Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

(#1) schawo

schawo
(titán)

Minden incifinci apróságba belekötnek. Szinte képtelenség megfelelni minden elvárásuknak, olyan zöldségeket találnak ki. Apróságokért nem büntetnek, természetesen, csak módosítást várnak. Szóval a 80-90% hibaarány nem is rossz, mert akkor 10-20% megfelelt az elvárásoknak.

Ha leírnám, hogy nálunk milyen hibalistát tártak fel (2 db A4 oldal teleírva), fetrengős röhögés törne ki.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#2) sztanozs válasza schawo (#1) üzenetére

sztanozs
(addikt)

Néhány kirívó sületlenséget szívesen látnék (csak hogy mihez viszonyítsam a felügyeleti ellenőrzést) :B

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) schawo válasza sztanozs (#2) üzenetére

schawo
(titán)

Fejből:

Fogyivédelem: Írjuk le, hogy ki hostolja a webáruházat.
Válaszunk: Azért nem volt beírva, mert nem külső cégtől hostolunk, hanem saját szervert üzemeltetünk, tehát saját üzemeltetés.
Fogyivédelem: Nem baj, be kell írni.
Válasz: Jó, most beírtuk, hogy <saját cég neve>.
Fogyivédelem: Nem jó, írjuk ki a hosting cég adatait.
Válasz: De az tényleg a saját cég, nézzék meg, és a cím ott van 2 sorral (tényleg kettővel) feljebb.
Fogyivédelem: Nem jó, írjuk le ide is.
Válasz: ¯\_(ツ)_/¯

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#4) nyisziati

nyisziati
(addikt)

Én nem nagyon kedvelem a webáruházakat, csak akkor szoktam ott vásárolni, ha van fizikai lerakatuk is, és el is tudom érni. Személyesen megyek ki érte inkább, mert a netes elérés olyan, mint a kutya vacsorája. Vagy fölveszik a telefont, vagy nem, válaszolnak a mélre, vagy nem, több nap hiábavaló keresgélés után már inkább idegtépő, mint kényelmes.
Amíg Amerikából gyorsabban idehoznak valamit, mint egy magyar webshopból, addig inkább maradok a hazai offline vásárlásnál. Ezt a kultúrát még tanulni kell a hazai eladóknak. :((

Samsung Galaxy A9 (2018); Pebble Steel

(#5) inferno88 válasza nyisziati (#4) üzenetére

inferno88
(senior tag)

Kb. 2 munkanap alatt megkapok mindent.

Semper fi!

(#6) Tsa-bika válasza inferno88 (#5) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

(#4) nyisziati

"Amíg Amerikából gyorsabban idehoznak valamit, mint egy magyar webshopból, addig inkább maradok a hazai offline vásárlásnál. "

??????????

Inferno88: Nem nem neked akart menni.

[ Szerkesztve ]

Maximum effort! |BlackBerry user| NBMR

(#7) sztanozs válasza Tsa-bika (#6) üzenetére

sztanozs
(addikt)

A tipikus kis magyar webshopok nem tartanak árukészletet, hanem ugyanonnan rendelnek, mint az advanced userek, csak tőlük rendelve először a webshop kapja meg (és utána továbbpostáz), nem a közvetlenül a megrendelő.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) Tsa-bika válasza sztanozs (#7) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Alrighty, ezek szerint én csak 'nagy' webshopokról rendelek.

[ Szerkesztve ]

Maximum effort! |BlackBerry user| NBMR

(#9) tiobe válasza nyisziati (#4) üzenetére

tiobe
(csendes újonc)

Amíg Amerikából gyorsabban idehoznak valamit, mint egy magyar webshopból, addig inkább maradok a hazai offline vásárlásnál. Ezt a kultúrát még tanulni kell a hazai eladóknak.

Ilyen helyről nem kell vásárolni.

---

Amúgy tényleg nehéz, sőt gyakorlatilag lehetetlen megfelelni minden jogszabálynak. Én pl. 2 napja szenvedek azzal, hogy rendben legyen a cookietájékoztatás, és ha a user kéri, akkor a rendszer töröljön minden sütit, amit nem szeretne elfogadni. De eleve az, hogy törvény szerint minden egyes cookie-ról külön le kellene írni, hogy mire való, mikor még én sem tudom, ráadásul pl. a facebook elég gyakran változtatgatja is a sütijeit...

(#10) kiscsiszu

kiscsiszu
(csendes tag)

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek azzal van valami jogi baj, hogy ha egy többnyelvű webáruházat 2 cég üzemeltet?
Pl weboldal.eu/hu -> magyar oldal és magyar cég, weboldal.eu/de -> német oldal és német cég
Nyilván az impresszumban, adatkezelési nyilatkozat ezeknek megfelelően különbözőképpen jelenik meg attól függően, hogy a vásárló melyik oldalt nézi.

(#11) Lacok válasza nyisziati (#4) üzenetére

Lacok
(őstag)

Közel 10 éve használom a webes felületet vásárlásra és azt kell mondjam, hogy mindíg megkapom a rendelt terméket 2-3 nap alatt. Ha késöbb tudnak szállítani akkor azt jelzik vagy a termék oldalán vagy e-mailben. Hosszú idő óta most volt az első gondom egy 14 napos elállás miatt de megoldódott amikor belengettem nekik egy "fizetési meghagyásos eljárást".

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.