Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Hát én írnék nekik egy barátságos levelet, amelyben kérném a követelésük jogalapját képző szerződés hiteles másolatát, melyet mindkét fél aláírt. Természetesen a levelet tértivevényesen adnám fel.Úgy különben a levelüket, ha nem írtál alá semmi átvételt igazoló papírt jogilag meg sem kaptad.

(#2) bakter24


bakter24
őstag

Ez elég erős sztori, viszont ha nincs szerződés, vagy bármilyen írásbeli megállapodás, akkor a fenyegetésük nem áll meg sehol, mert nincs jogalapja.

Abban az esetben, ha a kapott javításhoz kapcsolódó ügyfelet megkeresnéd privátban, és a céget megkerülve olcsóbban megcsinálod neki a javítást zsebbe, abban az esetben lennél támadható inkorrekt piaci magatartás miatt szerintem.

Szerintem bepróbálkoztak egy ijesztéssel, ami bejöt nekik, egy konkurenciáva kevesebb. Meséld el a dolgot ügyvédnek, de szerintem semmi alapja, hogy a honlapod törlésére kényszerítsenek.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#3) eladogeppc válasza qqcqqc (#1) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hát igen. Semmi nem volt alá írva.
Eseti elszámolás volt, most meg meg lettem fenyegetve hogy 1MFt-ot fizessek.
Még én voltam a hülye, mert olcsón csináltam nekik.
Max azokat a papírokat tudja felmutatni, ahol megbízott eseti munkákkal.
Az meg nem szerződés és nem élhet szerintem a kizárólagosság jogával.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez azért eléggé durva. Hol tart most az ügy, mit sikerült intézned?

Mi is szoktunk alkalmanként telefonokat hobbiból javítani, szóval egy szinten azonosulni is tudok a történettel.

Finn the human

(#5) eladogeppc válasza Matada2.3 (#4) üzenetére


eladogeppc
veterán

Katyvaszosabb egyébként az ügy.

Közvetlenül nem oda dolgoztam be, hanem én valaki mástól kaptam a járandóságot.
Hogy milyen úton, én azt nem tudom, de ő nála sincs semmi aláírva.

Tehát a cég utalt valakinek, aki abból adott nekem.

A csaj szerintem vagdalkozott. De nagyon durván.

És ha tudnátok hogy melyik cég ez..... :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#6) ncc1701


ncc1701
veterán

Ha nem irtál alá nekik semmit, akkor benyalhatnak csontig. De beszélnék egy ügyvéddel.

(#7) Joccc07 válasza eladogeppc (#5) üzenetére


Joccc07
addikt

Vagy a C.rdon vagy a Te..max!

Ráhibáztam?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#8) benjaminn válasza eladogeppc (#5) üzenetére


benjaminn
csendes tag

Úrristen:)

Ne is foglalkozz vele.
Csak azért mert úgy adják elő nem kell komolyan venni.
Mindenféle jogalapot nélkülöző üres fenyegetés.
Ügyvédet fogadni...:) minek? hol az ügy?
Te nem írtál alá semmilyen szerződést, innentől kezdve?...
Írj te is egy hasonló papírt , hogy az oldalad szüneteltetése miatt x-nyi hátrány ért , ennyi profittól estél el , fizessék meg neked... kb ugyan ennyi követelése lehet neki is....

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#9) eladogeppc válasza Joccc07 (#7) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nem, nem ők azok.

Nem márkás eszközökkel foglalkoznak még.

Azt nem tudom, ha a cég nevét beírom, akkor retorzió érhet-e, hiszen ott a papírom amit meg is tartottam.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10) qqcqqc válasza eladogeppc (#5) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor veled szemben semmi jogi követelésük nem lehet, hisz nem is álltál velük semmilyen szerződéses kapcsolatban. A céggel szemben, ha van keretszerződés és nem eseti megbízások sorozata volt, a szerződésben feltüntettek szerint fel léphetnek követeléssel. De ezt csak a megbízott cég képviselője (aki számlázott) támadhatja meg. Ha megbízott cégnél te nem voltál munkavállaló, nem volt állandó megbízási szerződésed, akkor veled szemben az egész olyan, mintha Pistike üvöltene a homokozóban, hogy Peti elvette a lapátját.

(#11) d@vee


d@vee
őstag

Ha nem írtál alá semmit, pluszban még csak nem is nekik dolgoztál, hanem alkalmi meló volt, semmit sem tehetnek veled. A vak világba üvölthetnek max, de semmit. Csak meg próbáltak beparáztatni azzal, hogy egy hivatalosnak tűnő, szakszavakkal teletűzdelt baromságot az orrod alá dugtak. Tudom, könnyű a székből irogatni, én is néztem volna a helyedben tuti, de ekkora egy patkány céget.
Meg kellett volna szellőztetni, hogy van neked egy jó kis olvasottságú oldalhoz tartozó nicked, amivel el tudod tántorítani az ügyfelek egy részét tőlük ;]

Ja

(#12) qqcqqc válasza d@vee (#11) üzenetére


qqcqqc
őstag

Na ezt nem szabad csinálni, mert ez hitelrontás és perelhetnek.Tudom, hogy nehéz, de ilyen esetben nyugodtan kell viselkedni.

(#13) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Én ugyan nem vagyok jogász, de ez szerintem sem nem segítség, sem nem munkajogi eset. Eseti megbízás pénzért.

A jegykezelő rendszerükben való regisztrációnál, ha nem írtál alá semmit, akkor semmiféle kizárólagosságra nem tarthatnak igényt. Egyébként egyből kellett volna kérni egy másolatot tőlük, hogy mégis miféle szerződés melyik pontjára hivatkozva fenyegetőznek. Ha a jegykezelő rendszerükben nem is te regisztráltál, hanem valaki más regisztrált téged, akkor még arra sem kötelezhetnek, ami ott fel van tüntetve, hiszen nem volt módod sem elolvasni, sem elfogadni ezeket a feltételeket. Úgyhogy bekaphatják.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#14) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Azt irod, hogy arra hivatkoznak te alarital egy megallapodast. De ugyanakkor azt is irod, hogy nem irtal al semmit.

De az is szerepel a bejegyzesben, hogy legalisan dolgozol veluk, akkor csak ala kellett irni valamit.

Most akkor hogy is van ez? :)

(#15) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Most várok arra, hogy a közöttünk lévő egyén mit mond.
Én nem akarok senkit támadni.

Hagyjon élni. :R :R

RexMaxximus: Nem írtam alá semmilyen megállapodást.
Eseti munka volt, amit ugye bárki vállalhat naponta 5000Ft-ig Áfa mentesen.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#16) Eastman válasza eladogeppc (#9) üzenetére


Eastman
őstag

Ne írd ki ide a céget! Semmilyen fórumra, a honlapodon, fb-n se utalj a konfliktusra!

Beszélj egy ügyvéddel, vidd el neki a papírt és minden "fecnit" is amit a közös munkátok során aláírtál. Ennyit tehetsz _most_ a nyugalmad érdekében.

Szerk:
Ha leadóztál az onnan befolyt jövedelemből, abból az irányból sem támadhatnak... (...)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) Chaser válasza eladogeppc (#15) üzenetére


Chaser
titán

rád akartak ijeszteni

ha nincs szerződés és nem írtál alá semmit, az hogy az ő fejükben hogy állnak a dolgok jogilag senkit nem érdekel:) kizárólagosan elmeroggyantak, egy ügyvédhez elmehetsz ha meg akarod magad nyugtatni, de sztem egy nagyot fog mosolyogni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Matada2.3 válasza eladogeppc (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

Jobb is az, hogy nem tudjuk melyik cég. Ahogy a többiek mondták, ne írd ki. Így is elég jól leírtad a történetet és egy név +-ban nem segítene, csak rontana a "semmin" az ügyön. :)

Finn the human

(#19) eladogeppc válasza Eastman (#16) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hivatalosan ment tényleg ez a része, avval nem is volt gond.

Most kaptam egy telefont, hogy nem lesz az ügyből semmi, nem hajtja be a követelését.
:R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#20) Eastman válasza eladogeppc (#19) üzenetére


Eastman
őstag

OK.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) Chaser válasza eladogeppc (#19) üzenetére


Chaser
titán

nincs mit behajtania...ha lenne jogalapja első körben akkor is bíróság, majd ők eldöntik a továbbiakat, de nincs jogalapjuk amivel tisztában vannak, nem is értem hogy gondolták hogy rád ijesztenek, mert ez az volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) RexMaximus válasza eladogeppc (#15) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nem vagyok konyvelo, de szerintem adminisztracio nelkul, penz nem folyhat semmilyen iranyba. Azzonosithatatlan csatornakon meg foleg nem. Marha valoban "lagalis" ugye.

De egy problema meg van. Szerintem ebben az iparagban igy nem foglalkoztathatnak. Ez nem olyan terulet ahol idenymunka van. Ez megint csak az en velemenyem. Viszont regebben amikor volt ellenorzesunk, meg az APEH reszerol az ellenorok erre felhivtak a figyelmunket. Hasonlo teruleten tevenykenykedünk.

Ha egy megallapodasra hivatkoznak akkor mutassak meg. Vegulis ezen mulik minden. Ha nincs olyan megallapodas amiben szerepel a hivatklozott kitétel akkor okafogyott az egesz.

Mas - a csokentet jovedelemrol. Ma komoly hiany van szakibol. A berek nem csokkennek hanem emelkednek. Ebben a fajta foglalkoztatasban is csokkentenek a jovedelmeden megmosolyogtato :)

Persze biztosat csakis szakember mondhat. Azaz ugyved. De O is ezzel fogja kezdeni. Azaz nezzuk a papirokat.

[ Szerkesztve ]

(#23) eladogeppc válasza RexMaximus (#22) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hát igen. Nekem is fura volt, hogy a lap alján egy jogász neve állt pecsét és aláírás nélkül.

Hmmm..

Nem találom az embert, pedig az Ő oldalukon fel van tüntetve mint jogász.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#24) RexMaximus válasza eladogeppc (#23) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

:D

A mienk ezeken felul meg szarazbelyegzot is hasznal :)

(#25) Quqesz válasza eladogeppc (#9) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hali!
Szép kis sztori,de most már értem miért fordult meg ennyi telefon a kezedben. Keress meg minnél előbb egy gazdasági ügyvédet,mert ez úgy nem állja meg a helyét, ahogy van. Mivel eseti munkát végeztél, ezért nem vonhatnak felelősségre semmi másért, csak azért amit elvégeztél neki. Ha rendes alkalmazott lennél tehetne jogi lépést, de ilyen esetben nem. Ha a honlapodon nem említetted meg őket, akkor még hitelrontást sem követtél el. a piac meg ilyen, több szereplős. Akkor tudnak még vagdalkozni, ha tőlük vittél el ügyfelet(tudod: ott drága gyere hozzám esete), de ha te más felületen hirdettél, akkor semmi közük hozzá. Ha pedig nem volt semmilyen megállapodás köztetek aláírva( szóbeli megállapodás), akkor mehetnek a sóhivatalba! Vszínű szarban vannak és így próbálnak pénzt/ügyfelet szerezni. De mondom milőtt bármit is mondasz/aláírsz egy gazdasági ügyvédet keress meg........drukkolok!

szerk
Látom fejlemények vannak. Bármi lesz, beszélj ügyvéddel. Azért hívtak fel és úgyszolván ejtették az ügyet, mert nincs sztem jogalapja és mivel ott azonnal tudatlanul nem írtad alá nem tudnak mit tenni. Szokásos beugratós szopatós trükk(még gyerekfejjel beleestem hasonlóba, azóta telefonon online ilyen esetben az ügyvéd)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#26) eladogeppc válasza Quqesz (#25) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szia Quqesz !

Köszi az infókat.
A telefonjaim többnyire csere-bere volt azért volt sok.
Csak tavaly március óta foglalkoztam ilyesmivel, így végül is 1 év nem telet el :D

:R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#27) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Kérdezgetnek egyesek a cég nevére, de nem fogom elárulni.

:R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#28) Chaser válasza eladogeppc (#27) üzenetére


Chaser
titán

amúgy mi a cég neve?
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) eladogeppc válasza Chaser (#28) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hablasabla Kft. :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#30) Chaser válasza eladogeppc (#29) üzenetére


Chaser
titán

én is golgoztam nekik, tudtam hogy ismerős vagy valahonnan :K ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nem lehet, mert tényleg nem akarok haragot velük.

Nekem nincs kedvem ügyvédhez járkákni. Mondjuk így nem kell, hogy nincs megállapodás, szerződés, semmi sem.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32) Viktor77


Viktor77
titán

Sima, józan paraszti ész. Van alárt akármid velük/tőlük? Nincs? Ágyő!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) eladogeppc válasza Viktor77 (#32) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én értem és köszönöm, én is így gondoltam.

De tök jó volt egy vacsora alkalmával ezt így hallani.
Kész dolgokat vágott a fejemhez, illetve egy valóságosnak tűnő papíros köteget dugott az orrom alá.
Domain regisztrációval kapcsolatban, satöbbi....kinyomtatva.
Így tehát előre eltervezte már ezt, legkésőbb még aznap.

Ha én lettem volna a cégvezető és tényleg felbaszom az agyam azon, hogy valaki bedolgozik nekem és konkurrenciát teremt, akkor nem hívom el vacsorára és alázom meg a többiek előtt.

Én - hangsúlyozom , hogy én - biztosan mondtam volna, hogy találkozzunk már a vacsora előtt valahol, mert megbeszélni valónk van.

De egyébként jó, hogy így az elején derült ez ki.

Egyébként az egész azért is esett rosszul - mármint a tálalás - mert pánik beteg vagyok, és az ilyen sztresszhelyzeteket nagyon nem bírom normálisan.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#34) ncc1701 válasza eladogeppc (#33) üzenetére


ncc1701
veterán

Most tárgyalhatsz velük, h ezt valahogy kompenzálják. Mondjuk egy 50% fizu emeléssel. Vagy mész a konkurenciához. :)

(#35) eladogeppc válasza ncc1701 (#34) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én csak azért írtam le hogy jártam, nehogy valaki ugyanezt megkapja, vagy hogy így segítsen be másnak.

Egyéni vállalkozó leszek, megoldom magam.

Még fingom sincs mi kell hozzá, de muszáj utána járni

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#36) Chaser válasza eladogeppc (#35) üzenetére


Chaser
titán

kata ev legyél, legolcsóbb és neked pont jó, fix havi 50e, persze attól függ mennyi a bevételed, ha 100e alatti nincs értelme vállalkozásnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) eladogeppc válasza Chaser (#36) üzenetére


eladogeppc
veterán

Van munkahelyem, mellé lenne. Ha jól tudom, akkor 0-ás ÁFÁs is lehetek ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#38) Chaser válasza eladogeppc (#37) üzenetére


Chaser
titán

lehetsz persze, ha melóhelyed van kata ev akkor is havi 50 ha jól rémlik, de lehet 25
sima ev viszont év végén 40% minusz , de havi ktsg-e nincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) eladogeppc válasza Chaser (#38) üzenetére


eladogeppc
veterán

Év végén 40% minusz ???? Na ezt kezdem nem érteni :D

Van munkahelyem, ez másodállás. Ilyenkor nem láttam semmi levonást.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#40) Chaser válasza eladogeppc (#39) üzenetére


Chaser
titán

ott alkalmazott vagy..nem vállalkozó:) havonta vonják az adót, ev-nél meg év végén, adó, eho, kispöcsöm, össz 40% kb, tehát 1m huf bevételed volt 400k ugrik

szerk: kata ev-nél viszont nincs -40! év végén, ott havi fix 50, de lehet 8 órás munkával 25

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) eladogeppc válasza Chaser (#40) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én erre gondolok:

"Az alanyi mentességet választó adóalany a saját termékértékesítése és szolgáltatás nyújtása utáni adó fizetésére tehát nem kötelezett, de a beszerzései után keletkezett adólevonási jogát sem érvényesítheti.

Induló vállalkozás estén az ÁFA nélküli áron nyújtott szolgáltatás bizonyos esetekben versenyképesebb, mert 27% -al kisebb a számla végösszege, bár az ÁFA körben lévő a vevő számára - a levonási joga miatt - ennek nincs jelentősége."

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#42) Chaser válasza eladogeppc (#41) üzenetére


Chaser
titán

az csak az áfa, kata ev-ként és sima ev-ként is lehetsz mentes, értelemszerűen nem tudsz áfát visszaigényelni te sem, de mivel szolgáltatsz nem fontos esetedben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) eladogeppc válasza Chaser (#42) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nincsa havi 50eFt plusz bevétel ebből ....
Én úgy vettem le, mivel már adózok és levonják a járulékokat, így a másodállásban vállalt után miért kellene megint levonják a járulékokat ? 1 emberről van szó.
Nem lesz 2 TB-m.

Szerk: Adószámos magánszemélynek nem kell ilyen járülékokat fizetnie, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#44) Chaser válasza eladogeppc (#43) üzenetére


Chaser
titán

ezt az állammal beszéld meg:)
ha sima ev vagy nem lesz járulék, csak év végén -40% a bevételből
ha nincs havi 50k hagyd a fenébe

szerk: könyvelőnek is perkálni kell, aztán jöhet bünti is :d sok a bürokrácia...ha nagyon be akarod vqallani akkor egyéb jövedelemként

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Chaser válasza eladogeppc (#43) üzenetére


Chaser
titán

nincs adószámod...adóazonosító jeled van, a kettő nem ugyanaz, ha van adószámod akkor vállalkozásod is kell legyen..mivel anélkül nem kapsz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) eladogeppc válasza Chaser (#45) üzenetére


eladogeppc
veterán

Értem. Akkor nem tudom mi lesz

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#47) bambano válasza eladogeppc (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha a várható bevétel nem éri el az évi 8 milliót (évközi kezdésben az időarányos részét), akkor nem kötelező belépni az áfakörbe.

a kata meg úgy néz ki, hogy ahányszor befizetted a havi 50 rugót (másodállásban 25), annyiszor havi 1 misi értékhatárig minden rendezve van vele. a havi egymisi fölötti bevételre 40%-os adó van év végén.

a hibajegy kezelős regisztrációdat át kellene nézni, mert az is szerződés, tehát aláírtál valamit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) Chaser válasza bambano (#47) üzenetére


Chaser
titán

katánál azért nem olyan egyszerű ha áfamentesként kezdte valaki és elérte a limitet, onnantól áfás, nem elég magában a 40% adó és áfás is marad kötelezően két évig
a bevétel pedig nem havi lebontású hanem éves, lehet olyan hónap ahol 3m is bejött, a lényeg a felső korlátot ne haladja arányosan a 12 hónap alatt
de 50k alatti bevételnél nincs értelme vállalkozást csinálni...
eddig úgy volt, hogy évi 6m huf, 12x500k, most rákerestem, idén jan. 1-től elvileg 12m lett
megint rákerestem, tényleg úgy lett:d
ez egyébként nagyon jó hír, szolgáltatóknak a legolcsóbb vállalkozási forma ahol nincsenek anyagköltségek, itt ugye elszámolni semmit nem lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) bambano válasza Chaser (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, olyan egyszerű.

"a bevétel pedig nem havi lebontású hanem éves": ez önmagában igaz, de én nem ezt írtam, hanem azt, hogy aki nem teljes évben katás, annak nem 12 misi a felső határ, hanem annyiszor 1 misi, ahány hónapig fizette a katát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) eladogeppc válasza bambano (#47) üzenetére


eladogeppc
veterán

A hibajegy kezelőben adtak felhasználói nevet és jelszót. Ott nem volt sem ÁSZF, sem semmi.

Akkor KATA nekem nem kell, nincs havi 30 ezer + bejövőm még.
Akkor legyek másodállásban szellemi szabadfoglalkozású adószámos ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.