Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A Windows 8 esetében hogyan választják szét a tableteket és a PC-ket?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2) adamssss válasza sz.balazs.95 (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Gyanitom h sehogy. Ezert olyan magas a 4.1%-os reszesedes. A wp nem eri el a 4-et pedig az jobban megy aranyaiban mint a tablet platform.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) Luck Dragon

"Egyre népszerűbbek a Samsung táblagépei" Az lehet, de ha táblagépekről van szó, akkor nálam inkább Asus termékcsaládja kerül előtérbe. :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) alkatraz3000 válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nálam csakis az iPad. Probalgattam a Samsung csodáit, de az csak azert van, hogy legyen mit tabletnek eladni. A másik érdekes a Sony tabletjei lennének, de a kijelző gyenge nagyon.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#5) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Mekkora hír! Tudjatok meg mi az igazi nagy hir? Hogy a Windows 8 is egyre nagyobb teret nyer. Ez is olyan, hogy csak mondom, hogy mondjak valamit. Ennyire nem tudtok kiszallni a samsung fényezéséből?

[ Szerkesztve ]

(#6) Luck Dragon válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére

Ez természetesen ez felhasználástól és egyén függő. :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) Csapoati válasza mazsi1911 (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Marmint az ABI Research-re gondolsz?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) RaveForce válasza Csapoati (#7) üzenetére


RaveForce
veterán

savanyú neki a szőlő.... :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#9) #65577472 válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére


#65577472
törölt tag

Akkor gondolom még nem volt a kezedben sem Note Pro, sem Tab Pro. A leírtak alapján Z2 Tablet pedig végképp nem...

(#10) alkatraz3000 válasza #65577472 (#9) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A 224 ppi(tablet z2) kijelzo elmarad az air-tol, a Mini retinatol végképp. Valóban egyiket sem próbáltam, egy gyengébb tab3-al szorakoztam, es az előző szériás Xperia-val.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#11) #65577472 válasza alkatraz3000 (#10) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ja értem. 10" FHD felbontás tényleg k@ki, nem is értem az embereket, hogy képesek ilyet venni...

(#12) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Ha tabletrol van szo, akkor nalam iPad. Probaltam a Samsung egyik Tabjat, de inkabb iOS.. A Sonynak van a Z tabletje, amit rovid ideig nyimkodtam, haverom megvette, neki tetszik, szerintem sem ronda, csak Android ne lenne rajta:)

Errol miert szuletett cikk amugy? A Samsung elarasztja kacatokkal a piacot, am a felso arkategoriaban nem nagyon akkora sikereket elerni, mint az alsobb szegmensekben.
Andoridos tabletekbol inkabb Nexus.. Nah az valoban jo!

(#13) Touch-ko válasza alkatraz3000 (#10) üzenetére


Touch-ko
őstag

Bocs de van itthon, Retina iPad es iPad Mini retina.. Szerintem ennel nagyobb felbontas felesleges. A Z tablet kijelzojevel semmi baj nincs. Nem ertem miert lenne elvaras egy 10"-os kijelzon a 4K felbontas?

(#14) C$abi


C$abi
aktív tag

Nem tudom, hogy képesek az emberek Samsung táblagépet venni, amikor az ASUS és az Apple cuccai köröket vernek tudásban és ár-érték arányban és minőségben azokra a lakkozott olcsó műanyag óriásszappanokra.

(#15) sz.balazs.95 válasza C$abi (#14) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

marketing, (le)fizetett „szakemberek”, stb.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#16) Grga_Pitic


Grga_Pitic
aktív tag

Ha tablet, akkor Windows! ;]

(#17) Touch-ko válasza sz.balazs.95 (#15) üzenetére


Touch-ko
őstag

+1!

(#18) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ha fegyvert tartanának a fejemhez, akkor se vennék almát. Ezzel sokan így vannak. Lehet itt fentebb a ppi-t nyomatni, vagy akár hogy mekkora szmút az egész. Akkor sem kéne, ha ingyen lenne (20k-s tré előfizu mellé ;] ). Mielőtt lefikáztok, hogy tuti Samum van, szólok, hogy Asus vivotabbal rendelkezem. Droidra ott a teló, tabra teljesen feleslegesnek érzem ugyan azt a rendszert.

(#19) C$abi válasza sz.balazs.95 (#15) üzenetére


C$abi
aktív tag

Ezt én is tudom, viszont ha egyáltalán megnézegeti a boltban megtapizza a tabletet, akkor szerintem egy olyan átlagember is, mint például a szomszéd Gazsi bácsi is inkább az Apple vagy az ASUS tabletjével fog hazasétálni, mert az jobb anyaghasználatúbb, jobban néz ki, és jobb vétel minden tekintetben.

(#20) Krissz1983


Krissz1983
aktív tag

Nem értelek titeket miért fáj az itt egyeseknek ha megjelenik egy hír a Samsungról?
Komolyan esik a itt fórumozók szellemi kapacitása.
Őszintén sajnálom mert évek óta feljárok ide olvasgatni de egyre kevésbé van kedvem az idióta hozzászólásokat olvasgatni.

Give them nothing but take from them everything

(#21) sz.balazs.95 válasza C$abi (#19) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem egészen.
Példa:
átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom.

valahogy így működhet ez a valóságban. (amit egyébként tapasztaltam is -igaz, nem MM-ben - a leghatározottabban mondom az eladónak, hogy érdeklődnék, milyen Win8-as tabletek kaphatóak náluk, erre ő elkezdi mutogatni a középszar droidos Samsungokat... :U no comment. Megköszöntem, és rövidúton megközelítettem a kijáratot... Szóval el tudom képzelni, ha valaki konkrét cél nélkül megy vásárolni...)

*igazából bármit írhattam volna ide, egyik bolt sem különb a másiknál etekintetben.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#22) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Nem is csoda, tele van Samsung táblagépekkel a piac. Nem annyira mint telefon téren, de akkor is. :)
Azt kell mondanom, hogy nem is rosszak, bár a sima Tab 1-2-3 sorozat elég gyenge lett. Ezt félretéve a Note-ok nagyon jól sikerültek (egyéni vélemény), + még ott van a Tab Pro sorozat, ami brutál nagyot üt, az árát most hagyjuk, de tényleg odatették magukat. :)

Én amikor tabletet akartam venni, 4 márka gépével szemezgettem:
LG G Pad 8.3: minden jó benne, mindez 90 ezerért (nem bántam meg hogy ezt választottam).
Sony Xperia Tablet Z: nagyon jó hardver, brutál külső, viszont elég sok anyagbeli problémáról hallottam, ami kicsit eltántorított, a kijelzője nekem nagyon tetszett, egyáltalán nem láttam fakónak. Igazából az árával se voltam kibékülve teljesen. Ha kint van a Z2, lehet azt választom).
Ipad Mini (a régi, az új túl drága lett volna):jó appok, de nem bővíthető, nem rootolható...gyenge kijelző==>nem nekem való.
Asus nexus 7 II: támogatás, jó hardver <=> kicsi kijelző, touch hibák, nem ez jött be. :)
Bocsi az off-ért.

[ Szerkesztve ]

(#23) Csapoati válasza sz.balazs.95 (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A probléma valós, viszont azt is hozzá kell tenni, hogy nem verik át a vásárlót, mert filmezni/netezni egy Tab 3 7.0 is tökéletesen jó. Sőt, sok embernek abszolút felesleges a 80-100 ezres Ipad Mini, vagy a 150 ezres iPad/ Sony tabletek, mert úgyse használná ki és akkor minek fizessen dupla árat?. Aki meg poweruser, az jó eséllyel úgyis körbenéz vásárlás előtt. Én a 20 ezres fis-fos Auchan tableteket nem szeretem, mert azok többségével még a fenti két alapművelet is kín.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) sz.balazs.95 válasza Csapoati (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Teljesen igaz, nem is ez a lényeg, hanem hogy a Samu malmára hajtják a vizet.
Hol van ilyenkor a fair verseny? :(
Pont ez a fő ok, amiért utálom a Samsungot - a gusztustalan üzletpolitikájuk miatt.
Az Intel ugyanez pepitában.

sgamez: ugyanezt megkapja az Asus-tól 50-ért. Minek is fizetne többet másért?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25) sgamez válasza sz.balazs.95 (#21) üzenetére


sgamez
tag

"Példa:
átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom."
Ebben benne is van a lényeg.. legtöbben ez alapján választanak tabletet. Ha meg ebben az árban tudja, akkor minek is fizetne többet másért? :R

(#26) Csapoati válasza sz.balazs.95 (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igazából pénzzel lehet nyomulni. Az LG, a Sony és a többiek lemaradtak erről, pedig az androidos éra elején azért még nem volt ekkora Samu-túlsúly. Hiába jó valami, manapság ez kevés.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) Adam_97 válasza #65577472 (#11) üzenetére


Adam_97
csendes tag

Felbontás lehet akár milyen, de a színhűsége

Vöjksztéjsün.

(#28) sz.balazs.95 válasza Adam_97 (#27) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az mindegy, az a fontos, hogy szép élénkek legyenek a színek. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#29) #65577472 válasza Adam_97 (#27) üzenetére


#65577472
törölt tag

Egy Xperia Z2 Tablet vagy pl. egy Transformer Pad TF701T színhűségével nincs az égvilágon semmi gond.

(#30) alkatraz3000 válasza Touch-ko (#13) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az airnek is "majdnem" 10 colon nagyobb a felbontása. A tablet Z is lehetett volna jobb.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#31) razorka777 válasza Krissz1983 (#20) üzenetére


razorka777
veterán

A dolog nagyon egyszerű:
Elolvasod a hírt, majd továbblépsz.Nem kötelező olvasni a kommenteket.
Én pont a fordítottja vagyok.Ha szerepel a hírben a Samsung szó, akkor a cikket nem, csak a hozzászólásokat olvasom el.
Feldobja a napomat. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#32) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

továbbra is bírom az ilyen remek hozzászólásokat, hogy Samsungból azért adnak el annyit (legyen az bármilyen eszköz), mert hogy marketing meg reklámok meg ilyenek. Meg, hogy jó marketingel bármilyen szart el lehet adni...

És tényleg hmm. Múltkor én is mentem a piacon, akartam venni dinnyét, volt 2 nagyon szép érett, és 1 nagyon szar pocsék. Az eladó az egyetlen szar pocsékra mutatott, mondogatta hogy milyen jó, ezért jó ,meg azért jó és tényleg megvettem azt!
Hihetetlen! Így csinálja a Samsung is, valóban... :( :W

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#33) papZoo


papZoo
csendes tag

EN NEM TUDOM MI OLYAN NEPSZERU EBBE A CSAMCSUNGBA DE SZERINTEM JOB BLENNE HA A SONY KERULNE ELOTGERTBE MERT OSKKAL DE SOKKAL FERFIASABB TELEFONAKAT CSINAL MINT EZ A CSAMCSUNGOS APPLE 3G 3GS KOPPINTRASOS DESIGN: REMELEM LEALDOZOBAN LESZ EZ A KOREAI dolog: MERT MAR NAGYON UNALMASSAK:

Xperia™ L

(#34) Csapoati válasza papZoo (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én meg azt nem tudom, hogy miért kapcsoltad be a Caps Lockot. :D Amúgy ha a szögletes a férfias, akkor a legférfiasabb autó a kockalada. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) Luck Dragon válasza Csapoati (#34) üzenetére

Feltűnési viszketegségből kapcsolta be, de majd a modi úgy is karjaiba zárja. És sok sok szerettel üdvözli az MA sok köreiben.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) sz.balazs.95 válasza Csapoati (#34) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egy szót kifelejtett ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) #65577472 válasza alkatraz3000 (#30) üzenetére


#65577472
törölt tag

224 ppi vs. 264 ppi Szerintem te sem gondolod komolyan, hogy ezen múlik a felhasználói élmény. Vicc...

(#38) alkatraz3000 válasza Csapoati (#34) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Valóban férfias, kevés nő vezet kocka Ladát :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#39) Fr0z3n válasza papZoo (#33) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mert az xperia L aztán férfias. 4 női ismerősömnek is az van, 0 férfi ismerősnek. Tényleg, férfias. :DDD

sz.balazs.95: fehéret láttam csak náluk.

[ Szerkesztve ]

(#40) sz.balazs.95 válasza Fr0z3n (#39) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egy férfi ismerősömnek fekete L-je van. Én nem nevezném nőiesnek. :N
Persze lehet, hogy fehérben vagy rózsaszínben az. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41) alkatraz3000 válasza #65577472 (#37) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem, de ha mar egy drága es fullos tabletek vásárolok, akkor elvárható lenne SZERINTEM, hogy legjobb legyen a zászlóshajóban. Volt sima Minim is, es akkor nem volt zavaró a gyenge felbontás, de most a Mini 2-vel megváltozott az álláspontom. A kijelzőt leszámítva nagyon jo kis gép, es sonyt előbb vásárolnék, mint Samsungot. Most egy s3-at nyuzok 1 napja, mert gariban van a 4s es ég es föld a különbség az iphone javára.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#42) papZoo válasza Fr0z3n (#39) üzenetére


papZoo
csendes tag

sokkal de sokkal ferfiasabb mint a 6000 megkulonboztethetlen samsungs designos csillogos gagyi muanyag hatlapos telefon. amit csak kb ugy lehet megallapitani, hogy melyik modell van a kezedben ha megnezed a beallitasok , telefon infonal melyik modell az. nagyon gaz. ha 1 designra akarnak menni, nem gond. de akkor legyen 3-4 telefonjuk. mint az applenek. mert lehet az applet fujjolni, de nekik 1 telefonjuk van evrol evre igy ertheto h 1 designot kovetnek. de a samsung? 6000ezer telefonnal ugyan azt. aztan ha samsung 1 designos akkor mindenki noies telefont vesz ott vagy ferfiasat? mert h egy design az osszes. vagy unisex?

[ Szerkesztve ]

Xperia™ L

(#43) Csapoati válasza papZoo (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

szerk.: Bár már átszerkesztetted, szerintem villámgyorsan felejtsd el az idiótázást ezen a fórumon.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) #65577472 válasza alkatraz3000 (#41) üzenetére


#65577472
törölt tag

Meddő vita. Apple által a userek fejébe vert maszlaggal nem tudok mit kezdeni. Ha valakinek a FHD felbontás már nem elég, azt csak sajnálni tudom.

(#45) Fr0z3n válasza papZoo (#42) üzenetére


Fr0z3n
őstag

1.; nem személyeskedünk te retardált ovis

2.; tanulj meg írni értelmesen, összefüggésekkel

(#46) sz.balazs.95 válasza papZoo (#42) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

összegzés:
A Samsung nagyon szar, mert nőies
A Samsung nagyon szar, de mégsem azért, mert nőies, hanem mert ugyan olyan telefonokat gyárt.
Az Apple nem szar, sőt, tök jó, mert ugyanolyan telefonokat gyárt.

f*ck the logic. :DDD

inkább ő szoljon rád, mint egy igazi moderátor. :K

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#47) papZoo válasza Csapoati (#43) üzenetére


papZoo
csendes tag

ki vagy te, mod? mit parancsolgatsz nekem.
(#46) sz.balazs.95: latom nem erted. felvilagositalak. az applenek azert 1 designja van, mert evrol evre 1 telefont ad ki. igy nincs szuksege minden telefonhoz kiemelkedoen eltero designra. hisz minek. de aki evente 6000 ezer telefont gyart, es ugyan az a design az mar gaz szerintem. foleg, hogy mint a felso, mint az also, mint a kozepso kategoriaba 6000 alternativa van ugyan azzal az 1 designal. nah, igy donts.

[ Szerkesztve ]

Xperia™ L

(#48) Csapoati válasza papZoo (#47) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jótanács volt, de látom terméketlen talajra hullt.

#46: Szerintem ne próbáld megérteni, én is 3 perce próbálom kibogozni. :D De biztos mi is idióták vagyunk. :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#49) alkatraz3000 válasza #65577472 (#44) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem vagyok elvakult Apple fan. Vannak jo megoldásai a samsungnak is, de rettentő sok igenytelensegre lettem figyelmes. Nem ítélem el az androidot sem, volt galaxy nexusom is, de az ios átláthatóbb es nem kivan átalakítást ( főzött ROM )

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#50) sz.balazs.95 válasza papZoo (#47) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és az végeredményben téged miért zavar?
meg úgy általában a felhasználót ezt hol érinti, hogy évente sokféle telefont csinálnak? :F
arról nem is beszélve, hogy ezek a modellek egyszerre egy helyen nem kaphatóak, mivel a különböző modellek különböző régióban kerülnek értékesítésre.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.