Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

>2017 augusztusában még két nagy híroldal is feltűnt a legjobb tízben
Előtelepített index, még jó hogy feltűnik a top 10-ben, amikor alig több, mint 10 alkalmazás van az egész boltban :D

Bélabá

(#2) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Szuleim ugy turjak az HBO GO-t mintha nem lenne holnap. Egesz jo ar/ertek aranyu szolgaltatas, tekintve, hogy van magyar nyelv.

(#3) b.kov válasza [CsuCsu] (#2) üzenetére


b.kov
senior tag

Az HBO Go nagy előnye a magyar nyelv, illetve az HBO-s tartalmak, meg talán az ára. Egyébként szerintem egy hulladék maga a szolgáltatás, meg a kliensalkalmazások, amiket képesek voltak pénzért lefejlesztettni... Szerintem a Netflix klasszisokkal jobb, feltéve ha tud az ember angolul.

Szerk.: aktívan használom egyébként mind a kettőt

[ Szerkesztve ]

(#4) Béééla válasza b.kov (#3) üzenetére


Béééla
őstag

HBO go droid tableten bugzik erősen itt is. Volt hogy app data törlésig kellett fajulni mert nem bírt bejelentkezni. "Token nem jó" hiba rendszeres. De ha egyszer elindul, akkor nagyon fut.

Bélabá

(#5) 0P1 válasza [CsuCsu] (#2) üzenetére


0P1
aktív tag

Ja, csak ne 640*480 felbontásban lenne, mert ez egy kicsit röhejes 2018 végén.
Netflixen mér 4k+HDR tartalmak is elérhetők jó ideje. Minőségben ég és föld a kettő, ha tartalomfelhozatalban az HBO GO jobb is (főleg, ha magyar nyelvű tartalmakról beszélünk), a szolgáltatás élvezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#6) Rison77


Rison77
senior tag

20 perc film 10 perc reklám miatt nem is csodálkozok, hogy főként a fiatalok inkább előfizetnek ilyen online tartalomra, minthogy egy 2 órás filmet végignézzenek 3 órában amiben 1 óra reklám.

(#7) Zanik


Zanik
addikt

Mondjuk pont az LG TV-ken nem lehet sima HBO Go-t beregisztrálni, csak ha van szolgáltatói HBO előfizetésed is. És nem nagyon látszik, hogy az LG egyhamar megoldaná ezt a problémát!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8) b.kov válasza Béééla (#4) üzenetére


b.kov
senior tag

Én főleg csak TV-n használom, és még talán ott a leginkább hibamentes eddig, ahol próbáltam. De pl nem először fordult elő, hogy beállítottam valamilyen szinkront, vagy feliratot, és vagy más nyelven, vagy egyáltalán nem jelent meg. Illetve személyes kedvencem még az, mikor feliratos filmnél a vezérlősáv ott van a képernyő alsó részén, és kitakarja az egész feliratot legalább egy 15-20 másodpercig. Netflixnél valahogy meg tudták oldani, hogy a felirat felcsússzon közben. HBO-nak valszeg nincs meg a tőkéje hozzá, hogy rendes alkalmazást fejlesszenek... :U

(#9) b.kov válasza Zanik (#7) üzenetére


b.kov
senior tag

Én szerintem az HBO felelős az LG TV-n található applikációért egyébként, nem az LG. De javítsatok ki, ha tévedek.

(#10) ElEvEn11 válasza b.kov (#3) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Na, ha rendszeresen használod, akkor légy szíves oszd meg velem, hogy miként lehet előre-hátra tekerni a Netflix-ben?! (shortcut gombokra gondolok) A natív alkalmazást használom Windows 10 alatt és semmi nem működik. Egyedől akkor megy a jobbra-balra gommbal, ha a timeline éppen látható. Szemben az HBO Go-val, ahol ez alap. Nekem azért ez egy alap kényelmi funkció és úgy érzem, hogy nem megy. Plusz nekem nagyon úgy tűnik, hogy jobb képminőséggel megy az HBO Go a Netflix-nél. Ugyan csak HD-ben nézem a kettőt és gépről, de minden esetben ez volt a benyomásom. Nem mértem, ez csak érzésre... Dániában élek és onnan használom mindkettőt. Lehet, ez is jelent valamit a különbségben.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#11) Busterftw válasza ElEvEn11 (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem LG tv-n a Netflix siman jobbra-balra nyilakkal beleteker.
Vagy ha egyszer megnyomom akkor ugrik 10 masodpercet ha jol emlekszem.

(#12) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

A hagyományos tévé nyújtotta szolgáltatások műsorminőségét, adásstruktúráját tekintve nincs is min csodálkozni...

Nekem sokszor jobban fekszik még a torrent + külső HDD/DLNA/Miracast, de ez a jövő.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#13) b.kov válasza ElEvEn11 (#10) üzenetére


b.kov
senior tag

Fogalmam sincs, hogy a natív alkalmazásban hogy működik Win10 alatt, mivel nem használok otthon windowst. Viszont ajánlom, hogy esetleg próbáld ki a webes felületet. Én őszintén szólva shortcut gombokat sosem használok, mert gépen nem használom őket egyáltalán (csak webOS, néha iOS).

A minőséggel kapcsolatban pedig a Netflix felé billen a mérleg az általános vélemények szerint is. HBO Go-n pl. egyáltalán nem található 4K tartalom, legjobb esetben is csak 1080p. Netflixen nem egy 4K, illetve DB Vision támogatott filmmel/sorozattal találkoztam.

(#14) Busterftw válasza b.kov (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

Sot, nagyon sok HDR is.

(#15) Redneck


Redneck
veterán

Ennyi szutyok csatorna, tartalom és rengeteg reklám mellett, csoda hogy még van értelme TV szolgáltatásra előfizetni. Részemről ez a sport és az ismeretterjesztő csatornák sokasága, azok miatt még fizetem a szolgáltatást.

Már évekkel ezelőtt azt vallottam hogy a nagy stúdióknak, saját stream szolgáltatást kéne indítani. Szép lassan lettek is ilyenek, most viszont az a baj hogy mindegyik külön-külön van. :DD

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16) macilaci78 válasza b.kov (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az HB GO-t még az ingyenes időszakban lemondtam, nem igazán találtam átfedést az érdeklődési köröm és a kínálat közt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) [CsuCsu] válasza 0P1 (#5) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A legtobb cucc 1080p, nem 640*480. Ennek ellenere illene a 4K (+ HDR) 2018-ra. Magyarorszagon kulfoldi nyelvet nem beszelok szamara ettol meg ez a legjobb uzlet. Meg annak is, aki HBO tartalmat szeretne nezni. Mondjuk mashol sincsen mas valasztas szamukra.

Egyesek szerint azert nincsen 4K stream, mert a blu-ray eladasokra hajtanak, es ez kannibalizalna a legtobb vevo szamara (nem mindenki nezi a bitratat).

(#18) 0P1 válasza b.kov (#13) üzenetére


0P1
aktív tag

HBO Go- n nincs még 1080p se, sőt még a 720p-t sem éri el...

(#19) 0P1 válasza [CsuCsu] (#17) üzenetére


0P1
aktív tag

Igen? Mióta? Ez számomra új. Egy éve néztem, akkor még 720p se volt, nemhogy 1080p.

[ Szerkesztve ]

(#20) 0P1 válasza [CsuCsu] (#17) üzenetére


0P1
aktív tag

"Egyesek szerint azert nincsen 4K stream, mert a blu-ray eladasokra hajtanak,"

Az HBO mióta érdekelt a blu-ray eladásokban?

(#21) b.kov válasza 0P1 (#18) üzenetére


b.kov
senior tag

Azért ennyire nem kell lehúzni, van 720p és 1080p is. 4K viszont nincsen.
Egyébként 4K TV-n nem néz ki annyira borzalmasan a tartalom, már rég lemondtam volna, ha igen.

(#22) [CsuCsu] válasza 0P1 (#19) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Lehet, hogy az alapvetoen gagyi alkalmazas lassunak nezte a neted, mivel automatikusan skalaz. Mindig alacsony felbontason kezd, es olyan fel perc alatt belovi, mit bir a net. Nekem a legtobb esetben 1080p-ben jon a tartalom, csak bar regebbi darab nem full HD.

A blu-ray eladasokban meg miert ne lenne erdekelt, ha profitot lat benne? Miota az eszemet tudom, forgalmaztak filmet kazettan, DVD-n, blu-ray-en.

[ Szerkesztve ]

(#23) Grodd válasza [CsuCsu] (#22) üzenetére


Grodd
tag

Ja, azt nem tudtam, hogy ilyesmivel is foglalkoznak. Lehet, megprobalkozok mégegyszer az HBO Go-val. Samsung smart tv-m van, annak az appjával próbáltam anno. És nem jött 720p sem 500 megas kapcsolaton.

(#24) Prof


Prof
addikt

Imho 4k-tol egy ipari hulladek jatek/film se lesz jobb, nem beszelve a tobbseg fizikailag nem is latja kulonbseget a szeme/kepernyomeret/tavolsag/tomorites kombo miatt. (FullHd-hoz kepest)

(#25) b.kov válasza Zanik (#7) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Ma olvastam az OLED-es csoportban, hogy érkezett frissítés webOS-en az HBO Go-hoz. Innentől kezdve már lehet nem szolgáltatói fiókkal is használni a szolgáltatást.

(#26) #21180672 válasza b.kov (#25) üzenetére


#21180672
törölt tag

most néztem meg és még nincs frissités. legutóbbi az 2015-ös.

egyébként lg oleden a hbo tartalom az 1080 amit felskáláz valamennyire, de ettől független az hbo go kezelőfelülete egy rakat szar. alig lehet nyelvet váltani, 2 tekerés után nem birja bufferelni és előröl kezdi az egész epizódot, felirat csomószor teljesen más mint amit mondanak. egy fillért nem fizetnék érte ha nem kapnám ingyen.

netflix eközben fasza kezelőfelülettel 4k hdr-ben szinten minden 2018-as tartalom.

prime videóra sincs panasz, mondjuk a kezelőfelülete annak is hagy kivetnivalót.

(#27) Duree


Duree
veterán

Ne csodálkozzunk rajta mert a tévé műsorok gyengék ráadásul tele vannak pakolva idegesítő reklámokkal.

duree54

(#28) ElEvEn11 válasza b.kov (#13) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Éppen ezért írtam, hogy én most csak gépről és így tudom nézni. Ezer helyen írják a gyorsbillentyűket a neten, de azok bizony (nekem) nem mennek a natív alkalmazásban. A webes felületet is próbáltam a Netflixnél, de ott se tudtam használni. Csak egérrel lehet vezérelni. Shortcut gombokon élek minden gépek, minden oprendszeren. Nekem ez alap. Utálok egerészni feleslegesen, ha tudom, hogy arra vannak gyorsbillentyűk is.

Többen írták fentebb is, hogy az HBO Go rosszabb minőségű. Nekem a sorozatoknál egyértelműen az látszik, hogy jobb a Netflixnél. Nyilván nem 4K-ban, hiszen az nincs az HBO-nál. HD esetében viszont ezt látom. Még egyszer: én Dániából nézem és lehet, hogy ez számít valamit. Gondolom az itteni szerveriken keresztül meg és lehet, hogy más a ráta, amit itt használnak. Nem tudom. Most éppen a Star Wars: Clone Wars-t nézem Netflix-en és messze nem olyan képminőség, mint mondjuk a The Big Bang Theory az HBO Go-n. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#29) nyisziati válasza Redneck (#15) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, én is leginkább ismeretterjesztést/sportot meg Cool-t nézek, bár most pont lemondtam a szolgáltatást, úgyhogy csak YouTube-ról amit tudok (vagy érdekel). Annyira nem vagyok nagy tévés.

(#30) Cypresss válasza 0P1 (#19) üzenetére


Cypresss
senior tag

Mikor és milyen készüléken próbáltad utoljára a GO-t? :U
Kb másfél éve minden film elérhető 1080p-ben.

(#26) zirmi: a buffereléstől én is agyfaszt kapok, 500-as net van itthon, de ha beletekerek a filmbe (csak egy kicsit), kb fél percet kell várni. WTF???!!! :W

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#31) b.kov válasza #21180672 (#26) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Utánakérdeztem az illetőnél, és annyi a trükk az egészben, hogy nem frissítés jött a jelenelgi HBO Go-hoz, hanem egy teljesen új alkalmazás, ugyanazzal a névvel.

Tehát a webOS store-jában most 2 féle HBO Go app van: egy fehér, és egy fekete hátterű. A fehér a jelenlegi, a fekete az új. Tegnap próbálgattam, sokkal jobb lett (bár Netflixtől még mindig totál el van maradva).

(#28) ElEvEn11
Egész véletlenül nem Netflix Basic előfizetésed van? Ugyanis ott nincs HD tartalom se. Nehezen tudom elképzelni, hogy az HBO Go és a Netflix fullHD tartalom között olyan jelentős különbség lenne (főleg, hogy mindenkinek más tapasztalatai vannak, és nem csak Mo.-ról).

(#32) ElEvEn11 válasza b.kov (#31) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ott a pont! De bizony! Basic-em van. Akkor így már érthető a dolog. Egy darabig viszont még nem fogok váltani feljebb. Itt Dániában az egyik legdrágább fajlagosan és most még nem állok úgy anyagilag. Egyelőre – 45 éves fejjel – egyetemre járok. Ha elkezdek dolgozni, utána már simán váltok rá, mert ezek szerint tényleg van értelme. Köszi! Ha netán a gyorsbillentyűkre is talál valaki választ az nagyon jó lenne. Bár nem életbe vágó. Csakhát ami a neten van, az nem működik a natív playerben. Pedig csak előre-hátra szeretnék tekerni a filmekben. :)

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#33) b.kov válasza ElEvEn11 (#32) üzenetére


b.kov
senior tag

Akkor a minőségről majd nyilatkozhatsz feljebb váltás után is. ;]
Egyébként shortcutokról ennyit találtam:

Esetleg ha egy adott böngészőből neked mégsem megy, próbáld ki másikkal.

[ Szerkesztve ]

(#34) ElEvEn11 válasza b.kov (#33) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Így lesz. :K

Közben kipróbáltam újra böngészőből. Firefoxban működik az, amit te is találtál. Az viszont egyszerűen fel nem érhetem épp ésszel, hogy ha ennyire láma a natív Windows alkalmazásuk, hogy nem tudja ezeket az alapfunkciókat sem, akkor minek erőltetik? :U

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#35) b.kov válasza ElEvEn11 (#34) üzenetére


b.kov
senior tag

Jó kérdés, bár nem tudom mennyire fontos nekik az az alkalmazás. Pl. az én környezetemben senki nem használja natív winappból, hanem inkább böngészőből/TV-n. Ettől függetlenül én is mindig a natív appokat részesítem előnyben, így szomorú ezt hallani.

(#36) Anfänger


Anfänger
őstag

Kár,hogy manapság a tv. az egyik legfontosabb dolog az emberek életében.Igen tudom,nem a tv.hanem az okosteló. :(((

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#37) Prof válasza Anfänger (#36) üzenetére


Prof
addikt

Ne is mond lol mikor csajszi elmegy partiba es ul a szeken/sarokban nyomogatja a telefonjat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.