Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrThomi


mrThomi
addikt

A mate 20x-nek vagy 5g-s variansa is ? Mert én nem tudok róla

Nothing Phone (2a)

(#2) joey04 válasza mrThomi (#1) üzenetére


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) roli543


roli543
őstag

Szép telefon ez a Zte P30 Pro

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#4) babkukta


babkukta
senior tag

Nekem az feltűnő, hogy az összes említett mobil kínai :) Néhány éve a fene se gondolta volna, hogy tényleg meghódítják a piacot a "gány" minőségükkel. Erre nem csak minőségben és megbízhatóságban zárkóztak fel a nagy piaci szereplőkhöz, de rengeteg dolgot elsőként lépnek meg.

Üdvözlettel, Tibi

(#5) Depression


Depression
veterán

283Ft-ért hozhatna nekem valaki egy pár telefont. :Y

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) K0vasz


K0vasz
aktív tag

arról nincs hír, hogy itthon hogy áll az 5g hálózat? mert anélkül hót mindegy, hogy a mobil tudja-e vagy sem...

(#7) Victoryus94 válasza K0vasz (#6) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha jól tudom, idén fogják majd értékesíteni az "5G sávokat". Bár elvileg a Vodának már most is van... és tesztel is. A Té is tesztel Zalaegerszegen (bár az ottani teszt elsősorban az önvezető autókra fókuszál).
Egyébként nekem az jött le, hogy nem lesz 2021 előtt működő összefüggő 5G hálózat itthon (max 1-1 városban reklámfogásként... de az igazi verseny 2021-ben indulhat be a 3 nagy szolgáltatónál)

[ Szerkesztve ]

(#8) Stabi83 válasza Victoryus94 (#7) üzenetére


Stabi83
senior tag

A Voda a VoLTE-t is még csak teszteli a fene sem tudja mióta...
Egyenlőre nem látom okat annak hogy váltsak sőt talán még a következő is elavult 4G telefon lesz amit veszek.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#9) aelod válasza K0vasz (#6) üzenetére


aelod
veterán

LTE sem mindenhol van ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10) Narancskoma


Narancskoma
tag

Egyre több az 5G, csak még kb sehol nem tudod normálisan használni.

(#11) Mr.Silkó válasza roli543 (#3) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:C

(#12) pusszycat válasza Narancskoma (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mire fogod tudni,több lesz az 5G telefon mint a nem 5G-s. 😁😎

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) Doki42


Doki42
őstag

Ahhoz képest, hogy több tucat ország tudósai tiltakoztak az 5g ellen mondván már egésszég károsító hatása van...
Szépen terjed. :Y

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#14) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Jó dolog ez a sok 5G-s teló, csak arra lennék kíváncsi, hogy hálózat mikor lesz hozzá? Főleg itt nálunk. Jelenleg a 4G lefedettség is csak papíron mutat jól, a gyakorlatban sok helyen nem megy rendesen.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#15) ollie válasza Doki42 (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Melyik pletykaoldal szerint tiltakoznak?

***

(#16) ollie válasza K0vasz (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Konkrétan sehogy.

***

(#17) kali válasza ATi GAMES (#14) üzenetére


kali
legenda

Jól állunk 5G tekintetében, régóta folynak a fejlesztések a Telekomnál, tavaly nyáron már volt valós körülmények között tesztüzem (fővárosi székház), aztán januárban el is indította az első tesztállomását. (Zalaegerszeg)
4G lefedettségben...stb. is a legjobbak között vagyunk még világviszonylatban is, nem csak papíron, hanem a gyakorlatban is, ehhez persze megfelelő készülék is kell, akié nem tud minden szükséges frekvenciát és csatornát, az mást tapasztalhat, de arról nem a szolgáltatók tehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#18) pusszycat válasza kali (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel kis ország nem nehéz nagy lefedettséget elérni. Így lesz hátrányból előny.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) kali válasza pusszycat (#18) üzenetére


kali
legenda

Viszonylag jók a környezeti adottságok, de a szolgáltatók hozzáállása is kell azért hozzá, sok országot lehetne említeni, ahol szintén adottak a hasonló környezeti tényezők, de mégsem olyan jó a lefedettség, vagy legalábbis nem minden szolgáltatóé.

[ Szerkesztve ]

(#20) ATi GAMES válasza kali (#17) üzenetére


ATi GAMES
tag

Én sok felé járok, mivel kamionozok. De azt tapasztalom, hogy a 4G-vel is van gond rendesen itthon is. 4G+ meg alig van pár városban. Pedig az S10 szerintem elég sok frekvenciát tud...

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#21) kali válasza ATi GAMES (#20) üzenetére


kali
legenda

Melyik szolgáltatónál vagy?

(#22) ATi GAMES válasza kali (#21) üzenetére


ATi GAMES
tag

Voda. Ausztriában sokkal jobb a hálózat, mint itthon.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#23) kali válasza ATi GAMES (#22) üzenetére


kali
legenda

Akkor megértelek valamilyen szinten, mert papíron is a Vodafone 4G hálózata a leggyengébb a három hazai szolgáltató közül.
Amíg használtam a Telekomos SIM kártyám mellett Vodafone-ost is egy ideig, a gyakorlatban is sokkal többször tapasztaltam, hogy a Telekomos maximum vagy közeli térerővel bír, a Vodafone-os pedig gyenge, vagy nincs - pláne vidéken és beltéren -, mint fordítva.
Ritkán örökítem meg külön, de ez egyéb Vodafone-os hálózati probléma miatt is megtörtént korábban: [link]
Az 5G még érdekesebb lesz ilyen tekintetben, de mire az kellően elterjed...

[ Szerkesztve ]

(#24) Victoryus94 válasza ATi GAMES (#20) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én nem járok annyira sok felé (bár idén voltam néhány városban).
Nekem az a tapasztalatom, hogy: Londonban semmivel nem jobb a net mint Pesten, sőt a metrókon, aluljárókban 0 térerő van (de még 2G sincs). Ezt itthon sikerült megoldani minden szolgáltatónak -ott egynek sem. - Tudom picit nagyobb a metróhálózatuk, de ettől még nem kivitelezhetetlen, csak több eszköz kell hozzá.
Berlin környékén sincs mindenhol 4G - bár ott többnyire volt netem. Pesten jobb értékeket mértem. Várostól távoldva pedig arra sincs mindenhol stabil 4G az utakon.
Ciprusban örültem ha volt netem. 4G csak a városkok központjában volt, meg néha "random" néhány percig. A 3G meg hol működött hol nem.

Görögbe még megyek idén, meglátjuk ott mi lesz, de nem sok jóra számítok.
Itthon: Telekom-Telenor SIM-et használok. Szó szerint országos lefedettség van. Ahol nincs 4G ott lakatlan-erdős/dombos a terület (de 2 vagy 3G ott is szokott lenni).

Ha átmegyek Szlovákiába, Ausztriába sokkal rosszabb szokott lenni a városon kívüli hálózat (bár nem helyi SIM kártyával tesztelem, és bizonyos elméletek szerint a külföldi SIM-eket szándékosan "lassítják").

És tudom, ez olyan dolog, hogy sokmindentől függ: teló-szolgáltató-helyszínek. Vezetékes netre is rá lehet mondani, hogy nálunk a leggyorsabb, mert még a 860 fős határmenti Beleznán is van gigabites T-s net... ezzel szemben Siófok nagyrészén (ami legalább 25-ször akkora, és turisztikai helyszín) nem találtunk olyan szolgáltatót, aki stabilan áthozza a 10MB/s-es netet kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#25) xiaomi41


xiaomi41
újonc

Sok helyen még 4G sincs, pedig nem mucsaröcsögéről van szó hanem Budapestről. Ahol hiába állítod 4G-re a telefont, ha épp azon van akkor oké, aztán átvált 3G-re ahol nem érzi stabilnak azt, és a telefon váltogat 3G és 4G között, mert nem stabilak a tornyok jelerősségei, és ezáltal az aksit meg meríti, marad a 3G beállítva a telefonon, és ismerőseimnek is, bőven elég az. Amúgy is már a 4G-nek se volt semmi előnye azon kívü, hogy ugye gyorsabb a net rajta, de sokaknak hamarabb ezáltal lezabálta a net csomagot, így visszatették 3G-re+még előnye lett volna a tisztább hang (VoLTE), de a szolgáltatók ezt meg valamiért nem teszik lehetővé alapszintű szolgáltatásként+elvileg nem meríti annyira az aksit..ja, ha nem váltogatna a tornyok közt amit írtam. Az 5G meg pláne totál felesleges, sőt, káros hatása anál inkább sugárzás szinten. Ez max. a vállalatoknak éri meg, ahol nagy adatávitel van, és kell az infrastruktúrához.

Xiaomi+Ford mustang/ShelbyGT500 forever! Ezen kívül zene és informatika ;)

(#26) kali válasza xiaomi41 (#25) üzenetére


kali
legenda

A Telekomnál több éve működik a VoLTE, sokadik telefonomon használom folyamatosan, 3G-t meg is emlékszem, mikor láttam utoljára a fővárosban - de sok más helyen sem -, mert mindig 4G(+) hálón lóg a telefon.
Akinek a 4G zabálta le az adatkeretét és azért tette vissza 3G-re, arra nincs mit mondani - lehetne, de nem teszem inkább...
Azonos használat mellett nem lesz több adatforgalom 3G-hez képest a 4G-n, csak gyorsabban letöltődnek az állományok.

[ Szerkesztve ]

(#27) xiaomi41 válasza kali (#26) üzenetére


xiaomi41
újonc

A többinél is működne, vodafone stb. ha menne! De külön ismétlem azt kérni kell, meg bekapcsolni stb. és nem mindegyik szolgáltatónál működik!

+Fentebb elég sokan írták azt, amit én is összefoglalva, hogy nagyon sok helyen nem megy a 4G és gondok vannak vele mindenfelé. Örülök neked megy.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi+Ford mustang/ShelbyGT500 forever! Ezen kívül zene és informatika ;)

(#28) Victoryus94 válasza xiaomi41 (#25) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ezt a káros dolgot még mindig nem értem... a 4G miben sugároz kevésbé károsan, mint az 5g? Lehet én vagyok tudatlan, nem olvastam végig az 5G szabvány dokumentációját.

A T-mobile 600MHz-en FORRÁS A Sprint 800Mhz-en FORRÁS is tervez 5G hálózatot használni. Utóbbin működik a "GSM" (2G) is.
Bár elsősorban az S (2-4GHz) sávban tesztelik itthon, ami gyakorlatilag lefedi a 2,4GHz-es sávot is (amit érthető okokból nem valószínű hogy használni fognak), de ugyanezen működik a Wifi, a Blutooth, és a mikró is. Ha annyira káros lenne, ezek sem létezhetnének.
Ezen felül ott a C sáv, amit még használni fognak 5G hálózathoz(4-8GHz), az 5GHz-es sávban ott vannak az AC-s wifi eszközök, és több műholdas szolgáltató is ezt használja...
És a meterológiai eszközök, a repülők eszközei (radarok, stb) még ezektől is magasabb frekvenciát használnak jóideje...

(#29) xiaomi41 Világos, itthon is olvastam róla, de sehol nem indokolták, hogy ezt mire alapozzák. Melyik frekvenciáról van szó, vagy épp az 5G melyik tulajdonságáról. Mert mint fent kifejtettem, ez nem egy olyan sávban helyezkedik el, ami eddig tök ismeretlen volt. Ráadásul lefedi a jelenleg használt sávokat is.

[ Szerkesztve ]

(#29) xiaomi41 válasza Victoryus94 (#28) üzenetére


xiaomi41
újonc

Nem én írtam. Külföldi független elemzők írtak több cikkben arról, hogy mennyire káros az 5G sugárzási stb. szempontból az élő szervezetre nézve.

Xiaomi+Ford mustang/ShelbyGT500 forever! Ezen kívül zene és informatika ;)

(#30) kali válasza xiaomi41 (#27) üzenetére


kali
legenda

Alakul lassan a másik két szolgáltatónál is a VoLTE.
Pont a jobb 4G lefedettség, a gyorsabb és stabilabb mobilinternet, a régóta működő VoLTE és hasonló szolgáltatások miatt vagyok az elsődlegesen használt előfizetésemmel annál a szolgáltatónál, amelyiknél, még ha nem is a legolcsóbb.

(#32) gproject


gproject
aktív tag

5g osszezavarhatja az idojaras elorejelzest?

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#33) gproject


gproject
aktív tag

kepernyo alatti szelfi kamera oppo modra
hmmm...a wallpaper kitolti a kijelzot, de a statusbar mintha kicsit lentebb kerult volna

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#34) hmb válasza kali (#17) üzenetére


hmb
aktív tag

Papiron ahol a tanyam van minddharom magyarisztani szolgaltato 4g szolgaltatasat elerem....a valosagban meg telekom.itt meg mar nyaron elerheto volt az 5g...kivancsi vagyok mikor fogom tudni otthon hasznalni majd.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#35) kali válasza hmb (#34) üzenetére


kali
legenda

Biztos várni kell arra még, hogy a lakossági előfizetők is használhassák az 5G-t, készülék sem sok van még hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.