Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Szerintem egyik félnek sem érdeke szívatni a másikat, szóval megfognak egyezni.

ELADÓ 4080, D3, ROS CE, GAMER GÉP, HAWORTH SZÉK, MATRAC, ZENFONE 9

(#2) martonx


martonx
veterán

Nekem egyedül a Google Play áruház kellene egy telefonba. Mihelyst bárki rootolás nélkül meg tudná valósítani, hogy a sok gugli-s szutyok nincs rajta alapból a telefonon, máris vevő lennék egy ilyen telefonra.

Én kérek elnézést!

(#3) betyarr


betyarr
veterán

ez elég izgalmas téma.pl egy otp appot és tsait kétlem,hogy majd rá lehet hegeszteni az új os-re.ha lesz új kínai os,akkor valszeg fog menni a play áruház rámókolása.vagy a másik verza még,hogy akkora áttörés lesz az új os,hogy boldog-boldogtalan fogja majd gyártani rá az appokat.
vagy a végén megegyeznek és marad a droid :DDD

(#4) martonx válasza betyarr (#3) üzenetére


martonx
veterán

Igaziból az új os is android lesz, csak a guglis extra szolgáltatások nélkül. Ergo az appok futni fognak (elvileg) rajta, csak éppen egy saját store kell, és abba kell bekerülniük az appoknak.
Mondjuk nem feltétlenül merném a pénzügyi adataimat egy kínai OS védelmére bíznom (bár e téren a jelenlegi kínai 7-es androidos telefonomban se bízok :D ).

Én kérek elnézést!

(#5) Kristof93


Kristof93
senior tag

Itt már megegyezés nem nagyon lehet. Talán most még nem késő, de ha rendbe teszik az új os-t, lecserélik az arm-ot, akkor egy kibéküléssel akár az androidot és az qualcomm-ot is kinyírhatnák.

(#6) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

3 napos hírt eladni ma.... :) Aki egy picit is követi az eseményeket már régen tud róla. Gratula
Érdekes lesz ez a csúcstalálkozó. Ha csak a googlet nézzük is iszonyat pénzt fognak rajta veszíteni. De több cég is van persze. És akkor még nem tudni mi lesz a kínaiak által gyártott, bányászott cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#7) bear_ válasza Kristof93 (#5) üzenetére


bear_
aktív tag

Dehogy nyírhatnák. Nagy a huawei, de nem akkora tényezô a piacon, hogy erre lehetôsége is legyen.
Ha marad a kitiltás akkor meg pláne igaz.

(#8) #88470784


#88470784
törölt tag

Közben a qualcomm es a samsung elég nagx összeggel támoggatta a független RISC-V chippek tervezését.
[link]

A xiaomi pedig kiadta az első saját gyártású ARM mentes ilyen chipjeit is.
[link]

Lassan visszanyal a fagyi.

(#9) arnoldito válasza bear_ (#7) üzenetére


arnoldito
senior tag

Kinyírni nem is fogják, de nem csak a Huawei van, hanem Oppo, Vivo, még beáll a sorba a Xiaomi, netán befűzik az olcsó filléres Ulefone és társait. Akkor azért az egész Ázsiai Indiai piac nagy része bukó az amcsi cégeknek, azért az fáj. Sony, LG rég nem tényező mobil fronton, akkor marad a Samu meg Apple. Applet nem veszünk mert kocsi ára egy teló. Szóval jól kiszúrnak velünk, lehet tapsikolni az amcsiknak. Bár azt mondom lesz megállapodás ez csak bréé méregetés...

(#10) Inarus válasza bear_ (#7) üzenetére


Inarus
addikt

A kínai piac elvesztése minden nem-kínai cégnek nagyon-nagyon fájna. Az USA piaca jelenleg a legbefolyásosabb, az indiai a legkevésbé telített a milliárdos piacok közül, de a kínaiban van talán a legtöbb potenciál a magas lélekszám és az egy főre eső jövedelem tekintetében - utóbbiban jobban állnak, mint az indiaiak, emiatt erősebb bevételeket lehet produkálni. Nem véletlenül akart hosszú-hosszú évekig bejutni oda például az Apple is és akar a Google is.

Ha egy ARM-et kiváltó technológiával indulnának meg az ázsiai gyártók (és akkor már nem csak a Huawei jönne szóba, nyilván), akkor az ha meg nem is öli a jelenlegi nagy piaci szereplőket, de drasztikusan visszább vetheti a bevételeiket. Egy ilyen buliba elég csak egy Xiaominak belépni a Huawei saját gyártású processzoraihoz, és elég ha ezt csak Ázsiában terjesztik, milliós eladási számokat bukna vele a Qualcomm.

(#11) #88470784 válasza Inarus (#10) üzenetére


#88470784
törölt tag

Fentebb linkeltem az első Huami chippes xiaomi terméket.

(#12) Shyciii válasza martonx (#2) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor eléggé vérszegény telefont kapnál. Pl olyan fontos funkció nem működne rajta, mint a push notification, vagyis pl csak akkor vennéd észre, hogy új emailt kaptál, ha belépsz az email alkalmazásba. De ez gyakorlatilag az összes programra igaz lenne, ami GCM-et használ...

(#14) Fecogame válasza martonx (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Az nekem is nagyon tetszene, hogy egy sallangmentes rendszert adjanak alapból a telefonhoz.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#15) AS


AS
félisten

Valószínű ha lesz valamilyen megegyezés, akkor is most már a fő cél ez a OS lesz. Most már elindult a lavina, ami hosszútávon androidnak jelent majd gyengülést, és a jövőben a kinai telok elfognak pártolni az androdtol, (Jövőben az 5-8 év legalább)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) atike válasza AS (#15) üzenetére


atike
nagyúr

Én is így látom.

De nem csak az Android fog gyengülni, hanem tuti hardveroldalon is meg fogják tenni a megfelelő lépéseket...

(#17) ollie válasza #88470784 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fog visszanyalni a fagyi. A Xiaomi így is vagy 1 évtizeddel van lemaradva.

***

(#18) keIdor


keIdor
titán

Vörös Álom... ez kész, szép lenne így kiadni. :DDD

Red Dream 1.0 (codename: Mao Ce-tung)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) Maegoss válasza 7Heads Drago (#6) üzenetére


Maegoss
tag

@7Heads Drago: Miért bukna a Google iszonyat pénzt? A kinai piacon már elég régóta nincs jelen a Google és a Play Store sem elérhető ott.

@Inarus: a Google jelen volt már egyszer a kinai piacon de emlékeim szerint cirka 2008 körül kiléptek onnan. Egyébként pedig sok szerencsét a Huaweinek saját processzort tervezni ARM licenszek nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#20) Solten válasza martonx (#4) üzenetére


Solten
addikt

Jah, nyilvan valami android fork a HongMeng, bar kinan kivul nem igazan lesz piaca, ugyhogy eleg nagy ongol ez a Huvelynek.

Mondjuk aki szereti latogatni az xda-developertst, lehet jol fog jarni, csucskeszulekhez hozzajuthat majd fillerekert... :D

Saor Alba

(#21) SlayerSub


SlayerSub
tag

Ez az OS itthon kb ugyan olyan hiányosságokkal rendelkezne mint a BB 10 OS. Az egy nagyon jól összerakott rendszer, még is a végére meguntam, hogy minden androidos appot heggeszteni kellett rá, és a google azonosítosak meg sehogysem működtek. Átéltem Blackberyn ahogy minden nagyobb chat program felmondta a szolgálatot, és az elején még poén régi verziokat keresgélni rárakni és mutogatni, hogy na látod működik ez, egy idő után megunod. Lehet velem van a baj, de messenger nélkül nem kényelmes. A másik meg, hogy komolyabb autorizációval rendelkezők appokat végleg ellehet felejteni, pl bank app. Szóval nekem ha a P40 már a hold felszínét tudná is fotozni, akkor se kellene... :D

(#22) doooo


doooo
veterán

"... 60%-kal gyorsabb az Androidnál..."
:C :DDD

(#23) 7Heads Drago válasza doooo (#22) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Milyen hihető ugye? :D
Na de egyszer ez is ki fog derülni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) #72630400


#72630400
törölt tag

(#25) weiss


weiss
addikt

Gyorsabb az androidnál, és tudja futtatni az appokat: BB 10, te vagy az?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#26) Lami66 válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Lami66
őstag

Saját os-t + saját rendszert csinálnak a saját hardverre (hol is láttam már ilyet?). Könnyebben optimalizálják, mint az ezerféle hardverre ráhúzott egyendroidot.

(#27) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Kellett ez az amcsiknak?A googlenak?Persze hogy nem. Meghúzták az oroszlán bajuszát...és jött a fagyi visszanyal tipikus esete.:D
Egyiket sem védem. Egykutya' mind.

(#28) S@s


S@s
tag

Remélem tényleg lesz belőle valami.... Ez az USA egyeduralom senkinek sem használ. Vissza is élnek rendesen a pozíciójukkal...

[ Szerkesztve ]

S@s

(#29) nyisziati


nyisziati
veterán

Kínai "Vörös Álom" + orosz szál. :))
Bizalomgerjesztően hangzik. :C

(#30) #88470784


#88470784
törölt tag

Ha ennyire esélytelen a huawei akkor a google se aggódna hogy vetélytársat kap... vagy várjunk csak ;]

(#31) #53667584


#53667584
törölt tag

Lehet, hogy jó lesz ez kínában, a Xiaomi is elvan ott a saját MIUI rendszerével. De hogy pl. EU-ban ki vesz majd ilyet mindaddig amíg nincs rá facebook app és messenger, azt nem tudom. Mert az 100%, hogy Ilonka a szomszédból nem fog apk-t sideloadolni, hiába működne a hivatalos android app. És mivel az amerikai cégek kénytelenek tiltólistára tenni a huaweit, így nem sok esélyt látok rá, hogy legyen hivatalos facebook és messenger app a majdani huawei storeban.

[ Szerkesztve ]

(#32) lm83


lm83
őstag

Persze, hogy érdekli az oroszokat, olyan rendszer amivel mindent lelehet hallgatni :DD

(#33) Sgr_A válasza #53667584 (#31) üzenetére


Sgr_A
addikt

Na ez a 2 app amit biztos egyik telómra sem teszek fel
van egy face fiókom mert megkönnyíti a belépést jó pár programba de 0 ismerősöm van

(#34) #53667584 válasza Sgr_A (#33) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nekem fb accountom sincs. De tisztában vagyok a mai átlagfelhasználói igényekkel. Ma az emberek nagy részének a facebook jelenti az internetet, a messenger pedig az egyetlen kapcsolati lehetőséget. A mezei usernek csak annyi jönne le, hogy jaj, erre a telefonra nincs facebook, nincs messenger, így pl. nem tudok egy képet megosztani random ismerőssel. Ilyen átlagfelhasználókkal dolgozok, hihetetlen, hogy milyen szinten IT-analfabéta az emberek nagy része.

(#35) <Adamsky> válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Most röhögünk ezen (én se nagyon hiszem), de az más kérdés, hogy a mai Android rendszerek - főleg ahhoz képest, hogy mi van alattuk (SoC, és a RAM méretéről már ne is beszéljünk) - még mindig képesek meg-meg döccenni.

Aztán ott vannak a már emlegetett - levakarhatatlan és sokszor letilthatatlan - bloatware-ek. Nekem azzal is gondom van, hogy a saját telefonomon nincs root jogom. Ha pedig ne adj' Isten root-olok, akkor pá-pá garancia.
Vajon egy laptop-ot is el lehetne adni ilyen feltételekkel?

All-in-all az Android-nak / Google-nek nagyon kellene már egy jó kis konkurens rendszer, de hát álmodik a nyomor ... :(((

(#36) nyisziati válasza <Adamsky> (#35) üzenetére


nyisziati
veterán

Áh, elképzelhetetlen.
A Microsoft dollármilliárdokat ölt bele nulla eredménnyel.
Behozhatatlan ez az előny. Ráadásul ha nem hardverspecifikus a rendszer, mint az Apple-é, akkor ugyanolyan erőforrászabáló lesz, mint bármely Androidos cucc. Csak még a kompatibilitásról is le kell mondani.

(#37) CptAdamica


CptAdamica
veterán

60%-al gyorsabb az androidnál az azt jelenti, hogy negyed annyit sem tud? ;] Bírom ezeket a levegőbe durrantásokat.

Megyen!

(#38) nyisziati válasza CptAdamica (#37) üzenetére


nyisziati
veterán

Valszeg azért gyorsabb, mert nincs a Google előtelepítve.
Persze majd ha felrakják a Huawei saját cuccait, az is lassulni fog...

(#39) joey04 válasza #88470784 (#8) üzenetére


joey04
titán

milyen fagyi?! :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Én azért jót röhögnék, ha a Huawei pár hónap alatt összedobna egy sokkal használhatóbb rendszert, ami a Microsoftnak évek alatt sem sikerült, sokszoros költséggel :DDD

(#41) Lami66 válasza Cingáriusz (#40) üzenetére


Lami66
őstag

Ezt nem pár hónap alatt dobták össze, 2012-ben kezdték fejleszteni. Csak eddig nem volt ami sürgesse őket.

(#42) CptAdamica válasza nyisziati (#38) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én inkább arra tippelnék, hogy a rendszer elég puritán és butább még, így nincs ami zabáljon. Csak most jó villogni vele.

Megyen!

(#43) savoo válasza Cingáriusz (#40) üzenetére


savoo
addikt

A Microsoft rendszerével sem volt semmi baj használhatóság szempontjából.. A sokszoros költségben meg én nem lennék annyira biztos... :)

(#44) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem ma kezdték a fejlesztést, de most nagyon belehúztak. Bár "csak" a Huawei-t érinti a tiltás, de ez az ügy messze túlmutat rajtuk. a többi gyártó is elgondolkodott, hogy "egy tolvonással" ki lehet rántani bármelyikük alól a talajt. Ezzel most azt érték el, hogy akik eddig a háttérben fejlesztették a saját megoldásaikat azok rákapcsolnak, akik nem azok elkezdik, vagy csatlakoznak valamelyik már megkezdett projekthez. Az oppo, és a Vivo sem véletlenül szállt bele a tesztelésbe. A Huwei önmagában sem kicsi, de együtt (főleg ha beszáll még egy két kínai gyártó) már olyan erőt képviselnek, ami komoly problémát jelen hosszabb távon. nem véletlenül próbálja meggyőzni a Google az elnököt, hogy gondolja át ezt a tiltást.

(#45) fornettisuti


fornettisuti
veterán

A Hong Meng magyarul vörös álmot jelent, angolul red dream, ugyan az, nem több különböző, ahogy a cikkben lejön.
Az Ark OS, pedig Arc OS.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#46) #88470784


#88470784
törölt tag

Nem értem minek idegeskedik a google, miért próbál közbenjárni, hiszen ugyis elbukik a huawei a mobilarena fórumán megmondták :DDD
Vêgülis ha a huawei, oppo, xiaomi, vivo stb cégek összefognak mi baj történhet csak az androidos piac harmada.

(#47) Littoral válasza fornettisuti (#45) üzenetére


Littoral
aktív tag

A "Tájföld" is csak valami wannabe újságírói nyelven van persze...
Thaiföld a helyes írásmód, dehát...

[ Szerkesztve ]

(#48) bagkri01 válasza martonx (#4) üzenetére


bagkri01
őstag

Ha elolvastad a cikket akkor lathattad, hogy nagyon nem lesz android. Semmilyen google szellemi termék nem felhasználható, se a kernel, se semmi. Nativan fogja majd elvileg futtatni az Android appokat, tehát letöltheted valahonnan az apk-t és telepítheted. Bár lehet, hogy erre tényleg fel voltak készülve a kínaiak, nagyon hamar teszt fázisba került ha igaz a hír.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#49) nyisziati válasza Littoral (#47) üzenetére


nyisziati
veterán

Biztos a híres viccből indult ki.

Hogy hívják, amikor két paraszt verekszik?
Tájboksz.

(#50) bagkri01 válasza savoo (#43) üzenetére


bagkri01
őstag

Szerintem sem volt vele baj. Azt egy valami ölte meg, az app fejlesztők hiánya. De maga a rendszer jól használható volt, főleg munkára. Hozzáteszem ez magánvélemény.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.