Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Nocsak. Szabadkereskedelem helyett protekcionizmus?
Mi lesz itt a végén, szocializmus? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) Landro válasza AxBattler (#1) üzenetére


Landro
tag

Szabadkereskedelem eddig sem volt Kínával kapcsolatban, mivel az sokkal zártabb piac volt mindig.

(#3) Pug válasza Landro (#2) üzenetére


Pug
veterán

Itt most az ameriaki picaról van szó és nem a kínairól... :U

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#4) AxBattler válasza Landro (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem is a kínai cégeket támogatják meg... ;)

Bár szabadkereskedelem helyett talán írhattam volna inkább szabad piacot, kapitalizmust.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Csak kibújt az a fineszes rafinéria a tornazsákból!

Nem is lenne Trump, ha nem a pénzről szólna az élete.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) Vikthor


Vikthor
nagyúr

de buzi ez a trump

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) floatr


floatr
veterán

Szóval gáz a Huawei mert a kínai állam támogatja, ezért megtámogatják a saját cégeiket. Persze értem én h így egál, de akkor az eddigi érveiket meg elveiket kukázhatják...

(#8) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Lehet hogy összeesküvés elmélet, meg minden, de nekem inkább az az érzésem, hogy jelenleg a Huawei és a ZTE eszközök esetén nincs az NSA-nak az eszközökre rálátása, és ez fáj nekik, és valljuk be, hogy az egész sztori sorozat onnan indult, hogy ki és mit lát és hall.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) Abu85 válasza zsolt501 (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Dehogy nincs. Sokkal könnyebb rajtuk biztonsági rést találni, mint más hasonló eszközökön. Szóval az NSA-nak ezek az eszközök csak jók. A gondot az jelenti, hogy mivel tele vannak résekkel, így más is nagyon könnyen talál rajtuk fogást. Na az már nem jó, mert az USA koncepciójában csak az NSA használhatja ezeket átjáróháznak. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Lauda


Lauda
félisten

Na azt hiszem ez mindent elmond arról, hogy mi várható huawei és a google ügyben. Itt vége is a dalnak. A huawei ki fog pusztulni az euból/usaból. :U

(#11) Landro válasza Pug (#3) üzenetére


Landro
tag

a két nagyhatalom kapcsolatáról van szó

(#12) Landro


Landro
tag

Szabad piac kb csak a tankönyvekben létezik :DDD

(#13) AxBattler válasza Lauda (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Ettől tartok én is. :(

(#12) Landro
Meg a szokásos rep propagandában. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) t72killer válasza Abu85 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, felhasználóként meg választhat az ember, hogy 2x(3-4-5x) rámolják ki a nyaralóját, vagy csak 1x.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Bennyboy


Bennyboy
őstag

látom ott sem számít a pénz, főleg ha nem sajátról van szó.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#16) UnA válasza floatr (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

"gáz a Huawei mert a kínai állam támogatja, ezért megtámogatják a saját cégeiket"

Nem emlékszem, hogy melyik lenne saját, a cikkben is az Ericsson és a Nokia szerepelt.

(#17) Béééla válasza AxBattler (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Mindig is az ment, csak most ez a durranás nagyon hangos és látványos. Hidd el, az átlag amcsi inkább usa terméket vesz ha teheti. Ők a nagyok, ők írják a játékszabályokat. Amíg a monarchia volt jó, addig az ment. Amíg a szabad rablással lehetett a legjobban hódítani, addig ment a gyarmatosítás és a vadkapitalizmus. Ahogy kinőttek a nagy nyugati cégek, bekerült a játékszabályok közé a "nincs állami támogatás mert piactorzító" és a "ha nincs méregdrága ISO9001, ISO26262 minősítésed, FCC, CE, TÜV palírod, akkor nem dobhatod piacra" de ugye egy kis sárga öntapadós fecnire gyorsan ráfirkantották, hogy "kivéve ha nemzetbiztonság" és a játékszabály végére ragasztották.
Kínának, Koreának elnézték a mérhetetlen állami pénzeket és korrupciót, mert olcsón gyártottak.

Bélabá

(#18) Lauda válasza Bennyboy (#15) üzenetére


Lauda
félisten

És nyilván az ericssonnak és a nokiának semmi köze ehhez az egészhez. Ők csak figyeltek némán, majd hirtelen meglepődve tapasztalták, hogy ők jöttek ki nyertesként az egészből. :U

[ Szerkesztve ]

(#19) adamssss válasza Vikthor (#6) üzenetére


adamssss
veterán

Amellett hogy ertelmes hsz volt, sokan szeretnenek ugy kinezo feleseget mint ami neki van... szoval megkerdojeleznem, hogy buzi-e. ;)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) Tigerclaw válasza AxBattler (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A protekcionizmus szerintem természetes és Kína is él vele. Minden országnak törekednie kellene arra, hogy amit lehet otthon fejlesszen, gyártson, termesszen, akár ipar, akár mezőgazdaság, élelmiszer ipar. A polgároknak meg törekedni kellene arra hogy belföldi terméket, szolgáltatást vegyen. Sajnos ezzel a belföldi cégek meg is próbálnak visszaélni, illetve sokszor nem is belföldi, amit annak állítanak be. Jön minden kínából ide is, nem csak a ruhák meg az elektronikai cikkek. Méz, hagyma, paprika, akármi.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Az elmúlt évtized vesztesei meg a nyugati cégek... A kínai állam támogatásainak köszönhetően (szintén adófizetői pénzből) ami ment a Huaweinek.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#22) Vikthor válasza adamssss (#19) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az csak kirakat... nem kell mindent elhinni. Az, meg, hogy szép eléggé relatív. Nekem a feleségem az egyetlen, kellene a francnak trump kis szolgája...

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#23) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Nokia már nem kínai? Vagy csak a mobiltelefon üzletágat adták el?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Tigerclaw válasza tibaimp (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Úgy tudom, hogy csak a mobiltelefonos üzletágat adták el, vagy bérbe pár évre. A hálózatos rész szerintem maradt náluk. A kérdés csak az, hogy mennyire versenyképesek fejlesztésben, árakban a megmaradt európai hálózatos cégek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) joey04


joey04
titán

Helyes!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Noukoum


Noukoum
veterán

Mindig is köztudott volt hogy az USA sem különb Kínától.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) strogov válasza tibaimp (#23) üzenetére


strogov
senior tag

Csak a telefonos üzletágat adták el, de az is visszament a szomszéd épületbe a HMD-hez. A Foxconn-nal gyártatnak, de HMD-é a Nokia smartphone. A hálózatos üzletág jól ment, azt nem is akarták eladni.

(#28) Tigerclaw válasza Noukoum (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nincs sok jogunk kritizálni őket. Nem kell mindent átvenni az előttünk járóktól, de a jó ötleteiket vétek semmibe venni.

Volt erre a témára pont egy jó dokumentum filmje Michael Moore-nak, pont amerikai szempontból, Where to invade next címmel.

Nem tudom hogy megnézhető-e online magyarul vagy magyar felirattal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Juhaszatti válasza tibaimp (#23) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A hálózati üzletág még saját, finn kézben van. A telefonos névhasználati jogok is csak bérbe vannak adva, ha jól emlékszem.

(#30) AxBattler válasza Béééla (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

+mindenki
Akkor egyértelműbben: nem a protekcionizmussal van bajom, nincsenek illúzióim, hanem az idióta/hazug/kiüresedett ideológiát, propagandát röhögöm ki. :U

Ha tehetném, én is védeném/támogatnám a hazai termelőket.
A helyi piacon támogatom is! :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#31) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Tigerclaw, strogov, Juhaszatti: köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) NGA válasza Béééla (#17) üzenetére


NGA
addikt

"Hidd el, az átlag amcsi inkább usa terméket vesz ha teheti."
LOL. Nemrég egy pasi a 66-os út egy részén autózott, és bement egy étterembe, ami az út szélén volt. Azt hitte japánok ebédelnek bent, mert a parkoló tele volt Prius és más japán autókkal. Már rég volt a made in usa korszak :-)

(#33) Sinesol válasza AxBattler (#30) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem nincsa itt semmi probléma, végülis szabad piac csak hasonló nevezőn álló országok közt lehetséges, nem látom mi a probléma azzal, ha a szabályok nem vonatkoznak egy olyan államra aki magasról tesz minden fair versenyre.

[ Szerkesztve ]

(#34) Tetsuo válasza AxBattler (#30) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyetértek.

(#35) Tetsuo válasza Sinesol (#33) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A rendszerváltás pillanatában hazánk nem volt közös nevezőn Nyugattal, ez őket még sem zavarta abban, hogy lerabolják az országot (másokat meg, hogy közbenjárjanak az elkótyavetyélésben).
A "demokratikus értékek", a magasztos (és piszokul fejlett) liberalizmus, a szabad piac csak akkor érvényes, ha abból haszna van a diktáló hatalomnak. Tehát valójában nem is demokrácia, liberalizmus és szabad...

(#36) ted_tris válasza floatr (#7) üzenetére


ted_tris
tag

Szerintem se a nokia se az ericson nem amcsi ceg.

#9

Ez akkor lenne igaz, ha az amcsi cuccok nem lennenek ugyanigy tele (vagy jobban).
Ott van " a valaha volt legjobb operacios rendszer" csoda.
Azert azt ne vegyuk mar be, hogy a frissitesek azert jonnek, hogy a user biztonsagban legyen.
Cserelik x hetente, havonta az nsa-nek szant bejarati ajtokat nehogy lebukjanak , hogy van.
Ami ott van evekig arra elobb utobb mas is ratalal.
Igy nehezebb lebukni.
Ennyi .

Az amcsiknak az a bajuk, hogy nem csak ok tudnak hallgatozni hanem a kinaiak is.
A tobbi suket loszar. :U

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#37) Sinesol válasza ted_tris (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem is őket tamogatjak, nem tudom hol olvastal ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#38) janeszgol válasza strogov (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez így van. Az én gondolatom az, hogy a veszteséges üzletágat leválasztotta magáról a Nokia, de attól még azt is ellenőrzi. Ez olyan ,mint a Sony, aki a veszteséges mobilágazatát beolvasztotta más divízióba, hogy a részvényeket ne rombolja. Mivel a Nokiának nem voltak divíziói, ezért külön vette a kettőt.

(#39) ted_tris válasza Sinesol (#37) üzenetére


ted_tris
tag

Ha elolvastad volna azt a kommentet amire valaszoltam akkor vilagos lenne.
:U

"learatjuk a pálmát.."

(#40) kilua válasza Abu85 (#9) üzenetére


kilua
senior tag

"Sokkal könnyebb rajtuk biztonsági rést találni, mint más hasonló eszközökön. "

Az amerikaiak terjesztették el, a németek szerint nem.

(#41) Predatorr válasza AxBattler (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Intézményesített korrupció. Ismerjük már 9 éve, nem? Kiemelt kormányzati partnerségnek hívják.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#42) hallador válasza Béééla (#17) üzenetére


hallador
addikt

Ez már a 90-es évek elejétől nem így van, annyira nem így van, hogy USA saját gyárai már nem gyártanak saját középkategóriás személyautót USA piacára, mert annyira nincs rá kereslet, mert a Dél-Korea, Japán annyira vette át a piacot, mint a sicc.
De hogy szakmaibbat is mondjak, USA webkameráinak jelentős része kínai, és kínai gyártmányú. Nincs is alternatíva.
USA ruhaipara, cipő ipara kínai gyártásban van 90 %-ban.Annyira, hogy akármelyik USA márka bezárhatja a kaput, ha nincs kínai gyártás.

Ha ezt jól akarom megfogalmazni, akkor az USA állampolgár olyan terméket vesz, amiről azt hiszi, hogy USA gyártmány, mert a 80-as években még az volt, valójában meg semmi köze USA-hoz.

A Lenovo USA harmadik notebook szereplője.

Szóval régen volt ez már.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) hallador válasza ted_tris (#36) üzenetére


hallador
addikt

Az Ericsson nem de a Nokia kezében van USA egyik legnagyobb, hanem a legnagyobb mobiltelefónia fejlesztő részlege ami még maradt belőle. Ugye a sztori ismerős, az AT & T megvette a Bell Labs-ot, az AT & T egy részét a Lucent, a Lucentet az Alcatel, az Alcatelt meg a Nokia. Többek között, olyan technológiákkal mint a Bell Labs öröksége, vagy a az Alcatel Submarine Networks ami igencsak fontos lehet egy ilyen döntésnél.
Valamint ha itt tartunk, akkor a Nokia jelenleg a leg-authentikusabb USA mobilkommunikációs vállalat. Mert nagyon a katonai fejlesztéseken kívül más nem nagyon maradt.

Szóval a döntés nem csak azt védi meg, hogy USA-ban rengeteg munkahely megmaradhat ezzel, hanem azt is, hogy az USA valamikor szebb időket megélt nagyvállalatok is tovább működhetnek.

Az Ericsson story meg ismert.
Én is ezt a két vállalatot választanám, még akkor is ha legalább 2* annyiba kerülnek termékeik, mint a kínai termékek.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#44) AxBattler válasza hallador (#43) üzenetére


AxBattler
félisten

Valamint ha itt tartunk, akkor a Nokia jelenleg a leg-authentikusabb USA mobilkommunikációs vállalat.
Miért? HW-t ők is Kínában gyártatnak.
Egyébként már nem tudok amerikai mobilgyártóról... iPhone, Pixel, BB (ez még kanadai?) is tengerentúlon készül, Motorola meg már rég a sárgáké.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#45) UnA válasza AxBattler (#44) üzenetére


UnA
Korrektor

Összekevered a dolgokat, nem érdemes idehozni a fogyasztói piacra szánt eszközöket, mint a mobiltelefonok. Emellett az EU-ban és az Egyesült Államokban is vannak helyi elektronikai gyárak.

(#46) hallador válasza AxBattler (#44) üzenetére


hallador
addikt

és felette lévő bekezdés:
az AT & T megvette a Bell Labs-ot, az AT & T egy részét a Lucent, a Lucentet az Alcatel, az Alcatelt meg a Nokia. Többek között, olyan technológiákkal mint a Bell Labs öröksége, vagy a az Alcatel Submarine Networks ami igencsak fontos lehet egy ilyen döntésnél

Szerintem ebből lejön a dolog eléggé. Valamint a ez amire utalsz, nem tudom észrevetted-e hogy a Nokia nem gyárt mobiltelefont úgy 3 éve? Szerinted most mobiltelefonokról van szó? Mert akkor az Ericsson már 2001 óta nem gyárt mobiltelefont. Szerintem itt a kiszolgáló piacról van szó, és annak nagy része még mindig Európában, és USA-ban készül nem Kínában.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) AxBattler válasza UnA (#45) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#46) hallador
Persze, már keverem a topikokat... jogos. :W :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#48) Sinesol válasza AxBattler (#44) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak mert tengerentulon készülnek, még lehetnek amerikaiak, a tervezes a lenyeg, meg a gyártató cég hovatartozasa.
Pl. Egy Ryzen proci se tajvani meg tsmc, hanem amerikai es AMD.

(#49) NorbixD


NorbixD
tag

Szóval a rosszabb ár/érték arányt feljavítanák egy kis állami támogatással? Fejletlenebb cuccokra cserélnék le a jobbat?

(#50) UnA válasza NorbixD (#49) üzenetére


UnA
Korrektor

A "rosszabb ár/érték arány" és a "fejletlenebb" az két különböző kategória.

És igen, van mikor egyéb faktorok fontosak, mint az ár/érték arány – talán még neked is, pl. ha ennivalót vásárolsz... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.