Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) r4z

r4z
(Ármester)

Tetszik a kezdeményezés, a többi gyártótól is jöhetnének ilyen kivitelek.

I don't like people. I like psytrance, sex and pizza, in that order. | iPhone 6S | MacBook Pro 13" 2015 | R1600, 16GB, 1070 @ 2560x1080 | Xpenology NAS

(#2) Tomassy00

Tomassy00
(senior tag)

Nem kell megijedni, nincs ingyééé. Még egy matricát sem csomagolnak a termék mellé csak úgy ajándékba, ezek az ingyen ajándékok kétszeresen benne vannak/lesznek az árba. Muhahaha :DD

(#3) R9DEON válasza Tomassy00 (#2) üzenetére

R9DEON
(senior tag)

Nekem is ez jutott eszembe elsőre, a piacgazdaságban nincs ingyen ebéd.

(#4) #90933760

(törölt tag)

30k körül van egy ilyen blokk, ha ennyivel drágábban jönnek ki az alaplapok akkor gyanús. :DDD

(#5) orion1025 válasza #90933760 (#4) üzenetére

orion1025
(őstag)

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mi kerül abba annyiba...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#6) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

full-cower blokkot az alaplapra is! :))

Megtehetik hogy álandósítják ezt az akciót, hisz sokáig kint esz ezután egy-egy foglalat. Jót is tenne a vizes cégeknek, mert lassan, de egyre szűkül az érdeklődés ez a fajta hobby iránt.

Részemről amíg intel ezt a bepréselős foglalatot használja, fika hátlappal, ami elgörbül és vele együtt az alaplap is behorpad a cpu körül, addig nem merném bevállalni az FC blokkot ide. Ki tudja merre indul a VRM- és ott is sík madarad-e a lap, meddig érintkeznek-e a mosfet-ek :U

[ Szerkesztve ]

(#7) #90933760 válasza orion1025 (#5) üzenetére

(törölt tag)

20k körül van az alap blokk, itthon talán több is. Ez az EKnak a felsőkategóriás blokkja, általában mindenkié ennyi körül megy. Az hogy a fetek miatt kicsit kinyúlik, meg egyedi monoblokk felépítés, nekik hiába kerül csak +500Ft-ba, elkérnek érte vagy 30-at majd.
[link]
Bár lehet lesz az 40 is, ezeket elnézve. Ezek mindig is ennyibe kerültek, nem olcsó mulatság.

(#8) orion1025 válasza #90933760 (#7) üzenetére

orion1025
(őstag)

Értem én mindezt, rengeteg vízhűtéses portéka fordult már meg a kezeim alatt, na de mire ez az irreális magas ár mindig? Egy semmire való fémdarab, meg egy kis műanyag.

(#9) #90933760 válasza orion1025 (#8) üzenetére

(törölt tag)

Mindig is ennyibe kerültek, rétegtermék,, hobbicucc, luxus stb.
Azért elég sok irreálisan drága cucc van a hardverek között is még, a VGA-k lassan 300 ezret karcolják, alap kategóriák is 50-60-tól indulnak, nevetséges az is.

(#10) orion1025 válasza #90933760 (#9) üzenetére

orion1025
(őstag)

Ennyire nem akartam kitérni, de én is így gondolom. Ellenben egy gagyi kompakt vízhűtés milyen drága, és annyival nem hatékonyabb, mint egy jóval kedvezőbb árfekvésű termetes léghűtő.

(#11) #97716736 válasza Tomassy00 (#2) üzenetére

(törölt tag)

Varjuk meg ki a veget. ;]

(#12) Madárpók válasza orion1025 (#8) üzenetére

Madárpók
(aktív tag)

Kis szériás termékek ezek, és szükség van a pontos illeszkedésre, tudomáson szerint CNC marógéppel gyártják ezeket, ami nem éppen olcsó termelési mód és a kis darabszám miatt nem oszlik el a tervezési/beruházási költség.

(#13) tailor74

tailor74
(őstag)

Tetszetős kezdeményezés.

tailor74

(#14) ViZion válasza Madárpók (#12) üzenetére

ViZion
(félisten)

+1
Sajnos ezek a kis szériás dolgok ilyenek. olyan 10-15k alatt kell megállnia, h boltban áfával, árrésekkel együtt 25k-ért hazavihesd.

Jópofa ez a monoblock, de ehh, full rézben jobban tetszene. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) Lacok válasza Tomassy00 (#2) üzenetére

Lacok
(őstag)

Az biztos, hogy nem ingyen lesz viszont így csomagban kedvezőbb áron lehet hozzájutni mintha külön vásárolnád meg a két terméket.

(#16) proci985

proci985
(MODERÁTOR)

es akkor az X99 amire tényleg kéne a fethűtés nem kap monoblokkot / VRM blokkot, a z170 amire meg kb hótfelesleges az igen... ejj:D.

mármint az X99nél kevesebb hely van a VRMet megoldani és 140Wos az összes proci (és tényleg be is húznak annyit plusz forrasztva vannak), míg Z170nél ilyen N+1 fázisos lapok vannak a max 95Wos procikra amik a tetejeben nincsenek is forrasztva.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#17) Zsmester89 válasza Duracellm... (#6) üzenetére

Zsmester89
(őstag)

1150 és 1151 proci és a lap sem görbült nálam az elmúlt években, pedig 1.2kg-os hűtő húzza.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#18) eldiablo válasza r4z (#1) üzenetére

eldiablo
(addikt)

Asus

Igaz, nem CPU blokkok..

[ Szerkesztve ]

http://hwbot.org/user/northsys/

(#19) Duracellm... válasza Zsmester89 (#17) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

A foglalat hátsó lemeze enged a cpu-t befeszítő erőnek, mert nincs rajta merevítés. Még a CPU hűtőt sem kell felszerelni, a hátsó lemezzel keresztbe hajlik a lap.
Már olyat is láttam, hogy a CPU kupak-ja homorú lett a leszorító erő, és a görbe hátsó lemez miatt...

[ Szerkesztve ]

(#20) orion1025 válasza eldiablo (#18) üzenetére

orion1025
(őstag)

A felső lap valami ultra hányás kinézetű, az alsó pedig tipikusan annak az esete, hogyan kell megfőzni valamit. Azért elég sok alkatrésznek kell egy kis légmozgás, de ott az erősen korlátozva van.

(#21) sanyiksaborz válasza orion1025 (#20) üzenetére

sanyiksaborz
(aktív tag)

A felső lap egy őskövület 775?1366?
Akkoriba szep volt,nekem most is tetszik..a formula 8 pedig hidd el hogy nem fog megfőni. :)

[ Szerkesztve ]

►UTALÀSKOR A KÖZLEMÉNYBE ÍRJÁTOK BE A PH-s NEVETEK◄►ÜZLETSZABÀLYZAT: https://logout.hu/bejegyzes/sanyiksaborz/uzletszabalyzat.html

(#22) orion1025 válasza sanyiksaborz (#21) üzenetére

orion1025
(őstag)

Miért is ne okozna galibát? Nem csak chipsetből áll egy lap, vannak ott kondenzátorok is, amiket szintén nem árt szellőztetni, hiába viselnek el magas hőfokot.

(#23) sanyiksaborz válasza orion1025 (#22) üzenetére

sanyiksaborz
(aktív tag)

Szerintem vannak kifejezetten erre kialakított beömlők. Így végigjàrja a boritas alatt a cúg.
Illetve egy 11x000 es full- fullos tuninglapot,amivel tuti tuningolni fognak, ugy készítik el hogy megfől?

►UTALÀSKOR A KÖZLEMÉNYBE ÍRJÁTOK BE A PH-s NEVETEK◄►ÜZLETSZABÀLYZAT: https://logout.hu/bejegyzes/sanyiksaborz/uzletszabalyzat.html

(#24) #90933760 válasza orion1025 (#22) üzenetére

(törölt tag)

Aki ilyen lapot vesz, az két generáció múlva leváltja. Annyi idő alatt meg nem sül meg. Józan eszű ember meg ilyet nem vesz használtan.

(#25) Ijk válasza Duracellm... (#6) üzenetére

Ijk
(nagyúr)

Az a gond hogy többe kerül legyártani egy alaplapra való FC blokkot mint magát az alaplapot.

Az ember még megfizetné ha 10 évig kiszolgálja, de amikor sokan 2-3 évente cserélnek konfigot, főleg akik csúsckategóriát vesznek elég fájdalmas a méregdrága blokkokat kukázni. Persze a legjobb leadni a méhbe mint megtartani papírnehezéknek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26) orion1025 válasza sanyiksaborz (#23) üzenetére

orion1025
(őstag)

Történtek már "csodák" a történelemben. Nekem is volt egy Formula lapom, és milyen érdekes, megfőtt, pedig az sem volt piskóta az AM2/3 korszakban.

(#27) khron78 válasza eldiablo (#18) üzenetére

khron78
(senior tag)

És ennek mi a gyakorlati haszna?
A csicsa felárasan annyiba kerül, hogy erősebb procit vesz az ember a gépbe inkább.

(#28) orion1025 válasza khron78 (#27) üzenetére

orion1025
(őstag)

Ezeket a dolgokat én sem értettem, de valaki biztosan erre élvez. Nálam minden fekete, egyszerű, letisztult, egyedül a fekete hangkártyán villognak az arany és zöld színű kondenzátorok, de ezt is csak akkor látom, ha takarítom a gépet belül...

(#29) sanyiksaborz válasza #90933760 (#24) üzenetére

sanyiksaborz
(aktív tag)

Én vennék hasznàltan. Sőt csak úgy mivel nincs 120k lapra. Nnyi hogy tudni kell kitol veszed. Pl tőled mernek venni, mivel ertesz hozza es odafigyelsz minden komponens,részleg...megfelelő hűtésére. Nem pedig aputól sirtad ki 14évesen a nintendo wii utan, mert az mar nem menő.......

(#30) Duracellm... válasza Ijk (#25) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

Nagyából a VRM maradt az egyetlen alkatrész ami indokolná, a többi alkatrészhez oda vinni a vizet drágább lenne mint a lap, és kb.: felesleges is, az FC blokk teljesen értelmetlen emiatt., igazad van.
Ha egy márka/széria több évig építene egy CPU+VRM elrendezésre, és a cpu leszorító keretet kompletten kiváltanák rendes hátlappal+csavarokkal akkor azt mondom érdemes lenne befektetni 50K-ért egy CPU+VRM blokkot, hosszú távra. Mondjuk nem a plexi változatot kérném, mert az megkeményedik és lehet hogy 3-5 év után a felszerelés közben elrepedne, valami nem látható helyen.

A modernek már most is örülhetnek annak, hogy még egyedibb kinézetet adhatnak a gépnek, és az alaplappal együtt hozzá tudnak jutni a blokkhoz. A többiek meg ne katlanban járassák a VRM-et :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) orion1025 válasza Duracellm... (#30) üzenetére

orion1025
(őstag)

A rendes hátlap+csavar lehetőségét azért adják meg, hogy ne unatkozz, legyen egy kis DIY ;]

(#32) velizare válasza Duracellm... (#30) üzenetére

velizare
(veterán)

ha az intel és az amd képes lenne több generáción át legalább lábkompatibilis socketeket használni, akkor ez megvalósítható lenne. s1050/5höz pl. az asus maximus impact vi és vii-höz jó volt ugyanaz a monoblokk. ja és hátlapi merevítést is adtak hozzá. :]

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#33) orion1025 válasza velizare (#32) üzenetére

orion1025
(őstag)

Fogyasztói társadalomban élünk, az senkinek sem jó, ha 10 esztendőn át nem évül el valami.

(#34) Madárpók válasza velizare (#32) üzenetére

Madárpók
(aktív tag)

Az AMD-re az utóbbi években semmi panasz nem lehet. AM2/AM3(+) sorozatban elég jó oda-vissza kompatibilitást mutatnak a lapok/procik.
A hűtőkről nem is beszélve, egy Phenom2 gyári hűtését simán fel lehet tenni egy Socket754-es Athlon64 gyári hűtésének a helyére, a S754-es gyári lefogató keret megtartásával :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) orion1025 válasza Madárpók (#34) üzenetére

orion1025
(őstag)

Ezzel csak az a baj, hogy hiába tudsz pakolászni rá régi hűtőt, azok semmit sem érnek. Példának okáért: minek tennél egy újabb lapra egy ASUS Silent Knight csodát, mikor mai szemmel nézve egy haszontalan fémdarab, és egy jóval kisebb új hűtő ledarálja simán. Ettől függetlenül az AMD jól csinálta ezt a foglalatosdit az általad említett szériáknál.

(#36) Madárpók válasza orion1025 (#35) üzenetére

Madárpók
(aktív tag)

Pl. akkor ha egy régi gépből megmaradt vagy bármilyen okból van egy elfekvőben.

(#37) proci985 válasza orion1025 (#35) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

nem feltetlenul. van itthon egy Thermalright IFX14, siman mai napig a csucs leghutok kozott van, pedig 2007ben jott ki. mas kerdes, hogy van hozza felfogatasom 115Xre is (meg 775re vettem). egy megjelenes eveben vett Noctua D14 se lesz sokkal fiatalabb es az is meg szepen birja.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#38) velizare válasza Madárpók (#34) üzenetére

velizare
(veterán)

monoblokkokról van szó még mindig. egy sima cpu-hűtőt (ráadásul léghűtést) nem nagy wasistdas bizonyos határok között kompatibilisként gyártani.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#39) sanyiksaborz válasza orion1025 (#26) üzenetére

sanyiksaborz
(aktív tag)

Csodak mindig vannak. Azok erositik a szabalyt hogy ezek nem főnek meg. :)
Azt a burkolatot szerintem lelehet szerelni,nem?

(#40) orion1025 válasza sanyiksaborz (#39) üzenetére

orion1025
(őstag)

Ha direktbe hozzá tartozik a chipset hűtéshez, akkor nem. Bár ha már veszek egy ilyen értékű lapot, én biztos nem állnék neki még hegeszteni rajta.

(#41) sanyiksaborz válasza orion1025 (#40) üzenetére

sanyiksaborz
(aktív tag)

SZerintem leszedhető, de ha nem,ah. te is mondtad értékéből fakadóan a kialakítàsa nem engedi megfőni. Egy ilyen lapon csak a "csoda" segithet. Vagy gyàri hiba, de âlltalâba az a csoda. A rampage 3 e. Lapoknal is voltak ilyen csodàs szériàk ahol nem érintkezett rendesen a borda a chipekkel :)

(#42) ViZion válasza Madárpók (#34) üzenetére

ViZion
(félisten)

Jajj, ezt ne is említsd! :B AMD vs. Intel vitákban sokszor előkerült, de nem tudták feldolgozni, h AMD olcsóbb, sokkal. Miért is? Mert lehetett apránként cserélni. Vettél procit a régi lapba, majd új lapot, új procit... Amikor itthon kezdtem dolgozni, 1-2 havonta cseréltem ezt-azt. Nagy segítség volt, h nem kellett egyszerre nagy lóvét kicsengetni, AM2 laptól AM3+ -ig szépen lehetett váltogatni :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43) eldiablo válasza orion1025 (#22) üzenetére

eldiablo
(addikt)

Gondolom sok Maximus vagy Rampage lapod volt, hogy így képben vagy.

(#44) orion1025 válasza eldiablo (#43) üzenetére

orion1025
(őstag)

Maximusból 2, igaz nem új szériából. Az egyik komplett hűtését jelenleg árulom is barkácsoláshoz...

[ Szerkesztve ]

(#45) eldiablo válasza orion1025 (#44) üzenetére

eldiablo
(addikt)

Én a hetediket koptatom. Egyikkel sem volt még gondom, pedig nem volt soha kímélve egyik sem:

Maximus II Formula:

Crosshair IV Formula:

(#46) orion1025 válasza eldiablo (#45) üzenetére

orion1025
(őstag)

Csak nem mindegy hányszor kapott hőmérséklet ingadozást, mert tudnak fűteni jól szellőző házban is. Szeretem az Asus lapokat, de ez a széria nálam nagy kudarc volt.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.