Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bulikavagyok válasza CsonkaImo (#50) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem 2 óra játék után sem tudsz meg sokkal többet egy játékról, amit az előzetes YT videókból, és tesztekből ne tudhattál volna meg vásárlás előtt. Nekem nem hiányzik ez az opció. Ettól persze még megértem, ha valakinek igen! :K
Egyébként mi általában 6-8 ezerért vesszük a játékokat a megjelenés napján..:)

[ Szerkesztve ]

(#52) CsonkaImo válasza bulikavagyok (#51) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Lemezesen, vagy a hivatalos store-okból biztos nem. :N Vagy igen?

(#53) bulikavagyok válasza CsonkaImo (#52) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hivatalosan a MS-tól. Ketten veszünk egy játékot, mindig a legolcsóbb store-ból (Argentína, Szingapúr mostanában).

[ Szerkesztve ]

(#54) Def26 válasza CsonkaImo (#52) üzenetére


Def26
félisten

Másik régióból (vpn -el tudsz vásárolni) egyelőre vitatják, hogy legális e + megosztják a játékokat, így feleződik az ár.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#55) #52815360 válasza Def26 (#54) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ettől még a listaára nem lesz kisebb.

(#56) bulikavagyok válasza #52815360 (#55) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hogy érted, h nem lesz kisebb? A "listaár" minden régióban más. Digital Games Prices
A Division Gold például majdnem háromszor annyiba kerül itthon, mint Argentínában (33,5k vs. 13,5k).

[ Szerkesztve ]

(#57) Def26 válasza #52815360 (#55) üzenetére


Def26
félisten

Dehogynem. pl. A the division 20k itthon, Argentínából meg 11k, csak ugye ez nem túl legális de az ms valamiért nyitva hagyja ezt a kiskaput. Gondolom a szar eladásokat próbálja így erősíteni, mert a sony nem engedi, sőt tiltja ezt.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#58) bulikavagyok válasza Def26 (#57) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem meg csak simán jófejségből hagyják nekünk! :D ;]

(#59) Def26 válasza bulikavagyok (#58) üzenetére


Def26
félisten

Jah persze. :DDD

Egyébként már megfigyeltem, hogy minden ilyen hozzászólás után 2-3 privit kapok a témában. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#60) #52815360 válasza bulikavagyok (#56) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ha 2en veszitek, kevesebb a listaára?

(#61) bulikavagyok válasza Def26 (#59) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Te is? :D Legalább 20 embernek kellett már válaszolnom ebben a témában.. :N
Köszi Bogyi007 és sch_a! ;]

xRagna: Mi ketten leírtunk 2 módszert (egy mondatban), amivel csökkenthető az ár, erre Te reagáltál az egyikre. De honnan kellett volna tudnunk, h melyikre? Fogalmazhattál volna egyértelműbben is.. :U

[ Szerkesztve ]

(#62) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#63) sting2


sting2
addikt

De miért vesznek meg az emberek minden "lófaszt" csak azért mert az eredeti ár harmadába kerül akciósan?

Hogyan lesz tele egy 1 TB vincseszter 2 hónapos gépen, pláne, hogy a gazdája állítólag elfoglalt, nem ér rá,stb,?

Állítólag sokkal kevesebb jó játék van, sok az ismétlés, és még jóval drágább is, na és kiforratlanabb is, akkor Miért tudnak legalább annyi játékot eladni manapság a konzolokra, mint az előző generációban?

Költői kérdések...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#64) hackeeeee válasza sting2 (#63) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van, ahol ez nem számít..

Nálunk pl. ez vásárlási morál, hogy az olcsóbbat veszi az ember... Vagyis, pl. megveszi a rosszabb minőségű kenyeret 300 Ft helyett 150-ért, mert az olcsóbb.. Az nemszámít már, hogy lehet másnap kidobja, és újra megy venni.

Jobbat is mondok, ha valahol 100 Ft-tal olcsóbb egy termék, képes az ember átautókázni érte a város másik sarkába, az már nem számít, hogy 500 Ft üzemanyagot használt el 100 Ft-ért, vagyis, már Ő fizetett rá 400 Ft-ot arra, hogy 100 Ft-tal olcsóbb.

Szal, ezek után, meglep, hogy több ezer Ft akcióval megvesz valamit úgy, hogy lehet soha nem kell? :D Engem nem. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65) no more


no more
addikt

10%? Ezt a szégyent.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#66) hackeeeee válasza no more (#65) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból már nem lesz belőle semmi.. De, miért szégyen?

PC-s játékokat x napig van időd visszaadni pl. steam-en. De ott ez mellé még játékidőhöz van kötve.. Azt hiszem talán 2-3 óra játékidő, de ez nem biztos. Máshol nem nagyon van ilyen lehetőség. És itt pl. a múzeumi játékaid is vissza adhattad volna, mindegy mikori. AAA címnél gáz.

Viszont abban az esetben ha labilis az ember, inkább megveszi lemezesen, és, ha nem jön be, eladja.

Vagyis, ezt nézve, miért is lett volna szégyen?

Véleményem szubjektív...

(#67) dabadab válasza Def26 (#54) üzenetére


dabadab
titán

"Másik régióból (vpn -el tudsz vásárolni) egyelőre vitatják, hogy legális e"

Az teljesen biztos, hogy ÁFA-csalás, ezen nincs sokat vitatni.

DRM is theft

(#68) Def26 válasza dabadab (#67) üzenetére


Def26
félisten

Biztos vagyok benne, hogy nem áfacsalás. Az adott országban a kiszabott áfát pedig megfizeted max Ti (moderátorok itt a fórumon) parázzátok túl a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#69) dabadab válasza Def26 (#68) üzenetére


dabadab
titán

"Biztos vagyok benne, hogy nem áfacsalás."

Ja, akkor jó. Ha te biztos vagy benne, akkor úgy is van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#70) leviske


leviske
veterán

A Steam refund-ot felesleges volt szerintem idekeverni, mert az Origin GGG mintájára időkorláton belül lehet visszakérni a pénzt. Alapvetően az meg nem lenne rossz, ha egy-egy egyáltalán nem használt játék visszaadásával kedvezményeket lehetne esetleg kapni az új vásárlásánál. Viszont az ilyen szimpla 10%-os visszatérítésnek nem látom értelmét.

(#71) hackeeeee válasza leviske (#70) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy lett "idekeverve", hogy mondjuk aktuálisan lehet, hogy pár dollárt érő játékért kaptad volna vissza a vásárláskori ár 10%-át, amire mondjuk PC-n semmi lehetőség nincs digitális tartalmak terén. és lemezesnél sem, mert ugye manapság abból is Digitális tartalom lesz, mert be kell aktiválni a kulcsot.

Amúgy igen, időkorlát, 2 óra játékidő, és 14 nap, steam-en.. Ez ami sajna ezen a vonalon nincs, max úgy, hogy lemez, és eladod a lemezt, ha nem jött be a játék.

De, mindegy, mert ez már nem lesz, szal marad minden a régi.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#72) bajzi89 válasza dabadab (#69) üzenetére


bajzi89
csendes tag

Miért ÁFA csalás? Nincs fizikai termék, nem hozol be semmit se az országba amit vámolni, és itthoni áfát kéne megfizetned, mint pl egy kìnából érkező telefonnál. Ez olyan mintha a godaddyn vennél tárhelyet egy évre, vagy előfizetsz spotifyra, vagy akarmilyen amerikai netes szolgàltatást veszel igénybe. Javítsatok ki ha tévedek.

(#73) dabadab válasza bajzi89 (#72) üzenetére


dabadab
titán

"Miért ÁFA csalás?"

Mert általános EU-s szabály, hogy a vásárló lakhelye szerinti államban kell megfizetni az ÁFA-t a digitális javak után - ez akkor is érvényes, ha az eladó EU-n kívüli. Ha hamis adatokat adsz meg és ezzel kibújsz az ÁFA-fizetési kötelezettséged alól, akkor az adócsalás. Volt is itt erről cikk (talán az itcafen), csak most nem találom.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#74) bajzi89 válasza dabadab (#73) üzenetére


bajzi89
csendes tag

Digitalis javak, alatt a tulajdonodba kerult "dolgot" erted vagy a berlemenyt is?

http://www.xbox.com/en-US/Legal/Usage-Rules
http://www.xbox.com/hu-HU/Legal/Usage-Rules

Az xbox live-on megvett jatekokat licenszeled, de nem kerul a birtokodba. Az en ertelmezesem szerint ez nem minosul digitalis tulajdonnak, de amugy errol egy eleg erdekes cikket lehetne írni pontosan mit jelentenek a digitalis javak. Szerintem akkor kellene itt is megfizetnem az áfat ha azaz en tulajdonomba kerulne es esetleg tovabb is ertekesithetnem.

(#75) bajzi89 válasza dabadab (#73) üzenetére


bajzi89
csendes tag

Közben megtalaltam a cikket. Igazad van a szolgaltatasokra is vonatkozik a dolog: http://m.itcafe.hu/hir/eu_afa_internetes_cegek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.