Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugyanez megvolt kb 10éve is, akkoriban Turbo memorynak hívták a cuccost. Kérdés persze, hogy a gyakorlatban mire jó az Optane, amikor a userek 80%-a már gyors SSD-kről futtatja a programjait?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) joghurt


joghurt
addikt

De jó, akkor nekem fél terás rendszermemóriám van!

Ez csak azért szívás, mert így baromi sok időt fog elvenni az összehasonlító oldalakon, hogy megnézze az ember, hogy pl. a 32 GB-s szűrés végeredményéből kik a 32 RAM-osak, és kik a sunyi 16+16 Octane-osak.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) kalmani


kalmani
tag

A DDR4-hez képest lassú Optane -rendszer memóriaként használva- nem lassítja le a rendszert?
Amúgy nekem tetszene az Optane SSD, ha elérné legalább a DDR3 sebességét.

[ Szerkesztve ]

(#7) #74018560


#74018560
törölt tag

Az még ok, hogy valami nagyon spéci feladatnál hasznos lehet az Optane, így egyes workstation-ökben lehet(?) értelme.... de egy laptopban mi a francot keres?! :F

(#11) erer1000


erer1000
őstag

ekkora marketinges bullshiet...

ez már tényleg az táverés szintje. :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#12) lezso6 válasza t72killer (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem az azelőtti Nvidia TurboCache meg ATI HyperMemory jutott eszembe. Ezeknél ugye az volt a lényeg, hogy a VGA-k a rendszermemóriát használták, mivel nagyon kevés memóriát kaptak, amiben kb a framebuffer fér csak bele.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) proci985


proci985
MODERÁTOR

térjünk vissza onba :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) Rayyy


Rayyy
senior tag

Ha a RAM-ot keressük, akkor elvileg nem lehet félrevezető (például egy webshop-os szűrőnél), mert ez nem RAM. De ha annyit írnak, hogy "rendszermemória", akkor az már lehet félrevezető. Egy ímélt nekem meg fog érni a fogyasztóvédelemhez... hogy mégis mit kezdenek vele.
Végigpörgettem pár oldalt... szerencsére kiírják a memóriák típusait tételesen. Szerintem, ha egy áruház itthon elkezdni ezt a módszert gyakorolni, akkor elég, ha néhányunk ír nekik levelet – amit esetleg a fogyasztóvédelemnek is csatol – és gyorsan leszoknak róla.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#16) Komplikato válasza lezso6 (#12) üzenetére


Komplikato
veterán

Azoké, hogy ezzel a reklám maszlaggal a 128MB-os (64 bites) alja hulladékot adták el, de az összes PCIE VGA tudja használni és használja is a rendszer memória egy részét, nem?

A cikkhez meg ... úgy látszik a kínai jó szokás, hogy a mobilok, tabletek flash memóriáját "RAM"-nak hívják a leírásban begyűrűzött a Noti és PC piacra is. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#17) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az Intel most már kimaxolja a vásárlók átverését.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Jim Tonic válasza Rayyy (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

El tudom képzelni, hogy az EU majd belenget egy sallert ezért.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) GIJoe


GIJoe
addikt

raid0ba 1 olcsó asrocklapba Ryzen alá el tudnám képzelni :B
2 x 64 elég a systemnek...

(#22) erer1000 válasza GIJoe (#21) üzenetére


erer1000
őstag

Szűkösen

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#23) gusthy


gusthy
veterán

Ami nekem gáz, hogy mi van, ha meghal az SSD, akkor kuka a laptop? Egy szerverben ki lehet tenni meg berakni egy újat.

(#24) joghurt válasza gusthy (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Laptopban is lehet alkatrészt cserélni (már ha nem MacBook Air-ről van szó, de abban meg mást sem).
Az SSD meg nem egyben meghal, hanem egyre több blokkot von ki a használatból, amit te észre sem veszel.

A tej élet, erő, egészség.

(#25) flashpointer


flashpointer
őstag

Az optane az uj gtx 970 :D

(#26) borg25 válasza joghurt (#24) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Kivéve ha a vezérlőchip leheli ki a lelkét...régebben az volt a szokás. Nekem is az volt, hogy egyszer még megy, aztán következő újraindításkor a BIOS nem látja. A lényeg, hogy ne abból indulj ki, hogy majd látod, hogy mikor kezd el tönkremenni, aztán majd még lesz időd lementeni az adataidat, mert ez nagy valószínűséggel nem így lesz. (Mondjuk ezt talán a HDD-re is el lehet mondani, mert egy 4TB HDD lementése 100MB/s esetén 11 óra kemény használat lenne.)

(#27) #Morcosmedve válasza t72killer (#1) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én is meglepődtem, de közel egyenlő programindításokat produkál egy optane-os rendszer is (már az első win restart után is).

Itt inkább az elnevezés az inkorrekt...ilyen módon. Mindenhova oda kéne írni az elosztást, mert marha férrevezető, akár mit is mond az intel, szerintem ilyen szinten nem is fogja sokáig mondani, mert szétperelik őket egy idő után, vagy politikai szinten intézkednek.

A webshopok tudnak/lesznek kénytelenek védekezni majd, hogy ne legyen sok visszahozott gép.

joghurt: Nézz meg más laptopokat is, hasonló kategóriában, hogy miket lehet valójában cseréni, meg fogsz lepődni.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#28) lezso6 válasza gusthy (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Optane nem NAND flash, hanem ReRAM vagy pontosabb nevén 3D XPoint. Jóval strapabíróbb (állítólag 1000x, de a rendelkezésre álló adatok szerint inkább 10x), illetve az NAND-hoz képest szintén 10x jobb a késleltetése, így a NAND flash és RAM között van félúton, ezért alkalmas kiegészíteni a RAM-ot. Persze a RAM-nál még így is 5-10x lassabb, szóval nem az igazi, meg a sávszéle se annyira jó. Na meg rohadt drága. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) #74018560 válasza lezso6 (#28) üzenetére


#74018560
törölt tag

Akinek telik Optane-re, telik RAM-ra is. Szóval ez a szegényember RAM-ja elképzelés eléggé FAIL. :U

(#30) lezso6 válasza #74018560 (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Optane fajlagosan olcsóbb, mint a RAM. Legalábbis jelenleg.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) joghurt válasza lezso6 (#30) üzenetére


joghurt
addikt

Mint ahogyan a DDR3 is olcsóbb, mint a DDR4. Sőt, a flash is olcsóbb, mint az Optane. A vinyó meg aztán még olcsóbb.

A tej élet, erő, egészség.

(#32) #74018560 válasza joghurt (#31) üzenetére


#74018560
törölt tag

Lehet meglepő, de gamerkedni még a DDR2 is elég. Hétvégén próbáltam CoDWWII-t 8GB 1066-os RAM-al, mint a vaj úgy ment :U

(#33) -Skylake- válasza Komplikato (#16) üzenetére


-Skylake-
addikt

"PCIE VGA tudja használni és használja is a rendszer memória egy részét, nem?"

Nem. A telefonok belso memoriajat pedig a leirasban sem RAM-nak irjak, hanem ROM-nak. Ez egyebkent igy helyes is.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) joghurt válasza -Skylake- (#33) üzenetére


joghurt
addikt

Már amennyiben egy többször újraírható memóriát jogos read-only-nak (ROM) nevezni.

Egyébként meg "belső tárhely"-ként szoktak rá hivatkozni.

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.