Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M107


M107
addikt

:R

Jó cikk, de nagy sikerre számíthat a tv-mellett a mediabox piac is kis méret kívűl s egyre nagyobb belül.

Lehet hogy lesznek számgép házak 1-2-4 db 2.5 " hellyel is a jövőben. s akkor ne szükséges a beépítő keret sem.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2) tuser


tuser
aktív tag

Hmm ... mielőtt eljutunk az 1,8" ZIF -ekig, egyszer valaki kifejthetné miért váltottuk le anno az 5,25", 1x magas kategóriát. :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#3) worxland válasza tuser (#2) üzenetére


worxland
addikt

Nem bírta a 7200 rpm-et. Mint ahogy a 3,5" sem bírja a 10k rpm-et.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4) Rover623 válasza tuser (#2) üzenetére


Rover623
félisten

- elérési idő...nagyobb úton kellett mozgatni a fejeket. Persze lehetett volna ott is gyorsabban rángatni, csak akkor masszívabb alkatrészek kellettek volna és megnőtt volna a fogyasztás
- az energiatakarékossággal nem fér össze a nagyobb tömegű és tehetetlenségű alkatrészek alkalmazása.
- sokkal több nyersanyag kellett a legyártásukhoz...és persze energia.

worxland: ez hülyeség...a 3.5"-os kategóriában vannak 15.000-es fordulatúak is. Ismét csak az energiaigény játszik, illetve az, hogy a nagyfordulatú cuccokhoz sokkal precízebben kell megmunkálni az alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Véleményem szerint már másodlagos a tárhely.
Az szinte összes noti HDD egy szutyok, felfoghatatlanul lassú. Ha valakinek tárhyel kell, vesz egy gyorsabb, biztonságosabb külső meghajtót, esetleg mindjárt egy NAS-t. Én éppen azt nézem, hogyan fogom kidobni a notimból is az utolsó ilyen kerregőt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Angel1981 válasza tuser (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Sokat fogyasztott, zajos volt, drága volt gyártani, és problémák adódtak az adatolvasással, mivel a korong "belső" része jelentősen eltérő kerületi sebességgel rendelkezett, mint a "külső".
Minél kisebb a korong, ez annál kevésbé probléma.

[ Szerkesztve ]

(#7) tuser válasza worxland (#3) üzenetére


tuser
aktív tag

Viszont ha már úgyis kezdünk visszatérni az 5400-5900 ("green") fordulatszámhoz, kiadhatnának pár 5,25" greent brutál kapacitással. :K

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#8) ROBOTER válasza tuser (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mi egyszer a cégnél kaptunk 3 db Quantum Bigfoot winyót.

Az egyiknek az alu öntvény háza el volt tekeredve, szemmel is jól látszott. Kicsit kattogott benne a lemez. :) - de a másik kettő is egy rakás ... volt, hamar meghaltak.

[ Szerkesztve ]

(#9) worxland válasza Rover623 (#4) üzenetére


worxland
addikt

"worxland: ez hülyeség...a 3.5"-os kategóriában vannak 15.000-es fordulatúak is. ": azokban 3"-os lemez van..., meg a Cheetah-kban is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10) qwertly válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


qwertly
addikt

Én szeretem most vettem egy 750GB plusz egy usb3 mobil kerettett archiválásra tökéletes.Éppen a 3,5 HDD mellőzöm mert sokkal macerásabb menteni rá az adatokat,nagy batár meg kell neki 220 feszkó.

(#11) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Hybrid vinyók gyerekek! Én most vettem egy Seagate Momentus XT-t, 500GB+4GB SSD 7200rpm 32MB cache 2,5"-os, semmi hangja, és iszonyat gyors a kicsike! Megérte belefektetni!!!! :) :C :C :C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#12) BlackPriest


BlackPriest
őstag

nagyon helyes, ha már mozgó alkatrész, legyen kicsi, halk és csendes. bár inkább az ssd lenne megfizethető nagy méretben

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#13) M107


M107
addikt

Hatalmas földrengés Indonéziában: cunamiriadó az egész óceánon
Indonéziában 8,7-es erősségű földrengés volt Szumátra szigetén, amely szakértők szerint „könnyen pusztító szökőárakat indíthat el, amelyek az Indiai-óceán teljes partvidékét érinthetik”. A fölrengést érzékelték Szingapúrban, Thaiföldön és Indiában is.

+ egy dolog ami miatt ismét drágul majd a hdd, és az összes electrotech cucc.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14) Kiskutyák válasza M107 (#13) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Ez friss hír? Remek... :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#15) franc0


franc0
őstag

Jóreggelt az uraknak, már évek óta ezt mondom.
A rendszer és a fontos dolgok SSD-n vannak, az esetleges HDD sebessége (ha azt nevezhetjük annak) másodlagos. A notiHDD pedig kevesebbet eszik, nem rezeg, halkabb.
Ráadásul bármikor átpattinthatom egy laptopba, ha úgy adódik.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#16) Rover623 válasza worxland (#9) üzenetére


Rover623
félisten

És a 2.5"-os vinyókban mekkora van? :P

primus inter pares

(#17) worxland válasza Rover623 (#16) üzenetére


worxland
addikt

Kettőfeles. Hogy jön ez ide?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) Rover623 válasza worxland (#17) üzenetére


Rover623
félisten

A Seagate Savvio 15k.3-ban is? :DDD

primus inter pares

(#19) P@ly válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


P@ly
tag

+1
Amióta lett SSD-m, nem akarok mást. Iszonyú jó dolog!

Csak sajna az SSD ára még mindig nem az igazi :(

(#20) worxland válasza Rover623 (#18) üzenetére


worxland
addikt

Passz, 10 perc gugli után nem találtam infót (Seagate 15k.3 homepage-et és Storagereview-t néztem, + amit a gugli feldobott a "savvio disk size" szavakra). Miért, mekkora?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21) djculture válasza Kiskutyák (#11) üzenetére


djculture
félisten

32 rugó nem valami jó ár ssd ide vagy oda. Azt írják az elemzők hogy év végére feleződik az összes ssd ára, kiváncsi leszek rá.

[ Szerkesztve ]

(#22) tdd587 válasza djculture (#21) üzenetére


tdd587
őstag

Kizárt dolog. Szerintem az élettartamukra gondoltak ők, nem az árukra.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#23) djculture válasza tdd587 (#22) üzenetére


djculture
félisten

Mindegy ha másnem veszek két 32gigást raidba 5 év garival és fél évente gariztatom..

(#24) Rover623 válasza worxland (#20) üzenetére


Rover623
félisten

Ha lehet hinni a gyári adatlapoknak, akkor kisebb mint 2.5".
A 15k.2-ben még kitöltötte a házat, a 15k.3-ban már kisebb...:U

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.