Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Remélem ezekre a funkciókra más gyártók is rárepülnek majd... :)

Milyen jó is lenne egy hasonló tudású de emberibb árú és jobban órának tűnő ( = kör alakú óratesttel rendelkező) Wear OS-es eszköz... :U

(és nem a kínai párezer forintos csodákra gondolok :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#2) justmemory válasza atike (#1) üzenetére


justmemory
senior tag

Azért ehhez kell majd az a generáció, aki ezeket használva nő föl, de alapvetően jó ez az irány.
Emellett mondjuk a képről eszembe jutott, hogy ha el is esik az illető, közel sem biztos, hogy 1. tud reagálni a képernyőre írt szövegre, 2. nem biztos, hogy ez lesz az első dolga. ugyanakkor nyilván még így is nagyobb segítség egy "daycare" alkalmával, mintha semmi sem lenne, vagy max. az "este ránézek".
A vércukorszint nem invazív mérése érdekes. Kíváncsi vagyok végül miként fogják megoldani.

Remélem ezekre a funkciókra más gyártók is rárepülnek majd... :)
+1

Bocs, nem válasz akart lenni...

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3) pcnet


pcnet
addikt

Vércukorszint mérés nagyon várós! Hatalmas segítség lenne, akár Apple akár más gyártó részéről. Jó rég volt hír, hogy elkezdenek foglalkozni a VC méréssel is, aztán nagy lett a csend. Megnyugtató, hogy a háttérben folynak a kutatások/fejlesztések. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#4) Schuler888


Schuler888
senior tag

Na ezt mar szeretem! Csak komolyabb okosorakba is keruljenek be ezek a funkciok!
Viszont kicsit megijedtem a cikk olvasasa kozben.. van neha hogy elkezd a szememnel vagy nyaknal keznel az izom csak igy "mozogni", jo kb 1 evben ha 2szer... de akkor ezekszerint parkinsor korra vagyok hajlamos?

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#5) AliceWake válasza Schuler888 (#4) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Dehogy is :N Ha aggaszt valami, mindenképpen vizsgáltasd ki, de aggódni egyelőre szavaz felesleges.
Nekem esszenciális tremorom van, elvileg semmi különösebb oka nincs, de azért előbb nyilván a frászt hozták rám a korai Parkinson parával :U

Non omnis moriar.

(#6) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó az irány. Tetszik, hogy egyre jobbak és pontosabbak ezek a mérések. Sokmindent megelőzhetünk azzal, ha időben észrevesszük.

(#7) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jó az irány, csak kár hogy nem bír ki több időt, ha este mindig töltőm (vagy de-t, tök mindegy) akkor nem tud figyelni. Ennek is ki kellene bírni 5-7 napot és akkor szóba jöhetne... :D

(#8) Depression


Depression
veterán

Csak engem zavar, hogy ezek a legbizalmasabb adatok nem az országos egészségügyhöz mennek, hanem agy amerikai multihoz?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) nyisziati válasza atike (#1) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha lesz is ilyen gyártó, meg fogja mérni rendesen a funkciók árát. Párezres, vagy pártízezres órában - egyelőre - ne reménykedj.
Samsung, Huawei, esetleg Garmin és hasonló gyártók 100 ezer környékére pozicionált órái talán megkapják.

(#10) atike válasza nyisziati (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Ahogy létezik a Withings Move ECG is - kicsivel több, mint 30-ért - úgy abban bízok, hogy lesz komolyabb tudású, nagyobb nevű (Samsung, Huawei, Garmin, akárki) gyártó aki még komolyabb funkciókat is belepakol majd az alma mintájára. Komolyabb technikai megvalósítással nyilván. És ha ez a megoldás az almáé alatt tud maradni árban akkor máris mindenki nyert... :)

(#11) Ricardo válasza Depression (#8) üzenetére


Ricardo
félisten

Amerikában a korházakból is a Google-hez megy az adat :)

(#12) axioma válasza nyisziati (#9) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem amint nem megy tonkre (akar erkolcsileg) egy ev alatt az ora, nem az ora araban nezed, hanem az ora + (ora nelkuli eletben meresek ara) -val fogod osszehasonlitani, ott mar kijohet dragabb orara is jo, nem beszelve a kenyelemrol pl. vercukros bokodes helyett.
En nagyon nem vagyok az ios baratja, de ha kijon a vercukros funkcio es elegendo a pontossaga, akkor bizony az erintett csaladtagnak ilyenje lesz.
Toltesre meg kitalalhatnak a cserelheto vagy toltes idejere melle-karkotozheto akkut.

(#13) pusszycat válasza Schuler888 (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én egyszer hazavittem valami nehezet, majd el is felejtettem. Aztán a karom elkezdet tikkelni. meg kisebb rángatózásokat produkált. Kiderítettem a google-val, h biztosan agyvérzésem van. De ha az mégsem akkor szívinfarktusom. Még jó, h mielőtt mentőt hívtam eszembe jutott a cipekedésem. Egyből jobban is lettem. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) nyisziati válasza atike (#10) üzenetére


nyisziati
veterán

A Withings Move ECG nem tud folyamatos mérést és így riasztást sem, ami az Apple Watch egyik kiemelt funkciója.

(#15) nyisziati válasza axioma (#12) üzenetére


nyisziati
veterán

Most az árat tekintve csak a fórumtárs megjegyzésére reagáltam.
Nyilván az élet drágább ennél, nem is vitatom.
Mivel nekem is volt szívműtétem, ezért én is keresgélek ilyen irányban, de egyelőre az iOs-re nem akarok átváltani.

(#16) Schuler888 válasza AliceWake (#5) üzenetére


Schuler888
senior tag

Koszi a megnyugtatast. :)Egyebkent par napja jottem ra hogy te irsz/irtal is a PC Guruba, amit csak azert vettem meg mert utolso szam :)) :(

Egyebkent a vernyomas annyira kamu es alkalmatlan csuklon hogy azert nem foglalkoznak vele nevesebb gyartok, csak mindenfele kinai vackok?

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#17) Depression válasza Schuler888 (#16) üzenetére


Depression
veterán

Az otthoni, szúrkálós vércokurmérő is pontatlan, körülbelüli értéket ad, a gyógyszerek beállításához kórházi eszközök kellenek. Most meg hozzájön egy olyan, ami a vérrel nem is találkozik. Arra jó lesz, hogy jelezzen, ha huzamosabb ideig magasnak értékeli, utána úgyis kórház lesz.
A pontossága kb. meg olyan lesz, mint a lépésszámlálóé. De legalább drágább lesz a biztosításod, ha kötnek veled egyáltalán, bombáznak majd gyógyszerreklámokkal, és az usa visszafordíthat majd a reptéren, ha nincs nálad gyógyszer, vagy inzulin.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Dicséretes, jó felé haladnak a Watch funkciók. :K
Ha esetleg az elkövetkező években ezek a fejlesztések meg is valósulnak, akkor instant cserélve lesz a hármas Watch.

[ Szerkesztve ]

(#19) anrb válasza nyisziati (#14) üzenetére


anrb
aktív tag

Fárasztó lehet egész nap jobb kézzel fogni az órát. A Withings Move ECG amúgy elemes, amit évente kell cserélni.

(#20) axioma válasza Depression (#17) üzenetére


axioma
veterán

Almodik a nyomor. Az itthoni inzulinos ellatas a vercukornaplon, esetleg az otthoni pontatlan leolvaso keszulekbol kozvetlen kiolvasason alapul. Korhazi eszkozok, meresek? Majd ha tulsagosan zsibbad a laba, talan...

(#21) NGA válasza Depression (#17) üzenetére


NGA
addikt

Én is cukros vagyok, de nem hiszem, hogy ez pontos lesz. A bökés nem zavar, egy pillanat az egész. És az sem pontos.

(#22) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom ha nem elég pontos nem kap rá engedély, nem teheti bele. Ez azért megnyugtató.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) NGA válasza pusszycat (#22) üzenetére


NGA
addikt

Belerakhatja, csak nem lehet elfogadni hitelesnek. Kb olyan, mint a vérnyomásmérő casio óra volt. Nem sok köze volt a valósághoz, nekem is volt.

(#24) sztanozs válasza Depression (#8) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerinted mit kezdene vele a magyar egészségügy?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#25) axioma válasza sztanozs (#24) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, most latom te inkabb a biztonsagi reszre valaszoltal, de attol me'g a gyakorlati is relevans szerintem.
---
Szerintem mind1, hogy az egeszsegugy mit kezdene vele: ha arra alkalmas, hogy a hasznaloja rajojjon, milyen tevekenyseg (inzulinna'l foleg minek az evese) milyen valtozast okoz, akkor az ezerszer tobbet segit, mint a termekekre rairt szenhidrat-tartalommal szamolgatas. Ezert nem ertem, hogy a bar valamennyire invaziv es par perc eltolassal me'r, de 2 het alatt 1 szuras meroegyseget miert nem kapjak meg az elso beallitas utani idoszakra valami ertelmes aron. Cserebe n+1 -szer mennek a dokihoz akik az elmeselt heti elelmiszer-bevitel alapjan meg a napi 1-7 szurkalos meresbol talalgatnak...

[ Szerkesztve ]

(#26) pcnet válasza Depression (#17) üzenetére


pcnet
addikt

"Az otthoni, szúrkálós vércokurmérő is pontatlan, körülbelüli értéket ad, a gyógyszerek beállításához kórházi eszközök kellenek."

2003 óta vagyok 1es típusú cukorbeteg. Mikor inzulinra állítottak, valóban laborba küldték a vért. De mikor legutóbb kórházban feküdtem mert új bázis inzulint kaptam, a nővérke szépen jött 3 óránként a belgyógyászat vércukormérőjével (DCont Ideál, tehát nen laboratoriumi pontosságú) és azzal mérte meg a cukromat. (2017 tele, Kaposvár)

2017. szeptemberében orrpolip műtétem volt. Infuzióban kaptam az inzulint, ott csak oda jött hozzám a nővér és megkérdezte, hogy magammal hoztam e a vércukormérőmet...

Igen, laborban KELLENE, de a valóságban, nem így van. És igen, diabetologusom is a vércukor naplóm alapján korrigálgatja az inzulin adagomat, ami ugye az otthoni pontatlan mérőmön alapszik.

Számomra hatalmas segítség lenne már az is, ha egy 5-10%-os pontossággal mérne a Watch. Meg tudnék vele előzni egy hipot majd az ebből adodó somogyi effektust. Plusz hatalmas segítség lenne pl meló közben, mikor nem tiszta a kezem, tömegközlekedésen, vagy most télen, mikor a táskámból előbámyászott mérő közli velem, hogy nem tud mérni, mert túl hideg van.

axioma: "Cserebe n+1 -szer mennek a dokihoz akik az elmeselt heti elelmiszer-bevitel alapjan meg a napi 1-7 szurkalos meresbol talalgatnak..."

Erre szokta mondani a dokim, hogy a cukorbeteg a cukorbetegség legjobb orvosa. Nekem többet kell tudnom a betegség(em)ről mint Neki. Először furcsán néztem rá, meg gondoltam hárít, de valahol igaza van. A cukorbeteg napi 24 órán át van a betegségével, a doki meg 3 havonta max 10-15 percet. Ő csak a naplót látja, nem tudja mit ettem, mikor mennyit mozogtam, mikor voltam beteg, akár egy gyulladás is felboríthatja a VC értékeket.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#27) sztanozs válasza axioma (#25) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem konkrétan neked, inkább Depression-nek
Nem a biztonsági részre írtam, hanem a magyar egészségügy felkészültségére. Mit kezdenének egyáltalán vele, ha megkapnák.
Ráadásul a betegeknek (vagy időseknek) igenis szükségük van erre a szolgáltatásra. Ha a magyar egészségügy ezt nem biztosítja, akkor majd megteszi más... Az embereknek szolgáltatásra van szükségük, és ha ezt nem tudják megkapni biztonságosan, akkor megszerzik kevésbé biztonságosan.
Ebből él a sok szolgáltató, aki az adatainkért szolgáltat és nem pénzért.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28) axioma válasza pcnet (#26) üzenetére


axioma
veterán

Erre szokta mondani a dokim, hogy a cukorbeteg a cukorbetegség legjobb orvosa. Nekem többet kell tudnom a betegség(em)ről mint Neki. Először furcsán néztem rá, meg gondoltam hárít, de valahol igaza van. A cukorbeteg napi 24 órán át van a betegségével, a doki meg 3 havonta max 10-15 percet.
Ez igy onmagaban szerintem tuti nem igaz. Peldaul az a diabetologus munkaidejenek x%-aban mindenfele cukorbeteget lat, es sztorikat, kombinaciokat kezel. Ebbol lehetne erdemi informaciot osszegyujteni - de nem teszik. Eddig legtobbet egy szinten cukorbeteg nem orvos, hanem valami mas besorolasu egeszsegugyi tanacsado mondott a betegsegrol, de o is csak sajat magabol kiindulva. Hasznos volt, de nem mind igaz a csaladtagra. Viszont ami igaz, mar az is segitett (pl. hosszabb tu kevesebb inzulin, azert ezt nem lenne baj ha az orvos is igy alkalmazna).
Csak abban van igazad, hogy a sajat betegsegenek a kiprobalt tulajdonsagait a doki (ha nem irja fel, bar miert is nem? mi lesz ha a beteg epp nem kommunikaciokepes es donteni kell rola?) a beteg jobban tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.