Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ahhoz képest, hogy a sony az elsők között kezdett az oled kutatásával/fejlesztésével foglalkozni ... nem is értem pár éve miért is dobta az egész "üzletágat" .. persze akkor még nem volt kész, de a jövő egyértelműen felé mutatott...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Ahhoz képest, hogy az Apple marha sok pénzzel támogatta az LG-t , eddig képtelenek voltak megfelelő minőségű panelt legyártani. (A többi gyártónak.)

[ Szerkesztve ]

(#3) NemMo


NemMo
őstag

Elég nagy baj, hogy már szinte alig van ips kijelzős telefon. Az én telefonomban is amoled van (mi 8) és, ha süt a nap és felkúszik maxra a fényerő, akkor kikapcsolom az auto fényerőt és kézileg visszaveszem nehogy beégjen. Marha jó kis technológia amibe bele van kódolva az, hogy rövidtávon tönkremegy. Hiába a szép színek. Arra is gondoltam, hogy a gyártók szempontjából ezért is előnyös a használata, mert így rákényszerítik az embereket, hogy 1-1.5 évente vegyenek új telefont

(#4) Kokzor válasza NemMo (#3) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Amíg garanciális a telefon addig nincs nagy baj, csak kellemetlenség, hogy be kell adni a szervízbe. A tervezett elavulás nem új dolog, nekik nem érdekük, hogy akár 5-10 évet is bírjon a termékük.

(#5) hegedis válasza NemMo (#3) üzenetére


hegedis
tag

Nagyobb a valószínűsége a OLED panel esetén a beégésnek, de általános használat melett nem nagyon halottam volna, hogy milyen nagy gond.
Pl. a galaxy s3 is AMOLED-es, de nem emlékszem, hogy bármikor is lett volna ripánkodás a beégés miatt a kiadása óta, ami nem most volt már.

(#6) <Lacy85> válasza NemMo (#3) üzenetére


<Lacy85>
addikt

1,5 éve automata fényerőn használom az S8+t, de beégésnek még csak nyoma sincs a telefonon.
Pedig kültéren kb. egyből felnyomja max-ra.

[ Szerkesztve ]

(#7) DraXoN válasza NemMo (#3) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ha nem tetszik használj LG-t, náluk még az LCD is beég :DDD (...röhej gyártó...)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) enginev3.0


enginev3.0
félisten

LG nem gyárt telefonokba kijelzőt?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) prolad válasza NemMo (#3) üzenetére


prolad
őstag

Nem égnek be ma már olyan könnyen, persze figyelni kell a statikus elemekre, de az elrejthető állapotsáv és navigációs gombok megoldják a problémát. Kb 2 éve nem égett be egy oledes mobilom se, még a sokat szidott V30 se. Pedig automata fényerő alap.

(#10) forgonati válasza enginev3.0 (#8) üzenetére


forgonati
őstag

De gyárt, csak szart. Pixel kijelzőproblémák, például. De a zöldülő Mate kijelzőket is ők szállítják azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#11) enginev3.0 válasza forgonati (#10) üzenetére


enginev3.0
félisten

Amit tv alatt meg tudnak csinálni, azt telefonba miért nem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12) Sgr_A válasza prolad (#9) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem-e?
Mikor jelent meg a mate 20 pró
A t-nél nem kicsit van beégve

[ Szerkesztve ]

(#13) Griff55 válasza forgonati (#10) üzenetére


Griff55
senior tag

Nem az összeset, de ami zöldült az LG volt.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#14) Bossyy


Bossyy
tag

Már majdnem 10 éve, hogy hogy AMOLED panellel szerelt telefont használok (Nokia N86 majd utána N8 voltak az elsők). Már akkor lehetett látni, hogy ez lesz a jövő (már az N86 is tudta az Always On-t és a tökéletes feketéket, pedig az még nem is volt érintőkijelző) és mégis sikerült a nagyoknak (Sharp, LG, Sony és társaik) átaludni ezt a forradalmat. A Samsung észnél volt és meg is látszik az eredménye.

(#15) forgonati válasza Griff55 (#13) üzenetére


forgonati
őstag

Ez rájuk nézve még nagyobb szégyen, mert ez azt jelenti hogy 100% a hibaarány.

enginev3.0

Gondolom kis méretben problémásabb azt a minőséget hozni, vagy nem tudom. Amúgy a tévékbe gyártott paneljeik minőségén is vitáznék. Szoptam tavaly LG panellal, 3 tévét vittem vissza...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#16) hegedis válasza Sgr_A (#12) üzenetére


hegedis
tag

A media marktban is bevan égve a samsung elég rondán, de azok kb éjjel nappal mennek. És sokszor előfordul, hogy az emberek egy statikus képet hagynak a kijelzőn. Egy minden napi használattal ezt a környezetet nem hiszem, hogy validan össze lehet hasonlítani.

(#17) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Én maradok az IPS-nél ameddig csak lehet. A waze rövid időn belül szarrá égeti a kijelzőt sajnos a statikus elemek miatt így az OLED számomra csak korlátolt használatra jó, márpedig nem ezért fizetek :) Plusz a magas kontraszt arány miatt kifolyik este a szemem. Ma egyre inkább a korlátok és rövid használhatóság felé megy a mobilpiac sajnos és ez már lassan minden komponensén meglátszik. OLED panel, üveg hátlap, nincs Jack csati stb. stb.

(#18) enginev3.0 válasza tomboy0013 (#17) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igazából már rég ideje lenne egy új waze-nak ahol nincs ilyen gond, mert mozognak az elemek, mégha csak kicsit is...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) forgonati válasza tomboy0013 (#17) üzenetére


forgonati
őstag

Csak ne LG-t vegyél, szerintem ők az egyetlen gyártó akinél még az IPS is beég 😀

Keelah Se'lai!

(#20) NemMo válasza forgonati (#19) üzenetére


NemMo
őstag

Az lg elképesztően leszerepelt a mobil ágazatban. Fura, mert lg a monitorom és a tv-m is és megelégedéssel használom.

(#21) Fred23 válasza tomboy0013 (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

AMOLED-en vagyok, de legközelebb IPS-t szeretnék. Pedig nekem csupa pozitív személyes tapasztalatom volt eddig AMOLED-es mobilokkal. Wave I, S5 Mini, A3 2017 -mind hibátlan volt tartós használat után. Viszont új telót keresve a MM-ban tapogatva a felhozatalt, feltűnt, hogy a kirakott S8 AMOLED kijelzője már beégett, ahogy a V30-é is. Akkor már megnéztem az A3 és az A5 2017-et is, és utóbbi kijelzője szintén beégett már. Köszi, de nekem ez nem hiányzik legközelebb! Akár csökkent a minőség az évek alatt, akár csak a Media Markt monoton, nagy fényerős beállítása okozza, de nem szeretnék találkozni vele. Szóval egy jobb IPS-t keresek majd inkább, az LG G7-é például ilyen, annál szebb kijelzőt technológiától függetlenül se nagyon láttam még, bár tudom, ez elég szubjektív.

(#22) MineFox54 válasza Fred23 (#21) üzenetére


MineFox54
őstag

mindenki az előző 20 kommentben: az LG szar, még az IPS-ük is beég
Fred23: szimpatikus a G7, a be nem égő IPS-el, asszem azt veszek
:))

[ Szerkesztve ]

(#23) Fred23 válasza MineFox54 (#22) üzenetére


Fred23
nagyúr

:DDD

Kíváncsi vagyok rá nagyon, mert gyönyörű, és egész új technológia is! Notebookcheck tesztből:

(#24) gabesz839


gabesz839
senior tag

Mi a különbség az amoled illetve az oled között? Mint oled fogalom nálam csak az elmúlt 1, 2 évben lett gyakori legalábbis a telefon iparban. Amoled kijelzőt viszont már nagyon régóta használ a Samsung.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#25) prolad válasza Sgr_A (#12) üzenetére


prolad
őstag

Kiállítási daradoknál, amik egész nap mennek, sokszor max fényerőn, persze, hogy beég. Főleg, hogy a mate 20 pro elég silány kijelzőt kapott tartósság szempontjából. Plusz valami nagyom félrement a szoftverben, ha annyit világított az ujjlenyomatolvasó ikonja (vagy ne világítson annyit, vagy pixeleltolással mozgassa az ábrát). De tényleg hamar beégett, messze nem ez az általános.

(#26) DraXoN válasza Fred23 (#23) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

anno xperia p volt rgbw kijelzővel szerelve, jó fényes volt... nem is értettem miért nem vitte azt a vonalat (se) tovább a sony...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#27) MineFox54 válasza DraXoN (#26) üzenetére


MineFox54
őstag

(sima TFT/LCD, csak közvetlenül tud fehér színt is adni színkeverés nélkül)

(#28) TomPack válasza tomboy0013 (#17) üzenetére


TomPack
őstag

Nekem van egy másfél éve újonnan vett Samu A3 2017-em. Pár hónap használat után rájöttem, hogy az nekem kicsi lesz, vettem egy nagyobb telót, és inkább befogtam munkára navizni. 13 hónapja van a műszerfalra csíptetve, és napi 8-10 órát megy a Waze rajta. És a lényege a mondókámnak az, hogy az Istenért se akar beégni, hogy végre legariztassam! :O 1-2 havonta nézegetem screen tester progikkal, de egy fia beégést sem látok. Az akksija már kezdi megadni magát, de más baja még nincs.

(#29) tomboy0013 válasza TomPack (#28) üzenetére


tomboy0013
veterán

Akkor biztos abba jobb minőségű kijelzőt tesznek mint az S8,S9 meg Note 9 telókba, azokból nem láttam még wazerek-nél olyat hogy ne lenne beleégve az alsó sáv.

(#30) enginev3.0 válasza tomboy0013 (#29) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sógorom s6 edge+a is be van égve

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) vicze válasza Fred23 (#23) üzenetére


vicze
félisten

Elég durva elírás, mert MLCD+ a neve, és csak egy sima IPS megtoldva egy fehér subpixellel, hogy magasabb legyen a fényerő és ezzel a kontraszt is.

[ Szerkesztve ]

(#32) Reggie0 válasza vicze (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

A + hianya olyan durva eliras?

(#33) vicze válasza Reggie0 (#32) üzenetére


vicze
félisten

mLC és az MLCD+ között azért én látnék némi különbséget.
Mozaikszóban vagy kiísz mindent, vagy marad úgy ahogy van, illetve mivel ez a gyártó általi fantázianév, aminek nincs valós hosszabbított neve, így meg se változtathatod csak úgy. Helyes az MLCD+ screen vagy panel, ami le volt írva az semmiképp.

(#34) Reggie0 válasza vicze (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahogy irjak M+-nak is, mint M+ LCD, szoval csak a + hianyzik. Pont annyira mozaikszo, mint rovidites, nem veletlen a kulturaltabb iromanyokban az LCD display helyett is LC display-t irnak, csak manapsag a pongyola megfogalmazas gyorsabban terjed(nagyobb a vevobazis) igy megszokotta valt.

(#35) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem csoda a legjobb kijelzők a piacon. Nyilván vannak hiányosságok. A színek meg kalibráció függők, persze a fehér kékes lesz/marad, cserébe magas a kontraszt, és a fekete fekete.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36) vicze válasza Reggie0 (#34) üzenetére


vicze
félisten

Akkor lenne mozaikszó, ha az M mögött lenne jelentés, de már a + miatt is elveszti a mozaikszó jellegét és szétválaszthatatlaná válik. Így az elméleti display display is helyes lenne, mert egyszerűen a D itt csak egy betű semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#37) kchris78


kchris78
veterán

ket negativ dolog: amig ennyi feher hatteru cucc van az appokon addig jobb fogyasztasban az LCD(illetve tervezhetobb), a masik a PWM. Egy darab vacak mobil nincs ami OLEDes es ne PWMmel lenne meghajtva... Vagy legalabb ne 240Hzen ami eleg alacsony... Ill egy regi LG volt de az olyan is volt..

(#38) Reggie0 válasza vicze (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Az LCD tipusa "M+"/"M plus" es nem MLCD+, csak valamiert igy irjak az ujsagok, gondolom nagyon buzog bennuk az ujitasi vagy. Itt van az LG leirasa, amibol egyertelmuen latszik: http://www.lgdisplay.com/eng/product/technology/mPlus

(#39) vicze válasza Reggie0 (#38) üzenetére


vicze
félisten

Lehet hogy M+, de amennyire látom az LG így használja rövítve, a sajtó anyagban szinte biztosan MLCD+ szerepel azért irják így a portálok. A lényegi mondandómon igazából nem változtat, fatázia név és mint olyan nincs hosszabbított alakja és nem mozaikszó, a linkelt oldal mindenképpen rosszul kezelte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.