Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm..
anno a via eléggé "elcseszte" a cyrix vonalat (miután megvette a fejlesztések egy részét leállította .. a maradékot is "takarékra vette", majd leállította az egészet miután mindent "kiszipkázott" ... bár ez eléggé "dióhéj" volt így leírva)... a licence-k még megvannak, amiatt lehet ez még talán jó cpu ... kíváncsi leszek mi lesz a vége.. illetve intel "kapálódzik" e-majd miatta...

jó lenne 3 szereplős piac (újra) .. bár ennek nem sok esélyét látom.. de jó lenne azért...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) lenox


lenox
veterán

Nem tudom, egy celeron szintu proci is tudni fogja 2020-ra a ddr5-ot meg pcie 4.0-et, ez szerintem nem tul erdekes. Az lenne az erdekes, hogy amugy mint proci mit tud. Persze nekik akkor is fontos, ha nem olyan gyors, mint amd/intel, de szerintem nekunk annyira nem.

(#3) Segal válasza DraXoN (#1) üzenetére


Segal
veterán

En mar 2 szereplosnek is orulnek;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Egon


Egon
nagyúr

Igazán ütős egyébként akkor lenne a KX-7000, ha a HTC egy friss fejlesztésű S3 grafikus vezérlője is integrálásra kerülne.

Visszaemlékezvén a VIA chipsetek kompatibilitási nyűgjeire, és az S3 Savage széria driverparáira, szerintem is "ütős" lenne egy ilyen kombó - bár inkább egy egészen más kifejezést használnék... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Cathulhu


Cathulhu
addikt

HTC fejleszt az S3-nal? Szerintem a szabadalmak miatt tartja, vagy mar azert sem. Ronkonsagi kapcsolatok miatt van ott, de a ceg maga kb halott. En orulnek talan a legjobban egy feltamado S3-nak, de a HTCnek se tervei se forrasai nem nagyon vannak ahhoz.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#6) vicze válasza Cathulhu (#5) üzenetére


vicze
félisten

Nem fejleszt, igen azért tartja és egy jó nagy feltételes jósolgató mondat az egész.
Zhaoxin VIA leány, HTC és a VIA ugyanazon tulajdonossal rendelkezik (Wang család).
Az hogy a S3 tologatásának milyen pénzügyi háttere van még, az más kérdés...

(#7) Yutani válasza Segal (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Átaludtad az elmúlt 1 évet? ;]

#tarcsad

(#8) Jim Tonic válasza Yutani (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Peak válasza Egon (#4) üzenetére


Peak
addikt

szerintem a "csoda" szó az amit keresel :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10) 0P1


0P1
aktív tag

" Igazán ütős egyébként akkor lenne a KX-7000, ha a HTC egy friss fejlesztésű S3 grafikus vezérlője is integrálásra kerülne."

(#11) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Asztali CPU, ez vagy szerver?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) ncc1701 válasza Segal (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Dobozban élsz tán?

(#13) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Még a zen előtt írtam tán két éve hogy jó lenne ha a Via is felébredne,valaki fantáziát látna benne.Már csak a licence jog miatt is.Mintha lassan történne valami.....hasonló....

Wasabi...

(#14) AusWolf


AusWolf
őstag

Lehet, ez váltja majd a gépemben a Kaby i7-est? :DDD (szarkazmus)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#15) Tigerclaw válasza ncc1701 (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Még nem tudni, hogy a Ryzen sikere mennyire lesz jelentős és tartós. Én AMD párti vagyok abszolút, de még nem látom olyan rózsásan a helyzetet. Technikailag jól sikerült, de sokkal drágább is lett, ami szerintem akadályozza, hogy nagyobb piaci részt szerezzenek. Szintén probléma az 1 chipes gyártás, vagyis hogy 1-1 lapkával akarnak lefedni szinte mindent a belépő szinttől a szerverekig, mivel ez nagyon lassítja az eladásokat és időt vesztenek vele. A Ryzen CPU-nak is vagy fél évébe került mire elértek az R7-től az R3-ig és a Ryzen APU esetén is láthatóan ez történik. Ez a tempo szerintem az OEM piacon se tolerálható, de a kisebb DIY piac sem tolerálja, hogy folyamatosan várnia kell. Valamit változtatniuk kell a gyártás területén, ha már erre az útra léptek. A fejlesztéshez képest le vannak maradva a gyártással. Azt mondják, hogy tavaszra jöhet a ZEN+ magra épülő CPU család, miközben várhatóan addigra nem kerülnek a boltokba a jelenlegi ZEN magra épülő desktop APU-k. Kvázi mire boltba kerülnek már "elavult" technológiával jönnek ki. Az is problémás lehet, hogy 1 lapkával akarják lefedni a mobil és desktop APU-k piacát, hacsak nem az a céljuk, hogy a desktop belépő kivételével áttereljék a vásárlókat a CPU-k felé. Korábban ők látták a jövőt az APU-kban, ma meg azt látni, hogy az Intel APU-kat gyárt az AMD meg CPU-kat.

Én is örülnék egy 3 szereplős piacnak, főleg hogy kínai kormány révén nagy hatása lehet az eladásokra, de jelenleg még nem mondhatjuk azt hogy az AMD nagyon zavarná az Intel köreit. A Kaby-Lake G is elég fura történet, mert lehet hogy bevételt termel az AMD-nek, de egyben átadják az egyetlen nagy ütőkártyájukat a konkurenciának, miközben ők válaszolni se fognak rá.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) ViZion


ViZion
félisten

hmmm... ha a VIA keze benne van, akkor lesz alacsony fogyasztás, frankó specifikáció, és ütős demók meg tesztek. Ezek mellé mondjuk nem lesz driver és IRL meg sem közelíti, amit a fizetett tesztelők mutogatnak. Ezt már láttuk, haladjunk... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) DraXoN válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ha több chippel menne a külön területekre még lassabban jelennének meg a procik amd-nél..
persze lehet a kisebb egységeknél (pl. R3) tudna spórolni pár wattot a rendszer, de sokba került volna teljesen új chipet tervezni rá. A gyártás bevezetés és felfuttatás is 1+ éves folyamat, nem tud senki csak úgy 1 héten belül elindítani egy-egy új chip gyártást. A felfuttatás is lassú.. Amiatt jön későn a Raven is asztalra (ha szerintem AMD tudta volna kihagyta volna a Bristol-os asztali chipeket).

A gyártási kapacitás máig csak elégséges, pl. ősszel is hiány volt a 6 magos chipekből.

Az apukat vásárló réteg általában nem a HighEnd réteg, így az amivel az le lesz maradva az "csupán" a gyártástechnológia.. Gyakorlatilag megkapja a jelenlegi ryzen gyártósorokat az (így azoknak ott lehet a vége ahol a mostaninak), a ryzenek meg az új 12nm-es technikára költöznek.. legalábbis nekem így tűnik.

AMD-nél is kiszivárgott valami erősebb grafikás chip amit elvileg az orvosi gépekhez és beépített játékgépekhez fejlesztenek.. [AMD Fenghuang Raven]
persze nem tudni róla sokat.. de akár más kódnéven jöhet még mint titkos fegyver (pl. tavaly is jött a threadripper, amit jól titkoltak a legvégéig).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) Kisgépkezelő válasza ViZion (#16) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Meg kapni se lehet majd őket. Egyszer próbáltam poénból current gen VIA cuccot beszerezni (állítólag már tudnak annyit mint a legutolsó Core 2-k és Phenom II-k :D ), de ha nem rendelek belőle egyből egy raklapnyit, akkor szóba se állnak velem, vagy olyan áron adják, hogy annyiért már a másik két gyártótól ötször olyan erős konfigot lehet beszerezni, normális támogatással ITX méretben, és még a fogysztásuk sem rosszabb. Lehet kapni 15 éves VIA C3-at pico ITX lapokon, de az meg már viccnek is rossz.

(#19) Barnuss


Barnuss
tag

Köszönet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.