Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hito


hito
nagyúr

A hülye európai meg fizesse a dupláját érte mi? :W Mocskos egy dolog ez a Nokiától :(((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2) kaller1


kaller1
veterán

Ja,majd az európaiak kitermelik a hasznot,az olcsóság meg marad az amcsiknak... :U :W

.::> <::.

(#3) dedike


dedike
addikt

Mint mindig... ;)

Jó szerencsét!

(#4) Napfénysüti

Na azért ez a kivételezés már szemétség... :(((

Més que un club!

(#5) littlelion21


littlelion21
addikt

Elfogott a hányinger.

(#6) ByB


ByB
addikt

Meg kell rendelni kintről. ;)

(#7) NoX válasza ByB (#6) üzenetére


NoX
senior tag

Beszállok! Ha többen rendelünk, biztos jól jövünk ki:)

(#8) Stunts666 válasza kaller1 (#2) üzenetére


Stunts666
őstag

Pont olyan népnek olcsóbb aki többszörösét keresi, mint mi.

Valamelyik adón szokott lenni, hogy amerikai átlag családokkal foglalkoznak akiknek pénzügyi gondjaik vannak. Kiderül, hogy vesz 2 quadot, 2 autót, motorosszánt meg minden szart és csodálkoznak a pénzügyi gondjaikon, hogy nem tudják a részleteket fizetni. Itthon egy quadnak a részletét alig lehet kinyögni.

(#9) hito válasza NoX (#7) üzenetére


hito
nagyúr

Nem hinném...szállítási díjat általában itemenként számítják, tehát minden darabra jön egy darab szállítási díj (min. 50-60$). Utána szorozd fel 1,25-el az áfa miatt és az eredményt szintén szorozd fel 1,2-vel a vám miatt.
Majd jön még rá egy kis vámügyintézési díj, meg egy kis illeték és máris viheted haza 2hét várakozás után drágábban, mint amennyiért itthon beszerezted volna egy olcsó de megbízható gsm boltból.
És akkor még a garikérdésről nem beszéltünk. Ha valami baja van a készüléknek és USA-ban kell gariztatni akkor jöhet a ciánkapszula ;]

Ki van ez találva kérem szépen :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#10) Fifi válasza hito (#9) üzenetére


Fifi
őstag

Talán pont azért kerül kint annyiba, mert nem terhelik olyan súlyos adók az import termékeket, mint idehaza. :F

(#11) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

amúgy érdekes, hogy minden 2.hétben van egy cikk itt, hogy mennyire olcso kint a Nokia.

de, hogy a 3gs, samsung.... készélékek mien olcsoak arrol egy talán egy cikk nem volt még miota létezik a mobilarena.

hmm?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Stunts666 válasza Fifi (#10) üzenetére


Stunts666
őstag

Unión belül nem hiszem, hogy olyan súlyos lenne az import adó. Nem nálunk kellene olcsóbbnak lennie??? Egy földrész vagyunk Finnországgal.
Főleg ha gyártanák Komáromban akkor nem hiszem, hogy lenne import adó országon belül. :D

Vagy rosszul gondolkozom???

Dare2Live:
Ezt most minek kellett felhozni??? Hogy kapcsolódik ide??? :D

[ Szerkesztve ]

(#13) hito válasza Fifi (#10) üzenetére


hito
nagyúr

Inkább azért mert a tejhatalmú ó-nagy Nokia tulajdonosok így döntöttek...kicsit már szaros a nyelvük az amerikai seggnyalástól :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#14) teshow


teshow
csendes tag

És amikor én a feltüntettett áron vettem valamit USA amazonról, csak a postaköltséget kellett kifizetnem nem volt semmi töblet, akkor az hogy jött össze nekem? Vagy ugyan igy ebayról is.(hongkongból még postaköltség sincs legtöbször...)

(#15) Stunts666 válasza hito (#13) üzenetére


Stunts666
őstag

Mai világban végülis minden Amerikáról szól.
Ha láttad a 2012 filmet abból is megtanulhattad, hogy az amerikaiak mozgatnak minden szálat. :D

(#16) rankesz válasza teshow (#14) üzenetére


rankesz
veterán

Mákod volt...
Az amcsik meg bek....ssák!
Nem is! A nokia k--ja be!

(#17) kaller1 válasza teshow (#14) üzenetére


kaller1
veterán

Mert vámot+áfát csak elvileg kell mindenre fizetni ami az EU-ón kívülről jön.Arra sem kapacitás,sem munkakedv nincs,hogy minden csomagot megfogjanak a vámosok.

.::> <::.

(#18) Taybore


Taybore
aktív tag

pedig 110 bruttóért még lehet, hogy komolyabban érdekelne is...
Kár, hogy 150 fölött fog kezdődni (ha egyáltalán lehet majd kapni...)

(#19) hito válasza teshow (#14) üzenetére


hito
nagyúr

Örülj neki, nem ez a gyakorlat. Kínát meg ne keverjük bele, egész más tészta, le vagyunk feküdve sajnos - mint ahogy sok más állam is - a kínai árudömpingnek.
Rengeteget rendeltem USA-ból és Kínából is. Míg az amerikai 3 centes kábel is megállt a vámon, addig pl. az 50eFt-os SSD-m házhoz jött Kínából. Pedig mindkettő ugyebár EU-n kívüli áru. És nem egy ilyen példát tudnék mondani, hatalmas nyomást tudnak gyakorolni a gazdaságra a rizsevők :( Vagy megalkuszol velük, vagy lemaradsz. Mi az előbbi mellett döntöttünk...más téma, hogy lemaradtunk, de ennek semmi köze a kínai áruhoz ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20) Kickass


Kickass
őstag

mar latom ahogy a veres szemu hazai telefon nepperek nyalcsorgatva betamadjak az amazon-t es lerendelik az egesz keszletet :D:D

(#21) joey04


joey04
titán

újabb szimpatikus húzás a nokiától, az 5800 alapcsomag megnyirbálása után... :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Ricardo


Ricardo
félisten

Itt ennyiért is elmegy, ezért kerül ilyen sokba. Már nem is tudom hol olvastam, hogy Magyarországon inkábbb kevesebbet eszik de a plazma,, meg a telefon akkor is kell. Ha itt se venné a kutya sem levinnék az árát.

(#23) plus44


plus44
veterán

Szép. :(((

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#24) Dare2Live válasza Stunts666 (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Arra céloztam, hogy irás szerintem egyértelmüen flame keltö, nézz csak végig a forumon.

De nem is ez a része érdekelne a dolognak, megértem ha szeretik gerjeszteni a flamet a mobilarenas cikkirok, hanem mért a Nokiat spécizték ki?
Eközben a 3G $99= 18.000Fts ha jól látom USAban, MOon 114.000Ft, 3gs pedig 499$ =88.000FT, mennyi MOon? 180.000Ft? vagy hozzak samut pldnek?

Tényleg jó lett volna ha a cikk iroja válaszol.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) teshow válasza hito (#19) üzenetére


teshow
csendes tag

De most tenyleg mint laikus kérdezem mert még nem volt rá példa, hogy néz ki az amikor veszek 400 dollárért egy "valamit" amit kifüttök visa kartyaval vagy PayPall-al. Elpostázzák, majd a határon hozzádobnak egy csekket még? Tényleg nemtom. :F

(#26) kaller1 válasza Dare2Live (#24) üzenetére


kaller1
veterán

Eközben a 3G $99= 18.000Fts ha jól látom USAban

Miért kell szolgáltatós,aláírós árral példálózni egy független készülék árával szemben?! :U

teshow a vám és áfa költségeket vagy személyesen,vagy a postásnak kell kifizetned,amennyiben erre megbízást adsz.

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#27) Dare2Live válasza kaller1 (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha 199$ akkor 36.000Ft újonnan. MOon 114K alatt nemtaláltam újonnan.

499 3GSért áll, az 88.000Ft. MOon mennyi? 180K.

de most, hogy nézegetek tudok ennél is durvábbakat. Lehetne belölle belölle holnap cikk linkeljek? :DDD

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) Dare2Live válasza teshow (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

régen vámhivatalba kellett sétálni ha épp a tied lefülelték. vszeg mot is de fogalmam sincs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) joey04 válasza kaller1 (#26) üzenetére


joey04
titán

Miért kell szolgáltatós,aláírós árral példálózni egy független készülék árával szemben?!
ezt én sem értem. :F
mostanában van pár érdekes gondolata. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) kaller1 válasza Dare2Live (#27) üzenetére


kaller1
veterán

ha 199$ akkor 36.000Ft újonnan. MOon 114K alatt nemtaláltam újonnan.

Továbbra sem értem,hogy miről beszélsz. :F

.::> <::.

(#31) geri| válasza hito (#9) üzenetére


geri|
aktív tag

agree :K

LiveStrong

(#32) Dare2Live válasza joey04 (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha nem vetted voln észre javítottam 199$re. =38.000Ftra amiMOon 114.000Ft.

mostanában értelmezési gondjaid annak? :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Dare2Live válasza kaller1 (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

arról, hogy nem kéne USA árakat EUsokhoz hasonlítani.

ha a példám értelmezhetetlen, holnapra linkelek kinti itthoni prepaid árakat. USAban rendszeres 40-50%al olscobb dolgok tömkelege.

ha gondoljátok lovagoljatok tovább azon, hogy elírtam az árát akár vegyétek ki az egészből a 3Gt ott a 3GS példának, ott nincs elirás és talán értelmezhető lesz amit írtam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) kaller1 válasza Dare2Live (#33) üzenetére


kaller1
veterán

Akkor várom a linket a 199 dolláros, nem előfizus 3G-hez.

.::> <::.

(#35) joey04 válasza Dare2Live (#32) üzenetére


joey04
titán

még mindig nem. ellenben látom, nálad vannak.
34: :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Dare2Live válasza kaller1 (#34) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

huzd ki a 3Gs részt és értelmezd ujra amit írtam

segítek:
"Arra céloztam, hogy irás szerintem egyértelmüen flame keltö, nézz csak végig a forumon.

De nem is ez a része érdekelne a dolognak, megértem ha szeretik gerjeszteni a flamet a mobilarenas cikkirok, hanem mért a Nokiat spécizték ki? Nem az első alkalom és nem is a második....
Eközben a 3gs 499$ =88.000FT, mennyi MOon? 180.000Ft? hír róla? Hozzak más tipusokat példának?

Tényleg jó lett volna ha a cikk iroja válaszol.....

ha érdemi hozzászolni valód van ahoz amit írtam várom. Ha tovább akarsz lovagolni a 3Gs részen hajrá, ennyit tudsz.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) Karma válasza Dare2Live (#36) üzenetére


Karma
félisten

Segítek, a cikk jobb felső sarkában: "Forrás: IntoMobile". Én személy szerint az Engadget Mobile-on olvastam ezt először, egyszerűen ez jött le hírként mindenhol.

“All nothings are not equal.”

(#38) AMD Power válasza Dare2Live (#33) üzenetére


AMD Power
titán

Itt nálunk sajnos egyértelműen nagyon drága lesz :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39) kaller1 válasza Dare2Live (#36) üzenetére


kaller1
veterán

ha érdemi hozzászolni valód van ahoz amit írtam várom. Ha tovább akarsz lovagolni a 3Gs részen hajrá, ennyit tudsz.

Nem,Te tudsz ennyit.Példálózol itt mindenféle valótlan árakkal,amikor meg számonkéri valaki rajtad,link helyett csak a fenti szösszenetre futja... :W

.::> <::.

(#40) vtechun válasza Fifi (#10) üzenetére


vtechun
veterán

nem az EU-ban gyártják az N900-at? Finnország az EU tagja tudomásom szerint. Merem feltételezni, hogy európában is gyártjá ezt a telót, így jöhetne ide is vámmentesen...

(#41) kaller1 válasza vtechun (#40) üzenetére


kaller1
veterán

Nem az számít,hogy hol gyártják,hanem hogy hol veszed meg.

.::> <::.

(#42) Vtwo


Vtwo
senior tag

(#43) Dare2Live válasza kaller1 (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mint írtam elnéztem.. A téma szempontjából azonban lényegtelen mivel 1001 más példa van.

de te csak mondod és mondod és mondod, nem a témához akarsz érdemben hozzászolni csak a másikba belekötni. A trollok rosszabik fajtája. Ennyit tudsz.? ennyi vagy.? Láthatóan.

Karma: köszönöm választ. Lám érdemben is hozzá tud vki a felvetésemhez szólni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44) 3RROR


3RROR
aktív tag

Hello.Az N900-at az EU-ban is gyártják nem?

(#45) kaller1 válasza Dare2Live (#43) üzenetére


kaller1
veterán

Mint írtam elnéztem.. A téma szempontjából azonban lényegtelen mivel 1001 más példa van.

Igen, elnézted és ezt ebben a postban ismerted el, nem korábban.
A téma szempontjából nem lényegtelen, mert pont az árával kezdtél dobálózni, és nem más 1001 példával.

Én ugyan nem trollozlak le, de ha neked ez esik jól, mert beletört a bicskád az okosságba, akkor lelked rajta... ;)

.::> <::.

(#46) Karma válasza kaller1 (#45) üzenetére


Karma
félisten

Ez majdnem fél éve volt :U

“All nothings are not equal.”

(#47) kaller1 válasza Karma (#46) üzenetére


kaller1
veterán

Most vettem észre, és ha már megláttam, akkor válaszoltam is rá. :)

.::> <::.

(#48) Dare2Live válasza kaller1 (#45) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a lényeg, hogy nem a lényegbe hanem egy elnézésbe tudtak belekötni. Ettől még az alapgondolat áll.

Söt mostanra már az elnézés se akkora elnézés. [link]

és tényleg ~féléves hszre reagáltál... ha vhol aszondtam rád, hogy troll vagy vagy trollkodsz.... hát lehet nem löttem mellé.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#49) kaller1 válasza Dare2Live (#48) üzenetére


kaller1
veterán

és tényleg ~féléves hszre reagáltál... ha vhol aszondtam rád, hogy troll vagy vagy trollkodsz.... hát lehet nem löttem mellé.

Engedtessék már meg, hogy a nekem szánt személyeskedő hozzászólásodra akkor reagáljak, amikor jól esik, és nem te fogod ezt az időt megszabni nekem. Remélem vetted.

.::> <::.

(#50) Dare2Live válasza kaller1 (#49) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vhol megszabdtam?
Szerintem nem de muti.
Konkrétan aszondtam "tényleg ~féléves hszre reagáltál...". Kijelentő mód. Semmi felszólítás, hogy ezt nemteheted/nemszabad.

btw Most ennyit sikerült csak összekaparni? ;)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.