Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geli


Geli
senior tag

Mivel többszázezres tételben is majdnem 200dollár...kicsivel többért már rendes laptopokat is vehetnek...

(#2) ftc válasza Geli (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Hol kpasz Te 33K-t laptopot?

az a kicsivel több 300-400 dollárral lenne több ami 100db-nál is kib sok pénz

(#3) dabadab válasza Geli (#1) üzenetére


dabadab
titán

"kicsivel többért már rendes laptopokat is vehetnek..."

Egy "rendes" laptop ennek inkabb a sokszorosa, viszont ez a fajta megkozelites eleg fals. Egyreszt a josag sok parameter alapjan merheto es az XO-nak eleg sok olyan feature-e van, amit semmilyen mas gep nem tud (hattervilagitas nelkuli uzemmod a kijelzon, az egesz haz kialakitasa, stb). Masreszt az OPLC nem igazan a HW-rol szol (es foleg nem a MHz-ek es GB-okrol): hanem arrol, hogy egy minel jobban hasznalhato oktatasi es kommunikacios eszkozt adjanak a gyerekek (es kozvetett modon a szuleik, ill. altalaban a lakossag) kezebe.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) Daweee


Daweee
őstag

miii még nem bukott el eddig? :DDD

(#5) Geli válasza ftc (#2) üzenetére


Geli
senior tag

milyen 33k? hogy jött ez ki neked?
+ 100-150$-ból ilyen nagy tételben meg lehet kapni a 100k-s laptopot.
Máskülönben vennék ezt az olpct mint a cukrot.

(#6) Geli válasza dabadab (#3) üzenetére


Geli
senior tag

ez aztán komoly előny "az egesz haz kialakitasa," :DDD meg a satöbbi is :C

"nem igazan a HW-rol szol hanem arrol, hogy egy minel jobban hasznalhato oktatasi es kommunikacios eszkozt adjanak a gyerekek kezebe"
Gondolj bele,mire ez elterjed, jó 3-4év, gyerekek használják még 4-6évet. Addigra mi fog futni ezen? assembly? jó dolog,legalaább megtanulnak programozni...

(#7) Forest_roby válasza Geli (#6) üzenetére


Forest_roby
őstag

Ami 4-6 evvel korabban elfutott rajta az 4-6 evvel kesobb is el fog rajta futni. Akkor mi a probléma?!?! :F

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#8) dabadab válasza Geli (#6) üzenetére


dabadab
titán

"ez aztán komoly előny "az egesz haz kialakitasa,""

Felteszem, meg eletedben nem volt laptopod. Tudod, mi a fo kulonbseg a 130k-s tescos Acer meg FuSi es a ket-haromszor ennyibe kerulo Thinkpad T kozott? Nem? Megmondom: a haz kialakitasa. Ez egy rettenetesen fontos szempont akkor, ha az az elvaras, hogy mostoha korulmenyek kozott se romoljon el egy-ket ev (v akar honap) alatt es konnyen lehessen hurcolni (lsd az XO fulet, aminel fogva taskakent lehet hurcolni). Vagy emlithetnem a forgathato kijelzot (kb mint egy tablet notebookon), amivel pillanatok alatt e-bookka lehet varazsolni a gepet.

"Addigra mi fog futni ezen?"

Itt mar nem is kell feltevesekbe bocsatkoznom: fogalmad sincs az egesz projektrol. Ez a gep nem arra van, hogy DoomX-et meg MS Office-t futtasson, hanem a szoftvere is teljesen erre a gepre szabott (egyebkent Linux alapu, bovebben a Wikipedian). Az meg gondolom eleg egyertelmu, hogy amit most tud futtatni, azt tiz ev mulva is fogja tudni futtatni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) Geli válasza dabadab (#8) üzenetére


Geli
senior tag

fudzsi notim van és semmi bajom a hordozással, elbirom azt a 3kilót ;]
Ismerem a projektet, tudom hogy először speckó linux lesz rajta(egyébként már készül a windóz...)A helyét nem találom...kis bantunéger gyerek mit fog rajta tanulni? msnezni, meg jegyzettömbe irogatni? vagy még a 80-as évekbeli orcadet tanulni...

(#10) werman válasza Geli (#9) üzenetére


werman
tag

Elöször is a kis "bantunéger" azt se tudja mi az hogy számítógép. Másodszór nem hiszem hogy a kis "bantunéger" első gondolata az lenne hogy gyerünk fell az MSN-re vagy menyünk MMORPG-ni meg ilyenek hanem az hogy hugy kell egyatálán elinditani a gépet. Vagy mi az hogy program? Hogyan tud ez levelet küldeni a világ másik végére? kb ilyen kérdéseket fog majd magába feltenni.

Nem rosz ez a XO csak én más formába csinálnám meg ezt.
1.Ilyen hülye szinben 2km látszik hogy mi az,ez elégé elszelektálja a tulajdonost a többi pc használótól, ha egy ezüst szürke szinben hoznák ki akkor minden ki ugy néz ne rá mint egy normális laptopra(normális ez igy is csak a kinézete nem :) )
2.én inkább az oktatásra koncentrálnék, ha most szétosztogatnak ebböl 1 millió embernek az a 1 millió még nem számitógép használó hanem csak tulajdonos.Ez olyan mint a autó vezetés, elöször elmélet aztán gyakorlat.

(#11) dabadab válasza Geli (#9) üzenetére


dabadab
titán

Te lehet, hogy birod a hordozasat, de egy 10 ev koruli gyerek, akinek par kilometert kell gyalogolnia az iskolaig, az lehet, hogy nem birna (az meg biztos, hogy a laptopod sem).

"kis bantunéger gyerek mit fog rajta tanulni?"

Egyreszt megtanul egyaltalan szamitogeppel banni (nem mintha ez valami nagy wasistdas lenne, de a felnotteknek szoktak ezzel gondjaik lenni), masreszt ez lehet a konyvtara, harmadreszt altalanos kommunikacios eszkoz (ez rengeteget jelent, en meg emlekszem, hogy milyen volt a vilag az internet elott :) ) negyedreszt meg - mivel az egesz teljesen nyilt platform es igyekeznek minel tobb dolgot Pythonban meg hasonloban megirni - egyszeruen belekostolhat a programozasba (egyszeru kis scriptek irasat barki meg tudja tanulni). Ezek igy egyutt lehetove teszik, hogy a kis bantu neger gyerek joval kozelebb keruljon az altalunk ismert XXI. szazadhoz, mint amire amugy remenye lehetne.

DRM is theft

(#12) dabadab válasza werman (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Ilyen hülye szinben 2km látszik hogy mi az,ez elégé elszelektálja a tulajdonost a többi pc használótól"

vs

"Elöször is a kis "bantunéger" azt se tudja mi az hogy számítógép."

:)

"Ez olyan mint a autó vezetés, elöször elmélet aztán gyakorlat."

Ez szerintem nem igy mukodik. Az osszes, a temahoz barmennyire is kapcsolodo tapasztalatom ennek teljesen ellentmond. Az elmeleti oktatas unalmas (es szinte semmi hatasa sincs), a gyarkorlati kiserletezgetes meg izgalmas, inspiralo es nagyon nagy hatasa van (egyebkent autosoknal is el lehet ugyanezt mondani: amig a vezetes keszsegszintuve nem valik, addig hiaba tomod a fejet mindenfelevel, a jo reszet nem is fogja erteni a diak, mert egyszeruen nem tudja hova kapcsolni: a Kresz onmagaban bonyolult es baromi onkenyes szabalygyujtemenynek latszik, de mindjart ertelmet nyer, ha az ember ismeri azokat a problemakat, amiket megold).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) erdoke válasza Geli (#6) üzenetére


erdoke
titán

A PC alapvető használatának elsajátításához, de még a leggyakoribb tevékenységekhez (email, böngészés, képnézegetés szövegszerkesztés, táblázatkezelés) még ma is tökéletesen elegendő egy Win2000 + IE6 + Office2000. Sőt, játszhatsz pasziánszt és aknakeresőt. :P Nézd meg, az említett szoftverek hány évesek, illetve saccold meg, még kb. hány évig használhatók. Ismerek olyan nagy multit, ahol az idén még ezeket használják, és jövőre váltanak Vista SP1-re és Office 2007-re...
Nyilván itt nem MS termékekről van szó, de ez akár azt is jelentheti, hogy kevésbé erőforrás-igényes alternatívát tudnak használni. A fent említett alkalmazásokat szerintem még 4-6 év múlva is fogják használni, ahogy mi is használtuk az adott verziókat sok évig.

A legjobb aláírás a héten

(#14) werman válasza dabadab (#12) üzenetére


werman
tag

Az oké hogy fontos a gyakorlás és az jobban megmarad ha magad jösz rá pár dologra. De ha mondjuk elédraknak egy gépet és még életedben nem láttál ilyet (nem az XO hanem általában PC-t). Azt modndják neked hogy itt egy szöveg gépeld be ilyen és olyan formázásokal és aztán küld el egy cimre. Elsőre te sem tudnád, sőt még sokadikra se igazából, magadtól nem fogsz rájönni mi az a pl.: bekezdés formázás. Ezt azért hangsulyózom mert engem is ammikor még tanitottak iskolában sz.gép kezelésére, nem vettük a nyers szabályokat, és mikor nagyob lettem és kérdezték tölem tudok-e szvegetszerkeszteni bátran montam hogy igen. Aztán mikkor elém nyomták a feladatot egy kukott se értettem belöle. Ma szeretnek sok mindent le egyszerüsiteni de akkor elveszik a határ számítógép kezelő és számítógépet kezelni probáló közt.(Ezt nem rád értem :) )

Az első irásomban jobban is fogalmazhatam volna való igaz.

[ Szerkesztve ]

(#15) dabadab válasza werman (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Azt modndják neked hogy itt egy szöveg gépeld be ilyen és olyan formázásokal és aztán küld el egy cimre."

Na, itt bukkan ki a hagyomanyos oktatas baromsaga. Oszinten szolva, mikor erdekel egy gyereket ilyesmi? Raadasul ezzel megint ahhoz a szemlelethez lyukadunk ki, hogy a szamitogep nem mas, mint egy nagyon modern irogep - pedig nem az. A masik problema meg az, hogy konkret alkalmazasokat probalnak tanitani, nem pedig alapveto koncepciokat (azt meg mar meg sem emlitem, hogy egy fejlodo orszag falujaban elo gyerek egyaltalan tudja-e, hogy mi az a formazas, ill. hogy ez mennyire eletszeru feladat a szamara.)
A temaban kapcsolatban talan linkelnem ezt a cikket a Hole-in-the-Wall projektrol, talan erthetobbe valik, hogy mirol is akar szolni ez az egesz.


"magadtól nem fogsz rájönni mi az a pl.: bekezdés formázás"
.
Megdobbentelek: magamtol jottem ra. ;) Egyebkent meg ez az egesz szovegszerkesztesi paradigma, abban a formaban, ahogy azt a MS Word propagalja, teljes mertekben elhibazott, ugyanis a tartalmat es a prezentaciot elvalaszthatatlanul egybe koti (gondolom, te is lattal mar kezzel irt oldalszamokat .doc-okban - es ez csak a nagyon feltuno hulyeseg). Az, aki csak meg akar irni egy levelet v oneletrajzot v barmit, az miert vacakoljon a margo szelessegenek az allitasaval meg a betumerettel? Az tipografusok dolga, szoszoljenek ok vele, mint ahogy a fontokat sem a titkarnonek kell megrajzolnia. Ott van a LaTeX, az a koncepcio rendesen ki lett talalva, de azt szinte csak professzionalis felhasznalok ismerik - pedig a mindennapi felhasznalonak is nagyon sokat tud nyujtani.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) ftc válasza Geli (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

33K

200 USD = 35 000FT

1 USD= 174FT

szted megkapják 350USD-t azaz 61 000FT-t a 100 000FT-s laptopot? mert sztem nem..

S még mindig ott van,hogy ahol azt mondod,hogy simán kifizetnék...sztem nem...örülnek ha 200 USD-t kitudják perkállni. 150USD 1000 db-nál is már 150 000 USD töbletkiadás azaz
26 100 000 FT és sak 1000db-ról van szó...nem kis pénzek..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.