Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Ez nagyon jó, van itthon néhány trådfri, de az IKEA okosotthonáról nagyon sok panasz jött, a Mi Home-mal viszont jobbak a közösségi tapasztalatok.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Elsőre a cím alapján az ugrott be, hogy mostantól mindenki magának szerelheti össze a telefonját :D

(#3) nyisziati válasza #16820480 (#2) üzenetére


nyisziati
veterán

:DDD
Nem is lenne hülyeség.

(#4) HarleyCustom válasza #16820480 (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5) Zirowe


Zirowe
nagyúr

És vajon ezek is csak kínai régió kiválasztásával fognak működni, vagy ezek csak európaival, így viszont nem lehet majd rendesen használni a többi xiaomi eszközt..

Meg ugye az, hogy még több adat fog "hazamenni" Kínába+tök jó, hogy az ikea már ennyi mindenbe integrálva van, de a xiaomi meg igazán elkészíthetné végre a normális alexa integrációt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) xedos válasza Zirowe (#5) üzenetére


xedos
addikt

Na ez egy jó kérdés! Szívok is vele... van olyan cucc ami csak kínai beállítással megy - és hiába az időzóna beállítás - össze-vissza kapcsolgatja a padlófűtést. Rossz az időzítése :-( Próbáltam rájönni a logikájára, de nem igazán sikerült. A központnak a fény kapcsolása viszont jó...
Mondjuk elég sűrűn jönnek program és firmware frissítések. Ha a terjeszkedéssel még jobb lesz, akkor hajrá!
Az árakra azért kíváncsi leszek... kintről rendelve egy érzékelő kb 3000Ft...

(#7) Degeczi válasza Zirowe (#5) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez valóban jó kérdés! Ilyen gyatra támogatással ez nem mehet, végre komolyan kellene venniük Európát
(egy itteni fórumba írt is vki, akit konkrétan elutasítottak a Xiaomitól, h "bocs, de olyan cuccot vettél, amit nem támogatunk ott")
Alexát is kb. év eleje óta ígérik...

(#8) bollokcs80 válasza #16820480 (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Lapraszerelt XIAÖMI mobilok.... :DD

B.Cs.

(#9) judas13


judas13
addikt

Lenne két 2 Lörby, 1 Koppla,3 Mörkradd, 1 Storhögen és a végén csapjunk még hozzá egy adag Xiaomit is. Áfonyamártással.
:K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#10) Steven válasza Degeczi (#7) üzenetére


Steven
addikt

Pedig rohadt jó kis cuccokat gyártanak :( és szerintem igény az lenne rá

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#11) INGJOKE


INGJOKE
veterán

De szuper... asszony ikea fan én meg Xiaomi, így már itt is tovább mélyülhet a kapcsolatunk... :D :DD :DDD

(#12) Zeki


Zeki
nagyúr

Az IKEA lépett egy nagyot a kínai vásárlókért.

(#13) zolij


zolij
tag

Szuper, de nem lehetne a másik irányt is megvalósítani, azaz az IKEA-s gateway tudja vezérelni a Xiaomi eszközöket?

(#14) Gusztáv válasza Zeki (#12) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ebből a hírből nekem is az jön le, hogy az Ikea cuccai lesznek elérhetők a Mi Home-ban. Ez a kínai piacnak szól, semmi köze a Xiaomi nyugati nyitásához. Az mondjuk hír lenne, ha az Európai Ikeákban kaphatók lennének a Xiaomi termékek, vagy a Xiaomi gyártana az Ikeának.
Kínaiként nem tudom miért vennék Ikea okosotthon cuccokat, a Xiaominak sokkal szélesebb a termékpalettája (mondjuk a lámpákra kicsit gyúrhatnának, pl spot, vagy csillár).

Laci

(#15) Degeczi válasza Zeki (#12) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valószínűleg tényleg csak erről van szó, mert az egész otthonautomatizálási rendszerét a Xiaomi egyáltalán nem is szánja Európába: az egy dolog, h itteni szabványoknak már a csatlakozások, külméretek sem felelnek meg, az EU-s szerverük sem támogatja a Gatewayt, így aki a Xiaomi rendszerét akarja használni, az marad a kínai szervernél - annak összes hátrányával együtt (bizonytalan, lassú kapcsolat, hibás időzítések). A hálózati feszültséggel is csak azért nincs gond, mert Kínában 220V-ot használnak...

A cikkben említett Xiao AI is chinese only, még angolul sem ért.

Ezt a cikket fölösleges volt megírni, számunkra semmit nem ad/jelent.

(#16) Laci.M válasza Degeczi (#15) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ehez képest eléggé sokan használjuk megelégedéssel az okosotthonukat. Engem nem zavar, hogy 2 tizedmásodperccel később kapcsol be az égő, fél perc késéssel jön meg, hogy ajtónyitás történt.
Ami ittthon van: kb 8 kapcsoló, 2 RGB villanykörte, egy kamera, levegőszűrő, LED szalag, ajtónyitás érzékelő (a lista folyamatosan bővül).

A legnagyobb bajom velük, hogy a UPC router eldobja a kapcsolatot hetente, de az nem a Xiaomi hibája, olyankor a PC is beteges, belassul olyankor.

Szóval számomra nem volt felesleges a hír, illetve a Xiaomi okoségőt már korábban többen beimportálták egyéb okosotthon rendszerükbe. Nekem egyelőre gyári minden. Attól, hogy a régió kína attól még az app angol nyelvű.

Aláírás

(#17) Degeczi válasza Laci.M (#16) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mást meg egy icipicit azért zavar, ha pl. fölvisz egy időzített bekapcsolást mondjuk este 9-tól reggel 4-ig, az a jól megadott helyi időzóna ellenére is 21-11 órára változik a hülye kínai szerver miatt...

Aztán kevéssé vicces az is, amikor az éppen döglassú kínai kapcsolat miatt egy nyamvadt érzékelő hozzáadása is órákig eltart (vagy egy hőmérséklet szenzor grafikoné percekig), mert folyton timeoutol a szerverük.

De az is külön jópofa, h vki vesz pl. egy Xiaomi légtisztítót a hazai boltjukban, amihez az EU-s szervert kell beállítsa, mert azt meg a kínai nem ismeri föl. De mivel vannak nem EU-konform cuccai is, kénytelen egy másik Androidos eszközre is föltelepíteni a MiHome-ot, azon a kínai régióval... és amikor ebben segítséget kér a Xiaomi képviseletről, azok magasról tesznek rá mondván, h nem kellett volna kínába szánt eszközt megvennie...

Szóval bár biztosan akad, aki így is elégedett, azért tán érthető az a vélemény is, h ez finoman szólva nem korrekt így, és elmehetne a Xiaomi a jó édes...
Számomra azonban annyira használhatatlan volt ebben a formában, h főként ezért raktam össze egy otthonautomatizáló rendszer Raspberry-n, és az a helyi hálózaton keresztül kezeli a tucatnyi Xiaomi érzékelőimet, a levegőszűrőm és a mennyezeti lámpám. A MiHome lényegében csak a robotporszívóhoz maradt meg.

(#18) Gusztáv válasza Degeczi (#17) üzenetére


Gusztáv
addikt

A Gateway-ből már van USA és EU konnektorba való változat is, csak még dátum nincs, mikor dobják piacra. Szóval talán megérjük ezt is egyszer. Pedig mekkorát tudnának kaszálni a nemzetközi piacon ezekkel a cuccokkal.

Laci

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Kiegeszulnek az arcfelismero kamerak, szuszogaserzekelokkel is, jo nekik.😂

(#20) Laci.M válasza Degeczi (#17) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ha lesz ilyen rendszered akkor szólj hozzá. Miért ne menne a levegotisztito a kínai szerverrel? Minden érzékelő, eszköz elsőre feltelepült fél perc alatt. Ne találgass innen onnan hallott user errorok alapján.

Lehet hogy 2 éve nem volt jó, de én március óta nem sok hibával találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#21) Degeczi válasza Laci.M (#20) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A write only módból kilépve esetleg próbáld meg értelmezni, vajon mit jelenhet a birtokos személyjel az utolsó előtti mondatomban... :O

(#22) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

hátha lesz tisztességes xiaomi eu szerver és el lehet felejteni a mainland china beállítást, meg rendes teljes angol rendszer, nomeg eu csatlakozós mi home

(#23) Mr.Silkó válasza bollokcs80 (#8) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:C

(#24) Laci.M válasza Degeczi (#21) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nem írtad, hogy mikor próbáltad. A sonoff-nál is mai napig arról panaszkodnak, hogy milyen rossz a gyári fw, és mennyivel jobb a tasmota és egyéb rendszerekkel, holott azóta már sok sok frissítés jött az eszközre, és jól működik,.

Gondolom te sem próbáltad már régóta a rendszert, azért fikáztad. Nem voltam read only-ban csak rávilágítottam, hogy összevissza beszélsz mondjuk a levegőszűrőről vagy az érzékelők beintegrálásáról. Akinek nincs még az a végén elhiszi, hogy nem működik.

Az időzítés az egyetlen valódi probléma az általad említettek közül.

gekko XT: már van eu plug gateway, de ezt írták már fentebb.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#25) Degeczi válasza Laci.M (#24) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem "összevissza" beszélek, hanem tapasztalatból, 12 hőmérő, 8 ajtónyitásérzékelő, 2 vezeték nélküli kapcsoló beintegrálása után. Nem "fikázás", hanem tény, h baromi megbízhatatlan a Xiaomi kínai szervere felé a netkapcsolat. Ha neked épp szerencséd van, hurrá - de az nem általános.

A levegőszűrővel nekem nem volt gondom, de az még régi, Kínából rendelt. Amit a fórumos kolléga vett, már hazai boltból, EU-s firmware-rel érkezett: érthető, ha azt meg a kínai szerver nem támogatja...

A Sonoff-ot sem egészen érted: olyat senki nem állít, h "jó a Tasmota, a gyári meg rossz", hanem hogy az okosotthonba a helyi hálózaton és ne kínai szerveren át legyen beintegrálva egy eszköz. Másrészt pedig így tetszés szerinti idegen rendszerek kapcsolhatóak össze: pl. nálam is Xiaomi ajtónyitásérzékelők (is) vezérlik a spájz vagy a nappali világítását, Sonoff reléken keresztül. A gyári megoldásokkal ez sem működne.

(#26) Laci.M válasza Degeczi (#25) üzenetére


Laci.M
senior tag

A legtöbben a sonoffnál már kapásból rávágják, hogy tegyen fel tasmotát annak is akinek nincs rá igénye. A rendszerek közti átjárhatóságát értem.

Az én vasárnap vásárolt Lurdys Mi store-os levegőszűrőmön 1.2.9_19028 fw volt rajta, majd azonnal frissült is 1.2.9_19032-re és tökéletesen működik a kínai régióval ezért nem értettem mi lenne a baja. -> Hogy ez kínai, vagy eu fw azt nem tudom, mint már írtam mindenhol angol nyelv van.

Félre ne értsd, nem mondom azt hogy nem kell eu szerver, amin megy minden termék, csak azt mondani hogy használhatatlan az erős túlzás.

Aláírás

(#27) xedos válasza Laci.M (#26) üzenetére


xedos
addikt

??? Mi Air Purufier 2 firmware:1.4.3_100-as verziót ír a Mi Home

(#28) Laci.M válasza xedos (#27) üzenetére


Laci.M
senior tag

Melyik régiót használod? Nekem kína kell sajnos a kamera miatt. Honnan vetted? Pro verzó van neked is?

Szerk:

Inkább pü, mostantól,ne spammeljünk.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.