Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) exedoc


exedoc
senior tag

"Az így növelt termelés csökkentheti az memóriahiányt, ami végeredményben árcsökkentéshez vezethet."

Ott a kulcsszó. Vezethet. Akár. Talán. Sajnos azonban eddig sem arról volt híres ez a cég, hogy bármi ami memória olcsó legyen, sőt. Talán az eljárás ellenük, és a bünti mégis ebbe az irányba tereli őket. Talán.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

És ahogy újra elkezdik erőszakolni a fizikát QLC, PLC, HLC, csíkszélcsökkentés, stb, szépen csökken majd a megbízhatóság is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Madárpók válasza exedoc (#1) üzenetére


Madárpók
aktív tag

A kínálat növelése általában csökkenti az árakat, a kérdés az, hogy a kereslet mennyire fog növekedni.
Tekintve, hogy az SSD nagyon sok területen egy kurva hasznos dolog, valószínűleg eléggé.

(#4) Reggie0 válasza exedoc (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert terelne? Itt NAND FLASH-rol van szo, az eljarasban pedig DRAM-rol. Semmi koze sincs hozza. Mondjuk az eljarasbol meg barmi lehet, mint latod nem rest a Samu invesztalni, csak lehet NAND gyarat epiteni jobban megeri mint DRAM gyarat, akkor meg lehet barmi kartelt magyarazni, ugysem lesz tobb DRAM gyar a reszukrol.

[ Szerkesztve ]

(#5) t72killer válasza Madárpók (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy idő múlva cserélnék az emberek a HDD-iket, úgyhogy a masszív kereslet maradni fog, sokáig.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) MSI.Navi válasza exedoc (#1) üzenetére


MSI.Navi
tag

Egyetlen cég sem arról híres hogy az árcsökkentésre hajt.

(#7) TeeJay válasza MSI.Navi (#6) üzenetére


TeeJay
félisten

kivéve ha van 4 másik aki gyárt meg 3tucat aki matricáz
lassan már opel, ford, bmw és audi SSD is lesz de akár még bosch meg makita is jöhet annyira biznisz van benne...
fillérekért legyártják és 100x áron tudják adni és így is viszi a nép mint a cukrot

fejlesztenek hogy 2020-ra jöjjön a 128layer NAND azzal már TLC-ből 2-4 TB-os lehet megfizethető áron
QLC-ből meg 8TB is ami meg odacsap a HDD gyártóknak is
szóval jó az ha tolják bele a pénzt és van verseny meg fejlődés
QLC bőven jó lesz otthoni koca netezőknek mert jóval gyorsabb lesz még az is mint a 2,5" HDD egy notiba pl

48layer TLC 850EVO-ra torrentezek és röhögve viszi
ha tehetném 1TB-os méretűt vennék csak még drága a 70ezres árával (oké a dollár az egekben az euroval együtt most)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) t72killer válasza TeeJay (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"QLC-ből meg 8TB is ami meg odacsap a HDD gyártóknak is" - meg a felhasználónak is, egy péklapáttal, ha egy hosszabb nyaralás után elfelejti az adatot az a 3db szilíciumatom, amire rábízták.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Viktor81 válasza t72killer (#8) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nem is kell SSD-n értékes adatot tárolni... (számora legalábbis ésszerű érveket nem lehet felhozni mellette)

V.

(#10) MSI.Navi válasza Viktor81 (#9) üzenetére


MSI.Navi
tag

Pedig az SSD biztonságosabb mint a HDD.

(#11) t72killer válasza Viktor81 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha elkezdik tolni a 10-20terás ssd-ket HDD ár max másfélszereséért, akkor bizony elkezdi a nép tömeges adattárolásra használni őket. Ez a jövő.

#10: fizikai behatásokkal szemben persze igen, kérdés, hogy mi a helyzet a feledékenységgel? Ha egy winyót lehúzok a gépről (no áram) és 5évig hozzá se nyúlok, akkor elővéve az gond nélkül beindul és full sebességen kiadja a rábízott adatokat. Erre képes egy mai TLC NAND?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Viktor81 válasza t72killer (#11) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

10-20 terás SSD-ket - nép tömeges adattárolásra
Úgy 10 de inkább 20 év múlva. A felhasználók 99%-a ekkora HDD-ket sem használ, miből gondolod, hogy ekkora SSD-n tárolnák a családi fényképeket és a torrentezett filmeket ? Szerinem zsákutca és teljesen felesleges a HDD-től elvenni az adattárolás szerepét. Igazán testreszabott feladat ez számukra, mondhatni erre lettek kitalálva.

@MSI.Navi
Ezt erősen kétlem...

(#13) t72killer válasza Viktor81 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is nyugodtabb vagyok olcsó HDD-kkel egyelőre. De sztem idővel elfelejti az ipar a pörgős lemezeket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) TeeJay válasza t72killer (#8) üzenetére


TeeJay
félisten

ha nem működne nem adnák ki ;)
SLC után az MLC-re is mindenki fujjolt, senki se akart venni
aztán MLC után jött a TLC mindenki fujjolt hogy ki fog ezért fizetni, ótvar ócska semmire se jó
aztán ott vagyunk hogy TLC SSD mindent kibír és megfizethető és viszik mint a cukrot
ugyanez lesz a QLC is :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) Amazonas válasza MSI.Navi (#10) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ezt mire alapozod?

(#16) t72killer válasza TeeJay (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"TLC SSD mindent kibír" - meg amennyivel kevesebbet, mint a prémium MLC darabok. Persze, veér pistikének, akinél annyit tesz az adatforgalom, hogy teletolja a meghajtót lewarezolt játék-isokkal, nem fog kibukni. Photoshop cache drive-nak heti 40órában v szervermeghajtónak 7/24-ben viszont már nem feltétlen használnék ilyet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) TeeJay válasza t72killer (#16) üzenetére


TeeJay
félisten

24/7-ben torrentezek rá október óta van 20TB írás rajta
köszöni szépen röhögve viszi a dolgot
ha 2000 újraírást fog csak kibírni az is 1PB írás az 500gigás SSD-re
nekem 1PB írás sosem lesz meg jó ha évente 40TB-ot össze tudok hozni rá

mondom ha a QLC nem működne nem hoznák be mert csak a bajuk lenne abból ha sorozatosan döglene

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) bazsi83vp válasza TeeJay (#17) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

A másik, hogy a mai napig lehet SLC, valamint eMLC meghajtókat venni.
Nálunk a kisvállalati szerverben 2 ilyen SLC kialakításút ültettem a SAS csatlakozókra, tükrözve. (m.2 és a többi csatolóra is kaphatóak). Innét kezdve nem értem itt egyesek nyavajgását. Magánemberként is meg lehet ezeket rendelni és beleteheti a gépébe, aki olyat akar.
A laptopba pedig jó nekem is a 860-as Samu. Részben pont az általad is használt 850 evo miatt vettem, az elég jó meghajtó.

(#19) t72killer válasza bazsi83vp (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A samu pro sorozata MLC, olyanra ruháztam be legutóbb. Gari is lényegesen több van rajta, nem véletlenül.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) bazsi83vp válasza t72killer (#19) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Így van, dupla a tbw az EVO-hoz képest. Azt nem írtam, hogy én is azt vettem végül, de mivel az EVO-ból több endurance teszt van (ebből fogy több) azokkal találkozik az ember gyakran.

De a hozzászólásomat a "strapameghajtókra" szerettem volna kihegyezni, hogy a mai napig kaphatóak. Az azok miatti sírást nem értem egyesek részéről.

(#21) t72killer válasza bazsi83vp (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az slc mondjuk aránytalanul drága (jóval több, mint duplája szokott lenni az MLC-nek), sztem megbízhatóság téren az MLC lehet az ideális, még korábbi, szélesebb csíkszélen/kevesebb cellaréteggel, hogy minél nagyobb anyagmennyiség tárolja az adatokat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) bazsi83vp válasza t72killer (#21) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Hidd el, azt is lehet kapni. Azt hiszem az Intel kínálatában van egy rakás belőle. Azokat nem néztem fél éve, mikor ezt a beruházást/váltást csináltuk.
Szerintem a hazai disztribútor örömmel hoz be, ha olyan kell valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kotomicuki válasza TeeJay (#17) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Csak ahogy "öregszik" a cella, úgy igényelné az egyre gyakrabb "újraírást" is. Az egyre "fejlettebb" technológiáknak hála ez az idő és a cellák által elviselhető újraírások száma amúgy is egyre csökken, viszont a jelszintek száma, amit biztonságosan meg kéne tudnia különböztetnie a vezérlőnek, egyre emelkedik és ezek összessége egy egyre megbízhatatlanabb adattárolót fog eredményezni, még a legnagyobb jóindulattal is, amit a jelenlegi ár- (és haszon-)szintek mellett nagyon nem kell feltételezni az ezen bizniszben utazókról...
Aztán, hogy neked kell-e majd 2-3x akkora "SSD-t" venned emiatt (nesze neked "egyre olcsóbb"), mint amekkorára szükséged volna, vagy a gyártó "könyörül" meg rajtad és szór fel a nyákra 2-3x annyit a filléres csipekből, mint amennyi a termék névleges kapacitása, hogy az egyáltalán kihúzhassa a legminimálisabbra lefaragott garanciaidőt, az még a jövő zenéje.

Most még azért adhatja el a xart is aranyáron a "NAND-fejlesztő", mert van a termékén egy akkora extraprofit, amiből bőven kerül ezen "apróságok" ellentételezésére - ha más nem, akkor vállalati jogászra, aki megmondja, hogy miért is nem cserélhetik garanciában az általuk SSD-nek hazudott, majd általad gyanútlanul megvett ipari hulladékot...

Sz'al, örülnöd kéne, hogy még a "régi", "megbízható" TLC-ből készült terméket használhatsz, mer' vissza fogod azt sírni, amikor majd a QLC-k (és utódaik) teret hódítanak - hacsak nem változik meg jó pár dolog az életben, amire kevés esélyt látok!

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#24) TeeJay


TeeJay
félisten

én nem tojok be
3D VNAND TLC 48layer az enyém aztán tolom neki
5év gari van rá ha az vezérlő makkan meg akkor majd cseréltetem
a NAND meg csak kibír 1000x újraírást az meg 500TB írás lesz alsó hangon most meg jó ha évente 30-at el tudok érni
hidd el 10év múlva már nem fogom használni akkor lesznek sokkal jobb SSD-k már :D
ha 5-6évet bír akkor meg overkill a dolog
pont ezért hozzák a QLC-t is mert az is bírni fog otthoni felhasználásra 5-6évet lazán akkor meg no para
persze vehetnék PRO-t is mert az MLC és torrentezzek arra
csak jóval drágább és nem ér meg annyit pluszban egyelőre
majd ha 128layer NAND jön és olcsóbb lesz az MLC akkor olyat veszek majd 1-2TB méretben torrent alá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25) Reggie0 válasza t72killer (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez HDD-n sem garantalt, csak az eselye kisebb. De a kikapcsolt HDD nem tudja a gyenge szektorokat ujrairni. Egy uj lemeznel persze ez gyakorlatilag 0, de ha mar hasznaltad 1-2 evet akkor benne van a pakliban.

(#26) bazsi83vp válasza TeeJay (#24) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szerintem ha a konzumer felhasználást nézem, te csinálod jól. Azok, és az előd 840 is általában jóval többet kibírt, mint amennyit garantált rá a gyártó.
Egyébként sem szokás a műszaki életben határra méretezve hagyni a dolgot, biztos van valamennyi "biztonsági tényező" a dologban.
Mondjuk egy 150-es TBW-t úgy is megállapíthatok, hogy a 200T írást vegyes adatokkal a tesztelt meghajtók 98%-a kibírta.... a maradék rizikó nekem gyártónak belefér. Csak ezt sokan nem értik, mit is jelent.

(#27) TeeJay válasza bazsi83vp (#26) üzenetére


TeeJay
félisten

biztos hogy a TBW helyett annak háromszorosát is elbírja csak akkor sokaknál 150évig élne a gari így meg 150TB után game over
de maga a cucc annak sokszorosát elviszi
és ha azt nézem hogy torrentezéssel évente 4TB-ot ha tolok rá akkor is 4év mire túl lépem a TBW-t annak dupláját meg 8év
hol lesznek ezek már akkor illetve 8év múlva már lazán 4TB SSD-m lesz 30ezerért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28) Cefet


Cefet
aktív tag

Nem, nem lesz olcsóbb az SSD.
A haszon lesz nagyobb...

(#29) Reggie0 válasza Cefet (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig a ketto nem zarja ki egymast.

(#30) Viktor81 válasza Reggie0 (#25) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nem tudom, pontosan, mire gondoltál az új lemeznél nulla, de 1-2 használat után benne van a pakliban dologgal, de remélem, nem a meghibásodásra, mert akkor csak annyit mondok: kádgörbe.
A HDD mechanikai behatásra biztosan érzékenyebb, de egyébként szívesebben bíznám / bízom rá az adataimat, mint SSD-re.

V.

[ Szerkesztve ]

(#31) Reggie0 válasza Viktor81 (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a meghibasodasra, hanem a lemezben fellepo magneses ter gyengulese. Biztonsagi masolatnal emiatt a HDD-k 2 evenkenti ujrairasat/masolasat javasoljak.

(#32) Amazonas válasza Reggie0 (#31) üzenetére


Amazonas
senior tag

Úgy tudtam, hogy mágneses teret az író-/olvasófej generál, a lemezen pedig a mindenkori pólusnak megfelelően a "részecskék" csak elrendeződnek.

(#33) Reggie0 válasza Amazonas (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Azok a reszecskek magneses dipolusok, amiknek sajat teruk is van. Ez pont az a baj, hogy ezek a reszecskek atrendezodnek idovel a kulso(es belso) hatasok miatt. Az olvasofej pedig nem general teret, hanem a forgo lemezen levo magneses ter indukalnak benne feszultseget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.