Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

nem is tudom Magyarországon miért olyan elterjedt a viber, külföldön alig használják, itthon meg whatsapp helyett szinte mindenki azt használja. (úgy kell rávenni az ismerősöket, hogy térjenek meg)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) Lacee1986 válasza sanyijedi (#1) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Az a legjobb mikor majdnem mindenki mást használ. WhatsApp, Viber, Hangouts, Messenger, Skype... Kellene egy univerzális app.

(#3) Stauffenberg válasza sanyijedi (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is mindig emiatt morgok.

A WhatsApp a Facebook felvásárlás ellenére is az egyik legkorrektebb üzenetküldő. Itt mondjuk az end-to-end titkosítás már alap, de például a telefonkönyved sem tölti fel sehova, csak offline megy a kontaktok párosítása. Nincsenek reklámok, nincsenek idióta matricák. A Viber szinte minden kritériumon elhasal, egy adatvédelmi rémálom, ráadásul csillámosat hányok tőle.

(#4) joci86 válasza sanyijedi (#1) üzenetére


joci86
senior tag

Volt fent Whatsapp több telefonomon. Alapjában véve nem is lett volna vele problémám, ha rendesen megérkeztek volna az üzenetek.
Gyakran csak akkor jött át egy-egy üzenet, amikor megnyitottam az alkalmazást, egyes esetekben órákkal, napokkal később.
A Viber a célnak pont megfelel, nem volt hasonló problémám vele. A matricák nem nekem valók, nem is használom őket. :)

(#5) samu74 válasza joci86 (#4) üzenetére


samu74
addikt

Más meg a viberrel van így. :)

-----------

(#6) stevve válasza joci86 (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem tudom, mikor lehetett ez, semmi hasonló nincs a Whatsappal már jó ideje. :)

Ha gonosz akarok lenni, engedélyezni kell, hogy értesítsen. ;]

Egyébként elképesztően sok ez a fehasználószám. :Y

(#7) Apollyon válasza stevve (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A felsoroltak közül egyik sincs a telefonomon. Jah de, az android ;]

Oops, nem válaszként akart menni :B

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) Edi77 válasza stevve (#6) üzenetére


Edi77
őstag

Nekem korábban IOS-en volt ilyen problémám, de androidon még soha.. bár vannak ismerősök, akiknek nem jelez pl Samsungon

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#9) #79335424 válasza Lacee1986 (#2) üzenetére


#79335424
törölt tag

A divatot nem követni kell, hanem diktálni. Aki olcsón akar velem kommunikálni, az Whatsappot kell használjon és pont.

(#10) azbest


azbest
félisten

Egyik kolléga mesélte, hogy ha van ipv6-os hálózat is, akkor nem jönnek meg a push üzenetek. Mivel kb minden alkalmazás erre épít, amikor háttérben van, így csak app elindítása után szinkronizálódnak le. Neki konkrétan samsung telefonnal jött ez ki.

(#11) rbertkrl válasza Lacee1986 (#2) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Majd a Microsoft! :DDD

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#12) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

elírás: "zuckerberg", nem zukerberg

[ Szerkesztve ]

(#13) Gusztáv válasza zeorsdfd (#12) üzenetére


Gusztáv
addikt

Jó dolog az 1 milliárd felhasználó, de hogy lesz ebből pénz? Mert nyilván a befektetőket ez érdekli (nem ismerem a Whatsapp-ot, de valaki írta, hogy nincsenek reklámok.

Laci

(#14) stevve válasza azbest (#10) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez érdekes dolog, valamelyik másik app akvarhat be, mert nekem is Samu van és szépen értesít a Whatsapp folyamatosan. :)

(#15) joci86 válasza stevve (#6) üzenetére


joci86
senior tag

Nem mostani történet, ez hozzá tartozik az igazsághoz. Természetesen minden engedélyezve volt.
Azóta nem kísérleteztem vele. Az ismerőseim nagy része Vibert (is) használ, ezért nem is volt rá szükség. :)
Nem vagyok Viber -fan, azért használom, mert tudja, amiért telepítettem ;)

(#16) azbest válasza stevve (#14) üzenetére


azbest
félisten

na igen, de ipv6 címet kap a telefon? :)

(#18) stevve válasza azbest (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, nincs rá szüksége(m). :)

(#19) GeryFlash válasza #20749568 (#17) üzenetére


GeryFlash
veterán

Már az sincs. Tehát idővel jönni fognak a reklámok.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) tom_87 válasza #20749568 (#20) üzenetére


tom_87
tag

Ez egy jó kérdés, de én is olvastam, hogy megszűnik az éves díj (1 dollár ha jól emlékszem)

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#22) atike


atike
nagyúr

....hol van már az, hogy telefonálunk a telefonon... :DDD Vagy épp sms-ezünk... :DDD Na jó, az utóbbi "kipusztulásáért" nem kár.

Az, hogy a Gmail elért ilyen számot oké, az Android szerves része. Na de a WhatsApp... Durva.

(#24) GeryFlash válasza #20749568 (#20) üzenetére


GeryFlash
veterán

Jó kérdés. Vissza biztos nem küldenek pénzt, reklámról egyelőre nincs szó, kérdés meddig, mert hát elég nagy luxus egy 1 milliárdos felhasználóbázist bevétel szerzésre nem használni, főleg hogy az adatokkal se tudnak mit kezdeni, hisz végpontos titkosítás van.

elvileg ;]

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) jacis válasza joci86 (#4) üzenetére


jacis
nagyúr

A whatsapp ilyen szempontból az egyik legjobb ha csak nem a legjobb. Lehet telefont kellene venned egy normálisat ;)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#27) zeon.hu válasza tom_87 (#21) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Már megszűnt, most rom csere után azzal fogadott a whatsapp, hogy meghosszabbították örökre az "előfizetésem" (vagy valami hasonló szöveg, de eddig se fizettem érte).

#?*@&!

(#28) joci86 válasza jacis (#26) üzenetére


joci86
senior tag

Mondtam, nem most volt. ;)
Nem vitatom, hogy mostanra tökéletes lehet, hiszen nincs vele tapasztalatom.

Kollégám és tesóm is hasonló okból törölte anno. Ezek szerint nem csak én nem használtam rendes telefont. A #8 hozzászólás alapján az IOS felhasználók is vehettek volna rendes készüléket... ;]

(#29) Dezsike válasza atike (#22) üzenetére


Dezsike
tag

Én a mai napig órákat beszélek hagyományos hívás formájában. 500 MB netet szinte soha nem használom el, csak ha huzamosabb ideig (napokig) nem vagyok otthon, de ilyesmi évente 1-2x fordul elő.

(#30) twollah1976 válasza sanyijedi (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Minden országra más jellemző ennyi.

Én pl. Vibert és Hangouts-ot használok.
Plusz egy programot feltenni a telefonra és utána azon agyalni, hogy kit melyiken érhetek el köszönöm abból nem kérek.

Akinek van gmail-je annak van Hangouts-sza is, a kör bezárul.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#31) Fejvadi válasza Lacee1986 (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Van. Úgy hívják, hogy tárcsázó. :)

(#32) johnny500


johnny500
tag

Kedves hozzá értők. Samsuns S4 Android 4.4.2 asszem. Gmail app-on jön egy válasz a korábbi üzenetemre. Megnyitom a Gmailt látom is az üzenet elejét és ha rábökök akkor az én első üzenetemet látom amire a választ kaptam. Hogy van ez? Köszönöm előre is a segítséget.

(#33) atike válasza johnny500 (#32) üzenetére


atike
nagyúr

Itt tedd fel a kérdésed inkább....

(#34) johnny500 válasza atike (#33) üzenetére


johnny500
tag

Köszi!

(#35) Fall-N válasza sanyijedi (#1) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért elterjedt, mert kényelmes. Akinek a telefonszáma megvan és fel van telepítve a Viber azzal mindenféle meghívó küldése, meg felkérés nélkül cseveghetsz/beszélgetsz.

A titkosítás ha már felmerült akkor arra a Telegram/Signal Private Messenger jobb alternatíva a Facebook tulajdon Whatsapp ellen. Telegram is korrekt reklám- és bloatware mentes üziküldő.

Sajnos megint oda lyukad ki az ember, hogy hiába a sok jó alternatíva ha a legtöbb ember a neki bevált FB Messenger és Viber mellett tart ki.

Én Hangoutsot használok, mert ha valakire ráírok akkor legalább alapból telepítve van Androidon és jelez. (Meg szerintem amúgy is jó.)

A Whatsappra meg kíváncsi leszek mi lesz a sorsa reklám nélkül. Fizetős matricák esetleg? Vagy kémkedés titokban? 😈

[ Szerkesztve ]

(#36) sanyijedi válasza Fall-N (#35) üzenetére


sanyijedi
őstag

"azért elterjedt, mert kényelmes. Akinek a telefonszáma megvan és fel van telepítve a Viber azzal mindenféle meghívó küldése, meg felkérés nélkül cseveghetsz/beszélgetsz."
whatsapp ugyan ez.

nekem a viberrel az volt a bajom, hogy nem lehetett a notificationt testre szabni (droid) meg maga a színe és felülete gyerekes

de amúgy igen, mivel annyi szokás van úgyis többet kell használni..

nekem amúgy tetszett ez a pár $ évente (bár nekem pont nem, mert lifetime volt már évek óta) kibírható költség volt és nulla reklám, hosszútávon valamit úgyis kitalálnak :S

(#30) AzEgyetlen1
külföldön (értsd kb10-15 ország) ahol eddig jártam, vagy munkatársak, barátok származnak mindenki whatsappot használt

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#37) Fall-N válasza sanyijedi (#36) üzenetére


Fall-N
veterán

Whatsappot annyira nem ismerem, de ha így működik, tényleg nem értem miért ilyen népszerű a "víber" (ahogy az angol ellen beoltottak mondják. 😀)

(#38) emvy válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Telegram? En konkretan terminalbol hasznalom :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#39) Stauffenberg válasza emvy (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ajánlottad már korábban, de senki nincs akivel Telegramon cseveghetnék. Szó szerint nulla. Még a WhatsAppra is nehéz rávennem az ismerőseimet, van nagyjából 4-5 ember akivel azon tartom a kapcsolatot, mindenki más a Viberbe van belebuzulva, velünk inkább Facebook Messengeren vagy kőkorszaki módon (hívás, SMS) kommunikálok.

Ez van, Magyarországon csak ez a kettő létezik: Facebook meg Viber, ezzel az emberek 90%-nak ki is merül az online jelenléte.

(#40) zeon.hu válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Ez van, Magyarországon csak ez a kettő létezik: Facebook meg Viber, ezzel az emberek 90%-nak ki is merül az online jelenléte."

Igen, de erre kell 200k+-ért telefont venni... :)

#?*@&!

(#41) Ceree


Ceree
senior tag

BBM-et senki sem használ?

Én mindig ennek telepítésén gondolkozom el... de mivel senkit nem ismerek aki használja... :DDD

Másolat_eredetije

(#42) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Nálam néhány hónapja szétkapcsol a Viber, hanghívásra kb alkalmatlanná vált.
Viszont ide tartozik a voip téma, ami azért egy elég jó alternatívája a "normál" hívásoknak és SMS-nek is, és nem is kell, hogy a másik oldalon is legyen, ugye.
10EUR 4 havonta és ingyen az egész vonalas világ és a mobil is lehasználhatatlanul olcsó...

(#43) GeryFlash válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


GeryFlash
veterán

Najó halljuk, mi az ami miatt a Viber olyan eszeveszetten szar és ördögtől való... Telefonálás minősége szerintem egy szinten van az FB Messangerrel, és a whatsappal ellentétben nem csak a +36-os számoakt ismeri fel. Reklám nincs benne, szóval nem értem mire fel ez a közgyűlölet. Nem egyszerűbb ha mind 3 fent van?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44) Edi77 válasza GeryFlash (#43) üzenetére


Edi77
őstag

Messengert a telefonomra? Soha :N

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#45) orimate86


orimate86
tag

Nekem csak egy a gondom a telefonszámhoz regisztrálással, ha tabletról akarok írni akkor Viber és WhatsApp kizárva.

(#46) #79335424 válasza orimate86 (#45) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak, ha nincs a közelben a teló. MiniPC -n (Androidos "TV okosító") teszteltem a Whatsapp böngészős feature -jét. Firefox és Dolphin alatt is működött. Sikerült natívan is rávennem a működésre (a Whatsapp, telóról származó, Titanium Backup mentését állítottam vissza a miniPC -n, némi szinkron trükközéssel :) ), de pár nap múlva kaptam a Whatsapp -tól egy üzenetet, hogy legyek kedves beazonosítani az X készüléket, mert szerintük vmi nem kerek. Nem akartam, hogy kitiltsanak, úgyhogy nem erőltettem tovább a projectet.

[ Szerkesztve ]

(#47) orimate86 válasza #79335424 (#46) üzenetére


orimate86
tag

Azért te megpróbáltál mindent. :R
Nem értem miért nem lehet a "telefonos fiókhoz" pár megbízható eszközt hozzá adni valami kóddal?! :U

(#48) #79335424 válasza orimate86 (#47) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés. Nekem is hiányzik. Sztem ez a no.1 a feature request listájukon, de mereven elzárkóztak (elzárkóznak) előle.

(#50) #79335424 válasza #20749568 (#49) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt a +36 -ot én sem értem. A szöszim spanyolban él, ott a Whatsapp az elterjedt (így lettem én is Whatsappos). Neki spanyol száma van és évek óta működik így a Whatsappos kommunikációnk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.