Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zodicus


Zodicus
senior tag

Hasznos dolog, ára is jó! :C

(#2) Tidus válasza Zodicus (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Tényleg hasznos, de én sokallom az 50 dolcsit. A :U zért már nem is olyan rosz routert lehet venni.

(#3) banhammer


banhammer
veterán

50 dollárért sok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Azért jó lenne tudni, hogy mennyire hatékony eszköz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Miben jobb az AVM repeatereitöl?

(#6) FlekkeN válasza #06658560 (#5) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Ez 50 dolcsi az meg 120 dolcsi.

(#7) #06658560 válasza FlekkeN (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt a 120-at honnan vetted? Mert nem tünik valósnak, de nagyon nem. mellé téve, hogy AVM routerrel gombnyomásos kapcsolódást tud, nem kell webes felületen büvészkedni már kis feláral is arra billenti a mérleg nyelvét.
Pontosítok, ez is gombnyomós, de melyik hálózatot is továbbítja? Mert ahol januárig laktam láttam tizensok hálózatot. Ha ezek közül bármelyiket csak nem az enyémet kezdi el továbbítani, akkor kenhetem a hajamra a gobmnyomásos müködését.

[ Szerkesztve ]

(#8) Alchemist


Alchemist
addikt

Ha sok wifis cucc dolgozik a környéken, először is célszerű megnézni egy megfelelő progival, mely csatornákon a legnagyobb a térerő és ezektől távol állítani be a saját routerét.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) GIJoe válasza FlekkeN (#6) üzenetére


GIJoe
addikt

És a 20$ akkor miért ne lenne jó?

(#10) Tidus válasza GIJoe (#9) üzenetére


Tidus
addikt

Ez 20 dolcsiért azt erősíti amit beledugsz. Az 50 dolcsis meg azt a jelet amit kap.
Gondolom én.

(#11) FlekkeN válasza #06658560 (#7) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Lehet, hogy nem ugyan arra gondolunk mivel nem mondtam modellt. Nem ismerem az AVM-et ezért rákerestem:
[link]
Ez a konnektorba dugós repeater modelljük és [link] az amazonra ahol van pár darab. A magyar ára 30000 Ft.

Ha nem ez az amire gondoltál vagy a gyártó akkor bocsi. :))

[ Szerkesztve ]

(#12) And válasza Tidus (#10) üzenetére


And
veterán

"Ez 20 dolcsiért azt erősíti amit beledugsz."
Azt mégis hogy? Ha bele kell dugnom, minek 'erősíteni'? Igaz, tud AP-módot is, de ott aztán semmit nem kell 'erősíteni'.
"Az 50 dolcsis meg azt a jelet amit kap."
Meglehetősen egyszerű elképzeléseid vannak egy repeater-ről. Ha 20 hálózatot lát 13 csatornán, akkor gondolod, hogy mindet 'erősíteni' fogja? Vagy mindenféle konfigurálás nélkül pont a tiédet, amit mondjuk WPA-AES-sel védesz, és nem támogatja (vagy épp te nem szereted) a WPS-t?

(#13) FlekkeN válasza GIJoe (#9) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Van a Tp-Linknek egy mini routerje 3500Ft körül. Lehet repeaterként használni. Én ezt választanám szerintem.

(#14) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem is drága egy pöttyet, ha a router árakhoz viszonyítjuk. Önmagában viszont annyira nem kerül sokba, pláne azoknak, akik olyan házban laknak, hogy erre szükségük lehet.

(#15) erdoke válasza sing1ep1ayer (#14) üzenetére


erdoke
titán

Azért ennyiért tényleg tudhatna mondjuk 5 GHz-et is.

A legjobb aláírás a héten

(#16) arnyekxxx válasza sing1ep1ayer (#14) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de, ez önmagába kerül sokba, ugyanezt egy tplink router fele ennyiből tudja cserélhető antennával, ami pont akkor jön jól ha nagyobb területre kell elérni.

(#17) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom értelemszerűen a legerősebb jelet továbbítja. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) And válasza pusszycat (#17) üzenetére


And
veterán

Persze, nyilván: ha a te routered / AP-d jele az adott helyen gyengébb, mint a szomszédodé, akkor utóbbit fogja ismételni, és sehogyan sem lehet rávenni, hogy mégis csak a te routeredre álljon rá.
Mod: és ha már így tesz, a szomszéd wifi-jét szépen meg is töri, hogy ne kelljen már neked azzal vesződnöd, csak egyszerűen élvezd az ilyen módon szabaddá tett ingyen netet ;].

[ Szerkesztve ]

(#19) freemanone


freemanone
őstag

ha ez csak WPS-el képes azonosítani akkor az baromi biztonságos! :U ;] sebaj, szeretjük az ingyen netet! :D

[ Szerkesztve ]

(#20) hétalvó válasza freemanone (#19) üzenetére


hétalvó
addikt

Tplinknek is van ilyen tl-wa730re extendere, ott a gombnyomasos uzembehelyezeskor csak a jelszo mentes halozatot tudta erositeni, jelszo eseten be kell konfiguralni.

Ja es az van vagy 5000ft igaz csak 150-es.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#21) pusszycat válasza And (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy gondoltam hogy amíg összebarátkoznak addig egymás melle teszem őket de ez csak tipp nem próbáltam meg. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) And válasza pusszycat (#21) üzenetére


And
veterán

És ha mondjuk éjszakára lekapcsolod az első routert, akkor reggelente viheted megint oda a repeatert, mondván: legyetek megint barátok :D? Nem tűnik túl praktikusnak, ha közben meg ráállna az eredetileg csak második legerősebb routerre..

(#23) atike


atike
nagyúr

Most üzemeltünk be egy ilyet... Ha a hatótávot növelni kívánt router által sugárzott jel kódolatlan akkor egy gombnyomás, és erősít. Ha kódolt, akkor ha van a routeren QSS gomb - akkor előbb azt megnyomva ismét csak egy gond a repeateren. Szóval nagy királyság! :)

Ha kódolt a háló és nincs QSS akkor jöhet a fizikai kapcsolattal webböngészőben konfigolás - de az is egy perc. Nagy királyság! :C :R

(#24) Tidus válasza And (#12) üzenetére


Tidus
addikt

Én is le tudtam volna így vezetni, de csak az egyszerűség kedvéért kérdeztem így.
Routerről torrentezek, tudom miről van szó.

(#25) bon válasza And (#22) üzenetére


bon
őstag

Beállításokat biztos megjegyzi, + a routert nem szokás lekapcsolni, mert pont az a dolga, hogy menjen folyamatosan.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#26) arnyekxxx válasza bon (#25) üzenetére


arnyekxxx
veterán

kivéve akik nem torrenteznek nonstop és nem akarnak éjjelente/amikor nincsenek otthon pár százast/akár egy ezrest fizetni villanyra havonta csak azért, hogy a kikapcsolt gépeiken legyen net.

[ Szerkesztve ]

(#27) Akula


Akula
őstag

mikrohullámú sütő helyett is jó lesz :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#28) bon válasza arnyekxxx (#26) üzenetére


bon
őstag

Mai világban már nem csak a gépek használank netet, nekem itthon van okostelefon, táblagépek amik szintén neteznének, amúgy egy routernak minimális fogyasztása van, többet eszik egy laptop töltő mint a router.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#29) Tikakukac válasza arnyekxxx (#26) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan havi 250 forintért dugdoshatod a routered nyugodtan minden nap ki és be. Addig engem is érdekelt, míg fater meg nem mutatta, hogy ha 1 mm-t tekerek a kályhán, akkor ez így most kerül 500-ba egy nap. Azóta boldogabb vagyok, és próbálunk azokra a dolgokra összpontosítani, amikkel tényleg nem a sz@rt pofozzuk.

Ennyiért ez a cucc meg igencsak drágaszág.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) MaUser válasza bon (#28) üzenetére


MaUser
addikt

A tp-linknek is van már ilyenje: [link]

Egyébként valószínűleg egy gyártósoron készül az összes cég konnektoros range extendre, mert a tp-link is 50$, ahogyan az edimax, d-link, stb.

A sima range extenderek kb. 3500Ft-től kaphatóak itthon (tenda, tp-link). Innentől kezdve viszont baromira nem értem miért nem tudnak végre max. 5eFt-ért kihozni egy konnektorba rakható range extendert. Erre várok már mióta megláttam az első ilyet egy éve. :( Egyszerűen nem vagyok hajlandó egy ilyen kis vacakért többet fizetni, mint a router-ért és a 3 nagynyereségű antennáért...

@Bon: Nem neked ment, csak már nem tudom javítani.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31) _Oscar válasza arnyekxxx (#26) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Kissé túlmisztifikálod a routerek fogyasztását. Van egy egész friss Belkin routerem nagyjából 170 forintnyi villamos áramot pusztít havonta, mellé van egy régebbi Asus-om az is kevesebb mint 500 forintba kerül egy hónapban.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#32) MaUser válasza MaUser (#30) üzenetére


MaUser
addikt

Akit esetleg érdekel, most keresgélve Edimax-ot találtam iponnál 8eFt-ért, ami már közel emészthető: [link]

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) erdoke válasza MaUser (#32) üzenetére


erdoke
titán

Van ott 5 év garanciás noname (?) 4e környékén is.

A legjobb aláírás a héten

(#34) dchard


dchard
veterán

Inkább mondanám azt, hogy egyszerű eszközzel növelhető az interferencia a WIFI hálózatokban. Nem nehéz belátni: ugyanazon a frekvencián veszem a már amúgy is gyenge jelet, majd ezt erősítve megismétlem ugyanazon a frekin. Lófüttyre nem jó ez, nem véletlen hogy a WDS-t sem használják normális helyeken azonos frekin.

A legnagyobb probléma ezekkel az eszközökkel az, hogy elhiteti a vásárlóval, hogy igen: van élet fúró meg vezetékek nélkül is, holott nem. Ha mondjuk családi házban előjön, hogy a földszinten lévő AP vagy router nem megy át a födémen, vagy nagyon gyenge a jel, oda nem az ilyen szutyok repeater a megoldás, hanem az, hogy felviszek egy Eth-t majd arra rádugok egy AP-t vagy routert AP módban, és az is szór MÁS frekin. AKinek esze van ezt is úgy csinálja, hogy visszahúzza az adásteljesítményt akkorára amivel a lefedni kívánt terület működik. A másik jó megoldás az Ap vagy router helyes telepítése a példában is említett családi házas témánál pédlául a lépcsőfeljáróba, így a router ki tudja szolgálni az emeletet és a földszintet is.

Ennél a repeaternél már csak a 12-15dB-s körsugárzók alkalmazása a nagyobb baromság...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35) MaUser válasza erdoke (#33) üzenetére


MaUser
addikt

Jaja, de a konnektorosakból 8eFt-ost eddig még nem láttam, e-bayről/dx-től a legolcsóbbak is 28$-tól indulnak és valamennyire márkásak nincsenek 40$ alatt. Az összes többi üzletben is 10e felett van most mindegyik.

dchard: Nem is erre valók ezek a kütyük, hanem arra amivel reklámozzák. A családi házas példánál maradva lent van a router (vagy fent, ahol éppen bejön a kábel) és annak a jelét látja a noti/asztali gép, stb, de a tablet/telefon csak alig és szakadozik. Ilyen esetben bedugod a nem-router-es szinten a kütyüt és máris tudsz facebook-ozni a telefonon. Erre jók és nem többre.

Nálam is végig van húzva eth-val minden, amit anno úgy gondoltam hasznos lesz, de nem akarok egy ap-t látni a minimal stílusú lakásban egyik port közelében sem. Amit meg látványra elviselnék, az nem 10eFt. Helyette bemegy egy formásabb ilyen az egyik nem túl látszatos helyen lévő konnektorba és öröm bódottság. :K

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#36) GeryFlash


GeryFlash
veterán

50 dollár????????????? mivvvaaaan? annyiért egy olyan routert veszek ami az egész házat lefedi, hagyjuk már...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) RetepNyaraB válasza GeryFlash (#36) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hmm nekem egy ilyen routerem van, lehet aljazni, érzéketlen vagyok ;] Ez a 64 nm-es lakásunk túlsó végén a konyhában előfordul, hogy nulla jelerősséget produkál, tehát megszakad a jel. Megvettem a kis cuccot és nagyon jól szuperál. Nem más jelre áll rá, hanem a sajátra, stabilan, nem csökkent sebességgel és kikapcsolva (sőt kihúzva) sem felejti el. Egy zavaró benne, hogy saját hálózatot épít fel, melyet manuálisan ki kell választani (legalább is se a telefonom, se a laptop nem ment fel rá magától).

GeryFlash lécci ne habozz megosztani velünk a csodagépet, mely 50 dolcsiért (de franc bánja legyen euró) lefedi az egész házat (de legyen csak egy lakás), hacsak nem fából, vagy vályogból készült :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#38) GeryFlash válasza RetepNyaraB (#37) üzenetére


GeryFlash
veterán

És mennyivel jobb, mintha egy 4-5 ezres repeatert vettél volna?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#39) RetepNyaraB válasza GeryFlash (#38) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fogalmam sincs, mert ezzl kezdtem. :P
Végignéztem egy csomó terméket hozzászólás tömeggel együtt és úgy gondoltam a kicsit drágábbal talán kevesebb gond lehet. Félreértés ne essék, ennél brutálban háromszor ennyibe kerülő repeaterek is vannak ÉS veszik őket. Azok mit tudhatnak fogalmam sincs. De ez így is marad ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40) arnyekxxx válasza bon (#28) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nyilván nem azokról van szó akiknek a hűtője is onlájn rendeli a kifogyott tejet és nem tudnak hova lépni a lakásban a szertehajigált ipadoktól, de nem hiszem, hogy pl a te okostelefonod és tableted akkor is igényli a netkapcsolatot amikor alszol vagy a munkahelyeden vagy. Én is teszek rá mennyit eszik az elektronika a háztartásban, de sokan nem 0-24ben onlájnak, a számitoógépet számitógépnek használják, és egy kapcsolós hosszabitón van minden amit lenyomnak ha végeztek a napi internettel. Nálunk pl 5 wifi fogható esténként, napközben meg csak az enyém.

(#37) RetepNyaraB
GeryFlash lécci ne habozz megosztani velünk a csodagépet, mely 50 dolcsiért (de franc bánja legyen euró) lefedi az egész házat (de legyen csak egy lakás), hacsak nem fából, vagy vályogból készült

6e Ft-os routerem van (tplink 743nd) és a 90m2-es lakásban (kb 90éves épület, téglafalak) mindenhol van szakadásmentesen net. Egy vasbetonházban gondolom rosszabb lenne az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#41) arnyekxxx válasza dchard (#34) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nekem családi házban pont az általad leirt szitu volt, fsz egy gép+modem+router a tetőtérben meg halványka jel a vasbeton födémen át. 100megabites nettel biztos más lett volna a szitu, de a 6megás netet gyönyörűen vitte át a fentebb irt router repeatermódban és az egész ház le volt fedve, nyáron meg kitettem a kert elejére, onnan még stabilan látta egymást a 2 router és én kényelmesen áztathattam a valagamat a medencében és olvasgathattam a tabletet.

Egyszerű, kényelmes és működik.

(#42) RetepNyaraB válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor nálunk nagyon bekavar a szabadkőműves összeesküvés, mert ez a második router (az első a szolgáltatói Netgear volt, fene emlékszik a számára), amely nem kielégítő. Pedig én is röhejesnek érzem a távolságot.
De még egyszer mondom a cucc nem interferál (ezt nem is értem, de nem is kell a gyenge elmém megzavarni), a legtávolabbi lakásponton a laptop 5 osztású kis térerő kijelzőjén a router max 2-3 csík, a kis pöcök meg maxon fütyül.
Gyenge jelet erősítve ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43) Intelligencs válasza dchard (#34) üzenetére

Igen, igazad van, hogy egy - nem átfedésben lévő frekvenciára beállított - másik AP jobb megoldás mint ez. De vannak olyan helyzetek, amikor egyszerűen nincs lehetőség UTP kábelt húzni egy adott helyiségbe, viszont az eredeti wifi jel már gyenge.

Apáméknál például a ház sarkában jön be a net a szolgáltatótól, ott van a modem és a router. Viszont a nappali jóval arrébb van, sok a fal, nagy a távolság, és a ház építtetőjének sajnos nem jutott eszébe mindenhova UTP kiállást építeni. Ezért beiktattam egy tp-link repeatert, s azóta faszán lehet notebookról vagy okostelefonról tolni a nappaliban is.

Viszont például nagybátyáméknál - hosszúkás parasztház vidéken - az istennek sem akart rendesen működni a repeateres dolog, ezért ott kénytelen voltam lerakni még egy AP-t. (Cserébe a kábel igénytelen módon a ház külső falánál van húzva.)

Szóval nem irodai környezetbe, meg oda, ahol tucatszám vannak a wifi jelforrások, szerintem simán jó a történet.

The Amiga, Born a Champion

(#44) eca


eca
tag

Bár csak ilyen problémám lenne, hogy nem éri át a lakást a WIFI !

(#45) sing1ep1ayer válasza arnyekxxx (#16) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A routert konfigurálni kell, érteni kell hozzá. Sokan még ezzel a tudással sem rendelkeznek. Az ilyen ember a világ végi emeletes palotában csak megveszi ezt a jelerősítőt és benyomja a konnektorba, aztán kész is van. Na ezt kell megfizetni. Ha így nézem, akkor máris nem annyira drága önmagában.

(#46) kromatika


kromatika
veterán

tényleg jó ötlet,de szerintem egy kicsit drága.

(#47) sad_Vamp válasza arnyekxxx (#26) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ez már az übergáz kategória akárhonnét is nézem.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#48) vamzi válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


vamzi
őstag

Nálam a hűtőn kívül minden időzítő kapcsolóra van téve.
Mivel egyedül lakom, így teljesen feleslegesnek tartom, hogy menjen az a sok kütyü, amíg dolgozom és alszom. 06.00-08.00-ig megy minden, aztán 16.00-ig minden lekapcsolva, majd 01.00-ig ismét megy minden, ám 08.00-kor minden kikapcsolva.

Nem mellesleg havi 1-2000Ft-ot spórolok, attól függően, hogy mennyit vagyok otthon. A célom nagyjából elérni az 50KWh-s havi fogyasztást. Az a baj, hogy ehhez valószínűleg hűtőcsere kellene, már ha egyáltalán elérhető.

Kicsit drága.

[ Szerkesztve ]

(#49) #06658560 válasza FlekkeN (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van nekik másik is, s az árak sem: amazon.de billiger.de

(#50) Hina válasza Zodicus (#1) üzenetére


Hina
aktív tag

Az 50$-t én is sokallom.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.