a phenom 2 x4 el 4ghz en, miért asztali gépben egyforma erős lenne ? :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#17) hoffman_ válasza imibogyo (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Giftként kaptam :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) RexpecT


RexpecT
addikt

Meg is veszem csak érjek haza.

(#19) imibogyo válasza kovsol (#16) üzenetére


imibogyo
veterán

Amúgy meg nem értem miért érzed úgy, hogy bele kell szólni mások beszélgetésébe. Semmi hülyeséget nem mondtam maximum evidenciát, de attól még élő dolgot. :(((

szerk.: sokat finomítottam a hozzászóláson...

hoffman_: akkor ha szerzel partnert el tudod cserélni. Bár kicsi az esély, de legalább nem lesz két Oblivion pakkod. :K

[ Szerkesztve ]

(#20) vhunor válasza Gergosz2 (#5) üzenetére


vhunor
őstag

QTP, Natural Enhancementek, meg pár egyéb mod és úgy néz ki, hogy sok mai játék elbújhat mellette.

(#21) hoffman_ válasza imibogyo (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Közben steames topicban is utánaérdeklődtem, helyreraktak. Azért köszönöm.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) imibogyo válasza hoffman_ (#21) üzenetére


imibogyo
veterán

Igazán nincs mit. Hasonló cipőben járok azért akartam én is valahogy értékesíteni az egyik példányomat egy játékból, de ez van.

Mondjuk én Oblivionból direkt az összes DLC-set vettem elsőre. Tudtam, hogy utána úgyis szükségem lenne rájuk. :K

(#23) D1Rect válasza imibogyo (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Oblivion felmoddolva és gyorsult PhenomII-vel 4,4-re felhúzva és nem lassult egy 5850-nel ha rátoltam az AA-t.
Mivel a játék egy CPU magot használ az i7 pont nem jó alá.

Brutális gép kell alá, de számoljon 1 magon.

MOD: itt a mérés:[link]

[ Szerkesztve ]

(#24) imibogyo válasza D1Rect (#23) üzenetére


imibogyo
veterán

És a better cities-en kívül mik voltak még fenn?

Amúgy én nem is ezzel vitatkoztam, hogy a CPU-e a legfontosabb, vagy sem. De én azt tapasztaltam, hogy igényli a jó VGA-t. Azért egy 5850 sem gyenge VGA. Nincs teszted mondjuk 5650-el? Arra azért kiváncsi lennék Full HD-ban, minden maxon.

Csak, hogy kiderüljön meddig lehet lemenni VGA-val? :K

Nekem amúgy ha csak Oblizok nincs megemelve az órajelem a P2-n. Mondjuk ha Skyrim-ezek, akkor igen. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Nos, én be is vásároltam egy Deluxe edition-t. :K

Sent from my keyBoard

(#26) D1Rect válasza imibogyo (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezek voltak fent
Fogalmam sincs, meddig lehet lemenni VGA-val, a lényeg az, hogy igen CPU limites modokkal, mert 1 szálon fut. ;)

(#27) imibogyo válasza D1Rect (#26) üzenetére


imibogyo
veterán

Aha nekem ennél egy "picit" több modom van. Nem mindegyik a grafikát illetve a megjelenést érinti, de olyan 25-30 modom van benn. Mondjuk most nem, mert csak egy ideiglenes rendszerem van, de hétvégén végre újra összeáll a vasam. :))

(#28) D1Rect válasza imibogyo (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem csak a grafika fájt.
De egyébként tényleg megdöbbentő mit ki lehet hozni egy ilyen idős játékból. :K

(#29) imibogyo válasza D1Rect (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát igen. Főleg, hogy most felröppent valahol, hogy a Skyrim is ugyanezt a motort használja, csak kicsit kipofozták és adtak neki egy új nevet, de amúgy nem egy teljesen új motor. Inkább az "átdolgozott" a jó szó rá. :DDD

Ennek nem tudom mennyi a valóságalapja. Nem láttam a motor kódját. :N
És mivel netes fórum "hír", kéretik a helyén kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#30) Plazmacucci válasza imibogyo (#29) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem a kódját kell látni, hanem felismerni az azonosságokat, ami nem nehéz. Már maga a grafikai megvalósításról is ordít, hogy ugyanaz mint amit a fallout (obli) használ.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31) imibogyo válasza Plazmacucci (#30) üzenetére


imibogyo
veterán

Attól még lehetne másik motor, ha ugyanazok a grafikusok dolgoztak rajta és hasonló technikákat vetettek be simán lehetne hasonló a végeredmény, ez még nem bizonyítja, hogy ugyanaz a motor.

Lásd. Cryengine és Dunia Itt sem tökéletes a hasonlóság, de ahhoz képest, hogy két különböző engine-ről beszélünk... Hát szinte ugyanaz. Mondjuk a Post effektek teljesen mások, de hát azt bármire rá lehet húzni.

[ Szerkesztve ]

(#32) vhunor válasza imibogyo (#31) üzenetére


vhunor
őstag

Az animációról és fizikáról messziről üvölt, hogy nem új az engine. Még az OBMM is működik vele...

(#33) imibogyo válasza vhunor (#32) üzenetére


imibogyo
veterán

Én nem is firtattam, hogy ez nem így lenne. Csak azt mondtam, hogy én nem mondhatom ki egyértelműen, hogy így van, amíg nincs bizonyítékom rá. De azért is hoztam szóba, mert finoman szólva is khm.... esélyes. :B

(#34) Plazmacucci válasza imibogyo (#33) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, valszeg kódról kódra nem ugyanaz, de maximum ki lett bővítve, mert minden olyan funkcióval rendelkezik mint az előző. Ez max egy gamebyro 1.1

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35) imibogyo válasza Plazmacucci (#34) üzenetére


imibogyo
veterán

:K Így gondolom én is.

(#36) Gergosz2 válasza imibogyo (#29) üzenetére


Gergosz2
veterán

skyrim motorja majdnem centire ugyan úgy néz ki mint az oblivioné , csak kcsit kipofozták. Negy újítás nincs benne , hisz a box nem bírkózna meg vele.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#37) keIdor válasza hoffman_ (#21) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem GOTY-ba is benne van az összes kiegészítő, nem?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) Воланд válasza keIdor (#37) üzenetére


Воланд
titán

nincs, csak a deluxe edition-ben van benne.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) hoffman_ válasza keIdor (#37) üzenetére


hoffman_
nagyúr

SI és Ko9 igen, az aprók nem. Sokáig tartott mire kiderítettem anno...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) kovsol válasza keIdor (#37) üzenetére


kovsol
titán

szerintem elég egyértelműen le van írva :U

én is szemezek a játékkal, de nem tudom mennyire fog lekötni, Dragon Age hez képest hova tehető ez a játék amúgy?

May the Force be with you!

(#41) Gergosz2 válasza kovsol (#40) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát szeritnem simán megér 6.24 € :K

Nekem jöbban bejött mint a dragon age . Kicsit felhúzod a grafját és marha jó lesz :K

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#42) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Jol ertelemezem, hogy a 4.99 EUR-os [link]

az tartalmazza az: The Elder Scrolls IV: Oblivion Game of the Year Edition includes Knights of the Nine and the Shivering Isles expansions

Tehat:

-Oblivion
-Shivering Isles
- Knights of the Nine ami egy DLC csomag ami tartalmaz 8 DLC-t:

(Knights of the Nine, The Wizard’s Tower, The Vile Lair, The Thieves Den, Mehrunes’ Razor, Horse Armour, The Orrery, Spell Tomes)

De akkor a 6.24-es mit tartalmaz? [link]

"The Elder Scrolls IV: Oblivion Game of the Year Edition Deluxe includes Knights of the Nine and the Shivering Isles expansions plus Fighter's Stronghold Expansion, Spell Tome Treasures, Vile Lair, Mehrune's Razor and much more"

Mert en mar negyed oraja olvasgatom es az ugyanezeket tartalmazza. Ezt a DLC-t latom meg pluszban: Fighter's Stronghold

Meg mi az hogy much more?

Legyszi segitsetek! Jol ertem, hogy a Fighter's Stronghold az egyeduli kulonbseg a ket csomag kozott? :R Ha csak az a kulonbseg akkor megeri?

[ Szerkesztve ]

(#43) imibogyo válasza kulfoldi (#42) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is így értelmezem. Mert az artboard-ot meg ezeket a sima GOTY-hoz is megkapod. Nekem a sima van. :K

De amúgy fentebb hoffman_ azt mondja, hogy az apróbb kiegeket nem kapod meg. Nem tudom fejből, hogy pontosan melyek ezek az apróbbak, most Skyrimmel vagyok elfoglalva... :(

[ Szerkesztve ]

(#44) Plazmacucci válasza imibogyo (#43) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Horse armor :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#45) imibogyo válasza Plazmacucci (#44) üzenetére


imibogyo
veterán

Azt kapod az alap GOTY-val is. Nekem is megvan. :K

(#46) kulfoldi válasza imibogyo (#43) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

En is Skyrim most nyilvan, de most akcios a cucc meg 9 oraig, es nekem csak az Oblivion alapjatek van meg (ami anno 13ezer volt :D), es Skyrim elott epp kezdtem ujra belemerulni bemelegiteskent, aztan jott a Skyrim es szerencsere nagyon tetszik. :) De azert erosen gondolkozom rajta, hogy benevezek erre a GOTY+, hatha elokerul meg az Oblivion is. :)

Az mit jelent, hogy az aprobb nincs benne a 4.99-esben? Mik ezek pontosan? Vagyis inkabb akkor, megveszem en a 6.24-es GOTY+-t, de akkor abba minden benne van? Az Shivering Isles az biztos, de pontosan melyik DLC-k meg? :R

[ Szerkesztve ]

(#47) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A sima GOTY csak alapjáték + SI + Ko9 főquest. A többit csak a deluxe tartalmazza: horse armor, vile lair, mehrunes razor, frostcrag spire, the orrey, spell thomes, thieves den, fighters stronghold. Azt hiszem ennyi, bár lehet hogy kihagytam valamit. Szóval megéri azt az egy eurot, rengeteg dolog nincs benne sajnos a sima GOTYban, én is beszivtam. És tegnap próbáltam párat külön felrakni hozzá, eddig nem jártam sikerrel.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48) kulfoldi válasza hoffman_ (#47) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Koszonom szepen a segitseget, nagyon rendes toled! :R

(#49) hoffman_ válasza kulfoldi (#48) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ne viccelj már :D Igazán nincs mit.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50) Psychonaut


Psychonaut
addikt

A minden DLC-t, kiegeszitot tartalmazo valtozatert (6.24 Euro) 1981 Forintot vontak le a kartyamrol, ha valakit erdekel az info.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.