Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiskeni


kiskeni
aktív tag

És mi garantálja, hogy nem áll bele USA az egész kollektív megállapodásba két lábbal, acélbetétessel? Mert ahogy én látom, az USA kénye-kedve szerint kibaxhat konkrétan bárkivel, aki picit is sérti az érdekeit. Eléggé nem fair felállás.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#2) haxiboy válasza kiskeni (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Egyszerű lesz szerintem a történet, ha az USA nem hajlandó belemenni egy kompromisszumos közös megállapodásba, akkor az adott országokra lesz bízva hogy elérhetetlenné tegyék ezeket az oldalakat.

Érthető a történet, ha csak a hirdetéseket vesszük alapul, XY európai cég hirdet, az európai célközönség rákattint a hirdetésre -> a hirdetést biztosítónak ez bevétel. De adózni persze nem akarnak csak ott ahol kedvező. Európai bevétel után USA-ban adózik sok cég, persze hogy nem akarnak ezen változtatni. ;]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) azbest


azbest
félisten

ha jól sejtem itt leginkább a társasági adóról van szó, amit nehéz megfogni, mert számtalan módon tudják tologatni a pénzt a leányvállalatok között.

Midenközben európában fizetjük az áfát, amit a google sem tud kikerülni már az eus szabályozások változtatása óta.
Az usában csak a közelmúltban szálltak rá arra, hogy sales taxot fizessenek online vásárlásért / szolglátatásért.

A végén mindegyik adót az ügyfél, vagyis mi fizetjük meg. Francnak kell bonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#4) section9 válasza haxiboy (#2) üzenetére


section9
őstag

Hat, sok szerencset az elerhetetlenne tetelhez amig letezik Tor es VPN. Plusz aki letiltja a FAANG-ot vagy akar a kisebb amerikai online tech cegeket europaban az ket hettel kesobb mar nincs kormanyon.

(#5) haxiboy válasza section9 (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Nyilván drasztikus esetről beszéltem, nem hiszem hogy valaha ilyen bekövetkezhet, de a jelenlegi helyzet sem tartható hosszú távon, így is elég nagy hátrány éri a helyi cégeket a monopol helyzetük miatt.
Kínának és Észak-Koreának ez sikerült, és most ők a közellenség.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6) Gyurka6 válasza azbest (#3) üzenetére


Gyurka6
őstag

Sajnos igazad van, sokan nem láták-tudatosul bennűk, hogy minden ilyen adózás után áremelés jön.Csak annyi történik, hogy az adott cég az adózott országban megemeli annyival a díjat, amit az adott ország felhasználói fizetnek meg, szerintem. Így lényegébe a saját lakóitól hajtanak be újabb sápot.

Gyurka

(#7) kk75


kk75
tag

"A francia szabályozás értelmében három százalékos mértékű adókötelezettség terheli a digitális üzleti modelleken keresztüli szolgáltatásokból elért, Franciaországból származó bevételt."

Három százalékos adó ? Tudomásom szerint most is nagyjából ennyit fizetnek az adóelkerülést alkalmazó IT cégek.
Ha az általános szabályozásban is ennyi lesz, megint csak az IT cégek járnak jól, miközben minden politikust megvesznek.

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#8) kiskeni válasza Gyurka6 (#6) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Na pontosan ezért kéne egy keretet adni az egésznek. Biztos vagyok benne, hogy tudnának olyan törvényeket hozni, amik megakadályozzák, hogy a cégek rajtunk verjék le az adót.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.