Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

"Azt sajnos nem tudjuk, hogy honnan datálja a Xiaomi a Redmi Note széria 100 milliós darabszámát"

Na akkor mindjárt teljesen értelme is lett egy ilyen adatnak... :D

Mondjuk bárhonnan is nézzük ez egy elég nagy szám.

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Hajrá, hajrá... Redmit valószínűleg sohasemnem fogok venni, de azért hajrá xiaomi fejlődjetek és csináljatok sok sok jó flagship killert. :D

(#3) GreatL


GreatL
őstag

Mi telefon után Redmi-re váltottam majd három év után vissza. Kösz de nem, csak a Xiaomi, abból is a "csúcs"-telefonok.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#4) Postas99


Postas99
senior tag

Ezek a kínai csúsztatások... 100 millió user... ahhamm, 100 millió monjuk igaz, de ez nem jelent 100 millió felhasználót, bukott a matek. Otthon van 3 darab készülék 2 főre amiből 1 darab nincs használatban.. és még hány ilyen eset létezik.

(#5) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én a mai napig egy Redmi Note 4-et használok. Nincs semmi baja.
Az új trendek nem nagyon tetszenek (noccs, hatalmas telefonok, NFC makacs mellőzése), szóval egyelőre marad a Note 4...

Minden szavam magánvélemény!

(#6) icp1970


icp1970
senior tag

Most akkor valós az adat vagy nem?

(#7) #22743424 válasza icp1970 (#6) üzenetére


#22743424
törölt tag

Bakker ,akkor holnap megszámolom megint :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Atomgeszi válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A matekod ott bukott meg, hogy a Note 4 151 x 76 x 8.5 mm

A mai telefonok meg max hosszra nagyobbak.
Pl. Note 7 pro: 159.2 x 75.2 x 8.1 mm
Mi9: 157.5 x 74.7 x 7.6 mm
Még keskenyebb is, és igazából a biztonságos fogásnál a szélesség számít, ekkora hosszbeli növekedés nem igazán befolyásolja az egykezes használatot.

NFC és noccsmentes kijelző pl. Mi9T-ben van.
156.7 x 74.3 x 8.8 mm
Gyakorlatilag kicsivel több, mint fél centivel hosszabb, de majd 2 mm-rel keskenyebb.

Igaz a Note8Pro- noccsos, meg kicsit nagyobb, de abban is van NFC
161.4 x 76.4 x 8.8 mm
Cserébe van benne bitang akksi. Haver 2-3 naponta tölti aktív használat mellett.

Mi9 SE pedig 147.5 x 70.5 x 7.5 mm
Van benne NFC, nem hatalmas, csak egy cseppnyi noccs.

(Én is ódzkodtam a noccstól, de már fel sem tűnik - különben még mindig a Mi5-öt használnám, de inkább megbarátkoztam vele és nem bántam meg)

[ Szerkesztve ]

(#9) Graphics válasza Postas99 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ÉS ők azt honnan tudják, hogy ki hogy használja a készüléket? :U

Azt a készüléket egyszer kifizették megvették, utána nem követik a nyomát, merre is jár és épp kinél mithogy...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) weberzolee válasza Graphics (#9) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Pont ezért csúsztatás.
100 million sold Redmi Note Globally
lenne a korrekt

[ Szerkesztve ]

(#11) icp1970 válasza #22743424 (#7) üzenetére


icp1970
senior tag

:DDD

(#12) doooo válasza Graphics (#9) üzenetére


doooo
veterán

A felhasználó itt azt jelentené, hogy egy emberre jut egy Redmi, méghozzá úgy, hogy jelenleg is használatban van. Ez nyilván nem igaz így, ahogy felettem is írják. 5 év alatt eladtak 100 milliót, ez oké, de ennek töredéke van csak használatban jelenleg. Ennek töredéke az aktuális felhasználóbázis.

(#13) Graphics válasza doooo (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Komolyan? :Y A fene se gondolta volna :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) doooo válasza Graphics (#13) üzenetére


doooo
veterán

Akkor viszont nem világos az előző hsz-ed... irónia akart lenni? Mert ha nem, akkor ennek a hsz-ednek nincs értelme az előző fényében.
Viszont ha már ennyire egyetértünk, akkor végre kijelenthetjük, hogy ez hamis, helytelen megfogalmazás a kínaiak részéről. Ennyi a probléma, aminek hangot adtak a kollégák. ;)

(#15) Graphics válasza doooo (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt gondolom, hogy Mindenkiben megvan a készség és a képesség a dolgok helyes értelmezéséhez.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) doooo válasza Graphics (#15) üzenetére


doooo
veterán

Na hát akkor ezen logika alapján kár volt vitatkozni. :)

(#17) tothmaxy182 válasza Atomgeszi (#8) üzenetére


tothmaxy182
őstag

A cikkben a Note szériáról volt szó, én az arról írtam, így a többi felsorolt (drágább) modellről nem is írnék semmit.
A Note 7 egy centivel magasabb a Note 4-nél. Az rengeteg!
A Note 8 Pro több, mint egy centivel nagyobb, noccsos, és MTK procis. Már eleve az MTK proci miatt sosem venném meg (rossz tapasztalat), de a többi paraméter sem stimmel...

De nem panaszkodom, nem sürgős. Előbb-utóbb csak jön majd valami 60-70ezer környéki telefon, max 150mm-es méretben, NFC-vel, Noccs nélkül...

Minden szavam magánvélemény!

(#18) weberzolee válasza Graphics (#15) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ennyi erővel ezt is írhattad volna:
"Boldog karácsonyt!"

(#19) Graphics válasza weberzolee (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem politizálok ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Chaser válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


Chaser
titán

szintén, bár úgy tudom nfc ebben sincs - mondjuk nekem nem hiányzik, szóval lehet van :d -
ellenben az rgb értesítő led hiányozna, az infra is, noccs' meg kösz nem kell, ha fizetnek érte akkor sem, nemrég note5-ön gondolkodtam el, de már nincs rgb led csak fehér, egyébként még jó lenne, de inkább marad a 4-es, intenzív használatnál már nem tud két napot töltő nélkül, ezért cserélném, így két évesen nem csoda mondjuk - és persze mindig full fényerőn használom, bekapcsolt gps/adat/wifi mellett és éjszakára se kapcsolom ki, meg repülőre se rakom -
ha a kijelző nagyobb lenne azt nem bánnám :)

Atomgeszi
én pedig nem fogok noccsal' megbarátkozni, hamarabb váltok vissza butafonra', ilyen sz@rt az én torkomon nem nyomnak le az biztos ( : a 9t-n is elfilóztam, pwm-es volt a kijelzője, talán már van rá valami trükk, de úgy döntöttem nem copatom' magam, a 4-es minden téren atom stabil, amíg él használom, talán addigra a noccsos baromság is kimegy a divatból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Atomgeszi válasza tothmaxy182 (#17) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Biztosan, de úgy néz ki jövőre még csak a kameralyuk lesz elől.. Talán jövő év végére szivárogtatják a kijelző alá épített modulokat.

Pedig jobb lesz, ha hozzászoksz ezekhez a méretekhez.

Mi9SE -nél elindult valami méretügyileg, de ki tudja, hogy Redmi vonalon várható-e ekkora készülék.

(#22) Atomgeszi válasza Chaser (#20) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én sem szerettem volna noccsosat.. De szerencsére mindenhol dark mód van, gyakorlatilag sehol nem látszik. Háttérkép 24 órás váltakozó háttérkép, szintén nem látszik, max nappal, amikor kék az ég. Egyéb appokban pedig dark mód van mindenhol, fekete az értesítési sáv, semmi nem látszik belőle. Még az elkészült videókban sem zavar be, mert minden tartalom 16:9-hez arányú, a kijelző pedig 18:9.

A MIUI-ban pedig van mód eltüntetni is, de a nagyobb káva jobban zavart, mint a noccs. Összeségében 99%-ban nem látod, még egy átkozott messenger beszélgetésnél sem. A dark mód erre is jó volt.
Persze nem védeni akarom, de annyira nem is borzasztó, mint ahogy én is elképzeltem. Első nap pl. lehánytam volna :) :) De azóta meg fel sem tűnik hála a sok dark módozásnak és szoftveres trükknek.

DC dimming van rá. Szerencsére az én szemem nem érzékeny a PWM-re. Legalábbis Mi9-en jól működik, ettől függetlenül azért bekapcsoltam, ha má' van. :D

(#23) Chaser válasza Atomgeszi (#22) üzenetére


Chaser
titán

100% h nem láccik' a noccs'...note4-en biztosan ( :
azért nem úgy láttam a 9t topikban, h abszolút probléma mentesen használnák a telefont, én valahogy hozzászoktam a note1-nél h minden működik, aztán a 4-nél, sürgősnek nem sürgős, a hw-e nekem bőven elég még - jah, mi 9t-nél a kijelzőbe épített fpr sem tetszene, valahogy úgy sejtem, engem nem érdekel mennyire számít jónak 10-ből 7-8-9 sikeres feololdás, hozzászoktam a 10-hez sajnos( : , tisztavicc', h sokkal drágább telefonokat is elrontanak ilyennel -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Depression


Depression
veterán

A note 8 linkje a cikkben a sima redmi 8 cikkhez vezet. Rákattintottam, és csak lestem, hogy ennyire gagyi lenne az új note, miközben a note 7-ről meg ódákat zengenek?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) schawo válasza weberzolee (#10) üzenetére


schawo
titán

Biztos, hogy sokkal többet adtak el belőle, mint 100 millió, azt tudjuk, elég összeadni a korábbi számokat. Valószínűleg pont azt jelenti a bejelentés, amit írtak, hogy jelenleg 100 millió aktív Redmi Note van használatban. Könnyen megállapítják a Mi fiók használat alapján.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) schawo válasza Chaser (#23) üzenetére


schawo
titán

A Mi9T-m pont olyan problémamentes, mint a Note 4-em volt. Feloldás is 100%-os, üvegen keresztül is. Bezzeg a feleségem Samsung A70-ese. Ott nem nem megy a kijelzős ujjlenyomat érzékelő. Családban van több 9T is. Minden tökéletes. Fórumokba mindig olyanok írkálnak, akinek valami baja van. Elhanyagolható kisebbség. És a Note 4 is pwm-es...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Chaser válasza schawo (#26) üzenetére


Chaser
titán

full fényerőn használom, így nem az :) oledeknél full fényerőn is gondos, most elvileg már javították a 9t-nél
stabilitást még el is hiszem- sokan szeretnek minden sz@rt folyamatosan felrakni és b@sztatni - , de fpr-re igen változó vélemények vannak, akkor pedig kb AS módon működik, engem az sem győz meg, ahhoz drága - nekem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) joey04


joey04
titán

jó ár/érték arányuk van, nem csoda.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) lócitrom


lócitrom
őstag

cikkeken keresztül arról volt szó, hogy almárka. de valójában maximum marketing. aztán valamelyik nem olyan régi cikkben meg le lett írva, hogy csak marketing és valójában nem is almárka. most megint kezdődik az almárkázás. persze a Xiaomi részéről ez továbbra is csak marketing. engem nem zavar, de lassan hvg tech szintűek ezek a cikkek.

amúgy meg annak ellenére, hogy r-stratégista ez a gyártó kellett neki 8 darab modell, hogy eljusson az NFC-ig. de ha tippelnem kellene ezután is lesz a szériában olyan modell majd, amiben ez megint nem lesz benne.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.